Problém s bytem

nanaea
13. říj 2015

Ahoj holky,
v breznu se nam narodi miminko. Bydlime v garsonce na sidlisti. Ja jsem vzdy chtela baracek na vesnici, cely svuj zivot jsem rikala, ze nikdy nechci bydlet v panelaku. Jenze v 17ti letech jsem se od rodicu prestehovala k priteli do garsonky, ktera nutne potrebuje celkovou rekonstrukci. Pocitala jsem s tim, ze jednou az budeme mit dite, tak se prestehujem alespon do vetsiho.. Priteli zemrel stryc, cela rodina se bytu vzdala a dohodla se, ze byt bude pritele, ktery bude postupne splacet dluhy, ktere jeho stryc na byte mel. Vsechny dluhy zaplatili pritele rodice a byt se napsal na ne a on jim ty dluhy splacel po dobu 4 let s tim, ze az to splati, prepise se byt na nej. Byt uz je splaceny nejakou dobu, rodice mu rekli, ze ho na nej prepisou, az uznaj, ze je zodpovednej.. Takze ted jim platime najem, o tom prepisu se nikdo vubec nebavi.. Pred rokem jsme se chteli prestehovat, dostali jsme skvelou nabidku.. Mohli jsme bydlet v nove zrekonstruovanem baracku na vesnici, kde mame spoustu znamych a ja tam mam pribuzne.. Byli jsme z toho oba nadseny a dokonce uz domluveni s majitelem, ze do toho jdeme. Jenze pritele rodice to zakazali. Rekli, ze kdyz se odstehujeme, tak o ten byt prijdem. Ja byla tak hrozne nastvana, obrecela jsem to.. Nechteli jsme ten byt prodat, jen pronajmout znamemu, ale proste rodice rekli, ze v nem nikoho cizyho nechtej a tecka. Dal uz se o tom nechteli bavit. Ted jsem se neudrzela a tchyni jsem rekla, ze stejne casem budeme potrebovat vetsi byt, ona mi hned zacala vypravet jak v garsonce bydleli kdysi ve ctyrech lidech, takze si jako nemame na co stezovat.. 😖 Jedna pribuzna priteli nedavno rekla, ze jeho rodice maji v planu s nama byt vymenit, maji 2+kk a pry, ze by jim garsonka stacila. To je sice hezky, ale nam se zatim nezminili.. Takze ja ted ani nevim, jestli cpat do tohodle bytu penize a rekonstruovat ho, kdyz je mozny, ze nam za par mesicu nebo let reknou, ze byty vymenime. Jsem z toho uplne hotova, nejradsi bych se proste prestehovala a at si ten byt treba strcej do pr.. Jenze pritel do toho dal takovejch penez, to mu nemuzu udelat..

zulitvi
13. říj 2015

V garsonce to s miminkem bude hodně těžký. Může to být ubrečené miminko a chlap se do práce potřebuje vyspat a v garsonce nemá ani kde. A vy jste se jich nezkoušeli ptát, jestli to nechtějí vyměnit?

guinea
13. říj 2015

@nanaea Ahoj, prekérní situace, ale už jsem podobných za život viděla mnoho. Takže moje rada založená na mých zkušenostech a zkušenostech známých: zapomeňte na peníze, které jste do bytu nacpali (na splacení dluhů), zapomeňte na to, že by rodiče kdy byt na přítele přepsali, zamáčkněte slzu a odstěhujte se, kam budete chtít. Ten byt na tvého přítele jeho rodiče NIKDY nepřepíšou. Jsou to s prominutím vychcánkové, nechali syna zaplatit dluhy, a dál si nechají platit nájem s tím, že na něj byt přepíšou, až ONI uznají, že on je zodpovědný? Nehorázný nesmysl. A bydlet v garsonce s dítětem, pokud nemusíte, je taky nesmysl. Jestliže přítelovi rodiče bydleli za jejich mládí v kůlně a nosili dřeváky a pytle od brambor, jejich problém, ale to přece neznamená, že to bude standard i pro vás.

Vím, že tohle jsi slyšet nechtěla, ale jestliže se tihle lidé chovají takovýmhle způsobem, je to prostě jasné. Jsou to manipulátoři, kteří sledují jen vlastní zájmy. Nečekejte a stěhujte se, kam budete chtít. Rodiče řekli, že když se odstěhujete, přijdete o byt? Haha, vždyť vy jste ten byt nikdy neměli. Jen jste zaplatili dluhy a teď platíte nájem. Nenechte si život kazit zbytečným doufáním a mačkáním se s dítětem v garsonce!! Jestli se neodstěhujete teď, tak dost pravděpodobně za deset let zjistíte, že jset pořád v té garsonce a deset let jste vyhazovali peníze za nájem z okna, když jste si mohli třeba platit vlastní hypotéku...

