• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Poplatky u lékaře a v nemocnici bez potvrzení

9. února 2009 
to roman: jeste poznámka: moje osobní zkušenost ze Švýcarska: tady také ošetřují a operují černošské děti z Afriky. taky jsou součástí solidární úmluvy. takže i západ se na tom podílí.
a ve švajcu stejně jako v čr mají ze zákona povinnost ošetřit raněného, i kdyby to byl bezdomovec bez papíru, bez pojištění, odjinud... prostě musí. je to dáno zákonem. máte v pravdu - v Americe by ho bez pojištění nechali umřít. Ať žije Amerika!!! :grinning:
27. únor 2008 ve 02:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já jen doufám, že se, atelektaza, nebudeš hlásit do politiky, s tebou bychom se opravdu nedoplatili. :grinning: :grinning:
27. únor 2008 ve 02:48  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
politiku neplánuju... jen jsem možná trochu přešlá z toho, co doma vidim. a tim, že jsem i z toho "druhýho" břehu, tak prostě nesouhlasim s tim, jak si lidi "stěžujou". mysela jsem si, že system v čr není dobrej. po zkušenostech třeba z toho švajcu, si řikam, že to zas tak děsný neni. (tady ve švajcu jsou zase všichni na prachy, platí se za každý prd.. mámy maj mateřskou 16 týdnu a pak jdou hezky makat, jinak jsou bez práce...žádné 4 roky).
27. únor 2008 ve 02:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katko, ber zo jeste jinak: doloženo zkušenostma: kde jsou penize, je i lepší chování doktorů (možná by kde která maminka ráda připlatila jen aby mhla rodit, jak bude chtít). nesmíš to vidět tak černě :wink:
27. únor 2008 ve 02:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: Amerika má něco do sebe :wink: Nemohu se ubránit dojmu, že pro Vás poplatky znamenají čisté příjmy na víc do Vaší kapsy a proto je tolik prosazujete. Taky bych byl rád, kdybych mohl za průjezd/průchod okolo mého domu vybírat nějaký poplatek. By mi bylo po nocích hej :unamused: asi jako Vám :sweat_smile:
27. únor 2008 ve 02:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
přijmy? vemte si nemocnici - hospitalizace za 1000 až 10.000 denně a vy zaplatíte 60 korun? no to je tedy přilepšení. tak na kafe do automatu :grinning: a jak jsem psala - když máte paušál s pojištovnou tak prostě jedete konec měsíce zadara když se to sejde. i přes to doktor nevyvěsí "v pojištovně sedí mrchy, zadara dělat nebudu, přijdte 1. dalšího měsíce" tech vasich pár pěnez ani nepokryje pořádně výkony, která pojištovna odmítne proplatit... a vy tomu chcete říkat příjmy?
27. únor 2008 ve 02:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: bohužel mé zkušenosti s čekými lékaři nejsou jen pozitivní. Mojé lékařka mi pokaždé předepíše nejlevnější lék - na angínu mi dala Mucosolvan. Proto chodím za její kolegyní v ordinaci, protože ta mi předepíše lék, který skutečně pomůže. Ne nějaký bul z reklamy.
27. únor 2008 ve 02:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak to jsem teda asi naivni, ale já doufám, že celá slavná reforma (která ještě nebyla nastartována,ale ministr to má v plánu) přinese lepší přístup k nám pacientům/klientům - abychom u lékařů nebyli jak onuce, kteří obtěžují. :fearful:
27. únor 2008 ve 03:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: na kafe do automatu to určitě stačí. Pokud ho v ordinaci máte (třeba v čekárně), tak rejžujete prachy ještě i na tom :slight_smile: Hold jsme v ČR :unamused:
27. únor 2008 ve 03:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
to katka: to přijde, ale chce to čas... ono je totiž možná potřeba trochu pozměnit myšlení pacientů i lekařů:slight_smile:

to roman: i když ted trochu nehcápu v čem je problem? když vám předepsaný lek nepomáhá, řekněte si o jiný (idealně ne stejného složení). podle ceny leku nic nepoznáte.
27. únor 2008 ve 03:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale abych jenom nekřivdila, ted mám dobrého MUDr., ale dalo to zabrat, někoho takového najít :grinning: :grinning:
Jooo, člověk když hledá, tak najde :wink:
27. únor 2008 ve 03:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
a je přirozené že lekař začne na levnjěším preparatu (kor pokud s nim ma třeba dobré zkušenosti).
nebo je váš problem v tom, že máte pocit, že doktoři rejžujou. na všem. v tom případě bych doporučila psychiatrii.

