Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

lucie.krajcarova
2. črc 2010

tak ten náš kluk to má nějaké převrácené, pořád volá ham a opravdu papá.. na něj to počasí asi neplatí..

lucie.krajcarova
4. črc 2010

holky, posílám odkaz na řádění v bazénku toho našeho lumpíka:

https://www.youtube.com/watch?v=vS59X5P7WRM
blka
4. črc 2010

@lucie.krajcarova Hezké videjko 🙂 . Chodíte s Martínkem plavat? Jen že se párkrát potopil a ani nemrkl 😀

Mareček mi začal bojkotovat pití, prostě skoro nechce pít. Za den nevypije ani flašku čaje ☹ . Už nevím, co s tím. A to jou taková vedra...

lucie.krajcarova
4. črc 2010

Blani, ano chodili jsme do dvou kurzů, bylo to super, akorát v tom druhém kurzu studenější vod a- asi 26 st., malému tam byla zima.
s tím pitím jsme taky na štíru.. ale přišla jsem na to, že po mně chce, když piju já, tak mu dávám taky vodu ze skleničky 🙂 no občas mi do ní zabublá 😀

blka
5. črc 2010

Mareček si dá taky vodu ze skleničky, ale ne po každé 😒

lucie.krajcarova
5. črc 2010

Blani, ještě jsem vyzkoušela jeden fígl - dávám mu vodu do lahvičky na mlíko - kde má savičku. a taky docela pije. horší je,že takto nevím přesně, kolik za den vypije. ale zdá se, že víc než jen ze své lahvičky s brčkem. ta má 370 ml a nevypil ji ani jednou.
jinak se nestačím divit, jak mu u našich chutná, každé ráno mi od šesti říkám mňam a ham, že chce jíst, skoro všechna jídla dojídá a když mu náhodou nechutí večeře, tak to jistí kaše! myslím, že solidně přibírá, bříško má už řádně vypasené 😀

blka
5. črc 2010

Luci, Mareček pije právě z flašky. Ale už fakt nevím. Dneska vypil max. 150ml ☹ . A to nejvíc až teď večer před spaním, přes den skoro nic. Ze sklinky trochu, z flašky si jen párkrát cucl ☹ . Ještě jsem si říkala, že vyzkouším slámku, ale to nebude umět vytáhnout.

To je dobře, že Martínkovi chutná 🙂

lucie.krajcarova
5. črc 2010

Blani, zkus. my máme lahvičku jen na mlíčko,přes den měl buď láhev s pevným pítkem nebo teď tu s brčkem. pevné pítko mu kapalo, i když mělo být netekoucí, on s tím i různě třepal ☹ ze slámky se naučil pít za den.

blka
5. črc 2010

Luci, my máme taky netekoucí hrneček, ale prostě nic. Už jak se s flaškou přibližuju, tak se hnedka otáčí jinam a hnedka mě odhání ☹ .
Zkusím tu slámku. Akorát ju trošku zkrátím, ať nemusí tahat tak moc 😀

ksivcova
8. črc 2010

Ahoj holky tak sme včera byli na to gastro vyšetrení s hadičkou,drobec to zvladl dost bravurne ale vysledky ješte nemame... 😒

lucie.krajcarova
8. črc 2010

Ksivcová, držím palečky!!! taky jsem si volala na výsledky,ale jelikož ten alergolog má dovču, rovnou to poslali pediatrovi, tak zas nic nevím!!!!! naštěstí v pondělí tam jdeme na 15měs. prohlídku, tak nám to řekne.. další jobovku už snad nepřežiju.. (v úterý musím na plodovku 😖 )

ksivcova
8. črc 2010

Jdeš na podovku??deje se neco?

miruska15
8. črc 2010

ahojte dievčata.Ja som už zufala maly je chory a nechce mi papat a samozrejme chudne.Som na prasky akosy to nezvladam.Bože ja už neviem ako na nho mlieko nechce a ostatne len potroške.vaha 7350g dnes rano skoro som odpadla.Podporte ma trošku lebo som hotova pa

lucie.krajcarova
8. črc 2010

ksivcova, blbě mi vyšly triply ☹
miruska, zkus ty homeopatika, co jsem psala. já to malému dala jen jednou min. týden a od té doby říká sám ham ham a nevynechává žádné jídlo. je to lycopodium clavatum 9ch v lékárně.

blka
8. črc 2010

@ksivcova Neboj, výsledky budou v pořádku 😉

@lucie.krajcarova Tak ať testy na plodovou vodu vyjdou dobře, drž se 😉

@miruska15 Nevím, co poradit. Vydrž 😉

mystique
8. črc 2010

ahojky
@lucie.krajcarova můžu se prosím zeptat jak jsi dávkovala ty homeopatika? my jsme taky hrozný nejedlíci. Máme 11 měsíců a 7650g. Děkuji moc

lucie.krajcarova
8. črc 2010

dala jsem 5 kuliček ráno po probuzení a 5 přesně v 17,00. dala jsem to lahvičky s troškou vody a čekala, až se to rozpustí. teda tak by se to mělo dávat, já to dala jen ráno a pak už jsme byli na cestě. a od druhého dne už si říká sám ham a mňam, tak jsem další dávku dát nemusela.

