Prodloužení bezpečnostních pásů v autě. Existuje něco?

jankatr
26. dub 2009

Ahojky - zdravím všechny - zajímalo by mě jestli existuje něco jako prodlužovací díl na pás do auta aby zapínání nebylo těsně nad sedadlem, ale posunulo se o nějakých 20-30cm - jde mi o to že máme teď v autě tři sedačky - a jestli někdo z vás má to samé, tak víte jak je složité všechny tři připnout (máme 4 letého klučinu a čerstvá dvojčátka - tudíž se všichni poutají klasickým pásem - tzn. při každém nastoupení a vystoupení je to boj... 😝 ) Dost by pomohlo kdyby se pás připínal nad úrovní sedaček a ne až těsně u sedadla. Je pak dost komplikované se k tomu zapínání přes autosedačky vůbec dostat. A to máme zatím na kluky jen vajíčka - která jsou přece jen menší než normální autosedačky.
Pokud máte nějaký tip - prosím poraďte 🙂

kapulet
27. dub 2009

ahoj jankatr, tak univerzální prodlužovací pás není, musíš zkontaktovat výrobce vašeho typu auta zda se to dá nějak vyřešit, my měli obdobný problém, nezapli jsme kvůli krátkým pásům vajíčko na zadních sedačkách takže jsme jezdili s vajíčkem ve předu a já seděla se starší vzadu. Jinak můžeš dát jedno vajíčko na přední sedadlo (vypnout aerbeg) jedno vzadu, a ty sedět taky vzadu samo že i se starším klučinou. U toho výrobce přeji hodně zdaru, nám to nevyšlo. snad jsem ti poradila

bxmenbreak
21. led 2010

pic lidi. v soucasne dobe resim stejny problem jelikoz jsme zakoupili pro potomka autosedacku Cybex Pallas http://www.babylife.cz/autosedacky-cybex/cybex-... a po vlozeni do auta (Renault Scenic) nastal ten problem. i pres to ze je sedacka jeste bez pasazera - tudiz jeste zabira mene mista - tak bezp. pas nejde zapnout. no ona zapnout jde ale to uz musim vynalozit nasili ale podotykam jeste jednou ze sedacka je prazdna. byl jsem tedy v autorizovanem servisu a tam na me cumeli jako kdybych byl martan a vubec nevedeli co po nich chci. pry se zadny delsi (nadstandartni) pas nevyrabi a mam proste smulu. jsem uz s v koncich a jen tapu jak to vyresim. koukam tady ale ze nejspis nijak a sedacku za ctyri taga muzu hodit do kamen a malyho asi budu muset nosit v naruci. je to docela smutne. ZE???

serenka
30. bře 2010

Ahojky všichni, nastal mi problém jako tady psaly holky loni a nevím jak ho vyřešily?! Koupili jsme 2 vajíčka Maxi Cosi Cabrio Fix do Volva S60 pro dvojčata a nemůžeme ty autosedačky vůbec připoutat, problém je v krátkých bezpečnostních pásech nejspíš, protože pásy nutí sedačku mít tak nakloněnou k opěraddlům u zadních sedadel, že jsou tam děti skoro vestoje 😨 Prýs nad existují nějaké prodlužovací pásy??? Byli jsme v servisu Volvo a ti nám poradili si nechat do auta zabudovat oka Easy Fix za 6 tisíc na obě autosedačky a pak kouput za 8 tisíc 2x Easy Fix základnu a na ni naklapnout vajíčka....takže s těmi autosedačkami by nás to vyšlo cca 20 tisíc, síla co??? Děkuji za rady.

misicka85
30. bře 2010

Prodloužení pásů podle mě nejde, jedině se poptat přímo výrobce auta jak tohle pořešit.Ale asi moc řešení nebude- jedině koupi tnovou sedačku, která bude pasovat.Protože je obecně známo že ne každá sedačka pasuje do každého auta. Proto výrobci doporučují před koupí sedačku vyzkoušet přímo v autě,prostě ji tam zkusit namontovat,aby se pak nestalo že koupíte sedačku za x litrů a ve finále zjistíte že je vám na houby, protože ji do auta prostě nezapnete ☹

fiedlermonika
15. lis 2016
kvackvac
27. říj 2017

Tady to prodávají za cca 500 Kč http://www.kocarky.cz/prodlouzeni-bezpecnostnih...