Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

sisstin
8. zář 2009

andykov: no jako neteče to samo..ale ta savička je měkkoučká, takže to nemuset tak drtit a sílně tahat 😉 savičky jsou 0+,. 3+ a 6+..větší už nedělaj 😉

irasek
8. zář 2009

Ahojky holky, bezva téma a jsem ráda, že nejsem s trápením se s váhou a s jídlem sama 😉 Nám je 14 měsíců a vážíme 9kg. V půl roce měl 7kg, tak jsem byla vcelku spokojená (porodní 1970g), pak začal lézt a být dost aktivní a jídlo šlo stranou 😢 Je boj snad s každým soustem. Něco mu zachutná, běžim to koupit s radostí znovu a pak to můžu vyhodit, nebo si sníst sama (ale to budu koule já)
Klasická reakce: dneska jsem byla venku a Páťa si běhal a nějaká paní ho děsně chválila, že je tak malý a tak šikovný, že už chodí. nemám síly lidem vykládat, že ve 14 měsících je to zcela normální. Ale to asi taky znáte, co?

atrami
8. zář 2009

No ja mám tiež takého prcka. Narodil sa veľký - 3700g., teraz má nejakých 8500g. Papá pekne, len je drobný. Nejako to neriešim.

irasek
8. zář 2009

atrami- já už to taky neřeším, jenom vždycky říkám, že je drobnější. Co můžu taky dělat 😉 Já věřim, že mě přeroste (168cm) a jednou budeme vzpomínat, jak byl mrňavý. Jinak v 10m má váhu pěknou, my měli v roce 8800g a za dva měsíce teď přibral jenom 200g.

atrami
8. zář 2009

Svokra hovorí, že malý je celý tatino, keď bol bábo. Aj on bol taký drobček. Teraz je z MM tiež riadny drobček- 110 kg 😀

Syn chodí do školy s dievčatkom. Je veľmi baculatá, až moc. Chlapčeka majú tiež buckoša. Chodia po doktoroch, aby zistili prečo tak hrozne priberaju. 😒

petamarketka
8. zář 2009

Přidávám se s dalším malým miminkem 😅
Porodní váha byla krásná 3310 a 50 cm, v roce 70 cm a 8 kg, ve 2 letech 80,5 cm a 10,2 kg 😅
Ale u holky to nevadí že?
Je spokojená, zdravá, krásná, chytrá, prostě naše 😵

petamarketka
8. zář 2009

JO a na kontrole ve 2 letech nám dr. řekla, že má krásné roční míry 😀 😀 😀

janinka3
8. zář 2009

no holky můžu vám říct, že nejvíc mě naštvalo když jsme vyrazili s kamarádkou do centra chodov to bylo verušce něco kolem 3 měsíců krásně držela hlavičku a rozhlížela se kolem a nějaký dvě baby na mě vyjeli cože je to za nezodpovědnost tahat tam novorozence. Megery jedny novorozenec by určitě takhle držel hlavičku a koukal kolem sebe.

jinak aby se najedla tak se neustále četlo prohlíželi knížky říkali říkanky. Takže naše verunka v roce a půl uměla říct 100 slov (kamarádka se se mnou vsadila, že určitě umí tolik slov tak jsme to při vínku večer počítali a fakt jich 100 uměla 😀 ) začala chodit taky brzo takže všichni se rozplívali jak se strašně šikovná taková malinká a tak dobře mluví a chodí.

no a dneska jsem zjistila další výhodu nemusíme kupovat nové oblečení na podzim. Je jí všechno oblečení z jara 😅

jinak obě holky mě přibírají mezi 100 a 150 gramy týdně. Rozhodně ne víc. Doktorka má minimum 100 gramů za týden takže v pohodě.

no a když porovnám mojí první hubenonkou holčinku a druhou oplácanou tak mě přijdou ty drobnější děti roztomilejší. Ta druhá je samozřejmě taky hezounká, ale už ty rysy v tom obličejíku nejsou tak hezounký jak má ty tváře nařvaný

andykov
autor
8. zář 2009

sisstin, jj, to je přesně ta lovi, ta je taky krásně měkkoučká, a když měla ještě lepší sací reflex, tak ji úplně jako stáhla do sebe 😀
petamarketka, nejdůležitější je jestli jsou prcci zdravý a pak je jedno jestli jsou malý nebo velký 😉
irasku, mýho syn z prvního manželství byl třeba velkej už od narození a právě kvůli tomu začal chodit až na roce a 4 měsících, měl porod.délku 60cm a jak tam měl ty nožičky hodně skrčený v bříšku, tak trvalo než se to srovnalo... Jen mě by zájimalo po kom je ta naše holka tak malá 😲

