Podání stížnosti na České lékařské komoře

deniorlik
4. kvě 2016

Ahoj,

podával jste někdo stížnost na ČLK? Mám 5 měsíční dcerku. 2 měsíce jsme lékařku upozorňovali, že dcerka točí hlavičku k jedné straně. Pořád nám říkala, že je to normální. Před týdnem doporučila rehabilitace s tím, že už má dcerka na jedné straně plochou hlavičku. Fyzioterapeutka mi dnes řekla, že hlavička je to nejměnší, že má hlavu mimo osu, zkrácené svaly na jedné straně krku a ručičku mimo osu. Pravděpodobně tento problém vznikl už v děloze a měl být doktorce prý zřejmý už na prohlídce ve 3 měsících, ne-li dříve. Chtěla bych tedy podat stížnost na ČLK, ale nevím jak na to... Mám napsat dopis sama podle nějakého vzoru? Mám si k tomu rovnou vzít právníka? Budu ráda za jakoukoli radu, děkuji.

lv
4. kvě 2016

Ty jo, predilekce je přeci dost častá na to, aby ji lékařka rozpoznala!

S tou stížností nevím, jestli by se nevyjádřili spíš tak, že jste se sami měli obrátit na jiného lékaře pro konzultaci, na fyzioterapeuta, pokud jste na problém poukazovali a viděli ho..

Teď vás to bude stát spoustu dřiny při cvičení, které kdyby se začalo dřív, mohlo už být u konce..držím palce, ať se to maličké brzy podaří napravit!

deniorlik
autor
4. kvě 2016

@lv No je mi jasné, že budou doktoři držet při sobě, ale já jim na to kašlu, i kdybych si měla zaplatit nejdražšího právníka. Problém má poznat doktor, ne já abych si četla knihy a konzultovala to se všemi čerty...

Malá se navíc narodila a abnormální rotací hlavičky (obličejem nahoru), což údajně mohlo být způsobené tímhle problémem, který vznikl už v děloze. Všechny tyhle informace má lékařka v kartě, takže si na to měla dát pozor....

Fyzioterapeutka nám řekla jasně, že je to základní věc, která se má ve 3 měsících kontrolovat.... Teď musím chuděrku malou trápit cviky, které mohly bývaly být mnohem mírnější, méně nepříjemné a jak říkáš, už jsme to mohli mít dávno za sebou. Děkuju, určitě to zvládneme 🙂 Ale líbit si takovýhle přístup určitě nenechám 😠 I kvůli jiným miminkům....

legionella
4. kvě 2016

Nechci jakkoliv zlehcovat, to v zadnem pripade, ale moje osobni zkusenost s fyzioterapeuty je takova, ze na kazdem najdou milion chyb, vse je spatne a hlavne cvicit, at u deti ci dospelych ... dcera mela tez predilekci, prelezenou hlavicku, tu ma do ted, resila jsem si to vicemene sama - ve 3 mesicich jsem dr. upozornila a pozadala o doporuceni na fyzio, kdyby doporuceni nedala, sla bych tam sama. Uprime, co si na stiznosti vezmete? ja myslim ze dceri to nepomuze... i mist tesar se obcas utne. Mate pouceni, ze lekarum nelze slepe verit a je treba se zajimat. Byt by to tak nemelo, ale dle me je to dobre pouceni do budoucna, jelikoz s takovymi vecmi se budete setkavat casteji... alespo ja to tak mam, obcas se setkavam s nazory lekaru, ktere je treba brat s rezervou... Myslim, ze ze stiznosti budete mit vic prace nez uzitku.

konekokira
4. kvě 2016

Určitě stížnost napište, když lékaři nebudou mít zpětnou vazbu, budou stále opakovat ty samé chyby, držím vám palečky 🙂

mrskato
5. kvě 2016

Zkušenost s podobnou stížností nemám, ale osobně bych začala bez právníka, takovou stížnost nebude zas tolik složité napsat. Naše první pediatrička dceři diagnostikovala zánět v močových cestách, přitom měla zánět středního ucha (to má asi taky každý druhý dítě, že:-/) Tohle jsem vyřešila výměnou pediatra, ale ve vašem případě bych byla asi dost nas***, že bych se stížností neváhala. Přece jenom člověk se vloží do rukou lékaře - odborníkovi, věří mu a spoléhá se na něj, neříkám, že nikdo není neomylný, ale některý věci by se prostě přehlédnout/zanedbat neměly...

legionella
5. kvě 2016

Jen bych jeste rada podotkla, ze dcera mela opravdu ten samy problem, nicmene se vse napravilo samo - u cviceni jsem nikdy nedosahla toho spravneho efektu. A vim o stejnem pripadu i ze sveho okoli... az se ty ditka zacnou poradne hybat, tak se upravi kde co samo. Fyzio mi pri me nadmerne aktivite jeste pred 3. mesicem sama rekla, ze tohle resit je opravdu brzy, takze ten 5. mesic bych nevidela tak tragicky. Stiznost bych spis sepisovala, kdyby na virozu bez dalsich komplikaci(!) dala antibiotika 😀 a s tou odbornosti praktiku opatrne, mnoho z nich zamrzlo v 90. letech, cim drive to clovek pochopi, tim lepe pro nej. Nehlede na to, ze jsou to taky jen lidi, vy v praci nedelate chyby? 🙂

deniorlik
autor
6. kvě 2016

@legionella Já určitě nejsem ten typ, který by očekával od lékařů všemocnost a neomylnost, ale na 3 měsíční kontrole nás v podstatě jenom zvážila a řekla, že máme hezké zdravé miminko. Dle fyzioterapeutky má být kontrola jestli je tělo v ose to hlavní, co se na téhle prohlídce má kontrolovat. Stačil jeden pohled, navíc, když jsme na to ještě upozorňovali a mohli bychom bývali dělat mnohem mírnější cvičení, než musíme dělat teď. Stížností sice dceři nepomůžu, ale ráda bych aby někdo paní doktorku upozornil, že má tyto prohlídky dělat pečlivěji. Upozorňovali jsme na to na dvou kontrolách a na obou nám řekla, že je to normálka. Bez jakékoli kontroly. Nepřijde mi v pořádku, aby se ode mě jako od matky očekávalo, že si budu načítat co všechno má a nemá lékař kontrolovat a co může a nemůže být v pořádku a hledat si sama fyzioterapeuty atd. O zdraví a péči o dítě se zajímám dost, ale nemůžu si načíst všechno, takže se přirozeně spoléhám na svého dětského lékaře, pokud si nejsem jistá..... V současné době bydlíme v malém městečku za Prahou. Je tu jen jedna dětšká lékařka, takže si člověk ani nemůže vybrat, kam chodit a nepřijde mi fér takovou chybu nechat bez povšimnutí už kvůli osatním dětem, které sem chodí.

legionella
6. kvě 2016

Je to vas boj 🙂 nedavno jsem videla v dokumentu z Nove Guineje lecitele, ktery nemocnemu sahl na koleno a rekl neco ve smyslu: Ahaaa, mate astma 😀 no, uvedomila jsem si jak vyborne na tom ceske zdravotnictvi je 🙂 pokud ale k doktorce chcete dal chodit, tak to jeste zvazte.

lv
6. kvě 2016

@deniorlik každopádně předpokládám, že lékařku jste si našli jinou, protože stížností spolupráce skončí.