• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Polstare

1. října 2008 
no to ne ale bude to levnější než pokaždý kupovat novej :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
no jo ale vec je ta,ze oni to fakt neperou v horke vode aby se znicil kazdej roztoc oni to hazou do suche pracky a to nechci to je jak nic :astonished: leda me napada proste koupit polstar s tema kulickama a vyndavat je na prani a na dve casti je prat a zase tam vsypat..teda prace navic ale asi to jinak nepude :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2008 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nemozes mat taky vankus ako ma moja mama, ze vnutro je taka pena, ktora si pamata tvar a ta je v takej prezlecke, ktoru len pere, kupovala to v zdravotnickych potrebach a je tiez pre alegrikov, tym padom neperie vankus ale len tu prezliecku
26. zář 2008 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak to by bylo taky dobrý
26. zář 2008 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
nensy je mama si to pochvaluje jak po zdravotnej stranke tak aj po praktickej :wink:
26. zář 2008 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak se na to apíí zeptej ve zdravotních potřebách
26. zář 2008 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie..Je niekoľko riešení,ale všetky sa točia len a len okolo veľkých práčiek..Buď si kúpiš novú práčku,ktorá vyperie veľké množstvo prádla aj paplóny-skoro priemyselná,určená pre domácnosť-lenže tie sú veľmi drahé,od 50 tis vyššie.. :confused: :sweat_smile:

Alebo to budeš nosiť do čistiarne.Totiž tie štítky,ktoré sú na paplónoch a poduškách sú vlastne aj pokyny pre čistiarne,ako tieto kusy prať správne.Lebo tam tiež nevedia všetko a orientujú sa podľa štítkov pri čistení prádla... :wink: :wink:

Je úplne jasné,že do práčky to nenarveš,ani keby si po tom dupala celý deň.Takže by som povedala,akokoľvek budeš nad tým dumať,nič vydumáš..Ak to práve nechceš prať ručne vo vani :grinning: :grinning:
26. zář 2008 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to aby jsi si pořídila valchu :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2008 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty vogo takze vlastne skoro nikdo to nepere a nechava to bejt jo? :grinning:
26. zář 2008 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak bejt tak na tý valše ne to budeš mít sedřený ruce než to vydrbeš a za týden ti slezou tak začneš od znova :grinning: :grinning: :grinning:
26. zář 2008 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie, nie ja to určite neperiem..Dávam to do čistiarne. :wink: :wink:
26. zář 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hm a jak casto to davate do cistirny?me to prijde spocene uz po 14dnech :stuck_out_tongue_closed_eyes: a kolik to stoji teda a jakou cestou ti to delaji?
26. zář 2008 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no vidíš tak ta čistírna a kolik to stojí maruschka :confused:
26. zář 2008 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tak na polstari je cedulka:800g silik.vlaken,100%polyester,nedavat do cistirny nezehlit pouze prani na 95 a mozne suseni v susicce potah je 100%mikrofaze a je to s aloe vera prosite takze smula nic s tim neudelam :astonished:
26. zář 2008 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a keby si dávala niekoľko obliečok naviac (dve, tri...) tak sa ti ten samotný vankúš tak neprepotí :wink: a nemusíš ho tak často čistiť :slight_smile:
26. zář 2008 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
me nejde o propoceni ,ale o to abych ho sparila vzdyt sem to psala ,ze mam alergika a potrebuju to minimalne 1xtydne vyvarit skoro cti :wink:
26. zář 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jestli ti neco rika alergie na roztoce.. :slight_smile:
26. zář 2008 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak si si asi mala kúpiť iné vankúše - špeciálne antialergické, kde sa roztoče nedržia... aj také existujú... a nemusela si potom špekulovať, ako ich narvať do práčky a oprať :rolling_eyes:
26. zář 2008 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a proc te to tak tankuje? :grinning: hele na nich je napsane ze sou pro alergiky a ty vis co a jak je potreba pri alergii na roztoce??ja uz jo teda :wink: tak uz to neres kdyz te to tak stve :grinning:
26. zář 2008 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mňa to vôbec neštve :grinning: som myslela, že skôr teba, keď tu naháňaš rady, že čo teraz s nimi... :dizzy_face:
26. zář 2008 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ja nenahanim ja se jen ptam a tvuj skaredy smajlik a direktivni prikaz co mam udelat je : :grinning:, uz to neres prosim treba se nekdo najde s kym o tom promluvim :wink:
26. zář 2008 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
prepáč, nechcela som sa ťa dotknúť... :frowning2: ok, nebudem nič komentovať, hádam niekto niečo vymyslí, veľa zdaru :slight_smile:
26. zář 2008 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, takže ak ti vyčistia v čistiarni,tak to zhruba vyjde-ale fakt iba orientačne,lebo každá čistiareň má iné ceny,podľa toho,čo všetko s tým prádlom robí a za aký dlhý čas to má vyčistené:
práčka 5 kg- 297 Sk
práčka 10 kg 487 Sk
práčka 16 kg- 586 Sk
paplón,vankúš malý- 589 Sk
vankúš malý- 289 Sk
kabát páperový- 319 Sk
bunda páperová zimná -289 Sk
toto som zistila v jednej čistiarni :wink:

