Při pomyšlení na druhé dítě si připadám jak prvorodička

partyzanka91
31. led 2015

ahojky,
je to divné, už 8 měsíců vychovávám sama dceru (tedy nejsem samoživitelka, sama myslím tak jakože manžel je v práci a babička jezdí tak jednou do týdne, takže nemám žádnou pomoc nad sebou) a zvládám to docela dobře. Přibližně na konci léta bychom se chtěli začít snažit o druhátko. A já když si to představím tak si připadám jako bych do toho šla poprvé. Než se narodila Michalka měla jsem strach, že jí nebudu umět vzít do ruky, že bude strašně droboučká. Po jejím narození mě až překvapilo jak je to jednoduché, že není křehká ale gumová a že se s ní zachází fakt špičkově. Je dost zlatá, v noci v pohodě spí, krásně jí, není zbytečně mrzutá, s kojením nemám problémy. Zažívali jsme si sice menší zdravotní komplikace a nervíky, ale to mívají všechny děti - u nás to byla dlouhá žloutenka, pak zvýšená jatýrka, teď zase máme zápaly plic. Jinak je dcerka prospívající a dost šikovná (dnes už sama půl minuty seděla a umí lízt a říkat nějaké slabiky). Jsem dost spokojená maminka a na to že je to moje úplně první miminko bez předchozí zkušenosti (žádná péče o mladšího sourozence či hlídání, brácha byl ode mě jen o tři roky, takže si jeho miminovské období nepamatuju a bratrance ani sestřenice žádné nemám) to zvládám docela dobře.
No a když si teď představím že bych měla mít čerstvé miminko tak mě překvapuje že se vůbec necítím ostříleně. Říkám si jestli já ho ještě budu umět vzít. Už jsem odvykla na tak malé mičmo. Co když bude plačtivější než Míša? Bude trpět kolikama, objeví se problém, který jsem s Míšou neměla. Co když nedonosím, co když budou problémy s kojením? Je možné že až ho budu držet v ruce tak se mi ta jistota zase vrátí, ale teď si fakt připadám jako prvorodička

terezapetrova
31. led 2015

@partyzanka91 myslim, ze je to uplne normální a to nebudeš mít mrzí dětmi takovéj rozdíl jestli se Zadari 🙂 ja budu mít rozdíl 4 roky a jsem vyplasena asi jako Ty 🙂

ladyhacek
31. led 2015

Myslím, že to zvládneš jak s prvním 🙂. My čekáme první a já už myslím na to jak zvládnu druhé 🙂 kvůli mateřské je chceme cca po 2 letech takže když bude malému rok tak se začneme snažit o druhé a mám strach jak to budu zvládat tohle těhotenství jsem první 3 měsíce zvracela 2x denně špatně my bylo snad pořád a teď mě chytali křeče. Nedovedu si představit kdyby mi bylo zase zle jak se postarám o dítě které zrovna začne chodit, ale myslím, že my ženy se vždy strachujeme a až nastane ta daná situace tak prostě fungovat musíme a ono to jde samo 🙂

kajovaevicka
31. led 2015

Olivka byla stejně zlatá, jako tvoje malá. A při druhém jsem se cítila stejně. A malá je opravdu trošku náročnější, než starší. V noci se budí na jídlo, to já dřív neznala. Večer má svoji dvouhodinovku pláče, kdy je najezená, přebalená a mazlíme ji a stejně řve a nejde utišit, to taky neznám. A přesto to zvládáme luxusně. Prostě si na to zvykneš. Ono to tak fakt funguje... občas si postesknu, jak to poprvé bylo snazší. Ale zase na druhou stranu jsem se do malé okamžitě zamilovala a jde to prostě zvládat dobře. Ani mi to tak nepřijde. Jen se těším, až bude větší😀