Polstare

aponchie
26. zář 2008

mam nakoupene polstare za statisice a nevim jak je vyprat 😀 na kazdem polstari ci perine je uvedeno perte na 95C,ale jak to narvat do pracky????vcera sem vzala velkej polstar narvala ho tam,ale buben to nestihal a navic se to nemohlo dobre proplachnout takze dumam jak to vyrobce vlastne zamejsli..jestli to mam jako dat do cistirny?to je blbost ne?co kdyz se potim nebo mam alergika doma a potrebuju to prat doma kazdej tyden minimalne a navic pochybuju ,ze by to v cistirne prali na 95C to spis suchou cestou,a ja mam alergika doma a potrebuju to prat..perinu tam dame pac je nastesti tenounka ,ale ten polstar at sem zkusila z jysku ikei nebo bezneho obchodu lamu si s tim hlavu.. 😀

misicka455
27. zář 2008

Tak my máme polšáře od Dormea jsme spokojený 😉

misicka455
27. zář 2008

Teď jsou dokonce ve slevě jsou to tyto
http://www.dormeo.cz/index.asp?tn=productview&c...

kacerka
27. zář 2008

apon, já to nesleduju, kupovala jsem je před pár lety, takže nevím, ale pár tisíc jsem za ty dvě sady dala 😉 Nemyslím si, že by to bylo nějak přehnaný 😉

misicka455
27. zář 2008

a perou se jen povlaky....

kacka.va
27. zář 2008

my máme klinmana

aponchie
autor
28. zář 2008

kacka:a jak se ti vlezou do pracky?

nobody
28. zář 2008

bazén ... 95 stupňů .... a tam polštář močit pomocí Hůlky 😀 😀 😀 (močit jako namočit)

fuj poštáře, fuj hrnečky 😝 😀

aponchie
autor
28. zář 2008

nobody ty se moc nezapojuj tobe pere maminka a vari a smazi a oprasuje ty nmas paru o tehle vecech 😀

nobody
28. zář 2008

ale mám o tomto páru, to by ses divila 😉

lucianka
28. zář 2008

Aponchie, mám taky polštáře od Scanquilt... jsou to právě ty s těma "vločkama", na bocích jsou zipy, takže se tam dají vločky přidat, odebrat. Mám pračku na 4 kg a tím, že ty vločky jdou sesypat, tak se tam polštář v pohodě vejde. Mám je přes 2 roky, takže cenu už nevím, ale asi kolem 700 Kč jeden. Tak je zkus, třeba do začátku jen jeden a uvidíš 😉
Navíc jdou ty vločky i přikoupit, pokud by někomu ten polštář připadal prázdný, kamarádka je manželovi zase naopak odebírala. Fakt si je nemůžu vynachválit. 😉

aponchie
autor
28. zář 2008

luci to je asi jedinna moznost jak oprat polstar ten s tema kulickama a mam dotaz ty kulicky po vyprani jsou hezky sypke jako predtim?jako jestli delaji ty cucky nebo jsou hezky rovnomerne a nevis jestli se daji koupit treba nahradni povlaky?treba z jednoho polstare muzu udelat dva pac mala nepotrebuje moc velkej a ja taky ne..btw byla sem v cistirne se ptat a oni to fakt cisti jen na sucho chemickou cestou a neperou to to je hnus 😝 a penez to stoji

kacka.va
28. zář 2008

api, normálka, nejsou moc naducané, takové akorát a mám pračku na 6,5 kg

aponchie
autor
28. zář 2008

no to je ono kdyz mas ty polstare nizke a dobre tvarovatelne je to pohoda a jak rikas pracka na 6,5kg to ani neznam na tolik kilo ja videla na 6a pak az na 10 tu bych brala pac se mi nechce litat s dekama king size do cistirny a ve vane na valse to delat nebudu 😀

gangulienka
28. zář 2008

tak ja som to dnes s tymi perinami zvladla...jedna perina sa zmestila do pracky pekne sa vyprala nic sa jej nestalo vnutro zostalo v povodnom stave, vyvesila som to von na slniecko a vecer zvesila suche a vonave 😵

