Příšerná sousedka na nás neustále klepe

tarbici
12. dub 2018

Bydlíme v Praze, v paneláku. kluci, 5 a 2 roky. Bohužel pod námi bydlí paní s dcerou, které na nás neustále klepou. Stačí, aby kluci vstali, začali si hrát, při jakémkoliv spadnutí hračky už klepe. Několikrát jsme s ní měli už výstup. Prý se to nedá vydržet, jaký je od nás hluk. Děti mají v pokojích koberce, v ostatních místnostech je fakt dost silný lino. Ok, chápu, že si chtějí přispat, tak kluky držím třeba do 8, 8.30, koukaj na televizi, prohlížíme knížky. Přesto, když vstanou, tak strasnej problém, při sebemenší hluku na nas něčím triska.(i ve všední den) staci i to, že se po víkendu vrátíme z chalupy, jsme doma 15 minut a už zase. Kluci spí od 8 do 7mi, jsme neustále venku, ale paní je to pořád málo. Už mi z toho hrabe, že už zvažujeme i stěhování. Na druhou stranu, pani není ochotná k žádnému kompromisu, že by si třeba odhlucnila stropy. (my podlahy už měnili, podle firmy to dolů slyšet nemůže být. Co s tím?

tarbici
autor
10. pro 2018

@prisernamatka a co dělá přes den doma, když má šestiletého kluka to nechodí do práce? U nás je to horší, že je pořád někdo doma, dopoledne učící se dcera, odpoledne matka, o víkendu obě. Je problém v kteroukoliv hodinu. Už sem přemýšlela, že si vycpu břicho a začnu po baráku vykládat, že čekáme jeste dvojčata. Třeba ji z toho klepne. 😀

jsem_dama
10. pro 2018

Bych se na krávu vykašlala, normálně ať si kluci hrají jak je dětem běžný a bába ať si třeba trhne. Noční klid je 22-6. Jinak bych ohledy nebrala

prisernamatka
10. pro 2018

@jsem_dama
@tarbici Holky, dospěla jsem do stavu, že to udělám taky tak, prostě ji budu ignorovat. Ať se staví na hlavu. Noční klid nerušíme, polední klid je u nás vyhrazen pouze pro vrtání a bouchání (což x sousedů nedodržuje), takže ať si stěžuje kde chce... Naše milá paní sousedka pracuje snad jen dva dny v týdnu (nejspíš i o víkendu na směny) a pak je celé dny doma a jen pozoruje co se děje kolem. A nechápu, že na mamku klepala v pátek v 11 dopoledne, když mi hlídala malého při nemoci. A teď v neděli ve dvě hodiny (byli jsme doma cca 20 minut)...Taky mám v plánu ji říct, že se ve "svém stavu" nesmím rozčilovat, tak ať mě přestane otravovat. :D

prisernamatka
10. pro 2018

@tarbici Ani netušíte, jak moc Vám rozumím... :( A víte kdo to odnáší nejvíc? Ty malé děti, co jsou pod tlakem a stresem...

tarbici
autor
10. pro 2018

Tak to máte fakt stejný. U nás je bábě jedno, že přijdeme po celým dni a jsme doma pět minut už něčím tříska. Hele ale deti to už neodnáší, už je neokrikuju. Když začne třískat, pustím rádio, aby to neslyšeli a nechám je dělat, co chtějí. Vědí, že ráno alespoň do osmi musí být klid, takže většinou cuci na televizi, protože zase chápu, že fakt někdo nechce poslouchat dupání od sedmi i o víkendu. Pak už je mi to jedno. Ale rozumím, je to o nervy, ale u nás už to trvá pár let, tak člověk otupí. Ale stejně, jakmile se naskytne možnost, mizime odsud. Nejhorší je, že se jedná o ženský, co ty děti měly taky, o to víc je to postavený na hlavu.

kittyy17
10. pro 2018

já jsem se jednou po obědě při bouchání smetákem naštvala, a šla na paní zazvonit a zprdla ji, že mi budí dítě. Jestli má s někým v baráku problém, ať si ho vyříká osobně a ne tou morseovkou. My máme veškerý nábytek podlepený, aby při posunutí nedělal hluk, a děcko mi spí, takže u nás je zrovna absolutní klid. A ona, že naše dítě dupe když nespí. Tak jsem se jí zeptala, jak to mám udělat, aby kluk dvouletý nedupal. Jestli ho mám svázat aby nemohl chodit... A od té doby klid...