ps: ja na anginu svym znamym predepisuju klid a čaj :grinning:
27. únor 2008 ve 03:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
pacient ma pravo si lekaře zvolit - tak proč toho nevyužít. taky jsem zmenila zubařku a jsem spokojená:slight_smile: doktoři jsou lidi jako všichni ostatní.
27. únor 2008 ve 03:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: Předpokládám, že pouze vtipkujete. Není snad možné, aby studovaný člověk s mnohaletými zkušenostmi se zvířaty, předepsal na angínu klid a čaj...Já bych Vám doporučil dostudovat :wink: :slight_smile:

P.S. nejste náhodou pan Cikrt vydávající se za ženu?
27. únor 2008 ve 03:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ne nejsem :grinning:

ale nedělám jen klasickou medicinu, takže občas řeším věci jinak než "klasicky". a s tou anginou jsem to myslela naprosto vážně. ne vždy to, co je dražší je to lepší. každá překonaná "banálni" infekce posiluje imunitu.
27. únor 2008 ve 03:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: zkušenostmi s pacienty samozřejmě :wink:
27. únor 2008 ve 03:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nemoc je dost často odrazem toho, že člověk prostě "přepíná" své tělo. kor u opakovaných infekcí nemá smysl furt dávat antibiotika, ale skouknout člověka jako celek. dost veci je psychickejch. na to mucosolvan nezabere.
27. únor 2008 ve 03:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
atelektaza: když jsme u těch léků...jak Vám chutná diazepam? :slight_smile:
27. únor 2008 ve 03:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si myslím, že nám tu pan Cikrt do diskuze chybí, to by teprve bylo něco :wink: :grinning:
27. únor 2008 ve 03:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
co cikrt, ale rath! to by bylo něco :grinning: a julinek..aby nebyl diskriminovanej :sunglasses:
27. únor 2008 ve 03:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak jsem naznačovala: nejsem lékový typ. ale pravdou je, že když poslouchám ty vaše americké nářky, tak by se mi hodil na uvolnění zatlých svalů :sunglasses: :grinning:
27. únor 2008 ve 03:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, tak to by fakt mohli přijít, třeba na tajňáka, když jseš v tom lékařském prostředí, neznáš je, pozvi je a uděláme noční diskuzi do rána :grinning: :grinning:
Třeba bychom vyřešili víc než oni na těch svých židlích. :wink:
27. únor 2008 ve 03:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak zrovna ted jsem 1000km od Prahy:slight_smile: holka, ja bych s nima mluvit teda nechtěla.
27. únor 2008 ve 03:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
diskuze s nima by byla na krabičku diazepamu :grinning: ja jsem ráda, že je neznam - apson mužu v klidu spát :wink:
27. únor 2008 ve 03:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. led 2009 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bože můj :unamused: Tomu říkám socky :confounded:
22. led 2009 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
...a tyhle lidi maj volební právo, to je na tom to nejhorší :unamused: :unamused: :angry:
22. led 2009 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no šetřit se musí, ať to stojí co to stojí :grinning:
22. led 2009 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
malý výlet do minulosti pana Ratha..všichni ti co ho volili at si počtou
http://novinky.cz/clanek/9339-rath-pozaduje-vysokou-spoluucast-pacientu.html
2. únor 2009 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak je to s poplatky teď? Slyšela jsem, že se nějaké poplatky prý měly zrušit.
2. únor 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek