Problémy s přítelem

kackalaya
13. črc 2015

Zdravím všechny holky....Potýkám se momentálně s těžkou situaci, smíšenými pocity, obav a zoufalstvím a chtěla bych se tu podělit o můj (zkracený) příběh se o mém vztahu, a cennila bych si každé rady zkušené ženy o názor....S přítelem spolu chodíme tento červenec 10.měsíců..Náš vztah není zrovna procházka růžovým sadem, ale milujeme se. (Nebo aspoň myslím že i on) k tomu se hned dostanu...Za 10.měsíců jsme prožily spolu hodně, bylo i hodně překážek přes který jsme se přenesli...Poslední týden je to totální propadák, přijel k němu domů kamarád z Anglie, se kterým vyrůstal, přijel po roce, každé prázdniny...S kamarádem vycházím dobře, nemáme proti sobě nic špatného.. Ale od toho dne co přijel (minulou středu) je to mezi náma na hranici... Nechápu proč, ale pozoruji na něm řádné změny, jak kdybych mu byla jedno i nebyla, odcizuje měto od ně a cítím se vedle něj jako třetí nebo dokonce mezi něma dvouma jako třetí..pořád jsem se sním za to hádala protože normálně si to vysvělit nedal...svaloval to na mě, že od té doby co přijel tak jsem na něho nějak moc upjatá..ale není to tak..sám o sobě mě ten kluk vůbec nevadí dokonce jsem to vysvětlovala oboum...mě sere můj přítel..přece se nemůže změnit kvůli kamarádovi ke své holce ne? Já jsem se mu to snažila vysvětlit po dobrým ale jeho bylo víc tak ve měto vypuklo a hádali jsme se každej den...ani jsem od něho necítila takovou lásku jako dny před tím..úplně se to mezi nama změnilo...včera ráno.mi napsala že přijede před můj barák, že si musíme promluvit..no já šla a on mi řekne že to tak nejde dál, prostě cítila se jak kdybych za všechno mohla já že to říká na mě...tak jsme se i pohádali zas nešlo to vůbec v klidu...řekla jsem mu svoje , co mám na srdci...nakonec to skončilo tak že jsem plakala a utekla od něj z auta a on přiběl a zahlídl že pláču, chytil mě a řekl mi "Proč mi to děláš? Proč pláčeš? Já vím, že se hádáš protože chceš pro nás to nej"... Dokonce mi řek že beze mě nemůže být atak dále...pak navrhl čas že potřebujem..já souhlasila, protože si sama myslím že toho natláku bylo fakt dost..a že čas neuškodí..dali jsme si ulimatům nanejvýš týden...jestli si vážněbudem chybět a pocítím ty chyby, které máme oba dva..nebo nám bude bez sebe líp..miluju ho, a vím že on mě taky ale tyto dny jsou pro mě zvlášní to co z ně cítím...ještě včera odpoledne mi znova napsal že když nad tím přemýšlí tak když se milujeme na co čas?že máme být spolu ne od sebe...a já že bude lepší ten čas protože mi záleží na našem vztahu a chci zjistit jak to doopravdy je...že ho miluju ale že nemůžu rozdýchat jak.mi je odcizenej...on na to "Měj se, nepiš dál zkus to už napořád".. Napsala jsem že jsem souhlasila jen s tím časem, neodepsal...dnes vidím že mě vymazal z přátel z facebooku... Jak to myslí? Vážně nevím..má nervy a děla nerozvážný rozhodnutí ale vím že mi to není jedno že spolu teď nejsme ani mě ne..ale co mám dělat? Nechci s ním být teďa ukázat že to bylo za nic ty hádky atd..chci aby pocítil že musí zabojovat i on za mě...a náš vztah..chci aby si uvědomil že to chci konečně vyřešit a změnit..a ne se k němu vracet teď hned a čekat to stejný...

Holky , prosím poraďte... Děkujiii

shine2015
13. črc 2015

@kackalaya je s ním nespokojená po 10 mesicich vztahu, hadate se....a to nemáte zase tak vážně starosti,problémy....nemáte dite\deti.....nevím kolik ti je,ale myslím,že přes 30 ne....já bych mu nepsala a nevolala,nekontaktovala ho a rozmyslela si,zda opravdu toto je člověk do nepohody,když už ted se chová tak jak se chová - nemyslím špatně, protože to je individuální, ale prostě tak že já nejsem šťastná.... Nejsi s ním ani rok a už se trapis....už se nedokáže přizpůsobit,omluvit,maže si té z FC....možná není vyzrálý jak já si jako na chlapa představují. ....ale Ty sama se zamysli, když teď si nerozumíte a nedokazete se bavit v nadhledu zda to má smysl....vezmi si,že by jsi otěhotněla, byla vážně nemocná.....byl by to člověk,který by stal po tobě, který by té podržel,vzdal se kamarádů,akcí v hospodě a byl s tebou doma??? Kdyby stejně věci resila kamarádka, nebo sestra,člověk kterého mas rada,na kterém ti záleží, co by jsi poradila???? Za me nemate závazky, některých spolu ani rok a ty nejsi šťastná....ja bych hledala dal.....nic nehrotila,ale tento vztah je dost na zvážení....jste mládí a na světě je tolik lidí.

mercedesse
13. črc 2015

Souhlasím s @shine2015. Jste spolu krátkou dobu a už to skřípe. Vykašlala bych se na něj a šla o dům dál. Myslím, že po světě běhá hromada lepších chlapů. V životě příjdou horší situace a bude třeba mít u sebe někoho, o koho se můžeš opřít.

lucyanek
13. črc 2015

Nechci tvůj prolém nějak minimalizovat, ale myslím, že v životě zažiješ mnohem horší těžké situace než je tato (samozřejmě ti to nepřeji, ale vím co život dovede), a nad tímto nevyzrálým chlapcem bych se netrápila. Kdyby za něco stál, tak nedělá takové obstrukce a choval by se jinak ☹

lv
14. črc 2015

na jak dlouho tu kámoš je? co jim dát prostor, at si sebe užijou, pokud je tu na omezený čas..nevěnuje se ti, když tu má jeho..a neřeš to tolik, hledáš problém tam, kde to sice skřípe, ale ne nijak tragicky..pokud ho tedy miluješ, nech jej i trochu dýchat.

elllenka
14. črc 2015

No nevím, podle mě není nic špatného na tom, že si chce užít kamaráda, Je z daleka tak se často nevídají. Nepíšeš jak často jsou ti dva spolu a jak je s tebou tak nechci dělat ukvapené závěry, ale je dost možné, že tě bere za stíhačku, které vadí když tráví čas s kamarádem, který zase nejspíše odcestuje a pak se dlouho neuvidí.
Já bych mu dala volnost, oba ve vztahu potřebují i svoje přátele a mít svůj prostor.
A jinak souhlasím s ostatními, jste spolu krátce, nevyhovuje ti, tak hledej jiného s kterým budeš štastná.

ilonkaseda
14. črc 2015

@kackalaya no po pravdě mi váš spor a chování obou přijde dětinské..

evcann
14. črc 2015

@kackalaya po 10 mesicich tohle? to byste meli byt jeste nekde uplne jinde. Kamarada at si klidne uzije, ale vam to z toho co jsi psala nejak moc neklapalo uz pred. Nechala bych to byt. Nepsala mu, nevysvetlovala nic, pokud to ma dopadnout, ze spolu budete tak budete a neuhanela bych ho. Podle jeho chovani o tebe zajem evidentne nema. Takze nechat byt a jit dal a uvidis.

kvakuska
14. črc 2015

@kackalaya prosím tě kolik vám je?

veronicka89
14. črc 2015

je vam okolo 20 - nech ho at si 2 tydny dela co chce - udelej si svuj program on si uzije kamose a pak si treba udelejte spolu nejaky prodlouzeny vikend nebo tak ! nechapu proc to tak hrotite - nebo spis chapu ptz tobe urcite jeste ani nebylo 23 - podle toho jak se chovas 🙂 ale to je normalka v tomhle veku ! takze : nedelejte zadne ultimata - budem nebudem ... proste nech to ted chvili tak ono se nic nestane kdyz na 14 dni zvoln 😎 ite !

banitram
14. črc 2015

moje odpověď se ti asi líbit nebude, ale to vážně sáhodlouze naříkáš v podstatě jen o tom, že se ti přítel nevěnuje tak intenzivně jak dřív a má i jiné zájmy, kamarády ? Na to je jediná rada - musíš mít také svůj život a dát i partnerovi prostor k dýchání. Pokud budeš silně fixovaná na partnera, chodit s ním na každé setkání s kamarádem, se kterým se dlouho neviděli, vyčítat nesmysly a vydírat pláčem - tak se ti každý vztah rozpadne .... musíš být víc sama sebou a nad věcí

maagda
14. črc 2015

@veronicka89 Já si myslím, že nejde o roky taká zblázněná může být ženská i ve 30-ti.
@kackalaya holka je to kvuli tomu, že ho moc svazuješ. Musíš mu dát prostor ale ne zas tak velký aby si zas myslel, že může všechno.

evilin
14. črc 2015

Vzpomínám si, že takový problém jsem řešila někdy v 17 - 18 letech. Všichni mi říkali přesně to, co tady radíte. Bohužel jsem měla svoji hlavu a pořád jsem se snažila vztah s nevyzrálým člověkem udržet. Postupem času jsem si musela sama uvědomit, že je to opravdu ztráta života a do dneška mě trochu mrzí, že jsem s ním ztratila skvělé teen léta (15-18) Na světě chodí spousta úžasných mužů, Jak jsem později poznala, měla jsem to ukončit už po těch 10 měsících podobných problémů a ne to udržovat. Tak byl to první vztah, člověk je ještě nezkušený. Až teď (do třetice) můžu říct, že jsem našla nejlepšího chlapa na světě, jsme spolu 5 let a čekáme miminko. A nikdy jsme žádné takové problémy řešit nemuseli.

alen_ka
14. črc 2015

@kackalaya po deseti měsících vztahu má převládat klid a idylka, žádné hádky, růžové plánování budoucnosti atd., ale ty píšeš že jste museli překonat hodně překážek a že váš vztah není úplně procházka růžovým sadem
neříkám, že dlouhodobé vztahy občas krizí neprocházejí, ale řeší přitom vážné věci - např. děti, hodně problematické vztahy v rodině, nemoci, různé závislosti anebo běžný ale o nic míň vážnější ubíjející stereotyp ve vztahu, ale to, co teď řešíte vy, jsou s prominutím blbosti
a když se takovým způsobem hašteříte už teď, tak co budete dělat, až spolu budete bydlet a zakládat rodinu?
navzdory tvojí momentální zamilovanosti ti radím, nepiš mu, nevolej mu, prostě na něj kašli a hledej radši někoho, s tím ti bude líp
nevím, kolik vám je let, ale možná jste na vážný vztah zatím jenom nevyzrálí, před deseti lety jsem taky řešila věci, které teď beru se stoickým klidem

everunka
14. črc 2015

Prijde mi, ze jsi na nem citove zavisla. Asi bych mu napsala neco ve smyslu, ze ti na nem zalezi, ale respektujes jeho rozhodnuti a nekontaktovala ho dal, at si sam utridi sve city. Take by ses mela zamerit vice na sebe a sve konicky a kamarady. Mel by to byt on, co bojuje o tebe, ne ty. Bud vic nad veci a trochu si ver.

veronicka89
14. črc 2015

@maagda poblazneny muze byt i nekdo v 60 , ale takto ,,resit,, ZADNY problem dokaze jen holka pod 20 ! 🙂

radapokec
14. črc 2015

Řekla bych ze musíš procitnout a přijít na vše sama. Stejně podle me zkušenosti se nakonec zaridis podle sebe. Řekla bych ze ti může byt nějakých nact... Podle toho co jsi psala o tebe moc nestojí. Na vše si musíš přijít sama.....

brokovich
14. črc 2015

Podle toho, co a jak píšeš, soudím, že jste oba velmi mlaďoučcí. Proto chápu chování tvého přítele, který je patrně ještě nevyzrálý a přítel z ciziny je pro něj prostě v tuhle dobu důležitější a neumí si to přebrat v hlavě, že tebe to trápí. Takže bych to nehrotila. 😉

vrabcak0007
14. črc 2015

@radapokec že jim (nebo určitě jí) bude nějakých náct, s tím souhlasím..ale nesouhlasím s tím, že by o ní nestál...nebo původně nestál...mě kdyby přijela kamarádka, kterou vidím jednou za rok, tak očekávám, že se manžel (přítel) buď přidá k některým našim činnostem..samozřejmě pochopím (a možná i uvítám), když nebude chtít být většinu času s dvouma ukecanýma ženskýma a nutit ho nebudu...chci si prostě užít kamarádku, když jí zas rok neuvidím..to přeci neznamená, že ho stále nemiluju...já bych ho také nechala si užít kamaráda nebo bych se občas ráda připojila...ovšem kdyby se mi o to víc najednou začal vnucovat, abych mu musela o to víc najednou dokazovat, jak ho strašně miluju a dělal kvůli tomu vyčítavá scény, bylo by asi hodně dusno...takže jestli autorka diskuse dělala scény (i když chápu, že k tomuto věku to střečkování patří), tak pak už mu asi docvaklo, že bude líp bez ní...koneckonců chybyma se člověk učí a tak holčině třeba příště dojde, že chlapa je potřeba trochu nechat dýchat...oni totiž v tomhle zas tak rozdílní nejsou - ať jim je 17 nebo 50 😀