bayt
10. pro 2018

Tak mně přijde, že děláš maximum. Jediný, co mě ještě napadá je nechat udělat pořádnou zvukovou izolaci podlah. Že tam je koberec a lino nic neříká, naopak já mám zkušenost, že se kolikrát tolino lepilo přímo na beton a je to zdaleka nejhorší na zvuky. A co si budeme povídat, v paneláku se na nějakou zvukovou izolaci taky nikdy moc nedbalo.

Nechci se sousedky zastávat, ale sama vím, že když nad nás přišli noví sousedi, všude si dali při rekonstrukci jen lino, a já pak slyšela každé slovo, když paní byť jen telefonovala. Bylo to nesnesitelné a je fakt, že po půl roce s nima už mi z toho šíleně hrabalo.

sweet81
10. pro 2018

Já to znám i z toho druhého. Když jsme bydleli v Brně, barák byl cihla a 3 patra. My bydleli ve třetím patře a rodina se dvěma klukama 1.třída pod náma. Klůci, dělali šílený bordel, spát chodili někdy až i po 22h. Maminka na ně buď řvala a nebo řvali a dělali bordel děti. Fakt to bylo šílený a kolikrát jsem si říkala, že půjdu se synem v náruči tam zazvonit aby si děti uklidnili.
Jednou jsem se bavila se sousedkou co má byt vedle a říkala, že je to fakt šílený, ale naštěstí ložnici mají na druhé straně bytu. Sousedí jen s obývákem, ale večer se ani nemůžou koukat na TV. Jednou se to snažili řešit a bez šance....
naštěstí jsme tam bydleli jen chvilku. Takže, já chápu i tu druhou stranu, je to fakt psycho.

tarbici
autor
10. pro 2018

Podlahy nám dělala firma. Vsude. Takže snad ví, jak to mají dělat. Podlahy nas staly majlant, je to vinyl a už do toho nedáme ani korunu. Teď je řada na paní. Jak řekla kamarádka, měla přes zeď důchodce, kteří denně do půlnoci koukali na televizi, měli ji šílené nahlas, jak už neslyšeli. Taky na ně nebyla, celou zeď si odhlucnila, a měla pokoj. Promiň, ale my dělali co mohli. Téměř nejsme doma, a fakt nebudu předělávat vinylovou podlahu, která stála několik desítek tisíc, dávat pod ní nějakou izolací a znova. To je psycho. Každej, kdo dělá ve firmě s podlahami, ti potvrdí, jak se to dělá. Podlaha se vyleje, na to se lepí vinyl. Pochybuju, že to nějaký byt v paneláku má jinak. Vinyl má mít stejné odhlučňovací schopnosti jako koberec a upřímně, kdo si kdy dával pod koberec izolaci. A to si představ, že my ji v dětských pokojich pod kobercem fakt máme, urcenou do dětských heren, zbytek bytu ale předělávat nebudu. Už takhle nás ty úpravy staly nemalý peníze. A Babe to stejně není dost dobrý.

tarbici
autor
10. pro 2018

A kdo četl celou diskusi, ví, že téměř nejsme doma, děti držím do osmi až půl devátý u knížek a večer od sedmi to samý. Tady jde o to, že přijedeme po 10 dnech z dovolený nebo v létě z chalupy, kluci se jen dotknou podlahy a ona hned tříska jako blázen. Jinak já samozřejmě chápu, že dupající děti nonstop denně musí bejt šílený, jenže to my nejsme.

kittyy17
Autor odpověď smazal
Zobraz
kittyy17
10. pro 2018

@tarbici bych ji rekla, že když nesnáší lidi, ať se odstěhuje na samotu do lesa...

