Přitahují pozornost mužů i neatraktivní ženy?

2. kvě 2023

Ahojte
Prepáčte za anonym ale pár ľudí ma tu pozná a je to pre mňa dosť trápne toto riešiť pod mojím menom a ani neviem, čo očakávam od tejto diskusie asi sa len potrebujem vyrozprávať a názor niekoho nestranného.
Priťahujú pozornosť mužov aj neatraktívne ženy? Vysvetlím, vždy a všade som bola skôr škaredé káčatko a nie nejaká kráska a preto nepotrebujem byť stredobodom pozornosti, čo som ani nikdy nebola. No, tento rok som zamakala na sebe na postave aj dennom makeupe, ktorý nenosím stále. No a začala som priťahovať pohľady mužov na verejnosti, ktorí sú aj pre mňa atraktívni niektorí až príliš a hlavne muži v mojom veku okolo 30 a nie len nejakí starší, ktorí vekom by sa vyrovnali mojím rodičom. Nemyslím tým slušné pohľady na pár sekúnd, ktoré robí každý ale pohľady, keď si doslova vynucujú moju pozornosť a keď ju získajú ani neuhnú pohľadom načo som bola doteraz zvyknutá ale čakajú až kým ja neuhnem alebo sa aj usmejú na mňa. Alebo idú oproti mne a ešte sa za mnou celý otočia. A nie, nie je to pre mňa nič príjemné, nič, čo by mi zdvihlo sebavedomie skôr naopak v hlave mi idú myšlienky ako som vhodne oblečená, nevidno mi nikde tuky, nevyzerám príliš tučne, mám dobrý makeup (ak mám)... Stále si zakazujem priznať, že to je možno tým, že som možno naozaj kúsok pekná. Nad terapiou som už uvažovala ale privítam aj názor od vás stáva sa aj vám to? Ako to beriete ako pochvalu, že ste pekné alebo skôr vás chytí taká panika ako mňa? Ako sa s tým vyrovať? Snažím sa to neriešiť ale čím ďalej tým viac mám pocit, že musím vyzrať kvôli tomu dokonalo, že čo ak je to naozaj kvôli tomu ako hrozne vyzerám a keď budem ešte krajšia nebude ich priťahovať moja škaredosť. Teraz keď som to napísala vyznie to,že fakt som psycho.
Ešte raz slušné pohľady mi nevadia. Dokonca už som si myslela, že už som paranoidná, ale minulý týždeň si to všimla aj kamoška, pred ktorou som sa s tým nikdy nezdôverila, že ako dobre to zvládam ignorovať, že ona by tonnedokázala Samozrejme, nemám pocit, že každý jeden chlap to robí ale väčšina

mia255
2. kvě 2023

Za mě pozornost přitahují lide jakéhokoli věku, postavy, obličeje, smýšlení.... Není to až tak úplně o tom jak člověk vypadá spis o tom co z něj vyzařuje (tedy aspoň tak to mám já🙂) takže odpověď na tvou otázku :ano pozitivní pozornost mohou přitahovat i neatraktivní ženy pokud v sobě mají "to něco" 😉

mia255
2. kvě 2023

A pokud ti ty pohledy vadí buď se je nauc ignorovat, smír se s nimi anebo začni chodit tak jako předtím, než se ta(pro tebe nepříjemná) pozornost zvýšila 😉

lv
2. kvě 2023

Mě se to hnusí, chlap co za něco stojí nemusí vejrat jak hladovej, co mu nedala jeho baba, nebo že mu hučí. Nevnímám to jako uznání, ani nijakou známku o sobě, sexeapealu, vizáži, oblečení.

autor
2. kvě 2023

@mia255 ja stále chodím rovnako ako predtým len o pár cm a kg mám menej. Preto neviem, čo iné by ich priťahovalo ak nie výzor a pribrať naspäť nechcem. Dokonca ani ten makeup nemám stále a stále je to rovnaké...

mia255
2. kvě 2023

Tak si jich nevšímej 🙂 já už takové pohledy ignoruju. Když k tomu mají blbě řeči tak je to horší... Vůbec bych to neřešila 😉

sonaxoxo
2. kvě 2023

Vím, že na neatraktivní ženy se muži koukají a to kolikrát jen z důvodu " zděšení"..špatný make-up, velká váha a upnuté legíny atd..takže stejně se nedozvíš, jestli na tebe koukají,že jsi krásná a nebo na tebe koukají,že vypadáš hrozně..😁

zanett
2. kvě 2023

A kde zijes? Tady v Praze lidi moc nekoukaj ani po vyslovene hezkych holkach, zalezi jak kdo, samozrejme, ale vnimam tady tu anonymitu velkomesta, kde ma kazdy svych starosti dost a moc nekouka, co kde lita. O vikendu, kdyz bylo hezky, jsem s kamoskou sedela na predzahradce jedne prazske kavarny v sirsim centru mesta, kolem obcas prosly opravdu hezky holky, ale vetsina lidi si jich ani nevsimla.Jo ale kdyz prijedu za rodinou na Moravu do malyho mesta, tam kouka kazdej na kazdyho.

eviicka
2. kvě 2023

@mia255 vidím to úplně stejně, když mám (no spíš jsem hlavně za mlada mívala) dobrou náladu a dobrý pocit (z čehokoliv i třeba z toho jak vypadám). Hned mi to okolí dalo najevo. Když naopak nevím co dřív nebo vím, že nevypadám dobře, nevnímám nikoho.

Je možné, že tě případné pohledy tak stresují, že je tím podvědomě přitahuješ.

pavlinar
3. kvě 2023

Zari z tebe spokojenost, jak jsi na sobe makla. Koukas, jestli koukaji, a oni koukaj co koukas :D a tak ruzne dokola, ani o tom treba nevis. Nemyslim, ze by se nekdo dival, jak jsi hnusna, to si vyzen z hlavy 🙂
Staci se divat kolem sebe a usmivat, a ono se to vraci a vsichni koukaj, ze nekdo necumi do telefonu

autor
3. kvě 2023

@zanett Z malého mesta som, v tej Prahe keď som bola na školení som s tým problém vôbec nemala.

@pavlinar ja sa práveže snažím nepozerať na nikoho alebo kuknem a hneď odvrátim pohľad nepotrebujem sa otáčať ani dlho zazerať.