ale my máme podušky z peria a paplóny z pravej ovčej vlny-naši chovali ovce.Takže mama nám to všetko dáva raz za pol roka vyčistiť do nejakej firmy.Malé podušky doma nahádžem do práčky a hotovo.Samozrejme postelné prádlo mením každé dva týždne.Takže paplóny a podušky mám stále čisté.Alergiu nemáme,takže to stačí vyčistiť raz za pol roka. :wink: :wink:
26. zář 2008 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ty jo to je fakt kazda to ma jinak ja se zkusim zitra zajit zeptat k nam jestli by me to udelal nekdo ve varici vode a kdyz ne mam smulu a koupim ty polstare s kulickama a to uz pujde oprat..ale sere me jak vsude reklamuji ja se to da prat ale nikoho neslysim to prat a nevidim ani plne cistirny luzkovin :grinning: podle me na to lidi hodne kaslou a neperou to..ja osobne nesnasim propocene povleceni a musim to menit velmi casto pro dobrej pocit a mala ma alergii na roztoce takze pokud nemame mrazici box kde bysme dali perinu a matraci na pul hodky vymrznout musime to nejak resit.nekdo rika ,ze mame vyhodit penovou matraci a koupit ji pruzinovou nekdo zase ,ze nemusime nic vyhazovat ale je nejake povleceni na vsecko ktere nepropusti ty smejdy pres latku a to prave nemuzu najit.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: vsecky plysaky pereme a mrazime porad jak u magoru a koberce nemame ani zadne zavesy a zaclony je to hnus pac z toho desne kasle a davi se takze tak a jinak me samozrejme i mezi reci zajimalo jak kdo a jestli vubec pere polstare pac pro me je to zahada :grinning: jinak dikes
26. zář 2008 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja som dnes chcela prave prat periny lebo som vytiahla zimne a mam z nich taky pocit, ze by to asi chcelo vyprat....ale ako citam tuto temu tak ma chyta panika :stuck_out_tongue_closed_eyes: neviem ci sa mi tam aspon jedna zmesti...a ako bude vyzerat ??? no ale vonku malo byt dnes slnko tak som to chcela vyvesit von nech to rychlejsie uschne a kedze je zamracene tak sa na to vyprdnem a mam dnes po starostiach :grinning:
27. zář 2008 v 09:08  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
hele pokud nejsi alergik a jde ti jen o to to nejak "vysistit"tak bud pockej na hrozne vedro nebo hroznej mraz a dej je ven na snih to me radila lekarka,ja treba davam do mrazaku plysaky.zalezi jak mas ty periny tluste zkus vzit jednu a dej ju rovnomerne do pracky a uvidis jak a kolik mista tam je ja mam male perinu tenkou celkem z makra tarington house letni prikryvka ,ale zimni uz tam nevmestnam :unamused:
27. zář 2008 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
aponchie nemáš doma solux (horské slnko)? my sme doma dezinfikovali uv žiarením, ale či to pomáha aj na roztoče to neviem.
27. zář 2008 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak na to hrozne teplo sa fakt nacakam :grinning: ....ja som to chcela prat hlavne kvoli manzelovi lebo je astmatik...no ved skusim a uvidim...ale s tymi plysakmi je to super rada :wink:
27. zář 2008 v 09:40  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme teda polštáře od Scan quilt a ty se v pohodě do klasické pračky vejdou a ani nejsou po vyprání "zcuclé". Jsou během dne suché, takže je mohu večer hned povléci a zase použít :wink: Asi si budeš muset pořídit menší polštáře nebo průmyslovou pračku :grinning: :grinning: :grinning:
27. zář 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
mati ma scan quilt periny a je taky spokojena jen se casem smrskly :grinning: ale to nevadi zkusim pohledat nejakou prodejnu kde se to prodava ,ale fakt sem nastvana,stoji to penez a houby z toho.. :confounded: kacerka a na kolik ted vyjdou od nich ty periny?pac kdyz to mati kupovala tak rikala nejak strasne moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: manzel jeste rikal,ze by se dalo to prej nejak dat do pytle a vysat z toho nejak vzduch ,ze i tim se zabiji ti roztoci nejak?
27. zář 2008 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek