Problémy s přítelovou dcerou - nemůžeme najít společnou řeč

mata2hari
20. čer 2018

Ahoj holky,

musím se Vám svěřit se svým trápením a pokud byste měly jakoukoliv radu nebo názor, budu ráda. Problém se týká přítelovy 7,5 roční dcerky. Abych nastínila situaci v rodině, maminka malé dcerky (říkejme dcerce třeba Johanka) odešla od jejího tatínka (mého nynějšího přítele) asi před dvěma lety k jinému partnerovi. Johanka šla samozřemě s ní, přítel neměl a nemá ani tendence je jakkoliv oddělovat. Johanka je na tatínka hodně fixovaná, má ho fakt strašně moc ráda, na víkendy s ním se vždycky těší. Od loňského podzimu jsme se s jejím tatínkem dali dohromady a Johance jsme náš vztah dávkovali postupně. Znám ji od miminka, nikdy jsme spolu neměly problém. Maminka je spokojená se svým novým životem, tedy do dcerky nijak nevandruje.

Ze začátku, když jsme jí o nás řekli, tak dokonce moji přítomnost jednou za 14 dní o víkendu, když byla u tatínka, vysloveně vyžadovala. Žadonila, abych tam spala a pořád se mnou chtěla něco dělat. Postupem času jí asi došlo, že to není jen na občas a že s nimi trávím víc a víc času a začala se chovat úplně jinak. Nesnese, když s přítelem sedíme vedle sebe, hned musí mezi nás, v podstatě před ní na sebe nemůžeme ani sáhnout, hned vyvolává konflikt. Poslední dobou se ke mně začala v přítelově nepřítomnosti chovat řekla bych až hnusně, má neustálou potřebu mě srážet co já neumím a že maminka to dělá jinak a hlavně LÍP (což bych chápala, ale ona to mnohdy není pravda, to, co já podle ní dělám špatně, vím zcela jistě, že maminka vůbec nedělá, znám ji celý život). Vždycky to mistrně předvede, když tam přítel není. Naposledy jsme cestou z výletu zastavovali u lesa na záchod, tatínek zůstal v autě a my s Johankou a její kamarádkou šly nahoru do lesa. Holky mi pak utekly zpět k autu a najednou je vidím, že se vrací zpět. Ptám se jich, kam se vydaly a Johanka mi s klidem odpoví: "Do prčic" a běží dál do kopce. Vařila se ve mně krev, ale už fakt jen čekám kdy mně pošle do p*dele. Musím ale říct, že jindy je zase ohromný mazel, přijde, sedne ke mě na klín a povídáme si. Čím dál častěji ale převládají situace, kdy si na mně vylévá svůj vztek nebo kdy mne odmítá, že já s nimi nepůjdu tam a tam a já se úplně děsím chvíle, kdy zase budeme spolu.

S přítelem jsme to probírali, o tomhle problému ví, sám si toho i všimnul, že je mezi námi trochu dusno, ale neustále argumentuje tím, že ví, že Johanka není s maminkou, novým přítelem a jeho dětmi šťastná a že jí v tom prostě nemůže nechat (což jsem po něm nikdy nechtěla a ani slůvkem jsem se o tom nezínila) a že se musíme pokusit najít všichni společnou řeč. Nechce o mě přijít, chce se mnou být. Já se fakt snažím, nechci ji vychovávat (nejsem rodič), ale zase bych chtěla nastavit nějaké meze, aby bylo jasně stanoveno, co si dovolit může a co už je přes čáru.

Mě už to tak strašně trápí, že se mi už i zdají sny, že na mě Johanka zase nějak zaútočila a já jsem na ní třeba křičela. Ráno se po takových snech přiznám, že ji fakt nemám ráda, přitom to tak není, mám ji ráda a vím, že je součástí přítelova života a strašně chci aby to fungovalo. Už jsem dokonce udělala i to, že na část neděle odcházím k rodičům, aby měli i nějaký čas jen pro sebe, abych tam pořád nebyla, ale je to jak na houpačce..jeden víkend je to skvělé a další přijde nějaká rána. Já za sebe si myslím, že by s Johankou měl tatínek promluvit a pokusit se jí vysvětlit, že tím, že má rád mne se pro ni nic nemění, vždycky bude jeho holčička, protože já jí tohle říkat nemůžu, ničemu by to asi nepomohlo...Omlouvám se za sáhodlouhý výlev a kdo dočetl až sem a nedejbože by přispěl čímkoliv, máte můj dík.

M.

b91
21. čer 2018

@mata2hari hele, tak můj manžel Áje utíral ještě v 8mi letech zadek (po velké). Tvrdila mu, že to neumí. Pak jsem přišla já s argumentem, že přece ve škole si zadek sama utírá a bylo po problému. Teď se pro změnu bojí spát sama ve svém pokojíčku 😂. V 11ti letech 🤷🏽‍♀️. Určitě to zvládneme ! Držím Ti pěsti 😬🌷 a sobě taky 😂

mata2hari
autor
21. čer 2018

@xxx3d děkuju moc 😊 za všechno...