Po porodu...

lisounek
14. zář 2008

Ahoj holky, tak uz mame miminka a jine starosti, takze zakladam toto tema a budu rada, kdyz se objevite a navazeme pokec tam kde jsme v tretim trimestru skoncili... 🙂

dukie
30. zář 2008

Ahojte holky. 🙂 Dneska bylo u nás v Brně moc krásně, a tak jsme byli celé 2 hoďky na procházce. 🙂 A koupili jsme taťkovi pěknou košili, aby byl fešák, tak snad bude mít radost. 😵

uci: Mrzí mě, že máte s malou takové trápení. 😕 Já se s malým taky občas trápím, zdá se mi, že v noci mám prsa nalitá až běda (a je to logické, četla jsem, že v noci fungují hormony na mlíčko intenzivněji...) a přes den nic moc. 😒 Malej většinou saje z jednoho prsu i 30 minut, pak u toho usne... nebo se naopak vzteká a bradavku pouští a současně ji hned zase chce a vzteká se ještě víc... a jen co ho dám odříhnout, tak špulí pusinku a vzteká se zas, tak ho dám k druhému prsu... a zase vydrží sát třeba i 20 minut... hodinu kojit je naprosto vyčerpávající... 😝 Ale zase jsem ráda, že bumbat chce. Když miminko nechce, je to asi horší... ☹ Jak to máte s plínkama? Kolik jich počůrá a pokaká? Já četla, že dostatečně kojené miminko počůrá do věku 6 týdnů cca 6-8 plínek za den a 3-6 krát za den kaká. Jak jste na tom z tohoto pohledu? 😕

uci
30. zář 2008

tak sme si zase prezili dalsi zachvat ☹ pekne sme sa prebalili, pocvicili nozickami nacoz sme si paradne poprdeli - hadam 10 riadnych 😉 a ze ideme papat no a to ste mali vidiet, rev ako na lesy, uz mi babika nedala ani tych 5 min. - pre istotu nechcela jest vobec, tak ze ideme masirovat brusko ale ani za svet, plac az taky, ze jej slzicky normalne isli 😢 tak sme si poplakali spolu - mne jej bolo tak luto 😢 potom sme dali teply obklad - nic, masirovali - nic, nakoniec zabralo nosenie dole bruskom, co doteraz neznasala, ale aj tak este pomrnkavala, boze baby som uplne hotova, vobec to nechapem, lebo sak si predtym tak dobre poprdkala, tak z coho by ju tak bolelo to brusko???
dukie: my pocikame takych 6 plienok a pokakame okolo 4, tak podla toho by sme mohli byt dobre kojene, len sa to nejako neprejavuje na tej vahe 😕

lisounek
autor
30. zář 2008

ahoj holky, tak u nas je taky veselo, mala ma porad vyrazku a navic je nevrla cely den, takze nevim, treba ji to i svedi, fakt nevim..a ted ne a ne usnout, zase ji manza taha a ona usina a pak se da do postylky a rev..takze uz mam neurotickou dceru i manzela ☹ ja uz fakt nevim, zase me zacina vsechno stvat..pokusim se Vas docist, treba mi pak nebude tak ouvej 😒 hezky vecer !!

lisounek
autor
30. zář 2008

dukie: my taky dame tak tech 6-8 plinek, ale ted teda kaka uz min nez ze zacatku, coz bylo i 5x, ale ted teda nekdy 1x, nekdy 2x a vyjimecne 3x...ale dr. mi rikala, ze je to normalni, ze u kojenych deti nemusi byt pak stolicka i 5 dni...takze to je asi normalni...kdyz ale nekaka, tak jsem z toho nervozni.. 😕 ale pocurane plinky pry znaci opravdu dobre kojene dite...takze uci treba je to fakt dostacujici...ja naopak slysela, ze jim staci cca tech 10 minut, nekdy 5 podle toho jak moc saji a dokud polykaji a kdyz uz jen cumlaji bradavku, tak se maji dat pryc..takze zasadne kojim max. 20 minut a pak odstavuji, chvili protestuje a pak chvili hleda prso, cuca si prstiky, ale myslim, ze ji to staci...dukie hodina kojeni je fakt vycerpavajici a snad i zbytecne ne?? 😕 ja vim, vsude pisi, ze se ma nechat co dite chce, ale podle me oni chteji porad a pak jsou prejedeni...ta nase teda hned ublinkava, kdyz se precpe...ale fakt nevim, verim, ze je kazde ditko jine a vsechny s nami cvici 😔 😝

