Potřebuju parťačky při hubnutí
ahoj holky potřebovala bych někoho s kým bych se mohla podporovat vypovídat a povzbuzovat potřebovala bych dat dolu aspoň 30 nabrala sem v těhotenství a těsně před sem přestala kouřit víc už asi není co dodat
Stručné shrnutí
- V diskuzi se jako dlouhodobě udržitelné řešení hubnutí uvádí úprava jídelníčku (jídelníček od výživové poradkyně, Mačingová, krabicová dieta nebo Dukanova dieta), pravidelný pitný režim a postupné zavádění pohybu místo „brutálních“ hladovek či zázračných preparátů.
- Praktické nástroje zmiňované účastnicemi zahrnují cvičební programy Jillian Michaels (včetně „30sh“/level 1), Vacushape procedury, domácí cvičení, orbitrek, aquaerobik, HEAT, pilates a posilování 5–6× týdně; jako doplňky se uvádějí proteinové tyčinky (Quest Protein Bar 12×60 g) a řecký jogurt Milko.
- Sdílení podpory v soukromých skupinách, „parťáctví na dálku“ (e‑mail, zprávy) a pravidelné vážení či zapisování jídel (kalorické tabulky) jsou popisovány jako užitečné způsoby zvýšení motivace a accountability.
Nejčastější otázky
Q: Jaké diety a jídelníčky lidé v diskuzi doporučují pro hubnutí po těhotenství?
A: V diskuzi se doporučují Mačingová jídelníčky, Dukanova dieta, krabicové diety a individuální jídelníčky od výživové poradkyně; některé účastnice zdůrazňují úpravu snídaní, větší podíl zeleniny a kontrolu porcí.
Q: Jaké cvičební programy a pomůcky byly uvedeny jako efektivní?
A: Zmiňovány byly Jillian Michaels (30 Day Shred, level 1), VACUSHAPE procedury, orbitrek, aquaerobik, HEAT, pilates, bosu, domácí posilování a rychlá chůze; jedna uživatelka cvičí Jillian denně, jiná chodí na Vacushape 10–12× měsíčně.
Q: Kolik stojí Vacushape a měsíční vstup do fitka podle zkušeností v diskuzi?
A: Uživatelka uvedla permošku na Vacushape 10 vstupů za 1 000 Kč a akční nabídku 15 vstupů za 1 000 Kč; permice do fitka byla zmíněna za 650 Kč/měsíc.
Q: Jak řešit slazení čaje při snaze zhubnout?
A: V diskuzi jedna účastnice uvedla, že si do půllitrového hrnku dává 3 lžičky medu, jiná uživatelka spočítala, že při pití 2 litrů denně to znamená desítky lžiček medu za týden/měsíc a doporučila přestat s medem nebo použít nízkokalorická sladidla.
Q: Je bezpečné užívat přípravky jako XL‑S při kojení?
A: V diskuzi bylo jasně uvedeno, že užívání XL‑S pilulek se při kojení nedoporučuje („při kojení se to nesmí“).
Q: Kde koupit proteinové tyčinky a zdravé snacky zmíněné v diskuzi?
A: Byly uvedeny konkrétní zdroje: Quest Protein Bar (balení 12×60 g, kód 84011105) v nabídce fitness‑market.cz a snack shop na dameprotein.cz; jako doporučení byl také řecký jogurt značky Milko.
Závěry z diskuze
Shoda
- Extrémní hladovky a „zázračné“ preparáty se obecně nedoporučují; preferuje se úprava jídelníčku, pravidelný pitný režim a postupné zvyšování pohybu.
- Podpora skupiny nebo „parťáka na dálku“ (sdílení jídel, e‑maily, interní zprávy) je v diskuzi považována za motivující prvek.
Sporné názory
- Vacushape a další kosmeticko‑fitness procedury jsou uváděny jako užitečná pomůcka jedněmi uživatelkami, zatímco jiné upozorňují, že nejsou všespásné a efekt je individuální.
