Porodné, je šance na odvolání?

stralisek
26. únor 2015

Ahoj maminky,

chci se Vás zeptat - je nějaká šance na odvolání na porodné? Uteklo nám to o 1500,- ☹ já si myslím, že se s tím nedá už nic.. ale víc hlav, víc ví 😀
Díky moc a pevné nervy s prckama 🙂

simdan
26. únor 2015

Pokud Vám porodné neuznali,tak není nárok.Moje sestra to měla o několik stovek a nedostala ani kačku...

stralisek
autor
26. únor 2015

já jsem si to myslela.. :-/ no nic.. holt jsem makala moc 😀

simdan
26. únor 2015

mě kdysi dávno chyběly pitomé dva dny(odpracovaný rok během dvou let),abych na úřadě práce dostala podporu v nezaměstnanosti,bojovala jsem o to,ale zákony jsou neoblomné,takže jsem nedostala nic...pak jsem chtěla vyřizovat aspoň sociální dávku,nastěstí jsem práci našla...to je těžko.

stralisek
autor
26. únor 2015

Napadá mě sviňárna, ale 😀 co když vymažu tátu z RL? to mě na matrice asi neudělají, co? a žádost podat znovu 😀

aglaia82
27. únor 2015

Trošku jste me holky zaskocily, mela jsem za to že porodne dostane kazda, ono to tak není?

bobulka_216
27. únor 2015

No nevim... my taky nedostaneme porodné a abych pravdu řekla ani mě nenapadlo dělat nějaké čachry s RL a otcem ... dlabu jim na to 🙂 nemyslete si, že jsme nějaky finanční nadprůměr .... ale podle te jejich kalkulačky jsme :D a ano porodné nedostane každá ... ;)

lucinka58
27. únor 2015

@aglaia82 Porodné nedostane každá. Jako samoživitelka bys musela mít příjem cca 13.176,- a jako rodina myslím něco málo přes 20.817,-, takže tak... Ne, že bysme byli s manželem nějak bohatí, ale je fakt, že na takhle nízkou hranici prostě nedosáhneme. Bohužel na ni dosáhnou hlavně jiné sociální vrstvy, takže my všichni, kteří poctivě makáme a státu odvádíme, tak ostrouháme ☹

aglaia82
27. únor 2015

Koukala jsem na net na kalkulačku porodneho a nemusím Mít naštěstí strach 😉

nonnni
28. únor 2015

@stralisek nikdo jen tak nevymaze nikoho z RL. Nehlede na to, ze pokud bys ho puvodne neuvedla a dodatecne zapsala, tak maji dalsi 3 roky (po zapsani) na to, aby po tobe pozadovali vraceni porodneho, respektive se tim zabyvali.

bobisek90
28. únor 2015

Ja bych vam rekla, kdo dostane porodne 😀 a pro koho je porodne na 2.dite... Vite co je paradox? Materskou mi nedaji, protoze jsem pracovala malo (chybelo 10dni v poslednich 2 letech) a porodne mi taky nedaji, protoze jsem v poslednim ctvrteli delala moc 😀 pritom ted musim "zit" z nemocenske 3000kč...

stralisek
autor
3. bře 2015

@nonnni ahojda, to je mi jasný, že to není jen tak 😀 😀 :-/

stralisek
autor
3. bře 2015

@bobisek90 tak to je taky hustý :-/

elvira
3. bře 2015

No, s tím porodným mě pěkně se..
Proč raději pracujícím rodinám neulehčí větší slevou na dani ap.?
Jasně že na porodné a přídavky dostane hlavně jisté etnikum, které kromě výroby dětí nepracuje.
Ale zaobírat se jakýmsi výmazem otce z rodného listu... 😔

aglaia82
3. bře 2015

@bobisek90 ale muzes zazadat o rodicovsky prispevek ne?

bobisek90
3. bře 2015

@aglaia82 to ano, na ten narok mam. Jako vsichni v nasem state.

ladyhacek
3. bře 2015

s porodném mi to příjde také smutné > nežijeme si nějak bídně, ale s hypotékou a vším okolo toho moc nezbude a i těch 10000 jako porodné by se hodilo na výbavičku ☹.(navíc manžel pracuje ve státní sféře a vlastně si nemůže najít ani druhou práci)
Můj názor je ten, že na první dítě by měl dostat každý vždyť to dítě pak bude platit daně - myslím, že větší podpora rodin s dětmi by nebyla od věci. > Tohle téma bude vždy ošemetné - nejste sociálně slabí - nemáte nárok, ale zajímalo by mě jak ti sociálně slabí vycházejí s penězi, jak žijou a co jedí ????
Jinak já bych asi ani neuvažovala, že bych otce dítěte nenapsala do RL - jsme tedy vdaná takže je to pasé, ale i kdybych nebyla tak ho tam automaticky dám.

