Potrat v I. trimestru

simsonek89
14. zář 2015

Ahoj, asi nás bude bohužel více a proto bych si ráda o tomto problému popovídala popř. posbírala Vaše zkušenosti a rady do blízké budoucnosti 🙂

lulu_8
16. zář 2015

Ahoj 🙂 ja potratila na konci kvetna v 11tt, spustilo se mi to samovolne, krvaceni, stahy. Tehotenstvi jsem jeste nemela potvrzene od doktora (bydlim v zahranici a chodi se standardne az od 12tt). Druhy den nad ranem na pohotovosti v deloze uz zarodek nevideli. Diagnostikovali to jako ranny samovolny potrat. Pak mi nekolik dni merili hcg v krvi a protoze neklesalo, skoncila jsem cca po 4 dnech v nemocnici znovu. Vyfasovala jsem injekci metorexatu a novou diagnozu podezreni na mimodelozniho tehotenstvi. Na ultrazvuku mi nikdy nic nenasli, levou stranu jim zakryval myom, co mi behem tehotenstvi vyrostl na cca 5cm (takze dalsi radost navic 😖 ), ale podle neklesajiciho hcg to asi mimodelozni bylo, no. Nevim, nikdy se to uz nedozvim.

Po injeci nastal hnus, bolesti bricha, krvaceni z nosu, neskutecna bolest hlavy a megadeprese. Prvni ms prisla presne po 6 tydnech pd potratu, pak jsme si dali (kvuli te injekci) jeste dalsi cyklus pauzu od snazeni a ted uz zas jedem naplno 😀 Ale jeste ted po trech a pul mesicich mi desne padaji vlasy a mam plet horsi jak v puberte. Posledni dva cykly jsem ale uz ovulovala (merim bt), akorat me znejistuje, ze vzdycky z prave strany (tzn. ne z te, kde to tehu bylo). Takze jsem nervni, jestli nam to vubec pujde. Myslela jsem, ze ta uzkost z budoucna prejde, ale to spravi az nove tehotenstvi. Nad fotkami novorozenat na fb a oznamenich o tehotenstvi brecim i ted. Myslim, ze nema cenu to v sobe dusit. Koupili sme si stene, tak tenhle mesic poprvy tak moc nad vsim nepremyslim, neni cas 😀

A jinak piju kontryhel.caj (srovnal mi pekne cykly uz pred tim neuspesnym tehu) a jim ve velkem kyselinu listovou. A snazim se shodit, v dobe "sestinedeli", ktere jsem stravila doma na gauci v depce a s jidlem v ruce, jsem nabrala cca 8kg.

No a snazim se byt pozitivnejsi a nezavidet ostatnim zenskym a neresit, proc jine maji zdrave deti na prvnich par pokusu a ja ne, proc si jine muzou planovat tehotenstvi tak, aby jim to pekne vyslo s materskou a ja ne. Jde to tezko, ale nic jineho mi nezbyva, nez verit, ze se to brzo povede.

Jak si na tom Ty?

simsonek89
autor
16. zář 2015

@lulu_8 Ahoj, děkuji moc za tvoji odpověď. 🙂 potratila jsem v 7tt, odpoledne jsem přišla z práce a začala jsem krvácet, hned jsem volala mojí gynekoložce, ale když jsem zjistila, že ten den neordinuje, tak jsme hned jeli do nemocnice. Tam mě prohlídli, říkali že na potrat to nevypadá, ale určitě prý nejsem v 7tt, což mi bylo divné, protože moje gynekol. tohle potvrdila již v 5tt. Vzali kontrolní hcg, bylo vysoké, dali mi utrogestan (jsou to tablety na podporu těhotenství, zavádí se buď vaginálně nebo se polykají ), poslali mě domů a v případě, že by se to zhoršilo, tak přijet. Doma jsem asi 2 hodiny na to dostala šílené pichlavé bolesti do zad a krvácela jsem víc, o mé psychice ani nemluvím, to jistě znáš, ten pocit prázdnoty, kdy už prostě v tobě nic není, pozná to nejspíš každá žena, která o své vytoužené miminko přišla. Tentokrát si mě tedy v nemocnici nechali, ráno udělali kontrolní hcg a ultrazvuk. Hcg kleslo a na ultrazvuku žádná změna, takže na řadu přišla revize dělohy. Na druhý den mě pustili, v nemocnici byli skvělý, ale doufám že příště už tam budu s něčím příjemnějším.