- Některé účastnice preferují především úpravu stravy (Mačingová, kalorické tabulky), jiné kladou větší důraz na intenzivní cvičení (Jillian Michaels, HEAT); obě cesty jsou prezentovány jako možné.
Otevřené otázky
- Jak bezpečně kombinovat hubnutí s kojením bez použití neověřených doplňků?
- Jaká kombinace jídelníčku a cvičení přinese udržitelné výsledky u lidí se silnou nadváhou (>30 kg k úbytku)?
- Jak dlouhodobě fungují procedury jako Vacushape ve srovnání s dietní změnou z hlediska udržení váhy?
Zmíněné značky a firmy
Vacushape, Fitness Market, dameprotein.cz, Quest, Milko, XL‑S, Avon, TV Prima
Zmíněné produkty a metody
Mačingová jídelníček, Dukanova dieta, krabicová dieta, Jillian Michaels (30 Day Shred, level 1), Vacushape, Quest Protein Bar 12×60 g (84011105), Milko řecký jogurt, XL‑S pilulky, počítání kalorií, 5× denně jídlo, pitný režim 2 litry vody denně, teplá voda s citronem ráno, orbitrek, aquaerobik, HEAT, pilates, bosu, pole fitness, domácí cvičení, zapisování jídel do kalorických tabulek
Místa a osoby
Praha, Ládví, Ďáblice, Letňany, Kyje, Ostrava (Hrabůvka, Dubina), Jillian Michaels, A. Mačingová, Karolína (TV Prima)
@mimidaniela taky koukám, že tady nikdo nic moc nepíše. Tak napíšu aspoň já. včera jsem to trošku zazdila, dnes se teda snažím, ráno na snídani banán, tvaroh, rozinky, na oběd čočk. polévka, odpoledne nějaké ovoce, jogurt, uvidíme. pohyb dnes asi žádný, jsem nějaká ko... mám další motivaci na hubnutí, bude se mi vdávat sestra, tak by to chtělo fakt těch 5 kg dolů...
@mimidaniela trošku mám strach, že je to spíše takový tlak, že "musím" zhubnout... no nic, budu se snažit, snad to nějak zvládnu. včera nakonec byla hodinová procházka, dneska odpo bude lítání a vyřizování po městě... a jak ty dani bojuješ? a vůbec ostatní holky?
jinak holky nevíte o někom nebo nepoužíváte někdo AVON sem to chtěla zkusit a nějak se v tom plácám
@mimidaniela bohužel avon nepoužívám. dřív jo, ale na mateřský to nějak nepotřebuju či co, stačí mi jedna řasenka na tři roky.
vůbec mi přijde, že obě diskuze jsou docela mrtvé. je to škoda. doufala jsem,, že tu najdu někoho kdo na tom bude jako já a ještě bude kdykoli viset na netu, nebo si třeba i mailovat atd..ale to jsem asi moc naivní. hold stejně v tom je člověk nakonec sám.
@misa1712 já nikdy nebudu hubená, s tím už jsem smířená. prostě jsem jaká jsem a když budu mít 78 kg při 176cm, tak mi bude fajn. už jsem na takové váze několikrát byla a cítila jsem se fajn, nejméně jsem měla v dospělosti 73,5kg, ale to bylo snad jen tak týden 😉 samozřejmě kdyby se mi podařilo zhubnout více, tak budu jen ráda. bohužel problém bývá v tom, že je těžší si váhu udržet než kolikrát zhubnout!!!
holky, a jak vy ostatní? zítra mám vážíci den (vždy út a pá), tak jsem zvědavá. docela jsem se držela dva dny... dneska jsem byla ve městě a řeknu vám že brodit se tím sněhem na podpatcíh bylo lepší než posilovna a jill dohromady. jsem přišla úplně zpocená a vyřízená. a to jsem toho moc neušla.
co plánujete na jídlo? dáte mi nějaké tipy? mám pocit, že pořád jím to samé!!!
