Proč máte doma malé miminko?

andykov
7. zář 2009

Kolegyně vedle mají téma velké miminko, tak mě napadlo pro maminky, co mají doma zase malé miminko založit nové téma.
Kristýnce bude 5měsíců a má sotva 6kg a 63cm. Vím, že to není nějaký extrém, že jsou i menší miminka. Od 6týdnů je na UM. Od narození je krmení s ní boj, takže ty naše přírustky jsou tak tak dostačující. Narodila se s 2650g a 46cm.
Zajímalo by mě proč třeba zrovna Vaše miminko patří k těm menším, jestli se mu moc neche baštit nebo je to genetický? A jaká jsou reakce okolí a třeba si i jen tak pokecala?! 🙂

jojina11
19. led 2011

no tak to teda skúsim, už mám nachystaný 😀 uvidíme ako na to zareaguje

blka
19. led 2011

@ivarei Přeji pevné nervy. To musí být hrozně náročné.

brusinka.pusinka
25. led 2011

ahojky holky zdravíme 😉 dneska jsme po 1a1/2 roční kontrole a vážíme 11.200g a měříme 86 cm 😀 😀 😀 😀 prej nám to moc mluví a jsme celkově moc šikovní a krásně jsme se srovnali 😉 😉 😉 😉 cmukáme všechny vaše mimisky 😀 😵

miruska15
25. led 2011

@brusinka.pusinka ved to je krasna vaha 🙂 .my sme boli na 15m a mame 9kg a 77 cm. 😉

blka
25. led 2011

@brusinka.pusinka Super, mám z vás radost 🙂

brusinka.pusinka
25. led 2011

@miruska15 také supr jste sice drobci ale myslím že v průměru 😉 😵
@blka děkujeme 😵

elviie
25. led 2011

@brusinka.pusinka jste holky šikovné 😵 Nám už váha ukázala osmičku, nádherné číslo 😵 , ale to to zase potrvá než uvidíme devítku 😝 Na desetiměsíční prohlídku se teprve chystáme 😉

brusinka.pusinka
25. led 2011

@elviie holky děkujeme a supr však nevadí hlavní že Nelince nic nechybí 😉 😉 😵 my měli také 8 kg v 10 měsících a ve 12 už 9700g 😉 😀 😀

blka
25. led 2011

@elviie My 8 na váze ještě neviděli ☹

miruska15
25. led 2011

@blka fakt božinku drobček a ja že len my sme taky malinky.a ako ti papena?

elviie
25. led 2011

@blka všecko bude 🙂 jen vydržet 😉

blka
26. led 2011

@elviie 😉

@miruska15 Právě že tomu jídlu moc nedá 😒 . Dneska snědl 1 paulu, 1/2 rohlíku a cca 10 lžiček oběda. To toho snědl dost, po spaní už tak moc jíst nebude 😒 . A to je ještě dobrý, někdy mi za dopoledne sní jen 1/2 pribináčka a trošku oběda.

brusinka.pusinka
26. led 2011

@blka to je fakt málo ☹ ale snad se upraví, je fajn že sní alespoň něco 😉 budeme držet palečky a pije dost????

blka
26. led 2011

@brusinka.pusinka Děkuju 😉 . No, vypije cca 3 flašky 250ml, tak snad to stačí. Když mi sní na oběd celou skleničku, tak skáču do stropu a nechápavě na něho hledím. Ale to potom zase nechce vůbec svačinu. I když, to nebude chtít ani teď. Jsem se naučila ven brávat něco na jídlo, jenže co chceš brát - suchej rohlík, oplatky, brumíka. To není zrovna moc zdravé 😒 . Proto se mu snažím ráno dávat pribináčka, lipánka,..., aby měl kalorie aspoň z toho. Sice to není dobré, aby to měl denně, ale z něčeho žít musí.

brusinka.pusinka
26. led 2011

@blka souhlasím s tebou a schvaluji hlavní je že dostává co má jste šikulové 😉

blka
26. led 2011

@brusinka.pusinka Děkuju moc za podporu 🙂

lenka0283
29. led 2011

ahojte chcem sa opytat...mame babatko a ma tyzden...dost sa jej supe pokozka a ma ju suchu...mozem jej to natriet olejickom alebo niecim inym? alebo sa mam najskor poradit s lekarkou? 🙂

lublana1
29. led 2011

@lenka0283 ...ahoj, my sme to mali tiez, olejom by som nenatierala, ten vraj babatkam upchava pory, ja som pouzivala telove mliecko od nivey nutri sensitive, to nam pomohlo, cca do troch tyzdnov to preslo...

rosienka
30. led 2011

ahojte, tak moje babo je zas taky extrem, ze pri narodeni bola skôr velke babo s vahou 3930 g a teraz v pol roku ratam ze bude mat maximalne 6800 g... cize ziaden dvojnasobok vahy sa nekona ani z daleka. Ale nemam pocit, zeby jej nieco chybalo, je ciperna a spokojna, tak kaslem na to 🙂

iris
1. únor 2011

Ahoj holky..Na včerejší kontrole měla 5730g (trošku spadla, ale ne moc, jak byla nemocná) a má 64cm Dostala večer poprvé kaši - moje první kaše, ale moc jí to nejelo, nebo neměla hlad, nevím, pořád mi to vystrkovala z pusy.

blka
1. únor 2011

@iris Krásné míry 😉 . To byl váš 1. příkrm? Jestli jo, tak je možné, že jí to třeba i chutnalo, ale oni musí přijít na to, jak s tím jazýčkem pracovat, aby to jídlo posunovali dál do pusinky. Tak to vypadá, že to plivou ven.

samsa
1. únor 2011

Ahoj holky, po dlouhé době zdravím, dnes na roční prohlídce měla dcerka 7,70 kg 🙂 Takový drobeček to je, ale moc šikovná, už měsíc sama chodí, tak to asi vyběhala, papá pěkně, zlepšit už asi není co, holt to bude drobec.
Ale mudr. říkala, že je spokojená a že to nevadí.
Tak ať vám dětičky pěkně rostou. 🙂

brusinka.pusinka
2. únor 2011

@iris gratulka a jak píš blba trpělivost ona na to přijde
😉 jinak jsme ostříhané jako velká slečna 😵

iris
2. únor 2011

@blka díky 🙂 ale první příkrm to nebyl, už 2 měsíce baští zelenino-masové obědy.. se lžičkou bojuje pořád

blka
2. únor 2011

@brusinka.pusinka Simonce to moc sluší 😉
@samsa Krásné míry.
@iris Aha, to jsem nevěděla. Ale ona si časem určitě zvykne.

usiko
2. únor 2011

ahojte, aj my sme sa narodili male.......tak ako zakladatelka temy, Alex mala iba 2650g a 46cm....a ako 2.5 mesacna mala 52 cm, a 4400g.......vaha amiery take ako niektore dietky pri narodeni.......asi je to pretoz e sme vsetci nizki...narodila sa len 10 dno pred ptp takze bola donosena, takisto placenta bola uz prezreta, takze nebolo to v nedonosenosti.....

zial, kedze bola malinka,tak aj ked nasla bradavku a prisala sa, tak len par krat cucla a potom uz nechcela....neskor bradavku odmietala uplne, bolo to plno revu a odtahovania sa, atak ked sme nechceli ist do inkubatora kvoli znizenej hmoztnosti, tak sme zacali prikrmovat mliekom a coskoro sme zial boli na UM uplne...ale prospieva a rastie......tak sme radi......

jojina11
4. únor 2011

ahojte dievčatá, ja som dnes malú po dlhšej dobe odvážila , takže 7,70kg, a ani sa nedivím, že nemá viac, ked je ako jedno malé šidielko, stále niečo robí a stále skáče 😀

zuzkat1
4. bře 2011

@jojina11 ahoj🙂 moja ma 13,5 mesiaca a ma 8,7kg🙂

jojina11
4. bře 2011

@zuzkat1 a sme spokojné však?

zuzkat1
4. bře 2011

@jojina11 samozrejme🙂 nie je chuda je taka masita ale nie tucna... a je celkovo drobna..ma 75cm na jej vek pomenej🙂 a to sa narodila s mierami 50cm a 3760g😀 dr povedala ze patri medzi mensie deti ale ze je to zatial este ako tak v norme takze nie je co riesit🙂 mala pribera (svojim tempom) a je spokojna, usmievava🙂