Přepážka v pochvě. Co to je?

catarina
12. srp 2008

Ahoj. Potřebovala bych s něčím poradit. Jsem panna. Ještě jsem nikdy nebyla na gynekologii. Už se tam ale chystám. Dřív než se tam dostanu bych se chtěla zeptat na jednu věc. Když jsem si zavedla ukazováček do pochvy, našla jsem si tam takovou svislou jakoby blánu nebo přepážku. Je uvnitř na délku necelého ukazováčku a vede od shora dolů. Když si na ni přitlačím, nebolí to, ale cítím takový tlak a táhnutí. Původně jsem myslela, že se na to zeptám svého gynekologa, ale jsem objednaná až skoro za měsíc, a tak se ptám nejdřív tady. Chci se vás zeptat, jestli tam ta přepážka patří a co to je. Slyšela jsem totiž o vrozených vadách, kdy je v pochvě přepážka a mám velký strach, aby to nebylo ono. Moc díky za odpovědi. Caty

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
catarina
autor
13. srp 2008

simply.vero: díky, četla jsem to. Jsem už tak zblblá. Možná to je ten děložní čípek. A když se prstem nahmatá ten děložní čípek, jak je velký a tlustý? jinak všem, kteří se mi snaží pomoct, moc děkuju.

nikka.vo
13. srp 2008

gerden, na tom odkazu co jsem dala píšou, že v tvém případě se ta mrcha tlustá 😅 může chirurgicky narušit 😕 ... nebo tedy je to asi nejvhodnější řešení, no ty sis vypomohla sama 😎 , já se ti ani nedivim, myslim, že bych to udělala dřív. Ty jo, to muselo být něco pro ty chlapy 😅 😀

simply.vero
13. srp 2008

Gedren, to je fakt síla. Si to představuju a úplně mě to bolí... Já jsem to vyřešila jinak, prostě jsem nečekala na chlapa a zbavila se blány předem sama (ono to bylo napoprvé dost trapas sám o sobě, proč si to ještě komplikovat.) 🙂

Nikko, ten tvůj odkaz je celkem legrační, hlavně ta poslední část o "pravděpodobné funkci" panenské blány, jsem se s chutí zasmála.

nikka.vo
13. srp 2008

catarino, jak je tlustý to jako na pohmat těžko poznáš, ale je prvda, že když na něj zatlačíš a je zrovna tvrdý, tak je cítit, že je silnější , jakoby s ním hýbeš 😕 😅

simply.vero
13. srp 2008

Cat, já když ho nahmatám, tak je to velikostně taková jakoby "kulička skleněnka" 🙂, ale ta velikost i tvar a tvrdost se mění během menstruačního cyklu.

nikka.vo
13. srp 2008

simply, jenom skleněnka? 😅 Já ho mám asi jako pinpongáč 😅 😀 , tak kdo mě trumfne... třeba medicimbalem 😀

simply.vero
13. srp 2008

nikko 😀 😀 😀 to je to subjektivní vnímání asi 🙂

simply.vero
13. srp 2008

jo a já teda nemám děti ještě 🙂

kristi
13. srp 2008

nikko, ty jsi vazne cune 😉 muj je cca tak 2 cm v prumeru nebo polomeru, ted nevim..... 😀

nikka.vo
13. srp 2008

kristi... budeme na tom stejně 😅 😎 Jako ne že si stejný čuně,ikdyž 😀 😀 😀 Ale s tím čípkem 😝

kristi
13. srp 2008

no, asi oboje 🙂 🙂

nikka.vo
13. srp 2008

😀

kristi
13. srp 2008

myslim, ze jako medicimbal tam fakt nikdo nema 😀

simply.vero
13. srp 2008

kristi, třeba se někdo přizná 😀

catarina
autor
13. srp 2008

tak to asi děložní čípek fakt nebude. už z toho důvodu, že to, co mám já, rozhodně není kulaté. je to prostě výrazná, ne úplně tenká blána. dalo by se to přirovnat k tomu, když roztáhnete prsty na ruce a v té prohlubni mezi palcem a ukazováčkem se trochu stisknete. tak nějak to cítím tam dole.

kristi
13. srp 2008

tak si saham na blanu mezi prsty, a to je teda husty....no. Vydrz na gyndu, kazdopadne s tim nic nedelej. Tampon ti tam projde????

simply.vero
13. srp 2008

Cat, tak počkej, co ti řekne ten doktor, a přijď nám pak říct.

nikka.vo
13. srp 2008

Caty, tak myslim, že jsme tady vyčerpaly všechny rady, teď jedině že by se ukázal někdo, kdo to cítí, nebo měl taky 😉 .. my už neporadíme. Ale určitě sem napiš, jestli půjdeš k doktorovi a zjistí co to je 😉 Budeme všechny zase o něco moudřejší 😎

catarina
autor
13. srp 2008

kristi: jo, ale musím ho dát vedle té blány.

simply.vero
13. srp 2008

No a co potom na té druhé straně? To ti neprotéká?

catarina
autor
13. srp 2008

jo, holky, to bude asi nejlepší. pak se ozvu. a hlavně mi držte palce.

nikka.vo
13. srp 2008

Jo aha, ty to nemáš přes celou délku, jakože přepážka, ale dá se kolem toho prostrčit dál? 😲

kitty68
13. srp 2008

cat, vzhledem k tomu ze mi z toho couhaji dratky teliska js na 100 pero presvedcena ze je to cervix a ne prekazka, uz js taky nescetnekrat byla na gynde a nikdy se o nicem nezminovali, ale je fakt ze ty draty mam jakoby v levem "rohu" tak mozna ho mam trochu sejdrem jak na nej tlacila ellous 😀

nikousi ty tam musim mit vzdycky neco extra 😀 pinpongac 😀 😀

muj je taky kolem tech 2cm

cato zkus ohnout ukazovacek a zkus jestli je to stejne velikostne i ta doura by mela byt asi tak

kristi
13. srp 2008

ty voe, tak to me jako docela nestimuje, no.

budu drzet pesti, at je to jen blanka nebo neco podobnyho.

nikka.vo
13. srp 2008

no tak to pak je jasný, že to není čípek, že jo 😅 ...

nikka.vo
13. srp 2008

woe, kitty a pinpongáč je asi jak velkej? Cca 2 cm nééé? 😅 Jsi taky extra v tom případě 😅 No a když jsme u toho extra, tak já doma vodítko nemám 😀

kitty68
13. srp 2008

no tak to nevim 😕
uz js uvazovala ze bych se sla postarat a podala info

catarina
autor
13. srp 2008

nikka.vo: jo. v pravo a vlevo od toho je místo. na jedné straně je víc místa, na druhé míň, akorát už nevím, na které. no, těžko se to popisuje. fakt asi budu muset čekat na toho doktora. to se asi zblázním. zkusím si tam zavolat jestli mě nemůže vzít dřív.

dadous
13. srp 2008

😀 😀 😀 a zas to voditko 😀