andykov
autor
8. zář 2009

jani, to je fakt, můj říkal, že má Kikina krásnou hlavičku, že se mu nelíbí, když maj děti velkou hlavu 😀 Mě zase přijde, že ji má malou, ale já jsem hrozná, furt ji sleduju 😕 Ale mně se náhodou buclatý tvářičky líběj a Kikina je nemá 😒

irasek
8. zář 2009

andykov- začal chodit opravdu brzy, cca v roce to již šlo chůzí nazvat a přitom se narodil o pět týdnů dříve a každý nás strašil, že bude pomalejší... Známá má kluka 6 týdnů a má (pro mě) neuvěřitelných 6,5kg a je fakt, že to prostě neni roztomilý malý miminko. A jí zase každý lituje, že tak velký chlapeček a ještě nepase 😉
Nejsi hrozná, já ho taky pořád sleduji, to je prostě normální 🙂

andykov
autor
8. zář 2009

irasku, jo, to pak už je extrém, to zase jo. Hlavně si toho miminka vůbec neužije 😒 Já si představovala, že se mi narodí mimi pře 3kila, hezky budu kojit, každý měsíc mi přibere tak kilčo, pak třeba míň už a na roce bude mít 12kg jako jsem měla já 😀 A tak, že to prostě bude pohoda... Ale to by to bylo moc jednoduchý. Nemůžu mít vše, aspoň, že to je teda spáč a je hodňouš 🙂

evinkaa
9. zář 2009

Čauky Andy, s příkrmama je na tom malá mnohem líp, už mi sní k obědu skoro 200 g zeleninky, takže super. Ono to fakt možná bylo tím, že jí lezl první zoubek. Sotva vykoukl, začala krásně jíst. S mlíkem je to horší, ale ona už jiná nebude. 😉 To bude mít po mně, mlíko nesnáším. 😝 Ovoce jí teda tak nejede, ale těch 100 g na dopolední svačinku sní. 🙂

andykov
autor
9. zář 2009

evi, jj, ten můj taky říká, že je po něm, že mlíko nesnáší... 😒 U nás bojujem, sní tak 100g max, ale spíš tak 80g, ale je čas pořád, aby si zvykla 🙂 Nejraději má masíčko a taky ji chutnala kukuřice s bramborem 🙂

evinkaa
9. zář 2009

andy, však jasan, ono to chce čas. Já jsem na ni zezačátku taky chvátala, ale pak jsem konečně dostala rozum, dávala jí jen to, co sní a je to v pohodě. 🙂 Malé zase hrozně chutná rýže, ale dnes jí dám brambor, tak uvidím. Moc ho dřív nechtěla, tak třeba ji oblbnu. 😀

evinkaa
9. zář 2009

janinka3: Tím, s čím ses setkala Ty, jsem si prošla taky. 😒 Malé bylo něco málo přes 3 měsíce a já s ní šla i s přítelem nakoupit jen tady do Šumperka do Hypernovy a dvě babky si tam začaly na nás ukazovat, že tahám dítě snad přímo z porodnice do obchodu. 😖 No zuřila jsem pěkně, ale nechala jsem je být. Možná bych řekla něco, čeho bych mohla litovat. 😉 Ale je fakt, že jsem s malou chodila nakupovat brzy. Ono nic jinýho nezbývalo, přítel v práci a někdo holt musel zajet s malou k dr a nakoupit....

misa.ottovka
9. zář 2009

Tak mqalá když se narodila měla 2640g a 48cm, takže taky nic moc, když já mám 180cm a Manža 186cm 😢 Ted má ve 4,5měsících 5900g a 63cm takže to dohnala slušně, jsme na MM.

kikimaruska
9. zář 2009

Ahojky, myslím že malé miminko pokud prospívá a je mu dobře není na škodu. Kubíček má v 16 měsících 7,9 kg (předčasně narozený) a má to i výhody třeba při nošení, ta malá váha je opravdu znát. Naopak vidím třeba problém v tom, že větší autosedačky jsou od 9 kg, aby mohl sedět čelem dopředu. My v ní ale sedíme zhruba od roka, kdy se naučil sedět a dosáhl 7 kg. Do vajíčka by se i vešel, ikdyž už pokroucený a váhou by tam bylk asi až do dvou let 😒 ...což tedy s ohledem na jeho záda i mentální vývoj možné není. Takový extrém kdy některé maminky strkají své obří prcky do velké autosedačky už třeba v 8 měsících (mají na to váhu, sedí a nevejdou se do vajíčka)...a já bych ho tam sptávně ani nesměla posadit. A s jídlem to je boj neustále. Odmítá mi uplně čerstvé ovoce na okusování i nakrájené...přitom kouše a příkrmy už má s kousky, ovoce sní jen rozmixované....proč to netuším.

