Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

sestri
26. bře 2009

ja robím polievky bez receptu, ale naposledy som tak zahusťovala šampiónovú polievku...proste miesto zápražky dám pred dovarením do polievky postrúhané zemiaky a nechám to dovariť...rýchlo sa prevaria a polievka zhustne, je to zdravšie ako zápražka.je ich tam síce vidno, ale to mi nevadí.

livdal
26. bře 2009

Ahojte. Ja som tiež nová poradkyňa a chcela by som niektorú poprosiť o recept na biskupský chlebíček v kráľ.silik.forme

fialka76
26. bře 2009

ahoj,zatiaľ mám pri sebe bábovku
3vajcia,100g orechov,vanilkový cukor,150ml oleja,125ml mlieka,200g polohrubej múky,prášok do pečiva,100g kryšt.cukru, trochu škorice
V ručnom šľahači posekáš orechy,pridáš všetko ostatné,pomaly vyšľaháš a dáš do kráĽ.silik.formy(ktorú predtým vypláchneš studenou vodou).A šup do MW na 7-8min pri 750W.
Dobrú chuť!
Idem hľadať ten biskupský..

fialka76
26. bře 2009

biskupský chlebíček
1.cesto
50ml oleja
100ml vody
2vajcia
120g prášk.cukru
60g mletých orechov
60g strúhanky
1PL výberovej múky
1/2 prášku do pečiva
4kocky várovej čokolády
20g posekaných orechov
30+30g kandiz.ovocie+hrozienka
2.cesto
1celé vajíčko
1PL vody
1PL oleja
1PL prášk.cukor
1PL polohr.múky
1mokka lyžička kypriaceho prášku
POSTUP: Vodu,olej,vajíčka vyšľaháme v maxi mixe,všetky prísady zmiešame v mernom mixe.(alebo použi misu na šľahanie čo bude v akcii).Kráľ.silik.formu potrieme olejom a vysypeme strúhankou.Zmes nalejeme do formy a 4min pečieme v MW na 750W.Medzitým v maxi mixe spravíme 2.cesto.Po 4min vyberieme z MW,dolejeme na vrch biele piškótové cesto a pečieme ešte 3min.Po upečení necháme 1min stáť. Zdobíme podľa chuti čokoládou alebo šľahačkou.
Dobrú chuť!

andrejkag
27. bře 2009

ja pridávam bábovku ktorú som robila na prezentácii, aj doma ju robím často
ČOKOLADOVÁ BÁBOVKA
10 dkg Hery + 10dkg čokolády na varenie = roztopime, 8dkg kryštal. cukru + 3 vajcia = rozmiešame v Maxi mixe, 10 dkg hladkej múky + ½ prášku do pečiva . Všetko dáme do misy na šľahanie a pomiešame z lopatkou. Silikonovú formu opláchneme vodou a nalejeme do nej vymiešané cesto a dáme do mikrovlnky na 6 - 7 minút + necháme dojsť 1- 2 minúty.

livdal
28. bře 2009

Veľmi pekne ďakujem za recepty. Aj za tú čokoládovú bábovku. Akurát som rozmýšľala, že čo sladké spraviť rýchlo doma, kým malá spí. Takže idem na tú bábovku

alami
28. bře 2009

baby, to mi chcete povedať, že sa bábovka v mikrovlnke upečie za 7 minút????? 😅

elitera
autor
28. bře 2009

alami, ano.

alami
28. bře 2009

a chceš mi povedať, že to chutí ako upečené v rúre? teda že je to ľahučké natrasené upečené cestíčko? 😕

elitera
autor
29. bře 2009

máš pěkný motto 😉
Ano, chutná to výborně. Jedinej rozdíl oproti troubě je, že to nemá připálenej vršek/kůrčičku. Však zajdi na prezentaci, kde se to bude dělat, a uvidíš sama 😉

andrejkag
31. bře 2009

alami, ani ja som neverila že v mikrovlnke sa upečie bábovka, teraz ju robím často

kde ste všetky? 😕

fialka76
31. bře 2009

flákame sa.Predsa makáme,ukážky robíme,na míting chodíme,tovar rozvážame,do banky faktúrky zaplatíme 😉
mám nové recepty,ale veľa
zajtra napíšem
alami,bábovka v MW paráda

krnazuzka
2. dub 2009

Andrejkag,
bábovku jsem vyzkoušela, ani jsem nevěřila, že to půjde, ale je supr 😀

andrejkag
2. dub 2009

krnazuzka som rada že ti to vyšlo, moja prvá 😝 putovala prasiatku, ale teraz už to viem 😉

aj dnes na prezentácii ju budem robiť,

fialka čakám na tie nové recepty, nemám čas vyskúšať ten biskupsky chlebík, ale určite si ho zapíšem 😉

livdal
2. dub 2009

fialka76, tiež sa veľmi teším na tvoje recepty. Ja som tiež vyskúšala čokoládovú bábovku, ale musela som ju upiecť v rúre, lebo mám malú MV a silik. forma sa mi v nej netočí. No čo už, budem musieť kúpiť väčšiu MV

fialka76
3. dub 2009

livdal,tá forma sa nemusí točiť v MW🙂
takže skúšaj,potom prepichni špajdlou,a keď nebude,znovu ju vlož do MW.
včera som bola totálne KO,takže recepty dnes
Kto chce recept na rožkovú knedľu v MW? Manžel tvrdí,že je lepšia ako kysnutá 🙂
Inak,baby,keď budete piecť v MW,treba skúšať,každá je iná.Najlepšie je nastaviť 750W.Kto nemá papiere(na ukážke dosť častý prípad,že sú tam len 1,2,3,4..).Pozrite vzadu na MW,je napísaný výkon a príkon.Treba si všímať výkon,a potom vyrátať ktorý stupeň zodpovedá akým W.To len pre zaujímavosť,lebo dosť často sa ma na to baby(moje) teraz pýtali.

fialka76
3. dub 2009

1kg zemiakov
150g údenej slaniny
500g kyslej kapusty
4-6vajec
mleté čierne korenie
soľ
zemiaky očistíme,pokrájame a uvaríme v osolenej vode-potom roztlačíme(tie čo majú microplus labužník,alebo ultra plus-môžete variť v MW,je to rýchlejšie).Slaninu nakrájame na malé kocky a vyškvaríme(v ultra pluse bez oleja!!).Vyškvarenú masť nalejeme do zemiakov a zamiešame,primiešame kapustu,zmes osolíme a okoreníme.
Do ultra plusu(kto nemá,do vymastenej zapekacej misy) vysypeme masu.
Lyžicou spravíme jamky,do ktorých opatrne vyklepeme vajce.Posypeme škvarkami zo slaniny a dáme zapiecť do rúry(kým vajcia nestuhnú)
Elektr.rúra: 180°C,15-20minút

fialka76
3. dub 2009

rožky
mlieko
polohrubá múka
posýpka(mak,tvaroh,granko..)
plnka(lekvár,ovocie)
Rožky nakrájame na kolieska,dáme do misy a zalejeme mliekom,tak aby boli nasiaknuté,mokré(ale nesmú plávať v mlieku).Prisypeme toľko múky,koľko hmota príjme,kým sa cesto nelepí.Vyvaľkáme a plníme lekvárom(údeným mäsom,kyslou kapustou,špenátom,syrom,ovocím.....).a buď urobíte guľky alebo ja zvyknem perky.Dám uvariť v slanej vode,posypem posýpkou.
Dobrú chuť!!!

fialka76
3. dub 2009

a najradšej robím na ukážke kávovú bábovku(no musia tam byť hostia čo zbožňujú kávu,pozor na detičky-nechutí im).
3vajcia
1vanilkový cukor
150ml oleja
125ml mlieka
200g polohrubej múky
1prášok do pečiva
3malé lyžičky instantnej kávy(nie varenej)
2-3 veľké lyžice práškového cukru(v recepte nebol písaný,no ja dávam,lebo je málo sladká bábovka)
Všetko zmiešať v ručnom šľahači,a vysypať do formy(tú predtým vypláchnuť vodou)
na 7min 750W v MW piecť
potom ešte teplú obliať polevou
poleva:kyslá smotana,práškový cukor,1lyžička instantnej kávy-zmiešať v mix fixe
a krájať lopatkou
Dobrú chuť!

bibula
4. dub 2009

mamulky,ja to moc nepoznam,ale rozmyslam nad chlebnikom,kedze mame stale chleba a peciva v igelitkach kadetade po stole.....co na to vravite? pouzivate niektora?? 😉

sestri
4. dub 2009

samozrejme a je super...vrelo odporúčam...od stredy mám v ňom chlieb a je úplne v pohode 🙂 ...

fialka76
4. dub 2009

a hlavne nedávať do sáčka a potom do chlebníka 😉,
mám také expertky,čo majú chlebník odo mňa a furt to dávajú aj do sáčka,a neviem ich to odnaučiť 😝

bibula
4. dub 2009

😀 to zas eby som nedavala 😉

narciska77
4. dub 2009

Ahojte, mozem sa pridať? akurat toho týždna som dostala ako darček chlebník ,ryžovač a sadu do kuchyne . Ja fakt mám v tom chlebniku chlieb v mikr. sačku!!! 😕 Mám tam ten chlieb vložiť bez neho? nestvrdne??Sa mi to nezda. A ešte sa chcem opýtať, že na tom chlebniku je taka mriežka , to treba z nej odlepit nejaku foliu alebo nie??

sestri
4. dub 2009

žiadny sáček a fóliu v žiadnom prípade nestrhávaj, zničila by si chlebník...tvoja poradkyňa ti mala všetko povedať...nestvrdne ti tam chlieb 😉

narciska77
4. dub 2009

Dakujem za odpoved,poradkyne este nestihla ..Ale budem sa informovat este. Mám uz stašne vela týchto vyrobkov a som maximalne spokojná!!!!Som na to proste zaťazená ako hovori moja svokra!!!!! 😉

sestri
5. dub 2009

to je super, neboj, ešte aj tvoje deti ich po tebe zdedia... 🙂

narciska77
5. dub 2009

Ved jasne, ked ich ja nezodriem skor. Strasne tazko sa mi to udrzuje ciste. Napr. vcera som robila kurca v syre v Ultra plus a sa mi to neda poriadne vyčistit,na inom by som uz dávno použila drotenku.Uz sa mi to moci od vcera a nejde to poriadne dole.

fialka76
5. dub 2009

narciska77,daj ten ultra plus do umývačky

fialka76
5. dub 2009

narciska77,napíš mi do IP tvoj mail,pošlem ti niečo napísané o chlebníku