Předškolní pedagogika dálkově na VŠ v Praze či okolí

ela2
19. čer 2013

Dobrý den maminky, čekám mimčo a zároven přemýšlím, jak zhodnotit čas strávený na rodičovské dovolené. Už mám doma dva skřítky a cítím, že začínám karierně upadat. V minulosti jsem pracovala několik let jako au-pair, po porodu svých dvou dětí jsem nabyté zkušenosti využila, a je fakt, že jen díky tomu, že jsem věděla do čeho jdu, jsem si ty 4 roky opravdu užila. Stále mě ale doprovází doporučení mých "domácích", že bych měla pracovat jako učitelka. Rozhoduji se tedy, že si troufnu na dálkové studium, ted je ale otázka jakého zaměření. První mě tedy napadá dálkové studium předškolní pedagogiky na VŚ, ale po přečtení některých diskusí mě odrazuje jen jeden předmět, a to je tělesná výchova. Zjistila jsem, že se starším studentkám dávají k dobru nějaké vteřiny navíc ale stejně. Mám totiž odmala panickou hrůzu z výšek, takže nevyšplhám, nepřeskočím kozu, nevlezu na hrazdu ani na kladinu. Z TV jsem dokonce na SŚ měla na vysv. vždy za 3 - atletika výborně, ale gymnastika za 5. Jsem atletický tip, když nejsem těhu, jsem vytížená na sport - běh každý den, plavání 1x týdně atd. Takže s výkonností bych neměla problém, to by mě i hecovalo a bavilo, ale ta gymnastika.... Takže moje otázka zní - jak vypadají přijímací zkoušky a dále pak výuka a zápočty z tělocviku na vysokých školách v Praze, či okolí? A další moje otázka je - pokud je mi 34 a začnu studovat v 35ti, budu muset něco platit, pokud bych se dostala na státní VŚ? Pokud ano, pak už je asi jedno, zda studovat soukromou VŚ nebo státní...zajímá mě tedy konkrétně obor Předškolní pedagogika (učitelství v MŠ) Za vaše zkušenosti předem velmi děkuji.

roofie
22. čer 2013

Já jsem si podala přihlášku na předškolní pedagogiku na VOŠ v Praze, na Evropské. Přijímací zkoušky nejsou z tělocviku 🙂 ale přihlášky byly tuším do konce května... Jinak se tam platí poplatek tuším za semestr 3000. Jde to studovat jak na denním tak na kombinovaném studiu.