Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

iris
30. lis 2010

@aela vítej!
my sáňky máme, Tom je dostal loni k Vánocům, ale Emča si je užije aý příští rok 🙂

brusinka.pusinka
2. pro 2010

@iris My to dělali loni tak že jsem ji na sáňky dala ve vajíčku 😀 😀 😀 bo kočárkem bych nikde neprojela 😀 😀 asi tak nějak na obrázku 😉 a užili jsme si to fajnově.
@elviie no já je jěště vylepšiladala jsem na ni boudičku z chcica a malá je i schovaná před sněhem a větrem
Jinak takhle krásně jsme si užili ohňostroj a rozsvěcení Vánočního stromečku u nás v Havířově

jojina11
2. pro 2010

@brusinka.pusinka to je fakt dobrý nápad, ja som stále rozmýšlala, že ako malú vmontujem do tých sánok/ manžel sa tiež chystá malej kúpiť pod stromček, ale povedz mi , je ako si tam to vajíčko primontovala?čím?na tej fotke to vyzerá, ako by tam bola vo vaničke z hlbokého kočiara a tá pláštenka nemá chybu, to je super, určite to vyskúšam aj ja 🙂

brusinka.pusinka
2. pro 2010

@jojina11 normálně kolem ohrádky a vajíčka jsme dali ty gumové popruhy z auta s háčky a i okolo rukojeti aby dobře drželo 😉 a je to opravdu vajíčko není korbička to by se nám na sáně nevlezl Vojtík synovec 😉

jojina11
2. pro 2010

@brusinka.pusinka dík za odpoveĎ naozaj to nemá chybu

samsa
3. pro 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, tak jen nahlásím míry z kontroly. Dcerka (10 měsíců), 7 kg a 72 cm. Docela mi udělala radost, za 2 měsíce přibrala 950 g. 🙂

lucie.krajcarova
3. pro 2010

@samsa gratulace, to malá přibrala krásně 🙂 z čehopak asi?

lucie.krajcarova
3. pro 2010

@aela ahojky. je to zvláštní, že ti malá nepřibírá... kojíš? u mně to bylo tak, že ke konci kojení mi fakt už moc nepřibíral. přechodem na UM ale začal. od 12 do 18 měsíců přibral skoro 2 kg 🙂

aela
4. pro 2010

@lucie.krajcarova od 8 tyzdnov nekojim vobec, ked po prichode z porodnice za prvy mesiac bribrala len 150 g, tak som po 6 tyzdnoch na radu lekara zacala prikrmovat a po 8 tyzdnoch som stratila mlieko uplne a to som si myslela, ako super kojim, ale mala bola asi hladna, lebo vecne plakala, potom na UM zacala priberat tempom 100 g za tyzden, co bolo sice menej ako ine deti, ale lepsie ako dovtedy a teraz pribera 100 g za mesiac

aela
4. pro 2010

@samsa a ako sa vam podarilo tak pekne pribrat? moja akosi strajkuje, za posledne 4 mesiace pribrala len 400 g a teraz má 6,9 kg a 11 mesiacov 😝 😅 inac ja sa velmi tesim dnes s miškou na sanky, vcera sme boli s kocikom a veeelmi sa tesila zo sniezika a ako sa smiala 😀 😀 tak dnes ideme vyskusat sane 😅 😅

blka
4. pro 2010

@samsa Krásné, super 🙂

lucie.krajcarova
4. pro 2010

@aela mám jeden tajný tip.... dávat dítěti sytější mléko, než je určeno pro jeho věk. tvoje malá by měla mít mlíčko od 6 měsíců, tak zkus dávat od narození 🙂 já tady jedno taky mám, tak to zkusím 🙂 malej přes den toho moc nesní, tak to dohání v noci..

aela
4. pro 2010

@lucie.krajcarova neviem, ci uz sytejsie najdem 😅 ja som uz zacala davat kravske mlieko a davam jej plnotucne z mliecneho automatu a aby to mala sytejsie varim jej kase, alebo teda instatnte alebo pudingy , to jej striedam, aby to mala pestrejsie

samsa
5. pro 2010

@lucie.krajcarova
@blka holky, díky za gratulace, přibrala opravdu hezky 🙂
@aela ona vždycky hezky jedla (což je ohromné štěstí) , ale myslím, že je drobná po nás a taky je strašně aktivní, leze a stoupá od půl roku, od 7. měsíců běhá kolem nábytku, takže si myslím, že všechno vyběhala a teď teprve, že se to tělo srovnalo s tím pohybem a začala přibírat. Nic kalorického nedávám, ale spořádá toho opravdu hodně, až se divím, kam to dává. Starší dcera byla taky drobek, v půl roce 6,10 kg, v roce 8,20 kg, ve dvou letech 10 kg a pak začala přibírat a docela dohnala vrstevníky, ve třech letech měla 14 kg. Už nikdo neříká, že je malinká, není obr, ale není rozhodně nejmenší. Myslím, že ti naši prckové to doženou 😉

aela
5. pro 2010

@samsa moja starsia dcera tiez nikdy nebola velka, praveze bola vzdy najmensia, ale co sa tyka jedenia, vzdy jedla normalne a nikdy nebola vychudnuta, ale miška, ta je velmi malo a vseliako ju musim oblbovat a tak a leniva je asi ako do jedenia tak do vsetkeho, ma 11 mesiacov prec a este ani nestvornozkuje, takze ona nie ze by nepriberala kvoli tomu ze by bola aktivna, ale ona ani nie je aktivna, lebo nevladze a neje, teda podla mna, tak nejak som to vydedukovala