amulet
9. črc 2010

Holky, mám takový dotaz ohledně autosedačky. Obávám se, že 9 kilo bude mít Miška tak ve dvou letech, když to půjde tímto tempem a to ve vajíčku tedy rozhodně nevydrží. Nezáleží spíš na tom, jestli už dítě sedí a pak může jít do té od 9 kil? Nebo na délce? Nedovedu si představit, že do 2 let bude ve vajíčku?

brusinka.pusinka
9. črc 2010

Amulet my máme sklopnou 9-36 kg a malá jezdí v ní od té doby co si pořádně sama sedla ve vajíčku se jí nelíbí a tak myslím pokud dítě umí samo se posadit a sedět tak proč by nemohlo jezdit ve vhodné autosedačce. Jěště můžeš vyřešit koupy 0-18 kg ta vám určo poslouží i přes 3 roky
😵 😵 😵 😵

blka
9. črc 2010

@amulet My na tom budeme taky tak 😅 . Ale do větší sedačka se může, když už z vajíčka přerůstá hlavička. Nožičky můžou čouhat, ale hlavička ne. Zatím jezdíme ve vajíčku.

blka
9. črc 2010

Jo, ta 0-18 mě taky napadla.

brusinka.pusinka
9. črc 2010

Blka my máme vajíčko jěště pořád ok ale malá v něm nebude by se zbláznila. Je to rarach, a co se tíče 0-18 kg doporučuji Britax evolu je supr mám ji z práce v druhém autě 😉

brusinka.pusinka
9. črc 2010

omlouvám se né Evola ale tato 😉
http://autosedacky-prikryl.cz/_c76_l2_/autoseda...

amulet
9. črc 2010

Díky za rychlé rady, asi budeme muset koupit tu 0 až 18, to mě nenapadlo, že to takhle dělají.

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Amulet, však uvidíš, do roka času dost. Náš martínek taky neměl devět kilo, když jsme mu koupili sedačku 9-18 kg. a jak je spokojený, že vidí dopředu. hlavně už musí dítě samo sedět.

ivasa
9. črc 2010

ahoj holky. Tak nad autosedačkou jsem taky bádala a nakonec máme taky tu 0-18kg. Zatím jezdí pořád ve vajíčku - to je do 13kg, ale až bude umět sedět, tak vajíčko necháme u našich, kdy bylo potřeba někam rychle jet nebo by pro mě nějak jeli nebo tak, a my si dáme do auta tu 0-18.

@lucie.krajcarova Držím pěsti, ať plodovka dopadne dobře. Ale plno holek kolem tak šlo kvůli blbým triplům a dopadlo to na 1* 😉 Tak ať je to i tvůj případ 🙂 Prosím tě, ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli ti to teda nebude vadit: vy jste takhle hned po sobě miminko plánovali nebo ne? My teď nad tím dumáme, jestli si přestat dávat pozor, nebo ještě třeba rok vydržet... Nevím, pořád jsem na vážkách, nevím, jak bych to zvládala, jestli bych Elinku nějak neošizovala nebo tak něco - nevím, jak to napsat, zní to divně, ale myslím to v dobrým....

lucie.krajcarova
9. črc 2010

Ivasa, díky moc, taky v hloubi duše věřím, že ty triply byly falešně pozitivní.. prý je to až 40%. jo a mminko druhé jsme chtěli takto brzy. mám jen dvouletou rodičovskou, tak jsme rovnou chtěli navázat další mateřskou. holt už nejsem nejmladší, tak není na co čekat. navíc mám sestru mladší přesně o rok a půl a hrozně moc jsme si spolu v dětství vyhrály a pak byly nejlepší kámošky. tak bych to pro děti chtěla taky tak. jinak můžu říct, že martínek je velmi aktivní a živý a prozatím si vůbec neumím představit péči o dvě děti. ale budu to muset zvládnout. pokud je vaše Ela hodnější a klidnější, rozhodování bude snadnější. Vidím, že Ela je skoro stejně stará jako moje neteř Mia, ta bude mít za týden 10 měsíců. no a už by pro ni taky chtěli sourozence 🙂 máme se ségrou podobné myšlení 😀

amulet
9. črc 2010

Luci, ale Miška, jestli bude mít v roce 7 kilo, budeme rádi ☹ . To by asi do té 9-18 (36) nemohla? Nebo kolik měl Martínek v roce?
Držím palce, ať je mimi v pořádku.

mystique
9. črc 2010

@lucie.krajcarova neboj taky jsem měla u prvního kluka pozitivní tripl testy. někteří doktoři je nechtějí moc dělat , protože jsou často falešně pozitivní a pak se maminy stresují. Musela jsem na plodovku a vše bylo v pořádku.

@amulet do sedačky od 9kg může jít dítě nejdřív pokud tento limit splnuje třeba i oblečené. Takže nejdřív tak když váží vyslečené 8,5kg. Já myslím, že pro Vás je idaelaní kategorie 0-18kg. Britax ma First class a ta je myslím velice kvalitní a je od 0-18kg. Myslím, že Vám vydrží dlouho.