Podání daňového přiznání zpětně - jak na to?

lejkas
28. čer 2019

Holky, měla bych prosbu. Manžel od roku 2015 pobírá 1.stupeň invalidního důchodu,ale v práci mu to od toho roku zapomněli dát do daní (prý to dělá nějakých 210 Kč). Účetní mu řekla, že si to má podat daňové podat zpětně,ale ona mu to nechce udělat. Pomůžete mi PROSÍM?

lenoulinkaa
28. čer 2019

@lejkas pokud má řádné vyplněné v Prohlášení a všechny potřebné dokumenty včas doložil, tak by mu to měla opravit a zpětně doplatit, protože to je její chyba. Případně se vyrovná v RZD příští rok nebo si pak podá sám daňové přiznání, kde mu doplatí.

lenoulinkaa
28. čer 2019

a když už teda nechce zpětně, tak ať mu to nastaví od aktuálního měsíce.

lejkas
autor
28. čer 2019

@lenoulinkaa jj všechno má OK, akorát řekla, že si to má teď udělat sám. Ale teď už mu to na finančáku neudělají ne?

lucinkamarecek
28. čer 2019

Ahoj napiš do zprávy odkdy pobírá vyfotim ti kam co dá do opravného formuláře, tím že je to oprava dříve odevzdaných daňových přiznání měly by ti to vzít teď jsem to řešila u tchýně. Popř napiš jestli byl během této doby od r.2015 co pobírá nějaká mezera v zaměstnání či pořád v kuse tři roky pracoval.

lenoulinkaa
28. čer 2019

Už tomu rozumím, ale on si může podat přiznání max. 3 roky zpět, takže 2015 už zpětně neuplatnite. Já myslela že to nemá od letoška uplatněno.

lucinkamarecek
28. čer 2019

@lenoulinkaa aha od letoska? Jako 2019 rok nebo jak😀

lenoulinkaa
28. čer 2019

@lucinkamarecek pokud to ma od 2015, tak úplně nerozumím tomu, že si toho všimli až za 4 roky. Já puvodne četla že je od 2015 invalidní a od tohoto roku. Místo toho, což by bylo od 2015.

lejkas
autor
28. čer 2019

@lenoulinkaa měnilo se u nich tento měsíc vedení a název firmy. Teď dělají nové smlouvy tak si toho účetní všimla, že zapomněla do daní uplatnit slevu, právě od začátku co u nich nastoupil.🤦

lenoulinkaa
28. čer 2019

@lejkas je výplatní páska a tam je vidět, že nejsou uplatněny slevy na dani. každý tomu nerozumí a 210,- měsíčně není zas tak závratná částka, aby to člověk pocítil.

lucinkamarecek
28. čer 2019

@lenoulinkaa je to těžký hodně lidí tomu financím nerozumí, jde uplatnit tři roky zpět korekci a dokonce. V Brně letos daly taky tchýni zpět