samsa
5. pro 2010

@aela to nejhorsi, kdyz ditko nechce papat a je hubene, to te lituju, ja jako dite jsme nejedla skoro nic, kazde jidlo bylo s brekem, mamka se se mnou strasne natrapila, jist jsem zacala az v puberte, ted mam 164 cm a 53 kg, takze hubena nejsem, spis tak akorat 🙂 Ja mam obe deti jedliky, jen to na nich neni moc videt, ale kdyby ta mladsi ke sve aktivite jeste nejedla, tak ma snad 5 kg nebo nevim...kdyz ji svleknu, tak je strasne hubena, trci ji zebra a nohy ma jak hulky, ale ona se opravdu nezastavi cely den. Pred dvema mesici mela 6050 g a to byla opravdu vyzabla.

aela
5. pro 2010

@samsa miška na prvy pohlad nevyzera hubena, ma take pekne licka, ale vsetky teplacky su nam v pase siroke a na dlzku dobre 😝 a ked ju vyzleciem tak rebra trcia a vsetky bodycka a oblecenie na dlzku dobre na sirku este jedna by sa do nich vosla 😔 😝 😝 no a s tym jedenim to som fakt uz zufala niekedy, ked mi rano vypije kasu, vecer kasu a medzitym len korku z chleba a tri lyzicky polievky 😕 😒

samsa
5. pro 2010

@aela Tak to ji opravdu malinko, to je mi moc lito, poradit bohuzel neumim. Jednou jsem tu na MK nekde cetla, ze se dava nejaky preparat na zvyseni chuti k jidlu, ale bohuzel uz si nevzpomenu na nazev ☹ Ja naopak musim pred malou jidlo schovavat. protoze se dozaduje vseho, co jime my, dokonce uz starsi dceri ukradla cokoladu. Neumim si predstavit, co to musi byt za hruzu cpat do ditete jidlo 😒 Tak se drzte, snad se to casem zlomi, moc vam to preju.

aela
5. pro 2010

@samsa my sme s nou uz raz boli na gastro, ked mala 6 mesiacov a nedala nam nic, len povedala, ze je mala v poriadku a teraz ideme znova, lebo zase velmi malicko pribrala, tak snad by nam mohla nieco odporucit na zvysenie chuti do jedla

samsa
5. pro 2010

@aela ale mas nadhernou okatou holcicku, jen holt chce byt asi modelka 😉 , hlavne, ze je zdrava.

aela
5. pro 2010

@samsa veru klop klop klop, este nebola chora a ani neteplotovala este ani pri prvych zubkoch a dufam, ze to tak este dlho ostane 😕 😀

samsa
5. pro 2010

@aela moje mala se taky celkem drzi, na to, ze starsi porad domu taha nemoci, par viroz uz schytala, ale nastesti bez teplot. Ja mam pocit, ze ti mrnousi si nesmi dovolit moc marodit, protoze pak by z nich nic nezbylo 😀 Tak hlavne, at jsou nase deticky zdrave 🙂

jasmia
6. pro 2010

Ahoj holky, tak už jsme zdraví a nezhubla, tak jsem šťastná 🙂 .
@aela ten popis tvojí malé se hodí i na moji Justýnu, tváře jak křeček, ale když jí vysleču, tak můžem hrát na žebra, jak na kytaře 😀 a máme šílený problém sehnat tepláky, nebo kalhoty, které by jí nepadali, oni všichni výrobci si myslí, že mimina jsou tlustá, tak to dělají všechno v pase široké 😒 . Ale včera jsem si všimla, že se jí zařezávají ponožky, tak mě to tak potěšilo 😀 .

aela
6. pro 2010

@jasmia veru kupila som jej nohavice, zavinovacie od next, na dlzku super, v pase na gumu s ozdobnou snorkou, samozrejme v pase siroke a ozdobna snorka, ktora sa neda zatiahnut nam je na dve veci 😀 😀

jasmia
6. pro 2010

@aela to známe 😀 😀 , já ji vždy obleču nové kalhoty, ona si stoupne a má je u kolen 😀 .

aela
6. pro 2010

@jasmia a potom ako to riesite? my este nechodime a ucime sa stvornozkovat, ale sa desim toho, ze sa nauci postavit sa a tie gate jej budu padat 😀 😀 😀

jasmia
6. pro 2010

@aela Justýna taky sama nechodí, jen kolem nábytku a ty kalhoty jsme vyřešily kšandama, nic jiného nezbylo 😀 , sice to není módní výstřelek, ale s gaťama u kolen to nejde 😀 a rifle teď kupuju lacláče, horší to bude v létě se sukýnkama 😒, budu muset doufat, že přibere 😀.

brusinka.pusinka
8. pro 2010

@aela
@jasmia já malé udělala opasek z ozdobné gumy a z přesky , má asi 3 druhy a vyšlo mě to na 100kč a můžu posouvat podle potřeby 😉 V Galanterii mají vše potřebné 😉

aela
8. pro 2010

@brusinka.pusinka vidis, to je dobry napad vyrobit jej opasok 😉 😀 😀

jasmia
8. pro 2010

@brusinka.pusinka takových máme několik, ale ona jak nemá prdýlku, tak ji ty kalhoty prostě spadnou i s páskem 😀 , navíc ještě převážně lozí, takže to ji taky tak nedrží. Ale až bude starší a jen chodit, tak jich využijem, moje starší holky jich nosí do teď a jsou jejich nejoblíbenější 😉 .