Momentálně jsem 4. týden po revizi, s přítelem jsme na tom byli oba špatně, ale on je silný chlap, který mě drží, tak se to snaží schovávat. : 🙂 Na miminko se těšíme strašně moc, i když to byl jen malý flíček, tak to bylo naše miminko, už se nemůžeme dočkat až na to budeme moct vlítnout 😀 , ale o to větší budu mít obavy aby vše bylo v pořádku. Takže teď počítám dny abych mohla začít cvičit, běhat apod... pro mě jediný lék jak na to nemyslet.

S tím pláčem to mám úplně stejně, mám slzy v očích jen když vidím reklamu s mimčem 😀 závidím všem kolem mě a říkám si proč to muselo potkat zrovna nás, ale jak se říká ,, Všechno má svůj důvod"

Na čajík se taky chystám, hlavně papej kyselinu listovou a má Mudr. mi doporučila ,,INOFOLIC" - potravinový doplněk s obsahem inositolu a kyseliny listové, kupuji v balení 20 sáčků

Pejsek je dobrý lék, máme doma dva a v tvém připadě je to super, musíš se otáčet kolem pejska a aspoň trošku zapomeneš. Nejspíš na tom asi něco bude, že to je i o hlavičce. Snaž se na to nemyslet 🙂

Jinak čekám na zprávy a držím palečky

lulu_8
18. zář 2015

Jooo ctyri tydny po potratu jsem byla s nervama v haji. Stravila jsem opravdu doslova cele sestinedeli (ktere u me fakt tech sest tydnu trvalo) doma v obyvaku, na sedacce, nenamalovana, v pyzamu, urvana. Po sesti tydnech byl odlet na dovolenou a tak jsem proste vstat musela. Ale dobre mi nebylo, ani fyzicky ani psychicky. Ver mi, ted jsem 3,5 mesice po vsem a je mi neskutecne mnohem lip. Opravdu. Ono na zacatku jsou vsechny dny cerne, pak prijdou sem tam svetlejsi chvilky, pak ty svetlejsi chvilky zacnou prevazovat nad cernymi momenty. Drz se! Bude lip, opravdu. A hlavne o tom postupne mluv, s pritelem, s kamoskou, na netu. Pomaha to neskutecne.

Ten pocit, kdy vis, ze to neni ok, ze potracis, a chces tomu nejak zabranit ale samozrejme nemuzes ...a pak to prazdno ... To znam, je to snad nejhorsi pocit, co jsem kdy v zivote zazila.

Ale mas pravdu, vsechno ma svuj duvod. Jen me stve, ze to zatim nechapu, jaky duvod tahle ma zkusenost mela 😖 no, to poznam casem.

Obavy uz budeme mit porad, mnohem vetsi nez holky, co otehotni lehce a stravi tehotenstvi bez problemu. Jen se tomu clovek nesmi poddat. Psychika je svine 😀

Budu ti drzet palce! At si vas brzo nejaky maly bobisek najde!

keliska40
2. říj 2015

ja jsem potratila na 5tt,mnela jsem bolesti v bodbrisku tak jsem urychlene sla na gynekologii,a tam mi rekla ze slo o samovolny potrat a zaroven jsem onemocnela mocovym mechyrem,uz jsem doma 3 tyden a piji caj na otehotneni,ale v pondeli uz jdu do prace a nechce se mi tam koukat na neho,byla jsem ve stresu a pritel mne opustil jelikz byl mladsi o 13 let a mne je 40.

