Zpětný náraz. Jak je to u pásových protisměrných sedaček?

kkonikk
26. únor 2023

Zdravím, prosím, jak je u protisměrných sedaček na pasy (resp. obousmernych, ale pripoutanych protismerne) řešeny zpětný naráz….. u vajíčka je madlo směřující do opěradla sedadla auta. U posmernych je to jasný, u izofixu taky. Ale co ty pásové protismerne?? Můj pocit: prvotní naráz zachytí pas, ale pak se přece “musí” zpětným nárazem sedačka preklopit hlavou dítěte do opěradla sedadla. Díky

zelenaesmolda
26. únor 2023

Spravne pripoutana sedacka pevne drzi a nehne se takze zadne preklapeni se nekona

pe_tu_ss_ka
26. únor 2023

Nam se sedačka ani nehne.. ma opěrnou nohu a pásy chycená ke kolejnicím předního sedadla a pod nohami dítěte chycená pásem auta.. máme axkid minikid a pro mladší čeká besafe stretch.. nemá se jak překlopit do opěradla zadních sedaček..

rebe
26. únor 2023

Pásy od sedačky vedou ke kolejnicím předního sedadla.

merope
27. únor 2023

Já někde četla, že právě to "překlopení" eliminuje i část toho nárazu - ale to se jednalo o vajíčko a právě v návodu je, že to "držadlo" má zůstat nahoru právě proto, že o něj se to pak zastavuje.

ada22
27. únor 2023

Větsina mají nohu a se poutaji se takovým napínacím pásem do kolejnice předního sedadla napr. Axid minikid, Romer max way a nebo jsou na Isofix a mají nohu a plus někdy i takovou packu co se opře do opěradla zadního sedadla. To měla třeba Be Safe. Měli jsme oba typy a ten typ co se poutá pásem se v autě ani nehnul. Když sedačku pravidelně neprendavas, tak mi přišla skoro lepší. Ty na autopasy jsou i větší a mají větší nosnost. Pak ještě Joie dělala nějakou sedačku, která se poutala jako vajíčko, ale neměla to madlo, tak tam nevím jak to funguje.

pe_tu_ss_ka
27. únor 2023

@merope ono každé vejce to má jinak. Třeba u našeho cybex cloud má být zařazené do zádové opěrky u nohou dítěte. Každé to má v návodu jinak.

kkonikk
autor
27. únor 2023

@zelenaesmolda to je mi jasné, jen bych chtěla vědět princip

kkonikk
autor
27. únor 2023

@merope ano, vajíčko chápu, jde mi o protismernou pokračovací sedacku

kkonikk
autor
27. únor 2023

@pe_tu_ss_ka ta opěrná noha řeší prvotní naráz, ne ten zpětný ráz. Ty pasy- to asi bude ono- nemáte, prosím, fotku? Diky

kkonikk
autor
27. únor 2023

@rebe nemáte, prosím, fotku?? Diky

kkonikk
autor
27. únor 2023

@ada22 pravé joie stages jsem měla na mysli…. Líbí se mi, je hodně zavřena, má dobre recenze….. jen, když jsem viděla to poutani, tak to na mě dělalo ten “překlapeci” dojem. Zase je mi ale jasné, ze preklapet se nemůže, musí to být nějak vyřešené. Jen nevím jak

kkonikk
autor
27. únor 2023

@pe_tu_ss_ka vajíčka chápu, jedna se mi o pokračovací sedacku

pe_tu_ss_ka
27. únor 2023

Taky je to vidět, když jsme ji kupovali a zkoušeli v autě. Je to ta axkid minikid, besafe zatím máme doma, než pošleme vejce ségře.

rebe
27. únor 2023

@kkonikk Mohu odpoledne vyfotit, ale u velké sedačky to vypadá stejně jako na fotce, kterou už tu máš, akorát nám bylo doporučeno poutat do X, takže ty popruhy máme ještě překřížené. Popruh se protáhne pod kolejničku a smyčkou, potom se stejným mechanicmem, jakým se upíná bezpečnostní pás, připne k autosedačce.

ada22
27. únor 2023

@kkonikk Vím, že u té joie stages často řešili, že se tam dětem v pozdějším věku nevešly nohy. Jestli máte možnost asi bych vybrala jinou. Taky mi moc není jasné co to udělá v případě nárazu

kkonikk
autor
27. únor 2023

@pe_tu_ss_ka dekuji

kkonikk
autor
27. únor 2023

@rebe dekuji

kkonikk
autor
27. únor 2023

@ada22 díky, mate nějaký tip?? Nechci nic drahého, je to pro babičku, holka v tom pojede tak 3xza rok, když se pojedou do sousední vesnice vykoupat. Vím, ze náhoda je blbec, takže bezpečnost především, proto chci ještě protismernou, zas ale na těch par použití se mi nechce vyhazovat extra peníze.

ada22
27. únor 2023

@kkonikk Tak to moc nemám už jsou to čtyři roky co jsme vybírali, takže nemám přehled. Ale asi bych si nějaké vytipovala a pak se koukla na akce. Případně se podívala na bazar v okolí. A jak je stará dcera? Nebo se kouknout na starší kolekce https://www.kocarky-brno.cz/autosedacky/cybex-s...

ada22
27. únor 2023

Jo a ještě z jara bývají veletrhy, tak k těm jsou také různé slevové akce. Já tenkrát koupila asi o 2000 levněji, protože byla sleva na barvu a ještě jsem měla nějaký kupon na 10 %

kkonikk
autor
27. únor 2023

@ada22 moc diky