silrej
30. zář 2008

Hezký večer holky, tak manža uspává Káju a Lis, u nás ji taky manža naučil, že jak zabrečí, tak jí nosí, takže to pak vyžaduje i ode mě přes den...no, cvičí s námi krásně! 😉 Co se týče toho kojení, tak mě sama PA říkala, že nemám kojit déle než půl hodiny, ale zato můžu častěji, pokud to malá vyžaduje, takže se to snažím dodržovat...no, zítra jdeme na převážení, tak jsem na to zvědavá! A teď jdu směr koupelna, tak dobrou všem.

honzulka
30. zář 2008

Ahoj holky..jdu opět na skok(ja je u mně zvykem.. 😀 )Tak tak koukám,že se lucky dlouho neukázala nebo jsem jí prošvihla.. 😒
uci-zkus na bříško teplo..mně půjčila sousedka nějaký pytlíček s jakýmsi zrním a to ohřáté dávám Tomáškovi na bříško téměř dnes po každém jídle a dnes byl celý den bez pláče až do večera,kdy asi dva prdíky oplakal a jinak zlatíčko.Mamka mi říkala,že nám taky nahříval plínku na bříško,tak nevím.zatím rto fungovalo,tak ještě uvidím zítra.Protože jinak jsem přemýšlela o změně mlíka.. ☹
silrej-držím palce na vážení.. 😉 😉
jdu dát spršku a do hajan..papa a dobrou.. 😉 😉

uci
30. zář 2008

no jo silrej, tiez drzim palceky na vazenie, nas to caka vo stvrtok ale mam z toho velmi zly pocit, ked tak kuknem na malu tak sa mi nezda, ze by nejako pribrala, skor naopak 😖 no uvidime
honzul: aj ten obklad uz som skusala, mam tie ceresnove kostky z DM, ale nejako nemam pocit, ze by to zaberalo, ak sa teda nerata to, ze taku polhodku od ich prilozenia - po noseni a cicikani - sa mala upokojila?
inac najnovsie uz nechce papat vobec 😢 a to som sa nacpala tym hnusnym fenyklovorascovym cajom, takze ja si tu prdim o106 a cica sa trapi, lebo sa ani nenapila

honzulka
1. říj 2008

Dobré ránko maminky... 🙂
uci-my to nemáme z DM,takže nevím,co tam je....Já mu to včera přikládala po každým jídle a ještě ho zabalila do zavinovačky...ale taky to nezabralo hned,ale neplakal.Teď jsem mu ho dala taky a chvíli to trvalo,než to prošlo přes tu plenu navíc.. ☹ a zkouším dávat ten fenyklový čaj trošičku po jídle.Je od 1.týdne,tak si říkám,že se mu nic stát nemůže... 😒 A taky doporočují dávat hodně na bříško..což mně předevčírem tak i usnul a pak přišlo překvapivě další kakání...Dneska je u nás hnusně,tak budem doma a budu ho zase víc dávat na bříško,tak uvidím.. 😉

uci
1. říj 2008

no te je asi fakt honzul, ze nemozem chciet aby to zabralo hned, tak to vyskusam ako pises, davat po papani do zavinovacky a uvidime, ten fenyklovy caj tiez mame, dala som ho parkrat aj malej ale tak ako vzdy sa mi nezdalo, ze by zaberal, tak som si ho vcera dala ja, ze sa to k nej dostane z mlieka, ale kedze sa nechcela vobec napapat, tak som prdela namiesto nej ja 😀 ale aspon som prisla na to, ze to ma reakcnu dobu tak 4-5 hodin, co mi prijde dost dlho 😕