simsonek89
autor
4. říj 2015

keliska40 Ahoj, to mě mrzi, ja jsem momentálně po šestinedeli 🙂 byla jsem na kontrolu, menstruace i ovulace proběhla v poradku, ale od patku mam antibiotika, taky zánět močového měchýře. Sla jsem do prace po dvou týdnech, ale taky jsem se na to moc necítila, ale pomohlo mi to 🙂 neměla jsem tolik času nad tim přemýšlet. Pochopila jsem správne, ze tedy tvůj bývaly přítel a ty mate stejne zaměstnáni?? Chapu te, ale urcite mas rodinu a přátele kteří te mají radi 🙂 a podrží te. psychicky na tom nejsem nejlíp ani ted, ale vsechno casem urcite přejde. Přítel mel tedy 27? No jelikož je v techto letech uz dospěly, tak by se k dané věci mel postavit jako chlap a ne se otočit zády. Muj muz bude mit 25 let a byl tim nejstastnejsim na světe. Tim chci rict, ze vůbec nezáleží na tom kolik ma let. Otočil by se k tobe zády i v pětatřiceti. Preji ti hodne štěstí a buď silna 😘

baskervile
6. říj 2015

Ahoj,já prodělala spontánní potrat v 6.tt.Naštěstí se to obešlo bez revize.Gynekolog doporučil počkat s dalším snažením po další MS (nemuseli jsme dodržet šestinedělí).Tak uvidíme kdy se opět zadaří 😉

gajuska86
19. říj 2015

Ahoj, je mi 29 let, od dubna tohoto roku jsme se s přítelem, po vysazení HA, začali snažit o miminko, Povedlo se v srpnu 🙂 Nemělo to ale dlouhédo trvání. Teď o víkendu to byl týden, co jsem musela podstoupit revizi dělohy po zamlklým těhu ☹ Byla jsem v 10tt a na UTZ se zjistilo, že plod ve mě byl mrtvý už skoro 2 týdny, že se srdíčko přestalo vyvíjet ☹ Pořád mi to přijde strašně neskutečný. Před pár dny je žena těhotná a najednou, ve vteřině je to všechno pryč. Neměla jsem vůbec žádný bolesti, cítila jsem se úplně normálně, jen s tím rozdílem, že jsem na WC do toaletního papíru utřela opravdu jen kapičku krve. Příteli se to nelíbilo a hned jsme jeli do nemocnice, kde mě doktor prohlídl a konstatoval zamlklinku ☹ Tím UTZ se ve mě dloubal docela dlouho, takže mi bylo jasný, že se teda něco děje. Snažil se ze všech možných úhlů, aby našel blikající srdíčko, ale bohužel ☹ Hold se stalo, nic se s tím už neudělá a musí se jít dál. Jen si říkám a mám strach, co mě asi ještě čeká. Tenhle rok byl pro mě opravdu špatný a smutný a když jsem zjistila, že jsem těhotná, byla jsem tak šťastná. Říkala jsem si, že konečně si štěstí našlo cestu i ke mě. Bylo to moje první těhotenství přirozenou cestou. Mám staršího přítele, který už má svoje děti. Teď jsme chtěli mít jedno ještě spolu 🙂 Když někde vidím těhotnou ženu, tak mě to rozhodí ☹ Pomalu mi jen stačí reklamy v televizi. A že jich, na můj vkus, je poměrně dost, kde se vyskytují miminka ☹ Nezbývá nic jiného, že se oklepat a jít dál 🙂 A hlavně doufat a veřit, že přístě se to na 100% podaří a my si toho mimiňourka spolu ještě užijeme 🙂
Zítra jdu na první porezivní kontrolu k doktorce, tak uvídím, co mi tam řekne. Ještě v nemocnici mi řekli, že s dalším snažením máme počkat alespoň dva cykly. Počkám ještě na zítřejší názor mojí doktorky, mám na ní spoustu otázek a pak se uvidí 🙂

simsonek89
autor
20. říj 2015

@gajuska86 Ahojky 🙂 děkuji za tvůj příběh i když smutný. Pořád doufám, že vše zlé se v dobré obrátí a všechny se staneme maminkami 🙂 přeji ti ať ti to dobře dopadne a potom už budeme číst jen ty šťastné příběhy. 🙂 taky mi občas ještě ukápne slza i když už mám po druhé MS od revize, pořád to bolí, to v nás asi zůstane už na vždy. Hodně štěstí 🙂

keliska40
8. lis 2015

@simsonek89 děkuji za podporu,možná jsem znovu těhotná s dřívějším přítelem,ktereho jsem opustila kvuli mladšímu