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

Co by paní dělala, kdyby měla sousedy jako jsme měli my? Ožralce, co se do rána fackovali, vřískali, třískali dveřma, až se třásl panelák, několikrát za noc přijela policie, záchranka, hasiči. Několikrát ožralica nahlásila bombu - v kauflandě, v hospodě, nevím kde. Jejich byt, nikdo na ně nemohl. Dokonce i ty bomby jí prošli. Kdo si stěžoval, objela mu auto klíčem.
Paní je hysterka, ať si nechá odhlučnit strop, zazdít jádro, vyměnit futra (ta původní jsou jak zesilovače) nebo se přestěhuje na samotu. Jestli je to panelák, zvuk se prostě nese.

bayt
10. pro 2018

@tarbici To, že vám to dělala firma, přece vůbec neznamená, že to udělali pořádně. V ČR spíš naopak! To je na vá, co firmě zadáte, pokud jste výslovně nechtěli nějakou odhlučňující vrstvu, tak ji tam budete jen sotva mít. Seřezali asi náklady na minimum. Dokonce by si paní mohla změřit, jak moc se vám ten zvuk přenáší, a pokud hodně, mohli by vám odhlučnění nařídit.

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

@bayt to by nařídili celému paneláku? Protože třeba u nás původní podlahy byly takové, že je na betonu položená jedna vrstva lina.

bayt
10. pro 2018

@koordinatorka_odboje to nevím, spíš s ohledem na to, že to byla nějaká rekonstrukce (u novostaveb se to řešilo třeba s majitelem baráku)

sahrazad1
10. pro 2018

@tarbici nereste to. Pani je asi na nervy, nicméně urady na vas nemohou. Naopak, vy ji muzete zalovat za psychickou ujmu, kterou vam zpusobila. Deti neomezujte, ani sebe, kdyz hlasitě nekrici, tak je to ok. U nas slysim taky vše, vim diky tomu, ze soused nad nami ma prostatu, soused odvedle zase chrape u televize, z niz slysim kazde druhe slovo. Byt vami, pisu si, kolikrat a v kolik na vas boucha, a pak vyslu chlapa, aby to s ni vyridil. Protože tohle neni normální.

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

@bayt podle mě budou existovat různé normy pro staré a nové baráky. Ale dvě hrající se děti nejsou podle mě něco, co bude řešit hygiena. Však ať si paní sousedka zaplatí měření u soudního znalce 😀 😈 aby ale nedostala pokutu nakonec ona - za to tlučení do zdí

tarbici
autor
10. pro 2018

@bayt co máš doma ty, pod kobercem izolaci? Všichni, koho znám, mají podlahy stejným způsobem, hodně lidí má plovoučky a mají děti a nikdo si pod nima nestěžuje. Jak jsem psala, ten vinyl byl sakra drahej, už ho nebudeme měnit. Nebo ať nám na to dá půlku. Vážně věříš tomu, že by hygiena něco naměřila jo. To snad ne. Tys to asi nečetla pořádně, vždyť my děláme, co se dá, nic není dost dobrý.

tarbici
autor
10. pro 2018

@sahrazad1 díky, ale já už vážně zvazuji nějakou verejno právní žalobu za šikanu, protože to, co předvádí, prostě není normální. Nemůže přece při každém pohybu děti, ať už v devět ráno, při obědě, ve tři odpoledne nebo v šest večer prostě mlátit něčím do stropu. Ale už to povýšila zřejmě na vyšší level, protože to je taková rána, že to nejspíš dělá něčím železným. Nevím no, kdo nezná, tomu se to soudi.
Kdybych byla neohleduplna, tak je vypustim v šest, když vstanou a vykašlu se na ni. Ale tady je od 19-8 absolutní ticho. Kluci už jsou větší, takže spí i občas u babiček, takže že by neměla chudinka klid, to se opravdu říct nedá

