Pro Pražandy - levnější roční jízdné na MHD

janci84
25. čer 2015

Tak konečně zpráva, která potěší 🙂
http://www.dpp.cz/levnejsi-rocni-jizdenka-i-pes...

verciiik
25. čer 2015

kdyby to někomu pomohlo, tak na tu průkazku pro dítě je potřeba donést rodný list dítěte a jeho fotku o rozměrech klasický pasový fotky 🙂

closh
25. čer 2015

Super, díky za zprávu, co je k vyřízení kartičky potřeba.

pernile2003
25. čer 2015

Vtip je v tom, ze kdyz jde pravni zastupce ditete bez ditete tak plati normalni jizdne.

verciiik
25. čer 2015

@pernile2003 no, ale jak často jezdí rodiče dítěte do tří let bez dítěte 🙂) já třeba tak málo, že se mi tahle novinka ušetří i tak spoustu peněz, když místo ročního kuponu zaplatím sem tam jeden lístek...

xvitk101
25. čer 2015

@pernile2003 co je na tom za vtip? Preci to je normalni,ne? Vyhoda pro rodice s detmi.
Jinak na Dpp facebooku pisi, ze prukazka neni potreba, postaci bud OP ditete nebo jeho pas.

verciiik
25. čer 2015

@xvitk101 tak to je super! snad to budou vědět i revizoři, když na webu dpp se píše, že dítě MUSÍ mít tu jejich průkazku a na fb zas píšou, že stačí i OP...

arrowka
25. čer 2015

@xvitk101 Tohle je dost podstatná informace a na oficiálních stránkách DPP úplně chybí. Ono to vyfocení dítěte něco stojí, plus dvacka manipulační poplatek a fronta na průkazku k tomu. Bohužel to zase vypadá, že informace jsou polovičaté a bojím se, aby se člověk nemusel hádat s revizorem, že tu spešl průkazku mít musí.

pernile2003
25. čer 2015

Taky pisi, ze to plati pouze pro jednu osobu. Ja napriklad chodim nakupovat bez dcerky, nebo na urady, nebo k lekari. Pouze si myslim, ze to mohli udelat lepe pokud chteji rodinam s detmi finance ulevit.

somalicats
25. čer 2015

Vtip je v tom, že to vyčůraně udělali až od 1.7. Já si kupuju roční kupón, protože mi vždycky dobíhal ke konci roku, kupovala jsem ho v e-shopu pokaždé k datu první jízdy po Novém roce. Takže tahle vychytávka je mi celkem k ničemu, protože roční kupón mi platí do konce roku. A takových lidí je spousta. Plus u sebe pomíjím fakt, že jezdím tak půl na půl s dítkem i bez něj.

z_kopretinka
25. čer 2015

@pernile2003 já teda bez dítěte jela od ledna tak 4x Takže pro mě je to super.

verciiik
25. čer 2015

někdo holt bude asi vždycky nespokojenej 🙂

pistalinda35
26. čer 2015

Byla jsem se ptát přímo na Bojišti. Paní řekla, ať donesu foto dítěte, rodný list, svou občanku a 30 Kč

jmisa
26. čer 2015

Průkaz mi dělali na Roztylech a žádná fronta. Já ho tedy dělala, aby bylo vidět, že mu je šest.

ducik
26. čer 2015

My budem jezdit na OP, revizori at se jdou bodnout 🙂 jen na vlak se nam to nevztahuje, coz je škoda. Ale i tak je to fajn vstricny krok! 🙂

patrusa
26. čer 2015

On je problem v tom, ze staci 2x tydne jet nekam bez ditete a uz se vam to nevyplati, takxe sice hezke, ale podle me to moc lidi nevyuzije a nebo spolehaji na to, ze matky neumi pocitat.

ladie
26. čer 2015

Holky, co blbnete? Tolik negativních komentářů! 😕 Podle mě je to super věc. Jedna fotka (kterou si vytisknu a vystřihnu doma), pár drobných a budu jezdit zadarmo. Maximálně sem tam si koupím lístek, když někam pojedu sama (haha, to bude teda peněz 😀 ). Já hned prvního naklušu a bude to.