@misa1712 ty taky zkusím, vím, že to má v jídeláku mačingová. může to být zajímavé. pro mě je trošku problém v tom, že bydlíme na vesnici a co v pátek nenakoupím, to těžko u nás sháním, pže do města moc nejezdím a když jo, tak jen rychle vyřídit nejnutnější věci a honem domů! každopádně díky za další tip...
@karos vždycky jsem je dělala na pánvi,trouba mi ani nenapadla,ale asi by to v troubě bylo lepší ,dietnějši viď 🙂
Jako ona tam píše,ze jak se marinuje to maso v oleji,tak to máš pak smažit v tom oleji z ty marinády,ale to ja tam nikdy tolik oleje neměla ,vždycky jsem musela přidat .
A nedávno jsem koukala na Karolinu jak vaří na Primě a ta dělala hranolky ještě z mrkve a řepy,to musí byt taky mnamka a k tomu snad kotlety nebo co to bylo
@misa1712 no, já jsem taky zkoušela jednou z mrkve, bylo to dobré. taky používám málo oleje, aspoň podle mne. jinak já ty z mrkve pekla v troubě, zkusím tak i ty celerové. sice nejsou takové křupavé, ale to mi neva. takže ještě jednou za tip, snad manžel zítra sežene ten celer a zkusím to i s těmi mrkvovými. řepu jsem jednou pekla, ta mi moc nechutnala. jinak mi nevadí, ale třeba jsem měla jen blbý recept.
@misa1712
@beveron
@mimidaniela holky, tak jak dneska? jaký jste měly den? u mě začal hned blbě, na váze samozřejmě plus necelé kilo, tak jsem byla hned vytočená. přes den jsem dvakrát zhřešila (dva čokobonbony), jinak jsem se docela snažila. na oběd jsem měla rizoto, zítra chystám ty celerové hranolky a kousek ryby, tak jsem zvědavá. dneska jsem si po 4 týdnech zacvičila jill (level1) a byla to naprosta hrůza. co jsem kdysi zvládala s přehledem, tak teď katastrofa. nemohla jsem se dočkat konce!!! asi už jsem toho přecvičená, cvičím s přestávkama už 10 měsíců!!!
Holky ja se vážila az tak po třech mesicich. Pro mě je dulezite ze to hubnutí vidím na oblečení. 🙂 Ja mela super den, ráno jsem dala malou do skolky, pak směr vacushape a fitko, pak solarko....a zitra znova to samé 🙂 ... Jela jsem domů, uvařila oběd. Zajela pro malou do skolky....Udelala svačinku ;) Pro me je skvěle to ....ze mam po cvičení super náladu a je mi fajn...Usmivam se sama na sebe...Koupila jsem si nove šaty na ples a uzivam si kazdy den 🙂
@karos ahojky dneska jsem neměla moc času, ráno jsem mela křehký plátky se sýrem ,oběd noky ,ale oni to byly vlastně gnochi a s kurecim masem ,svacina mozzarella a večeři jsem mela zbytek od oběda ,
k cvičeni jsem se dostala někdy v devět večer ,malá nemohla usnout a řvala a řvala.
Ráno jsem se měřila a mela jsem ubytky,i když ja když se změřím i 3x po sobě,tak mam pokazdy jinak 🙂
Ahoj, hledám někoho, kdo by se mnou chodil cvičit. Ostrava Hrabůvka, Dubina, případně okolí, potřebuji zhubnout 20 kilo

holky, tak jak při pátku? já dnes zkusím den bez pečiva, na odpoledne mám připravený salátek podle mačingové - mrkev, jablko, rozinky, vlašské ořechy, skořice, med, citron. to si pochutnám.... zítra mamka slaví narozky, oběd bude v pohodě, vyberu si něco dietnějšího, ale pak bude pokračovat doma oslava - moučník, alkohol ach jo. myslete na mě. dneska mě váha trošku naštvala, snad v úterý bude lepší!!! hezký den všem...