nikkimm
9. zář 2009

Plienky pampers Sleep and Play 4 maxi (7-18 kg) 50ks, mám na predaj 4 balenia , cena za balenie 9,50EUR pripadne dohoda

evinkaa
9. zář 2009

Holky, tak jsem dnes jela schválně za kamarádkou a vyfotila jsem teda jejího 7-týdenního chlapečka a moji půlroční Natálku vedle sebe, tak mrkněte do mého alba, je to poslední fotka. 😀 Rozdíl je patrný. Jo a to nalevo je naše Natálka. 😉 😅

andykov
autor
9. zář 2009

evi, no fakt je menší, ale je vidět, že chlapeček je ještě miminko a Natálka je rozumná holčička půlroční 🙂

Jinak u nás dnes děs zase s jídlem, ve 4 vypila 60ml, v 7 50ml, v 9 nechtěla nic, tak to už jsem byla na prášky a trochu ji donutila a samo mi to vyblinkla 😒 Takže na to prdím už ji to nikdy v životě nebudu takhle nutit, nemá to cenu. Dnes u dr.měla přesně 6000g 😒 Za týden 135g.

akejka
9. zář 2009

ahoj andy, moje obe dcérky boli malé miminká a obe z dôvodu rýchleho metabolizmu, inak papajú obe za dvoch 😉
1. dcérka Miška vážila v 12 mes. len 7000g (teraz má 7 rokov a 17 kg, zjedla by aj mňa 😕)
Lucka vážila v 12 mes. 7900g (teraz má 16 mesiacov a váži 8600 g, takisto veľká jedáčka...)

Takže u nás je to genetické. Teraz po 2. pôrode už nepatrím medzi najštíhlejšie, ale ešte ako 25 ročná a v 3. mesiaci tehotenstva som vážila 45 kg 😕
Aj pediatrička skonštatovala, že sú dcérky modelky po maminke...že to nebudeme ani riešiť...keď pekne papajú. Miška bola dokonca v škôlke vždy najmenšia, ale aj najviac zjedla, vždy dala aj repete 😉

pipet
10. zář 2009

Evinkaa - takhle nějak to vypadalo, když jsem byla v poradně, akorát chlapečkovi byly 4měs. a Madle 10 😅

Andykov - však to není tak málo, ne? Madla má o pět měsíců víc a váží necelých 7kg, vždyť Kristýnka je vlastně veliká 😀

Kikimaruska - taky právě řeším problém s autosedačkou, ve vajíčku zatím má ještě trochu místa nad hlavičkou, ale pásy už jí jdou jakoby zpoza ramínek, jsou moc nízko uchycené, to asi není zrovna OK. Asi koupíme 0-18kg a alespoň do těch 9kg budem vozit proti směru, pokud nebude moc protestovat? Protože těch 9kg současným tempem bude mít tak v 18měsících, tak dlouho ve vajíčku určitě nevydrží. A dávat 7kilové dítě do 9-18 sedačky se mi taky nechce, ach jo.

briketa
10. zář 2009

Mne sa pred tyzdnom narodila dcera jeden den po termine, 45cm a 2.5kg. Ze genetika? Ja mam 180cm a manzel 185 😉
Ja hovorim, ze velke zeny maju male deti a drobne zeny cvalikov 🙂.
Nasa mala je drobunka, ale ma uz teraz dlhe nohy aj prseky ako taky pavucik.

andykov
autor
10. zář 2009

briket, tak, já mám taky někde 173cm jak jsem psala a náš taťka 203cm 😲 a taky máme takový pidimímo, ale zase je o 16dní dřív, kdyby byla v termíně, tak určitě ty 3kg má.
pipet, no to proti Vám je, to je fakt, ale včera dr.řekla sestřičce, když se ji ptala a jakou hexu? Druhou? Tak dr.povídá, ne třetí, to ja takové drobné miminko 😀 S tou sedačkou to je docela pech, já doufám, že do těch 10měsícu aspoň kolem těch 8kg mít bude a na roce těch 9kg.

evinkaa
10. zář 2009

No jo, vidíte, s tou sedačkou to fakt bude pech... Když má teď 5,85 kg.... 😒 A ve vajíčku se jí už moc nelíbí. Až bude sama sedět tak doufám, že ji už budu moct dát do sedačky po směru jízdy.

andykov
autor
10. zář 2009

evi, třeba když teď víc baští příkrmy, tak bude přibírat to kilčo měsíčně 😉

evinkaa
10. zář 2009

😀 Andy, to asi těžko. Je to holt prcek malej... 😉 Na další vážení jdeme ale až v druhé půlce října, tak uvidíme...

andykov
autor
10. zář 2009

My jdem 9.října, tak jsem slíbila Kikině, že až bude mít 7kilo, tak půjde do sporťáku, dřív ne 😅

evinkaa
10. zář 2009

😀 Tak tomu se říká vydírání!!! 😀 Já jsem Natálce vytáhla sporťák za první zub. Samo, zatím v něm jen leží, ale je z něj líp vidět. 😉