brokovich
14. říj 2015

Absolutní a totální souhlas s @guinea . To devce mi mluvi z duše. Přesně tohle me napadlo. Radši oželet 4 roky spláceni dluhů než být za 10 let ještě víc nas...., ze jste pořád v garsonce a skutek (byt) utek. Čekáte mimino a rodiče přítele resi, zda je jejich synacek zodpovědny? No to jsou pěkný kecy. Holka, nohy na ramena z toho bytu. Příteli, sobe i malému tim neděláš nic, jen velkou službu do budoucna, a tou je pohodlnější bydlení a svatej pokoj.

orgojchorchoj
14. říj 2015

"az rodice uznaj, ze je zodpovednej"
To se divim, ze Vam nerozmouvali dite. Na to jim prisel zodpovednej dost.
Kazdopadne, pokud se k tomu rodice stavi takto a Vy to finance utahnete, sel bych do baracku, kde budete oba spokojeni. Treba za cenu rozhadani se s rodici. Casem jim to snad dojde. (meli by se chytit za nos a mozna by bylo slusne vyplatit Vam zpet dluhy, ktere jste platili pod podminkou budouciho prepsani bytu)
Oni s Vami v garsonce ani v baracku bydlet nebudou. Ted budete rodina Vy.

jajina47
14. říj 2015

ahoj milá ,přečetla jsem si Váš problém a když nad tím tak přemýšlím tak jsem něco podobného taky zažila ale tady hodně záleží na Tvém přiteli.Pokud tebe a prcka má rád a je schopný pro Vás tři cokoli udělat tak není problém a udělat to co potřebujete vy samy at se to libí nebo nelíbí jeho rodičům.Vím je to těžké takhle posuzovat ale jde přece o Váš život a malého který si prarodiče nevybírá.Dobře se mi to možná radí a špatně koná ale pokud tam jiná šance není tak proč ztrácet byt v baráčku kde budete mít kamarády ,malý bude vyrůstat v klidném uzemí a věř že i Vám se to bude líbit a nakonec se tomu zasmějete- 🙂 Co se týká peněz přítele tak v dnešní době to má těžké každý člověk ☹ ale pokud Vás má oba rád tak do toho půjde jde o Váš život a bydlet můžete tam kde to bude vyhovovat spíš Vám a né rodičům i když to tak zle píšu ono to jinak nejde bojovat se musí za vše.Přeju dobré pořízení a at se přítel nad tím zamyslí co je mu přednější -jestli vy dva, klidný a větší byt nebo rodiče kteří mu řídí život. 🙂 😉

vitoriova
14. říj 2015

Tak tohle mi udělat tchýně, tak ji sejmu jednou ranou 😀 ještěže máme s mužem vše své, vše si sami zařídili a zaplatili, nesnáším pocit, že jsem na někom v něčem závislá nebo na někoho odkázaná....vždycky se to dá, my vždy hospodařili tak, abychom měli svoje a to jsme nevydělávali bůhví kolik...a to žijeme v Praze, kde jsou byty opravdu drahé. Ale za 10 let společného života jsme se dopracovali k několika bytům a prostě to jde...držte spolu a dělejte si věci výlučně po svém, ono i tchánovci se na Vás pak budou dívat jinak, protože pochopí, že si umíte zařídit vše sami a je nepotřebujete.Jde to. 😉

shine2015
14. říj 2015

@nanaea dokud nebude být prepsany tak bych tam nedala ani korunu....takhle vás vydírat.....
A zvažila bych domek i za cenu že by jste o být přišli....ono kdo ví zda ho vůbec nápisou později na vás....drzost.

svobodpetika
14. říj 2015

kdyby vám ho chtěli dát řeknou že už dospělí je když čekáte spolu dítě a byt nechají napsat na něj, bohužel se obávám že opravdu v budoucnu mají v plánu vyměnit tyto dva byty ale to může být taky za 10 či 20 let ☹

japona
14. říj 2015

@nanaea Vykašlete se na garsonku a jděte, kam uznáte za vhodné. Pokud by vám něco dát chtěli, už by to udělali. Pokud by vám chtěli vyměnit byt za větší, už by to udělali.. Vyhrožování, že o byt přijdete? No a co? Stejně nebyl váš a bytů k nájmu je tři zadky..

nanaea
autor
14. říj 2015

Díky moc všem! Přítele máma je jinak skvělá ženská, tak mě to docela mrzí. Ještě tu nějakou dobu vydržim, stejně teď nemáme dostatek financí, ale viděla bych to na stěhování tak za rok. Každopádně jsem se rozhodla, že do bytu nedám už ani korunu, jen za měsíc budeme malovat, protože ty stěny tady jsou otřesný, stydím se sem zvát návštěvy..

jitka_eli
17. lis 2015

Myslím si, že ten byt Vám nikdy neprepisou,jen z něj chtějí mít peníze.Pokud by se ho opravdu vzdali tak rovnou a bez nějakých podmínek. N t tebou tak s

jitka_eli
17. lis 2015

@jitka_eli Jinak se spolu domluvte co Vám bude vyhovovat a udělejte to,je to Váš život.