@bobisek90 to ti upřímně nezávidím já si stěžuji že mám nemocenskou 6000, ale na mateřskou nárok mám a rodičovský příspěvek napíšeme na manžela a budu si moc zvolit i variantu.

lucinka58
3. bře 2015

@ladyhacek Je pravda, že mi to s tím porodným taky přijde nefér. My než jsme se rozhodli si pořídit rodinu, tak to trvalo. Mě bude příští měsíc 34 a manželovi bude 39. Oba odvádíme daně už minimálně 15 let a i když nejsme taky žádní chudáci a prakticky máme vybudovaný domov a založené kariéry, tak bysme určitě to porodné na výbavičku nebo kočárek vřele využili. Noooo joooo, ale na tuhle dávku bych měla nárok jedině pokud bych rodila nejlépe v 17, partner i já bychom byli nefachčenko a nejlépe bychom měli ještě jinou barvu pleti (omlouvám se - nejsem rasista, ale tento přístup mě fakt maximálně štve).

luccy.luccy
3. bře 2015

@stralisek nám to uteklo o asi 38 Kč a odvolávat se mě teda nenapadlo, ale myslím, že to nemá smysl. Prostě to jednou zamítli, příjmy jsou stejný, tak proč by měnili rozhodnutí...

mimi1004
3. bře 2015

@lucinka58 Naprosto souhlasím. Lidi, co makají, nedostanou nic, a ti co k práci ani nečuchli, dostanou vše až pod nos. Člověk odvádí daně, sociální a zdravotní a jiní za ty prachy žijou... To jsme to dopracovali...

mor48tko
3. bře 2015

@lucinka58 @mimi1004 Tak s tím nesouhlasím! Chodila jsem normálně do práce (bohužel výplata nic slavného), manžel taky a na porodné jsme "bohudík" (nebo raději bohužel?) dosáhli... A jsem bílá! Začínám být na takovéhle blbé argumenty alergická 🙄 Buďte rády, že máte víc peněz a nemusíte každou korunu dvakrát otočit, než jí utratíte!

marcicek84
3. bře 2015

@mor48tko - no tak patříte k soc. slabším, ale zdá se ti spravedlivé,že z porodného udělali soc dávku? měli to aspoň přejmenovat na podporu novorozenců soc. slabších rodin, ne to nechat jako porodné, protože já jsem rodila stejně jak ty a užila jsem si těch bolestí dost, ale asi mě to bolelo málo, když nemám nárok, ale pak někdo má porody v poho a nárok na to má??? to prostě popírá logiku té dávky...

tajemna30
3. bře 2015

@marcicek84 mně se to nezdá vůbec spravedlivé, ale bohužel sociální systém v čr je nastaven jinak, než bychom si přáli. Nevím přesně kolik může být příjem rodiny aby na porodné rodina dosáhla - ale bude to něco kolem 20.000,- Kč, což dle mého když oba pracují mají vyšší příjem. Když už stát chce dávat porodné - tak všem na první dítě - a ne jak je to nastaveno ted, pořád se dávají dávky stejné skupině.

marcicek84
3. bře 2015

@tajemna30 - jak říkám ať to přejmenují a klidně si to tak nechají, nebo ať to nechají jako porodné a dají to všem, taky nevím proč podporovat jen ty určité skupiny, odvádíme s manželem určitě mnohem větší daně...

ebsian
3. bře 2015

Holky neřešte to, ať si to porodné stát sežere 😀 Většina to nedostane, pokud oba normálně pracují.
Jinak: Já si stěžovala tenkrát na nemocenskou téměř 10 tis. A mateřskou přes 13 tis. No to jsem nevěděla, co přijde, až bude rodičák 😀 😀 Naštěstí v tomto směru už se za 3/4 roku vracím do práce 😝 😔

ebsian
3. bře 2015

@mimi1004 Je to tak 😉

lucinka58
3. bře 2015

@tajemna30
@marcicek84 Naprosto holky s Vámi souhlasím. Nevím proč bych měla být znevýhodněná za to, že jsem vystudovala vejšku (a to dálkově už při zaměstnání), našla si práci, vybudovala nějakou kariéru a poctivě odvádím nemalý daně. To stejné můj manžel. Rodit budeme všechny stejně - ať už jsme sociálně slabé či nikoliv. Prostě ta dávka buď měla být nazvaná jinak. Pokud je to nazvané porodné, tak by se i podle logiky měla dát automaticky všem stejně jak to bylo cca před 6 lety.

bobisek90
4. bře 2015

@ladyhacek tak ja aspon diky te nemocenske, kterou mam v souvislosti s porodem ( je to 6 tydnu pred terminem a 6 po - takze jakasi obdoba materske, ikdyz za mensi penize) mam taky moznost volit delku trvani. Ale uvidim, jestli nebude vyhodnejsi to napsat na partnera, prece jen ma prijmy vyssi

ladyhacek
4. bře 2015

@bobisek90 my to budeme psát na něj - rod.příspěvek. volit délku si můžeš v případě ze beres kolem 16000 >tuším a to já nemám takže to napíšeme na něj 😉

bobisek90
4. bře 2015

@ladyhacek nee, tak to neni. Rodicak si volot muzes, s tim, ze jehok maximalni vyse, to je myslim 10500, muzes mit v pripade, ze tahle castka odpovida 70% hrube mzdy. Nam staci abych mela rodicak mezi 8000-9000 tis. a vyjdem 🙂 a ikdyz mas plat mensi, tak ta spodni castka je 7600.

andyjamsimon
18. kvě 2016

Me uteklo porodne o dve koruny a neni pry sance