simsonek89
autor
9. lis 2015

@keliska40 Ahojky, moc gratuluji. Preji aby vse dobre dopadlo, držím palečky. 😊

gajuska86
9. lis 2015

@keliska40 Gratuluju 🙂 Ať je všechno v pořádku 🙂

keliska40
9. lis 2015

děvčata moc děkuji

lulu_8
10. lis 2015

@gajuska86 ahoj, mrzi me, co sis prozila. Taky jsem prvni tydny obrecela kazdou reklamu v TV, kde se mihlo mimco, kazdetehotenske bricho na ulici, kazdy status na facebooku o nove narozenem miminku nebo tehotnou znamou. Vim, ze to zni jako klise, ale opravdu pomuze jen cas. Ted uz se z kazdeho ciziho miminka nehroutim, boli to porad, ale uz verim, ze to jednou brzo vyjde. I kdyz je mi jasny, ze Vanoce letos nebudou stat za nic, to jsem mela mit termin porodu. Drzim palce,at se Vam zadari hned, jak budete zase chtit, a at to tentokrat uz ma stastny konec. My cekali kvuli injekcim 3 cykly a i kdyz mi to na zacatku prislo jako nekonecna doba, tak Jsem nakonec byla rada, dala jsem se za tu dobu psychicky i fyzicky zase do kupy.

tasmyska
10. lis 2015

Holky já jsem potratila v srpnu 2014 ve 12 tt a teď vedle mě leží můj krásný dneska měsíční syn. Nevzdávejte to...vím co jste si prožily a vím co prožívám teď...užíjte si každý sex a mimi bude velká třešnička na dortu štěstí 🙂 držím palečky...

gajuska86
10. lis 2015

@lulu_8 Ahoj, je pravda, že pomůže jen čas. Už jsem skoro 5 týdnů po revizi, bolí to pořád, ale už to není takové jako na začátku. Zrovna včera se mojí kolegyni z práce narodila zdravá holčička. Když jsem se to dozvěděla, měla jsem z toho upřímnou radost 🙂
Musíš na to o Vánocích zkusit přestat myslet. Já vím, že se to snadno říká a ještě hůř dělá, ale zkus to 🙂 Příští rok bude určitě lepší 🙂 Já tomu věřím 🙂

@tasmyska Ahoj, to je moc pěkné si přečíst, že to jde a jde to dotáhnout do zdárného konce 🙂 Každý takový příběh mě hned nabije optimismem do dalšího snažení 🙂 A gratuluju k mrňouskovi 🙂

lulu_8
10. lis 2015

@gajuska86 my si nastesti na podzim, cca 3 mesice po potratu, poridili stenatko, takze litam kolem neho a nemam cas moc resit takove to "cobybylokdybybylo" 😀 na Vanoce mam nabity program, i tak si urcite vzpomenu a mozna trosku poplacu, ale taky verim, ze pristi rok bude mnohem lepsi. Musi!!!
@tasmyska diky za Tvuj pribeh, strasne rada takove ctu, davaji mi nadeji 🙂

gajuska86
10. lis 2015

@lulu_8 Tak máš trošku jiné miminko, i to potřebuje lásku 🙂 Je dobře, že se člověk něčím zabaví. Je jasné, že si na to vzpomeneme, ale už to třeba nebude ani tak bolet. Člověk myslí na jiné veci, dělá jiné věci 🙂 Já si chci taky pořídit domácího mazlíčka, ale trošku jiného druhu 🙂 Strašně miluju chameleony 😀

ely14
9. pro 2015

Ahoj holky ..ja potratila ted patek 6tt a jsem desne unavena :( nic se mi nechce porad bych spala ...kontrola dopadla dobre .davam si vitaminy zelezo becko magnesko ...mely jste to podobne?

gajuska86
9. pro 2015

@ely14 Ahoj, je mi to moc lito ☹ Ja byla prvnich par dnu po revizi taky hodne unavena a porad jsem spala. Ja zacinala 10tt, kdyz se mi to stalo, bylo to ted v rijnu ☹ Jinak beru akorat multivitamin a listovou kyselinu a piju kontryhelovy caj 🙂

ely14
9. pro 2015

@gajuska86. No tak je to asi bezne s tou unavou , Jo a ten kontryhelovy caj si koupim diky 🙂...jinak i me to mrzi ze to potkalo i tebe :(
tak hodne stesti at to dalsi tehulkovani je uz bez problemu 🙂