dukie
1. říj 2008

Ahojte děvčata. 🙂

Koukám, že jsou na přetřesu opět mj. prdíky. Holky, nám docela pomáhá (sákriš, abych to nezakřikla... 😝 😕 ...) masírování bříška. Má to jedinou chybu: nesmí u toho plakat, protože to má svaly zatnuté a nic namasírovat tedy nejde... ale na to jsme vymysleli takový rituál... když v postýlce pláče kvůli prdíkům (strašlivě se kroutí a kope nožkama ☹ ...), tak ho vezmu, chviličku ho pochovám a pak ho položím na svou postel, což ho trošku překvapí a na moment se trošku sklidní, čehož využiju a hned mu začnu jemně masírovat bříško. A připadne mi, že dneska už ví, že když ho takhle položím k sobě na postel, tak mu chci pomoct. Ale to si asi namlouvám, tak chytrej být v tomhle věku nemůže... 😀

Krouživé pohyby jako takové se nám moc neosvědčily, ale pomáhá nám, když třemi prsty jedné ruky vždycky pomalu a jemně zatlačím na bříško (udělá se dolík cca 2 cm - těžko to odhadnout, člověk se nesmí bát zatlačit, prostě při tom stlačení koukám na malýho, co on na to, jestli je mu to příjemný) a povolím... a pak hned vedle... a takhle opíšem ten kruh ve směru hodinových ručiček, který bychom jinak obkroužili klasickým masírováním, které se doporučuje... A tohle opakujem třeba třikrát, pak třeba pětkrát zacvičíme nožkama (kolínka k bříšku a natáhnout) a pak zase masírujem bříško... a obvykle přijde do 5 minut prc... 🙂 Někdy pod těmi prsty ty bublinky vysloveně ucítíte... Malej se u toho masírování bříška obvykle dost sklidní (asi se mu to tam fakt nějak pohne, takže ho to asi v tu chvíli už akutně netlačí či co) a jde s ním pak dobře spolupracovat až do toho vysněného prcnutí. 🙂

Nepomáhá to vždy (řekla bych tak 70 %), není to žádný zázrak... ale chci se o to s Vámi podělit... i kdyby to pomohlo jen jedné z Vás, budu ráda. 🙂 A modlím se, aby to i nadále pomáhalo i nám. 😀 Protože cvičení nožek samotné selhalo, masírování krouživými pohyby taky a nahřívání pupíku jsme zkoušeli termoforem, a to se mu líbilo (sklidnilo ho to), ale prdík díky tomu teda nevyšel... 😒

Jo... a připadne mi, že nejdůležitější u prdíků je sklidnit miminko - jakože to je půlka úspěchu. Zdá se mi, že když se vzteká, tak ne a ne si prcnout... jakoby to byl začarovaný kruh. 😕 Máte taky tu zkušenost? ... Ale sklidnit ho, když ho to bolí, to je taky nadlidskej výkon... u nás většinou zabírá navodit nějakou novou situaci, on je z toho na pár sekund vykulenej 🙂 , čehož je právě potřeba hned využít a břísko promnout. 🙂

lisounek
autor
1. říj 2008

ahooj jo jo lucky tu strasneee dlouho nebyla... 😨

honzul: v tom pytliku jsou tresnove pecicky..my to zkouseli parkrat a uspech byl opravdu az tak za dve hodiny..takze to chce trpelivost..ja ted davam dost Katu na brisko jen tak po prebaleni..je to sranda, cumakuje hlavou zvednutou a neco si u toho rika 😀 ..nekdy si i krkne nebo tak...

honzulka
1. říj 2008

uci-ono asi někdy nezabere taky nic...Dneska mi Tomik proplak s pauzama celé ráno a usnul na přebalováku při tom našem povinném tréninku pasení koníků,20 minut před jídlem..Tak jsem ho přendala do postýlky a spí na bříšku už přes dvě hodiny.. 😉 Jsem z tohoale docela nervozní..jednak z toho,že nejsem moc zvyklá,že spí na bříšku a taky už je bez jídla 5 hodin.. ☹
uci-taky mi naše bývalá dětská doktorka poradila,ať se podíváme na hodiny,když malej brečel...Že kolikrát pláče pár minut,jen mě se to zdá dlouho...A je fakt,že někdy třeba plakal jen pár minut a mě to přišlo jak půl hodiny.. 😉 A u nás tedy fenykl taky nezabírá..a SAB mi přijde,že snad taky ne.. ☹