aponchie
autor
28. zář 2008

jj perina ma vyhodu v tom,ze je prosita skrznaskrz tudiz se to nema kam vsypat,ale ten polstar neni durch prositej to je na prd 😝

lucianka
29. zář 2008

Apo, normálně ty kuličky pak vezmeš a prohrábneš rukou 🙂 A pokud jsou některé jakoby slepené, tak se zase "rozlepí" a polštář je jako novej. Ale je pravda, že já prala zatím jen na 60 st.
Nevím, jak je to s těma polštářema, co nejsou na zip... protože ty jsou o něco levnější, ale já jsem si řekla, že když už, tak si tu stovku připlatím 🙂 Povlaky nevím, jestli se dají koupit... vím jen o náplních 🙂
A jak jsem psala - mám malou pračku (resp. úzkou, tím pádem málo kg) a ten polštář se mi vypere fakt dobře 🙂

aponchie
autor
29. zář 2008

no tak ja to zkusim a asi to koupim u toho scanu pac nic jineho mi nic nerika ..ted maj v tesku prodejnu nejake rakouske spolecnosti golden ..neco uz nevim co maj na polstarich v rozcich takovej papirovej zlatej trojuhelnik ,ale vubec je neznam a ten polstar na kulicky tam stoji 600kc takze to uz takovej rozdil neni a radsi koupim overenou znacku dikes

tictac
29. zář 2008

holky, duchny, polstare a cokoliv, co jde na postel, se nesmi chemicky cistit, aspon ne tady v UK, je to prisne zakazano, muze se to jen prat, protoze chemikalie skodi zdravi, ja osobne bych neriskovala.... fakt je to lepsi prat 😉

aponchie
autor
29. zář 2008

no vsak ja to rikam celou dobu,ze bych to do cistirny nedala ani za mak pac zaprve to neperou ve vode,ale pouze chem.cisti a to pro alergika je z blata do louze a ja neuznavam chem.cisteni pokud neni nutne takze kdo ma dum muze na zahrade v zime dat periny a polstare vymrznout na mraz a snih a ma to to same jako je prat na 95 😉 ale kdo ma byt a je vedro ma to blbe 😀

lucianka
29. zář 2008

Jako já vím, že se čistí péřový polštáře, ale ty obyčejný... to by mě ani nenapadlo 😅

tictac
29. zář 2008

aponchie, asi bych na tvem miste zkusila ty polstare s kulickama, ale jestli se daji prat na 95 to fakt nevim...nezkousela jsem, 95% normalnich polstaru se po oprani cuckuje, a to i na nizke teplote 😖, mam to za ty roky uz odzkousene 😀

berynka
29. zář 2008

Ahoj, já jsem nějak nepostřehla z jakého jsou ty polštáře materiálu. Ale pokud je náplň peří, tak to se dává do speciální čistírny (dělá se to i v normálních čistírnách), kde peří prostě vyčistí, tak jak to má být 😅. Případně se tam i nechají ušít nové sypky - ty obaly na to. Peří je ale naprosto nevhodný materiál pro alergiky. Nebo je materiál jakési mikrovlákno a u toho je zase jedno, že se tak často nepere. Asi by se dost zdrcnul a na spaní by byl z anatomického hlediska naprosto nepoužitelný 😉 . Něco takového má např. Ikea.

lucianka
29. zář 2008

Tady na těch je to napsaný... ale tím, že tam jsou ty kuličky, tak to fakt prohrábneš rukou a jsou zase krásně sypký 🙂 Zrovna včera jsem ho prala, páč jste mi to připomněly 😀
ale koukala jsem na cenu - ty nejlevnější co máme my (se zipem) stojí 980 Kč.

tictac
29. zář 2008

i peri se da normalne prat, jen se pak musi poradne prosusit 😉

lucianka
1. říj 2008

Ještě jsem chtěla napsat, že jak jsem ty polštáře vyprala, tak si manžel pochvaloval, že jsou krásně naducaný... jako nový 🙂 Takže ty kuličky dělají opačný efekt - místo aby se po vyprání zdrcly, jako většina polštářů, tak naopak je to pěkně načechrá 😀