Přechod k jinému lékaři, musím to nahlásit tomu starému?

malazrzka
12. bře 2018

Ahojky, chci se jenom zeptat, jestli nevíte jak to je. Nedávno jsem přešla do svého již starého gynekologa k novému, ten nechtěl žádnou dokumentaci, nic. Musím tedy zavolat k tomu starému kvůli tomu , abych nahlásila, že jsem přešla, nebo stačí, že by to pak měla pojišťovna nějak hlásit? Moc se mi tam totiž volat nechce, sestřička je protivná, náladová..🙄🙂

iveee
12. bře 2018

Novy doktor by si u stareho mel sam vyzadat vypis z karty. Ja nikomu nic nehlasila. Proste jsem zmenila a vzdy si to vyresili oni🙂

margrethe5656
12. bře 2018

Ahoj, já jsem taky nikde nic nenahlašovala - nový nic od starého nechtěl a starému jsem nic neříkala. Myslím, že je to tak, že když někam delší dobu nepřijdeš, tak tě automaticky vyřadí z evidence.

betelgeuzz
12. bře 2018

Pokud nový doktor dokumentaci vyžaduje, tak by si ji měl vyžádat. ale často ji ani nechce, na anamnézu se tě vyptá.

vanea
12. bře 2018

No obvoďačka mi dala formulář, který vyplnila a podepsala, já ho podepsala taky (že souhlasím se zasláním) a pak jsem ho poslala své staré doktorce (jelikož už nějakou dobu nemůžou dát kartu pacientovi aby si to vyřídil) . Ta pak na základě toho formuláře odeslala moji kartu nové obvodní..gynekologa jsem měnila taky a ten se ptal docela detailně na všechny věci a pak už to nebylo nutné - pro tento případ jsem mu jen hlásila jméno a adresu bývalého lékaře, aby ho případně mohl kontaktovat a konzultovat, kdyby něco. Myslím že si to lékaři obvykle vyřídí sami mezi sebou🙂

malazrzka
autor
12. bře 2018

Nee dokumentaci nechtěl právě. Tak jsem si nebyla jistá jestli si tam mám zavolat a omluvit se, že odcházím nebo nemusím 🙂 Ale když jste tedy také nikam nevolaly, tak to nechám jak to je 🙂

swetlusska
12. bře 2018

Máš právo si vybrat lékaře, důvody nikomu říkat nemusíš a už vůbec se neomlouvej. Taky jsem změnila, nikde jsem nevolala a nic neomlouvala. Původní lékař tě po čase vyřadí z evidence, to neřeš. Spíš aby nový lékař byl ta dobrá volba 🙂 To je důležitý. A jinak na stránkách pojištovny si ročně můžeš vyjet výpis výkonů, které tvůj aktuální lékař za rok evidoval.

leni09
12. bře 2018

Já jsem loni vyměnila obvoďačku i gynekoložku, jelikož jsem s nimi nebyla spokojená. A moji nový doktoři si od mých předchozích všechno vyžádali sami. Nic jsem těm starým neřekla. Ze zákona máte právo na změnu lékaře a nikomu není nic do toho, že jste odešla, ani těm doktorům.

ladyhacek
12. bře 2018

@swetlusska fakt?to by mě zajímalo ten výpis 🙂

malazrzka
autor
12. bře 2018

@swetlusska tak to je dobré s tím výpisem, to jsem vůbec netušila, ale určitě se na to poptám a využiju 😉 🙂

mili_ilim_ilmi
13. bře 2018

@malazrzka Ja jsem od gynekolozky dostala zadanku na kartu od te puvodni gynekolozky. A s obvodackou jsem domluvena, ze az se zaregistruju u nove, tak ji zavolam a posle mi k ni behem tydne mou kartu.