lisounek
autor
1. říj 2008

ahoj Honzul, neboj nic on bez jidla hlady neumre... 😉 proste ho nech spinkat, ja uz Katu taky nebudim, sice ma pak desny hladik a muze mi prso utrhnout, ale je vyspana a to je fajn..ja jdu dnes koupit novy Sab, zjistila jsem, ze kdyz ho davam poctive pred kazdym jidlem, tak mame klidek...snad to tak zustane..prece ji ty kapky ale nebudu davat porad... 😕

honzulka
1. říj 2008

ahoj lis... 😉 to není ani možný,že my na sebe trefili???? 😀 Mně právě přijde,že mu ten SAB moc nepomáhá..Už začínáme druhou lahvičku a i tak prostě alespoň jenou denně trpí,chudinka malá...Ale já mu ho dávám do mlíka.. 😕

lisounek
autor
1. říj 2008

chtela jsem napsat u tech pecicek, ze zabraly do pul hodiny a ne do dvou hodin.. 😵

moje ditko podezrele dlouho spi...uz jsem toho i dost stihla teda..asi se pujdu podivat, zda je ok

honzulka
1. říj 2008

Jinak se mi ho právě taky budit nechce..když je mu dobře.. 🙂 jen jsem si chtěla jít taky lehnout,ale nemá to cenu,když stejně čekám,kdy se vzbudí.. 😒

lisounek
autor
1. říj 2008

Honzul to je prave ono, u tech deti je vse nepredvidatelne...kdyz si rikam bude spat, pujdu taky spat, tak se za chvili vzbudi a kdyz si rikam usne na chvili tak prekvapive spi dlouho a dlouho... 😅. Me prislo ze z pocatku Sab taky nepomahal, ale obcas jsem ho nedala atd., takze ted ho davam poctive a snad zatim dobry...ona teda je dost neuroticka, takze dost kope nohama (zacala to delat i pri kojeni, proste se odstrkuje a pak ji to vypadne a rev..) a odkopava se ode mne i na prebalovaku, tak nevim co je to zase za moresy... 😠, coz teda prdikum neprikladam...tak nevim, mozna to jen nepoznam ci co... 😒

Dnes je teda vichr jako hrom, a to jsem chtela jit ven, musim prave koupit Sabika, dochazi nam... 😝 a taky mi to venku nejak lepe utika, kdyz jezdime, ale pocasi teda nic moc

honzulka
1. říj 2008

dukie-tak tu tvou masáž skusím...nám totiž kroužení taky nepomáhá a pupík taky ne...A s tím zklidněním máš pravdu a oni hlavně tím křikem napolykají další vzduch,takže je to bříško bolí ještě víc a to je právě ten kolotoč.. ☹
lis-právě že to prý pecičky nejsou,ale nějaký semínka.. 😕 Ona to sousedka kupovala u nás v jednom spešl obchůdku..tak nevím... 😕 Jinak kdo by v tomhle počasí nespal??? 😉

lisounek
autor
1. říj 2008

no prave ja jsem rada, ze spi, ale uz to na dlouho nevidim 😕

honzulka
1. říj 2008

Tak já toho našeho prďolku otočila na zádíčka,on na mě mžournul očkem a spí dál..ale dlouho nebude... 😝

lisounek
autor
1. říj 2008

prosim Vas jak vam spi deticky v noci respektive jak uspavate?? ja mam pocit, ze to je vzdy na dlouho s kojenim, cumakovanim a uspanim to mame tak na hodku a pul..nekdy 2x a nekdy teda 3x za noc, podle toho jak dlouho spi..prijde mi to sileny..ale asi bych chtela moc hned po kojeni aby usnula co??

honzulka
1. říj 2008

lis-já nekojím,takže to mám asi jiný,ale já většinou Tomáška tak půl hodinky(někdy míň,podle toho jak si odříhne) držím a pak šup do postýlky..Sedíme po tmě v obýváku a on mi někdy usne i na ruce.. 😉

dukie
1. říj 2008

lis: My to máme v poslední době s uspáváním tak, že už od čtyř až pěti odpoledne chce pít každou hodinu... to baští tak 20 minut. No a pak někdy kolem osmé pláče, pokud ho odstavím dřív než se sám pustí... takže to je u prsou (střídám, páč u jednoho se začne po čase vztekat, takže ho dám k druhýmu a v klidu saje...) i 40 - 50 minut. A pak usne a spí... a posledních několik dní spí po tomhle "předzásobení" 6 - 7 hodin. Dneska to teda bylo jen 5. No a pak se nabumbá a vydrží do rána. Dnes díky té první "kratší" fázi teda do rána bumbal dvakrát. A spí obvykle v noci krásně. Ovšem přes den obvykle vůbec...

