Prací prášek pro mimi - alergika. Máte zkušenost?

febris
24. zář 2008

máte někdo zkušenosti?

febris
autor
24. zář 2008

ahoj holky, já i manžel jsme alergici, ja navíc mám atopický ekzém a astma, takže prcek ma riziko vzniku alergie velke :( Takze od prasku bych ocekavala ze bude nedrazdivy pro prcka ale taky zaroven aby pral 😀

kijonkova.k
24. zář 2008

Tak to je asi možná nejlepší prát v mýdle,ne?Nebo nějakých těch mýdlových vločkách.My máme Lovelu,je sice taky pro alergiky,ale moc bych tomu nevěřila. ☹

frog
24. zář 2008

Taky jsem používala Lovelu,ale nic moc,navíc ani nevypere skvrny třeba od kakání..Tedka mám Persil sensitiv a dobrý.Zkusila bych jak píše kijink. mýdlové vločky,sliz a nebo nějaké bio prostředky..Tedka už se dají sehnat.

artuse
24. zář 2008

Ahoj, já používám Lovelu, ale vím, že pro alergiky je např. Neutral - http://www.mujneutral.cz/index.php?view=prani , ale jak pere nevím, zatím jsem nezkoušela 🙂

marfushenka
24. zář 2008

My pereme v SA8 Baby od Amway a jsme spokojeni 🙂

paolin
24. zář 2008

kamosce bylo doporuceno prat v octe. jeji mala ma silny ekzem. ted se to pry zlepsilo 🙂

kijonkova.k
24. zář 2008

To jsem taky slyšela,o octě,že změkčuje vodu atd. 🙂

artuse
24. zář 2008

jo holky, já máchám v trošce octa, poradila mi to kožní 😉

kacenka25
24. zář 2008

Ahoj, já mám atopický ekzém (teda co jsem těhotná, tak záhadně zmizel), manžel má alergie asi na všechno, co lze, kromě potravinové alergie. Zrovna řeším, jaký prášek koupit pro mimi. O Lovele se hodně píše a mluví, ale druhá polovina rad zní, abych prala v tom, v čem peru naše oblečení. Pokud to mě ani manželovi nic nedělá, tak by to miminku taky nemělo vadit. Máme pračku, co víc máchá, prý pro alergiky a ještě má baby program. Máte s tímhle některá zkušenosti? Moc děkuju, zatím fakt tápu. Nechci miminku způsobit ekzém tím, že bych šetřila a nekoupila Lovelu. O to nejde. Jde o to, že čím méně agresivní ten prášek je, tím méně asi vypere skvrny.... Děkuju.

vojtisek2007
24. zář 2008

kacenka25 - jsem na tom taky tak - jsem atopik - ale ekzém při těhu mizí a do tří měsíců po porodu je bohužel zpátky 😒 😠 , lovelu jsem zkoušela - a krom toho,že toho moc nevypere ☹ , tak pro alergiky nic moc - nám sedí persil nebo lanza s mýdl.vločkami - a bez aviváže a 2x na konci máchat....

febris
autor
24. zář 2008

je, tolik reakci 🙂 koukam ze to resi kde kdo 🙂 Ja mam atopicky ekzem na rukou, nikdy jsem na vyprane pradlo nereagovala, ale mimi ma precejenom kuzicku jemnouckou. Taky jsme slysela, ze je lepsi pouzit tekuty prasky, ze ty v pradle tolik nezustavaj a pouzit nakej ten program na machani navic a nebo tam pridat ten ocet... prave o lovele jsem dost cetla, ze moc nepere. Ted ji maj hooodne zlevnenou v hypernove... tak sbiram naky info, co teda poridit

vojtisek2007
24. zář 2008

febris - já se radila i s dr., kvůli tomu mýmu pitomýmu ekzemu - taky ho mám hlavně po rukách, a jak vyperu v jiným prášku - nebo mi něco vypere segra, a já to pak obleču, tak je to daleko horší a strašně to svědí, tak jsem měla u dětí strach, abych jim tem ekzem třeba "nerozjela" a dětská doktorka mi řekla, že rozhodně ne lovelu a další "prací prášky pro mimi" - že jsou to děsný sajrajty - a že i na dětský mám používat to, co nevadí mě, dělám to tak už u třetího mimi a všechny děti jsou v poho.....

johanda
24. zář 2008

Holky, já sice ekzém nemám, ale manžel jo a peru v podomácky vyrobeném "slizu", do máchání přidávám ocet. Sliz se vyrobí jednoduše - nastrouhá se celé prací mýdlo (omino bianco, kokos palma, lanza) rozmíchá ve vřelé vodě a přidá se asi 1/4 balíku prací práškové sody. Horkou vodou se to doplní do 10 litrů a hotovo. Do druhého dne to zgelovatí a můžete prát. Peru tak normálně v automatce cca 2,5 roku.
Pere to srovnatelně s Lovelou, teda nějaké ty urputné skvrny nezvládá - ale na to stačí použít žlučové mýdlo nebo přímo do pračky nasypat perkarbonát sodný.
O slizu je tu celá doskuze
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

febris
autor
24. zář 2008

johando teda to jsou mi veci to ja vubec neznam 😕 ale zni to dobre, jednoduchy veci jsou vetsinou ty nejlepsi. Taky se mi nechce utracet plno penez za nejakej prasek... holky nemate nekdo zkusenost s Miniriskem jak pere? ten neni ani tak dramaticky drahej jako treba ten amway 😕

radka.m.
25. zář 2008

ahojda,tak já peru v Arielu,když jsem prala v L ovele,Batoleti a tak ,tak děti se mi stejně osypaly a měli exem,tak jsem začala prát výbavičku i potom,když jsme přišli z porodnice v Arielu,ještě se mi nestalo,že by se malý osypal a pustí mě i skvrny.

