Posedlost dětským šatníkem

tyf
9. bře 2015

Předně chci zdůraznit, že nechci rozvíjet žádné útočné debaty, je mi jasné, že je to opravdu každého věc. Jen mě ráno napadlo téma na zajímavou diskuzi, tak proč se nezeptat 🙂 Zajímal by mě Vás názor na to, jak velký důraz kladou maminy na oblečky svých capartů. Taky si myslím, že mám cit pro módu a není mi úplně jedno, co mojí malé obleču. Spíš mi jde ale hlavně o to, aby to šlo barevně k sobě, jinak mi to bije do očí i když je v tom jen doma 🙂 Ale prioritní pro mě je, aby se v tom cítila pohodlně a mohla dělat všechno, co tak dvouletý raubíř dělá. Aby to nestálo příliš mnoho peněz a já nemusela řešit, jestli zrovna v tomhle outfitu si může sednout na zem nebo kreslit. Ale tady na koníkovi pozoruju, kolik mamin doslova žije šatníkem svých dětí, dokumentují si ho a sdílejí na internetu, loví po obchodech a webu nové a nové kousky a já si tak říkám, že na to mají chuť a čas, tolik se zabývat oblečením pro roční batolata, která by stejně nejradši byla pořád nahatá 😀 A obzvlášť u těch holčiček mě napadá, když do nich maminy od narození valí, jak jsou ty hadříky důležité, jaké budou ve 13-ti, v 15-ti? Nebudou ty děti hrozně povrchní a upjaté na svůj vzhled a vzhled ostatních?

Díky za Vaše názory a poklidnou diskuzi 🙂

punky
9. bře 2015

tak ja to beru s pohledu maminky ktera vyrustala v neuplne rodine kde urcite obleceni nebylo prioritni pac na znackove ani nebylo takze jsem vychovana ve skromnosti a nauucila jsem se nakupovat v sekacich kde se daji sehnat oprvavdu krasne znackove kvalitni kousky 😉 take nechci aby syn chodil jak smudla tak se snaim aby mu to sluselo ale kdyz jdeme ven tak to neresim ma teplaky v kterych se vali po zemi takze ja se neridim posledni modou kupuju co se mi libi ale za dobrou cenu a hlavne aby to bylo pohodlny a jak jsem psala hlavne sekacove 😉 kazdej je jinej a ma jine naroky a jine prioryty 😉 ale za me nekdy kdyz to vidim to silenstvi co maminky nakupuji a kolik to stoji penez tak si klepu ne celo 😉

slunickova123
9. bře 2015

@tyf presne sdilim tvuj nazor. Nechci z ni mit fiflenu. Nenavesim na ni cokoli, ale nedelam z toho vedu. Taky nemam rada ten prebujely konzum.

evulina77
9. bře 2015

já si myslím, že peníze jde utratit lepším způsobem. Mám holčičky, jsou parádnice, ale dědí po sobě věci, nakupuji v sekáči nebo v Lidlu, Kiku a Tescu. Využívám výprodeje a nakupuji dopředu. Občas něco upravím, nebo i ušiju. Myslím, že chodí hezky oblíkané, ale za rozumný peníze. Na značkový věci mají ještě čas, s tím počítám a trochu se toho i bojím. Myslm, že bych se chovala stejně, i kdybych nemusela řešit peníze...

alboo
9. bře 2015

asi tak, jak se píše nade mnou, zas mi úplně jedno není, co nosí, ale zas to nepřeháním. Klidně jí obleču věci ze sekáče, bazárku z netu, po dětech od švagrový. Aby to bylo čistý a účelný. Ale zase jednou, až přijde čas, tak nechci, aby chodila do školy jako nějaký šmudla a neměla moderní šatník, ale zase náležitě jí to taky vysvětlím. A taky si myslím, že peníze lze do dítěte investovat lépe než oblečením...

mandala
9. bře 2015

Tak já nakupuju v bazárku, od šikmookých, kiku, apd. ale bohužel, čím jsou holky starší, tím mají větší nároky a není jim moc libo, že to před nimi nosila už jiná holčička. Taky z nich nechci mít fifleny, ale každá má už svůj styl a už jim není jedno, že koupím triko, protože bylo levné a podle mě i pěkné, protože jim se zrovna nelíbí. Na druhou stranu zase nechci, aby chodily oblékané nemoderně, takže oblečení nakupuji už zásadně jenom s nimi, ale když je dle mého příliš drahé, tak prostě nekoupím. Ale je pravda, že ještě pořád nejsou tak náročné, jako některé jiné děti. 😉

mafeska
9. bře 2015

vždycky jsem rozdělovala jak svůj tak i dcery šatník na domácí a sváteční oblečení. Doma má rpostě oblečení u kterého mi nevadí že se zmaže a brzy sepere, lítá v teplákách a do města mám pár jejích triček vyhraněných. Nakupuju vždycky nové oblečení cenově dostupných značek jako F&F, Kik, C&A, WOLF a KUGO sem tam zaběhnu k vejtnamcům. Myslim si že chodí dobře oblečená i když nekřičí značkama.
Pro šatník plný značek nemám pochopení, kor u takhle malých dětí, přijde mi to zbytečné a i kdybych na to měla, mluvila bych stejně 🙂