To je průběh posledních cca pěti dní. Ovšem co jsem vypozorovala... mění se to, tak jsem zvědavá, jak to bude třeba za týden...

Holky, máte to taky tak některá? Že Vám prcek ve dne nespí vůbec? Já jsem z toho nesvá, vždyť má měsíc... to by ve dne spát měl, ne? 😕 Ale jak na to?... usne mi ve dne obvykle akorát tak v kočárku... 😕

uci
1. říj 2008

ahojky, tak nechcem to zakriknut ale dnes sme celkom v pohode, davam tie kostky do zavinovacky ako si pisala honzul, tak mozno aj to pomaha 🤐 no uvidime vecer 😉 a dokonca sme spali asi 2 hodky aj cez den
dukie: my inac cez den nespinkame skoro vobec, neratam teda tie 5-10 minutove kratke zavretia ociek 😉 zato v noci spi cica aj tych 5 hodin, potom ju nakojim a necham zaspat so mnou v posteli a potom prehodim do jej postielky alebo aj nie a spime spolu az do rana,
cize v noci nejako extra nemusime uspavat lis, ale zato cez den potom nespime a vecerne uspavanie s krikom placom to je tak na 4-5 hodiek, pred polnocou proste nezalahneme, teraz si ale musim rychlo zaklopat 😉

dukie
1. říj 2008

Holky, malej dneska odpoledne pořád pláče. ☹ Mám strach, že má hlad, u prsu je vždycky klidnej... ale saje strašlivě dlouho a usíná u toho... a jen co ho položím do postýlky, pláče až hrůza. ☹ Že by mu mlíčko nestačilo? 😕 Nebo ho zase něco trápí a já nevím co... na prdíky to nevypadá, nekroutí se... začínám být zoufalá... 😖

miruskaaa
1. říj 2008

dukie malej mi tohle taky dela a tak ho nechamvam u prsa i kdyz nepije tak ho to asi uklidnuje a usne mi u nej a pak uz ho jen prenesu do postylky

miruskaaa
1. říj 2008

holky chtela jsem se zeptat malymu se udelali na tvari pupinky jakoby s bilou cepickou na obliceji nasla jsem tu tema potnicky a tam maminky pisou ze je to detske akne a ze na to pomaha tamponek namocenej trosicku v lihu a ze to zmini ze jim to radili i v nemocnici ale nevim nevim mam strach kdyz je to zrovna na obliceji.

uci
1. říj 2008

dukie: hadam by nebol hladny po tak dlhom papani? 😕 nebude to skor ta kolika?
mirus: my ich mame tiez - na licku - a asi skusim ten lieh lebo ked som jej tym potrela pupienok (inac obrovsky ako svet) na stehienku, tak na druhy den nebolo po nom ani stopy, myslim, ze vobec nevadi, ze je to na tvaricke, maximalne moze mat po tom trochu vysusenu pokozku 😉

uci
1. říj 2008

inac sa musime pochvalit, uz tretie kojenie za sebou sme vydrzali cez 10 min. 🙂

dukie
1. říj 2008

miruskaaa: No on právě vždycky po přenesení do postýlky do 5 minut začne řvát... a u prsa zase začne sát, sklidní se, usne... a pořád dokola. Ale teď už spinká, takže to vypadá, že to nebyl hlad, že byl asi jen nějaký podrážděný a potřeboval uklidnit... přeci jen... ta prsa dávají dětem určitou jistotu a klid, to je fakt. No, uvidíme, co bude vyvádět v noci a co zítra.

uci: Jak jsem psala mirusce, asi to nebyl ani hlad, ani kolika... prostě chtěl jen mámino prso... teda asi, no.