Prášky na alergii v těhotenství

terezka0603
17. dub 2018

Ahoj holky. Rada bych se zeptala zda nevíte jak je to s prášky na alergii v těhotenství. Beru Analergin a bohužel moje alergolozka ma volno az za měsíc a půl tak nevím zda mohu brát nebo ne :(
Bohužel jsem silný alergik a nevím si už rady :(

priefi
17. dub 2018

@terezka0603 v 1.trimestru se nedoporucuje brat leky na alergii, takze pokud zvladas, nic neber ale pokud ne, tak mi alergolozka predepsala zenaro. Kdyztak pozadej obvodacku, taky muze predepsat.

aviho
17. dub 2018

@terezka0603 nebo xyzal , ten mi doporučila moje gynekoložka.
Alergoložka doporučila jen kapky do očí a sprej do nosu, polykat nic do konce 12. tt

dapele
17. dub 2018

Nevím určitě jak Analergin, ale Zyrtec jsem na doporučení doktorky brala v obou těhotenství, jsem silná alergička a astmatička a jak sama doktorka naznala, lepší brát pravidelně malé dávky léků, než pak řešit akutní stavy nějakými kortikoidy. Navíc účinná látka v zyrtecu (cetirizin) by měl být v těhoteství i při kojení v pohodě. Koukala jsem na internet a Analergin a Zyrtec mají stejnou účinnou látku, takže by nejspíš taky vadit neměl.

terezka0603
autor
17. dub 2018

@priefi Jsem v 2.trimestru. U obvodacky jsem byla dnes a ta mi řekla ze musím na alergologii :(
@dapele Zyrtec mám též doma, ale co jsem četla prý moc nedoporučují... Ale když jste ho brala tak asi zkusim spis ten, Analergin mi právě skoro vůbec nezabírá :(

priefi
17. dub 2018

@terezka0603 mi alergolozka rekla, ze jedine bezoecne je zenaro a ze pokud by mi bylo extra zle, tak i v 1.tr.muze, ve druhem, coz jsi Ty, by to pry melo byt bez problemu a teoreticky bych mohla brat kazdy dej 1 tbl, ale pokud mozno, kazdy lek v tehu je lepsi omezit, i ona mi to rikala. Pak mi napsala i ventolin, ze lepsi striknout, nez aby mimi.melo malo kysliku a do nosu i oci nejake kapky. Jedine co me napada je bud zavolat do jine alegoambulance a pozadat o recept nebo do nemocnice.

terezka0603
autor
17. dub 2018

@priefi to bych mohla zkusit zavolat do jiné alergologie .. Snad by mi napsali recept.. Chtěla jsem to vydržet ale už to bohužel nejde :/

martina250703
17. dub 2018

Mne alergolog rekl, ze muzu brat. Mam dasseltu na alergii a combair na astma.

cinam
17. dub 2018

me alergolozka rekla ze muzu zyrtec. obecne ale pry zadne tyto leky nejsou prokazatelne neskodne, nejsou na to testy. ja ho teda beru uz tyden i ted v prvnim trimestru, desne jsem se dusila a z toho kasle me bolelo bricho

terezka0603
autor
17. dub 2018

@cinam to jsem právě mela poslední 3 dny.. Včera mi bylo fajn jak bylo ošklivě ale dneska mi to opět začalo :( zkusim ten zyrtec tak snad zabere 🙂

hankaros
17. dub 2018

Beru analergin, jinak bych se ukychala a usmrkala. S prvnim jsem to resila stejne.

misak48
17. dub 2018

@terezka0603 Já se na poslední návštěvě alergologa ptala, jak to řešit pokud bych otěhotněla. Říkal, že v prvním trimestru pokud možno bez, od druhého potom Zodac nebo Zyrtec. Teď beru Dasseltu a říkal, že kdybych otěhotněla tak si mám zavolat a jeden z prášku na Z mi předepíše místo toho. Ale jinak říkal, že při silných projevech je vždycky lepší vzít si prášek (i v tom prvním trimestru), než se trápit s problémem a být tak ještě navíc v psychické nepohodě - že u té je na rozdíl od těch prášků dokázáno, že mimču škodí...

linee
17. dub 2018

Mne dr. predepsal Cezeru. Ale zyrtec je prys lepsi - podivej se i sem https://www.ulekare.cz/poradna-lekare/lek-na-al...

chumlee71
17. dub 2018

Já jsem celé těhotenství brala zyrtec, jednu tabletu za týden a vše bylo v pořádku

martaskaaa
18. dub 2018

Taky to ted řeším, já mám doma jen claritine ☹

bamak
18. dub 2018

Je to asi takto....s tehotnymi se nesmi delat studie na bezpecnost leku. Takze se doporucuji leky, co jsou nejdele na trhu a je s nima nejvic zkusenosti/nejmensi riziko, ze skodi miminku. Takze zyrtec, zodac, analergin, flonidan....

darkwitch
18. dub 2018

@martaskaaa me claritine doporucila v tehu alergolozka i imunolozka

martaskaaa
18. dub 2018

@darkwitch vážně???? já furt měla za to, že se nesmí, nemám totiž už příbalový letáček. To by mohlil mít i na netu napsatný vlastne, jdu hned na nej kouknout :D já se totiž asi usmrkám a umnu oči 😀 díík díík dííík

martaskaaa
18. dub 2018

@darkwitch hééj tak na letáku píšou, jestliže jste těhotná, užívání přípravku se nedoporučuje :-/

cinam
18. dub 2018

@martaskaaa psala jsem to vyse, zadne testy se nikdy na tehotnych delat nemuzou, proto ani nemuzou napsat, ze se to smi uzivat. vetsinou napisou treba neco ve smyslu, ze po porade s lekarem.

terezka0603
autor
18. dub 2018

Holky všem moc děkuji 🙂 dnes jsem volala na jinou alergologii paní doktorka velmi ochotna a hned mi řekla at prijedu. Predepsala mi zyrtek ze je nejvíce ozkousen a bereho ho hodne těhotnych žena 🙂
Ze je lepší prášky brát než se dusit a mit obtíže ;)

priefi
18. dub 2018

@terezka0603 tak to je fajn 😊 preji hodne stesti 😊

terezka0603
autor
18. dub 2018

@priefi moc děkuji ☺

darkwitch
18. dub 2018

@martaskaaa oni to mají na všech letacich jak tu nekdo psal, nemuzou to na tehotnych testovat