martinka79
25. zář 2008

dcera je atopik a já peru celé rodině v arelu. prala jsme v lovele, ale musím říci, na fleky to tedy není. Jinak super mýdlové vločky a pidát do máchání ocet. a je vše OK. 🙂

lukin
25. zář 2008

Já peru v Lanze s vločkami. Ale dávám ji do pračky fakt málo, vlastně všechny prací prostředky, co mám, dávkuju jen tak na půl. No a vypere mi to všechno. Zatím. K plenkám přidávám ocet. Myslím, že hodně miminek reaguje na jakýkoliv prášek, ale zjistila jsem, že ho některé mamči dávají fakt hodně do pračky. No a ze začátku stejně mimi skoro žádné děsné skvrny nedělá, tak to jde 🙂 No a jak už bude starší, tak si snad na nějaký prostředek zvykne.

febris
autor
25. zář 2008

holky a kolik toho octa tam pridavate? A kdy? nesmrdi to pradlo potom?

lukin
25. zář 2008

febris: Já přidávám ocet hned a dávám ho tam tolik, kolik se strefím 😀 Ne vážně, já praní moc neřeším. Dej tam octa podle oka. A mě to prádlo nesmrdí.

lu777
25. zář 2008

tak ja jsem hodne prala ve slizu, ted v Lovele a jsem spokojena 😕

jinak ale mi kamaradky dost doporucovaly ekologicky praci prostredek Ecover, maji ho v prodejnach zdrave vyzivy dost bezne.. vyrabeji taky tablety do mycky, prostredek na nadobi atd..
a pry pere dobre 🙂

jo a je fakt pravda, ze na zacatku (pred prikrmy) jsou jedine zavaznejsi skvrny od kakani... na to jsem mela spesl dezinfekcni prasek od Bambino Mio a dobry... dala jsem na vys. teplotu a pak to vrazila dobelit na slunce a pohoda...
ja teda nejsem maniak na naprosto vybelene veci, me to zas tak zily netrha, vsak ty pliny se vetsinou pak stejne vyhodi po mimi a oblecky ma dite tak dva mesice, nekdy i dva tydny... obleceni je fakt podruzny, hlavne aby bylo pohodlny a dobre se nandavalo a sundavalo... pochopila jsem to dokonale ted kdyz dite leze, lehci zamazani uz neresim, nema to smysl, diteti je to stejne fuk 😝 😅

kacenka25
25. zář 2008

děkuji za radu vojtisek2007 🙂
o slizu jsem nikdy neslyšela...... To jsou mi ale vynálezy. Budu prát v Palmexu, jak peru nám a jen tam nedám teda aviváž. On ten samotný prášek taky voní, tak tam nebudu cpát aviváž. Uvidíme. Když se miminko osype, tak holt půjdu zkusit ocet,když říkáte, že to nesmrdí. Ale určo je to lepší, než si zničit oblečení zapranými skvrnami, když Lovela nevypere fleky od kakání a potravin. Na banán asi recept neexistuje žádný 😅

becabunga
11. čer 2010

Já jsem nedávno vyzkoušela prací prášek Ecoballs - jsou to koule na praní, které neobsahují mýdla a jsou vhodné pro alergiky i děti. Např. tady: http://www.smartprodukty.cz/katalog/zbozi/uspor...
Zatím mi vypraly všechno bez problému. Lenka

teriaondrasek
4. črc 2013

My měli reakci i na Lovelu a to jsem dvakrát máchala.... Pereme už jedině ve Hypoalergenním pracím prášku Hygeia. Kupuji ve zdravé výživě, na netu ho mají třeba tady: http://www.olivovyobchod.cz/olivovyshop/eshop/1... nebo http://www.energyvita.cz/hypoalergenni-praci-pr...
Doporučuji všem maminkám alergických dětí a dětí s ekzémy

lenisek12
24. bře 2015
Uživatel lenisek12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenisek12.

uz jsem t o tu nekam psala, ale tak může se hodit - pro mimi mám speciálně koupený Winni's http://www.drogerie.cz/winni-s-lavatrice-5-l-praci-gel

svetraa
4. čer 2015

Dalli med prací prášok pre alergikov a astmatikov

Chcela by som dať do pozornosti všetkým maminám, ktoré hľadajú vhodný prací prostriedok nielen pre svoje detičky trpiace nejakou alergiou, kožnými problémami alebo astmou. Jedná sa o nemecký produkt, vyvinutý spoločne s prestížnou nemeckou asociáciou daab, ktorá sa zaoberá liečbou alergií a astmy. Dalli med dostupný v dvoch variantách, buď ako tekutý gel alebo prášok. Dalli med je celkom bez parfémov, farbiacich prísad a konzervantov.

rozalia11
4. čer 2015

@febris fenistil je na alergije pro vse alergije to su kvapky ovsem ak sa da u vas zohnat ja byvam na slovensku 🙂

svetraa
5. čer 2015

dobrý deň, já to mám iba odskúšané,že to funguje. Kupujem tie produkty v Žiline v predajni nemeckých pracích práškov, tu majú aj pre alergikov a astmatikov. Ak chcete kontakt, pošlite mi Váš e mail, pošlem vám ho tam. Tu sa nesmie zverejňovať žiadná adresa ani komerčný odkaz

lenisek12
15. čer 2015
Uživatel lenisek12 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od lenisek12.

@svetraa ahoj a v cem je dobre ze je to pro astmatiky? diky

svetraa
15. čer 2015

dalli med je úplne bez parfémov, farbiacich a konzervačných látok, nedráždi organizmus a navyše výborne perie

svetraa
15. čer 2015

dalli med
www.forevent.eu
sekcia produkty