Poraďte s jménem, pochybujeme mezi Patrikem a Samuelem

zop
22. pro 2016

Prosim poradte s jmenem. Patrik nebo Samuel? Na Patrikovi jsme se domlouvali uz za znamosti pred 6 lety, a nejak jsem si na nej zvykla, ze ho budeme mit, ale ted se mi zacal libit Samik, a Patrik se mi zda takovy obyc 🙂 no proste nevim...

petma112
22. pro 2016

A příjmení?

paprikasova
22. pro 2016

Jsem pro Patrika. Samíků je až až.

nellary
22. pro 2016

Taky čekáme kluka a bude to Patrik 🙂 Na ničem jiném se doma neshodneme, takto jsme oba spokojení 🙂 jediné co mi vadí, tak bude mít děsně u sebe svátek a narozeniny, snad nás neukamenuje. Každopádně jestli se nemůžete rozhodnout, tohle bych brala jako pomocný fakt, jak dakeko od sebe bude svátek a narozky. Já jako malá trpěla, že mám vše v zimě 🙂

babanci
22. pro 2016

Samuel... to je teď nějaká exploze. A Patrik se Ti zdá obyč. Tak, hledat ještě něco jiného..... co třeba Mikuláš?

barusak1
22. pro 2016

V okolí je hrozně moc patriku a samik ani jeden ...
Mi se líbí Samik

zop
autor
22. pro 2016

U nas v okoli ani jedno jmeno neni, ale kdo vi jak to bude mit ve skole a skolce. Taky pochybuji o te zkracene variante: Paťa a Samik- vyhrava Samik, ale zas u toho celeho jmena Patrik se mi libi vice.. dekuji za nazor, pomaha to. Rodine a pratelum jsme chteli rict az po narozeni,takze se musime rozhodnout sami a nemam od koho slyset nazor 🙂

any_any
22. pro 2016

Patrik 🙂 Samuel je ted in a je jich moc...

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
bekyc
22. pro 2016

Tak Samuel se dá dobře zkrátit na Sam. Nemusí to být hned Samík. 🙂

astyna
22. pro 2016

Souhlasím s holkama, do poradny se mnou chodí hned 3 Samuelové a maminky byly trošku rozladěné 😀 ale dej podle sebe. My máme klasika Jana.

kassandra1
22. pro 2016

O Patrikovi jsme taky uvažovali. Ale přesně, zkráceně Páťa se mi až tak nelíbilo. A Samuel je pěkné, ale když slyším Sam, Samík nebo dokonce Samíček, tak to je fakt katastrofa.

japona
22. pro 2016

@zop Jaké je k tomu příjmení? Napr. Samuel Levý či Patrik Klíma je horší než Samuel Klíma či Patrik Levý..
Jinak je to srovnatelne, obyčejna/neobycejna jsou obě jména zhruba stejne🙂

hejtereza
22. pro 2016

Pokud se nezna prijmeni blbe se urcuje, ale me se vice libi Samuel.

zop
autor
22. pro 2016

Nezlobte se, prijmeni napsat nemuzu😔 zacina na P 🙂

ivpad
23. pro 2016

My máme Samíka. Jsem teda úplně překvapená. Žádného neznám, mám kolem sebe Tobiáše/Tobiase. Ale tak, volby nelitujeme.😀

roxolanka
23. pro 2016

My jsme dali Jonáška a na to, jak se ze začátku všem to jméno nezdálo, tak teď jsou z něj všichni unešený, když si zvykli. 🙂

roxolanka
23. pro 2016

Já jsem blbá, až teď koukám, že už máte vybráno a chcete poradit jen které, tak za mě Patrik. 🙂

risu
23. pro 2016

Za me taky Patrik 🙂

shine2015
23. pro 2016

@zop samuela bych nedala...to uz sous patrika..
Jinak doporucuji vzit kalendar a bily papir a nejprve vypsat jmena co by byly v uvahu a pak je napsat tiskacim i psacim s prijmenim...

My mame takto vybrane tri deti. Nakonec vsechny zacinaji na stejne pismeno...a maji jmena krasna a co nejsou ted vsude jako napr bez urazky karolinky adelky atp....

Jo a urcite bych se divala jak to zni bez zdrobnelin. Az bude dite uz dospele protoze zdrobnelinu udelas na vsechny jmena krasnou ;)

Tak at dobre vyberes...

malinkaelinka
23. pro 2016

Můj první manžel byl Patrik a měla jsem problém s oslovováním...říkat 40-ti letému chlapovi "Páťo" mi přišlo ujetý a "Patriku" je dlouhý a moc tvrdý...."Same" se dá říct malýmu kloučkovi i šedesátiletýmu chlapovi 🙂

mandala
23. pro 2016

Určitě Patrik, dá se i lépe tvarovat, mě vstávají vlasy na hlavě, když někdo volá na Samuela Samíku 😲

sara84
23. pro 2016

Tak manzel ma Patrika z prvniho manzelstvi a my mame Samika 🙂 a rikame mu Same , Samusku, Samusiku,Samec kdyz zlobi 🙂 a jmeno mu sedne jak prdel na hrnec. Je to samorost 🙂 na konci dubna- bycek rohaty uz v 19m