mandala
14. črc 2015

Spoustu holek zminuje, že když to takhle mezi vámi skřípe po tak krátké době, že ten vztah zřejmě nemá cenu. Já bych na tom nestavěla, naše chození s manželem bylo taky pěkná itálie, nicméně jsem se vždy od něho cítila milována a když jsem navrhla rozchod, že už prostě nemůžu, nechtěl mě pustit a ani já jsem vlastně nechtěla konec. Jsme spolu se vším všudy 18 let a zatím nam to klape, samozřejmě jsme museli na svém vztahu hodně pracovat. To jsem jenom chtěla zmínit, abys nepropadala beznaději, nic není ztraceno. Já osobně bych se s ním sešla a chtěla vědět, jak to se mnou myslí, třeba jenom trucuje. A mimochodem, takový dnes moderní pauzy ve vztahu taky neuznávám, bud spolu chcete být, nebo ne, v tom s ním souhlasím. A pokud máte něco podobného jako my, musíte se naučit odpouštět a být tolerantní, není to jednoduché, ale jde to. Tak se s ním zkus usmířit a promluvit v klidu, bez hádek, držím pěsti. 😉

zuzineckah
14. črc 2015

@kackalaya počkala bych až kamarád odejde a pak bych to když tak řešila. Přijdeš mi hrozně mladá, přítel bude asi také, zřejmě ještě není připravený na vztah, ve kterém by dokázal holku dát minimálně na stejnou úroveň jako kamaráda... Nějak bych to nehrotila, postav se k tomu rozumně a věř po světě běhá dost kluků/mužů, kteří to dokáží 😉 Zapřemýšlej, jestli ti to za to stojí. Jste spolu krátce, tomuhle se opravdu neříká vážný vztah, i když to tak vidíš. Řešíte v podstatě pubertální záležitosti... Hlavu vzhůru,bude líp 😉

verusky
15. črc 2015

@kackalaya jo, jo, dvece, chlapovi musis dat prostor, s kamaradem mel byt co nejvic sam, aby si se uzili, pokecali... ty si zas mas uzit sveho, svych radosti, svych zajmu.
rozhodne zkus nejak naplnit cas, at prijde co nejdriv klid. s chladnou hlavou se lepe jedna. nemate deti, zatim jde o uplne nic (i kdyz to boli). chlap musi vedet, co chce a musi umet tomu i neco obetovat.
ja mam prvni dve deti s jednim, dalsi dve s druhym a ted doslo k tak totalni krizi, ze jsem od nej odesla. a musim to ustat... vim, ze urcite je nekde chyba i na me strane, mozna az prilis citovosti, mozna malo chladne hlavy. muz a zena jednaji uplne jinak a pokud to nesladi (coz byl muj a je Vas pripad), nejde to dohromady. my se hadame uplne stejne jako Vy (36 a 41 let!), domluva neni mozna. kazdy haji to sve (jsou v tom jeste jeho synove v jeho peci, takze deti sest). a to je spatne. dej mu v klidu cas, mlc, mej svou hrdost, uvidis, jestli mu budes chybet. kdyz ne, nestal za to, kdyz jo, zacnete to resit lepe 🙂 drzim palce 🙂

akankeo
15. črc 2015

@kackalaya evidentne to nebyl ten pravy i kdyz dle popisu hadek jste na vaznejsi vztah nebyli nezrali oba dva, takze se neni nad cim moc trapit... Z tve strany po tydnu takhle vyjizdet, chybejici pochopeni, stihacka, reakce z jeho strany ovsem taky zadna slava... Zajdi si s kamaradkou do kina, hyckej se a hlavne ho nekontaktuj, pokud te opravdu ma rad, tak prileze sam a pokud ne, tak neni moc o co stat. ALE je treba na sobe pro priste taky trochu zapracovat a naucit se mit pochopeni pro druheho a trochu respektu, na me kdyby partner takhle vyjizdel, kdyz za mnou nekdo na par dnu prijede, tak bych taky vybouchla, partneri jste proto, abyste se podporovali a meli pro sebe porozumneni ne ocekavali, ze vsechno bude porad stejne a druhy se nezmeni a bude dokonaly, to proste nejde a neexistuje, krasa ve vztahu je prave o tom pochopeni rozdilu a nedostatku, o tom, ze se za druheho postavis, kdyz neznas vsechny okolnosti a nazor si udlas az kdyz danou vec proberes i s nim, o tom, ze neocekavas, ze veci budou po tvem, ale ze si je nastavis s partnerem, tak aby to vyhovovalo obema, ja treba blbla s poradkem a nemela na nic cas, muz na to proste neni, tak jsem polevila ze svych standartu a vsichni jsme spokojenejsi atd, kdo tohle neumi, projedete to nakonec v kazdem vztahu ale od toho se svymi chybami ucime, abysme nakonec nasly toho praveho a uz vedely jak na to. Drzim palce, at se ti v zivote dari, ted to asi boli, ale to neni na dlouho, co oko nevidi, to srdce neboli 🙂