verciiik
26. čer 2015

@patrusa to je jednoduchy. Kdo ma pocit, ze jezdi tak casto, ze se mu to nevyplati, tak si dal bude kupovat rocni kupon a ten ma od cervence o skoro litr levnejsi. Kdo bez ditete moc casto nejezdi (jako ja), tomu se to vyplati.

nellygray
26. čer 2015

Já taky nechápu, proč tolik negativních komentářů! 😕 K nějakému datu to zavést museli, já jsem například ráda, že je to už k 1.7. a ne až od Nového roku. To, že někdo má průkazku na celý rok je holt smůla. Stejně tak "prodělají" i všichni ostatní s průkazkou na celý rok, i běžné jízdné se bude snižovat.
Volala jsem na DP a řekli mi, že buď si nechat vystavit tu průkazku za 20 Kč nebo mít s sebou pas či OP dítěte. A opravdu bych se nebála, že to revizoři budou nějak řešit, spíš si myslím, že matky s malými dětmi vůbec nebudou kontrolovat. (Upřímně i teď mě často přejdou bez kontroly).

krejci1510
26. čer 2015

já teda bez dítěte jezdím minimálně, takže za mě super 🙂

z_kopretinka
26. čer 2015

@patrusa mě se tedy nepovede jet někam 2x bez dítěte do měsíce natož za týden. Aby se mi vyplatil roční kupon musela bych projezdit minimálně přes 300 měsíčně a to opravdu nehrozí.Nemám možnost dát hlídat dítě někomu jinému a jít si kam se mi zlíbí.

nellygray
26. čer 2015

@pernile2003 vůbec nevím, jak to myslíš. Že to platí jen pro jednu osobu? No jasně, pro doprovod dítěte - bez ohledu na to, jestli je to matka, otec nebo babička nebo chůva... Nevím, jak bys to chtěla vymyslet "lépe" - jakože by jezdila zadarmo celá rodina, kde je malé dítě, a to vždy? 😅

nellygray
26. čer 2015

@patrusa já si naopak myslím, že to využije hodně lidí. Všechny matky z mého okolí z toho mají radost. Když jezdíš často bez dítěte, no tak se Ti to holt nevyplatí. Prostě pravidla jsou taková, aby se to týkalo zejména matek, které nevydělávají, jsou s dítětem doma a tudíž jezdí převážně s dítětem.

palomitacheca
26. čer 2015

@ladie co jsem cetla od jinych holek, tak prukazky uz vydavaji, tak se na jeji vystaveni nemusi cekat az do 1.7. 🙂

hojda
26. čer 2015

@verciiik Včera revizor chtěl vidět jen mojí jízdenku, děti vůbec neřešil, ale já už mám obě starší 3 let, a syn má tu průkazku za 20,-, pro děti nad 6 let nenutila jsem mu a sám si o ní vůbec neřekl.

nuninove
26. čer 2015

taky nechapu negativni komentare..me to mesicne usetri kolem 400kc co projezdim za sms jizdenky..takze za me super..dnes jdu maleho nechat vyfotit a 1.7. naklusu pro prukazku

jika10
26. čer 2015

No tak a teď babo raď. Opravdu bude stačit jen OP dítěte? OP malá totiž má kvůli cestám do zahraničí, ale kvůli půl roku se mi nechce řešit ještě další průkazka pro malou. Spíše mě pak bude zajímat, jakou průkazku musí mít, aby mohla jezdit až do těch 6 let zadarmo

hojda
26. čer 2015

@patrusa Tak to jsi šťastlivec, já se bez dítětě dostanu tak 2x za rok 😀 a ne za týden.

hojda
26. čer 2015

No jak je to vlastně s dítětem 3 až 6 let? To asi neplatí, průkazku nepotřebuje, ale rodič platí, co?

nuninove
26. čer 2015

prodej prukazek bude pry do 29.6.

patrusa
26. čer 2015

@hojda musim chodit do prace, abychom to s detmi zvladli.