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

@tarbici občanskoprávní 🙂 veřejnoprávní by byla, kdybys žalovala nějaký orgán kvůli jeho rozhodnutí, což sousedka asi není, ne? 😃

cherris
10. pro 2018

@koordinatorka_odboje já bych naopak řekla, že paní sousedka bude pořádný orgán 😂

leneee
10. pro 2018

@tarbici to je psycho...ja bych za ni zkusila zajit-naposledy-a v klidu si s ni vysvetlit jak to vnima a jak vy.Co jako po vas chce nebo co tim bouchanim sleduje.Pokud by nezabrala,hodila bych ji do schranky listek s nakym paragrafem o sikane nebo pravu na byti... nic bych ji nevycitala,jen takove upozorneni,ze primereny hluk v domacnosti je normalni... jen jako takove upozorneni,ze takhle teda ne a nenechate si s.. na hlavu...(poptejte se nejakeho pravnika,at tam date nejaky relevantni paragraf...), treba baba sklapne. Resili jste to i se spolecenstvim vlastniku? Ty rany musi slyset v celem dome ne? Pokud nezabere nic,uz bych na ni ohledy nebrala. Vse co bylo ve vasi moci jste udelali a deti stopro nedelaji hluk takovy,aby vas takto terorizovala...

tarbici
autor
10. pro 2018

@koordinatorka_odboje já se přepsala, díky za opravu.🙂

tarbici
autor
10. pro 2018

@leneee už to nemá cenu. Ona přijde z práce a chce mít prej klid. A dcera, že se kvůli nám nemůže dopoledne učit. O víkendu se zase nemůžou vyspat. Už jsme to řešili po dobrým. Horsi je, že misto, aby se člověk těšil z děti, tak čeká, kdy přijde nějaká rána. To si pak říkám, co z toho vlastně má. Naposledy nám řekla, že když děláme kravál my, že ona může taky. Že aspoň vidíme, jaký to je. Těžko říct proč je relativně ještě mladá ženská, tak padesát let, tak zapskla.

bayt
10. pro 2018

@tarbici žiju ve víc jak stoletým baráku, stropy jsou tady tak tlustý, jak se už od tý doby nikdy nestavěly, a na podlaze je dřevo, takže tady neslyšíme nikdy nic...

bayt
10. pro 2018

@koordinatorka_odboje vsadím se, že u spousty bytů, který se rekonstruovaly s linem a umělou plovoučkou by prostě bylo to odhlučnění nedostatečný...mně by se teda taky nechtělo měnit podlahy, to fakt ne

koordinatorka_odboje
10. pro 2018

@bayt jenomže ono bylo "nedostatečné" už v době, kdy se barák postavil 🙂 Proto říkám, že každý barák bude mít jiné normy podle toho, kdy byl postaven. A to že někdo rekonstruuje podlahu, je jeho dobrá vůle, ne povinnost. Kdyby hygiena měřila hluk v bytě, kde jsem byla na VŠ v Brně ve Starém Lískovci ! Bytná na něj nesáhla nikdy, všechno původní. Tam bylo slyšet VŠECHNO, ale fakt všechno. Klapnutí dveří od záchoda dole 😀 a to byl byt v nejvyšším patře, takže jsme slyšeli jenom hluk zespodu, kde bydleli dva důchodci.
Jestli paní sousedka má něco podobného, tak se vůbec nedivím, že všechno slyší, ale to si musí už vyřešit sama svou vlastní rekonstrukcí. To by mohl mlátit do stropu opravdu každý.

denny27
10. pro 2018

Asi se k vám brzo přidám se stěžováním😂😂
Mám syna(6 týdnů) a posledních pár dnů ho trápí prdíky.. přes den je to celkem v pohodě, ale po té 20.hodině, jak když se mu tam vše nákupí a řve.. snažím se masírovat, chovat, dávat na bříško, kojit, zvedat nožičky.......ale někdy to nestačí a hysterčí dál...no a jeden večer najednou zeshora na nás snad někdo bouchal podupanim do země.. Mužskej si myslí, ze pláč zase tolik neslyší a že nikdo nedupal..ale já si myslím, že jo...
Syn naštěstí se řvaním končí ještě před 22hodin, takže noční klid nerušíme, ale sem zvědavá, jestli se bouchání bude ještě opakovat😏😁
A v paneláku nebydlíme, je to stary barák s byty

bayt
10. pro 2018

@koordinatorka_odboje No, já nevím, jak se to řeší a naštěstí to řešit nemusím, ale moje vlastní zkušenost je taková, že jsme bydleli spokojeně v paneláku, dokud si nad námi nezrekonstruovali byt a nedali tam lino. A to neměli děti, to bych jinak zešílela. Tím nechci rozporovat, že sousedka může bejt magor.