Produkty Tupperware. Používáte je?

elitera
16. zář 2008

Znáte? Používáte? Jsou tu další poradkyně?
Nechci tohle téma jako reklamu, ale spíš jako "poradnu", pokud jste dostaly nějaký produkt a nevíte si s ním rady. A taky na výměnu zkušeností a receptů 🙂

aponchie
22. zář 2008

😀 zbytecne reagovat 😀

bambusko
23. zář 2008

ahojte, ja som dostala na narodky misku na varenie micro plus, no odpasla som niekde navod, bolo ta na a4 obojstranne. neviete poradit, kde to zozeniem? varim v tom ryzu, na to je uplne super a teraz malemu prikrmy. zaujali ma tie uskladnovacie nadoby klima, mozete mi pisnut ip, kto to predavate, cenu? vianoce sa blizia... 😀 vdaka 🙂

geegee
23. zář 2008

baby, a davate Tupperware aj do umyvacky? Ja ano, ale svokra ma dodrbava, ze sa nesmie a jej Tupperware mame zakazane umyvat v umyvacke. /ale aj tak ho tam davame 🙂/

tilly
23. zář 2008

jasné, umývame v myčke

elitera
autor
23. zář 2008

geegee, všechno nádobí tupperware, který je je vyrobený po roce tuším 1984, se smí mýt v myčce na nádobí, kromě několika málo kousků (vesměs věci s kovovýma čepelema - nože, škrabky, hranol, mřížka do Diplomata...).

elitera
autor
9. říj 2008

Holky, konečně jsem se dostala k tomu, abych vám napsala nějaký recepty 🙂
První poptávka tu byla po malým množství knedlíku. Takže:
Knedlík houskový:
1 kelímek polohrubé mouky, 1 sáček sušeného nebo 1/2 kostky čerstvího droždí, 1 lžička cukru, 1 kelímek mléka, 2 housky, 1 vejce, 1-2 lžíce oleje, 1 lžička vegety. V míse na míchání připravíme těsto: nejprve vsypeme suché suroviny (místo mouky můžeme dát směs hrubé, špaldové, žitné, jáhlové mouky, ovesné vločky) i s droždím. Přidáme housky nakrájené na kostičky (i celozrnné nebo burizony). Vlažné mléko, olej a vejce vyšleháme, spojíme se zbytkem a necháme vykynout.
Micro plus konvičku vymažeme olejem a vysypeme strouhankou. vylijeme 1/2 těsta a přikryté vaříme na plný výkon 4 minuty a 1 minutu ustálíme. Opakujeme vše ještě jednou.

myslím, že to bez problému půjde i v silikonu, i bez vysypávání a vymazávání 🙂

elitera
autor
9. říj 2008

zanab, sekaná v královský silikonce:
1 kg mletého masa, 2 vejce, strouhanka, majoránka, vegeta, kmín.
Mleté maso smícháme se všemi přísadami a vložíme do formy. Pečeme v mikrovlnce při 700 W asi 12-14 minut. Je možné také zabalit do kapustových listů a péct v Ultra plus.

Nedělní chléb:
500 g mouky, 60 g másla, 250 ml mléka, 1 lžička cukru, kostka droždí, 1 lžička soli.
V mikrovlnce nebo na sporáku rozehřejeme máslo. Z droždí, mléka a cukru připravíme kvásek. Prosetou mouku a sůl vsypeme do mísy na míchání (miska kyska na SK, jestli se nepletu 🙂), přidáme máslo a vzešlý kvásek. Krouživým pohybem zaděláme těsto a necháme vykynout. Po prvnám vykynutí promícháme těsto stěrkou a necháme vykynout znovu. Královskou silikonku postavíme na rošt trouby, vymažeme tukem a naplníme těstem. Těsto potřeme rozšlehaným žloutkem. Pomocí nůžek těsto na povrchu nastřihneme. Pečeme ve vyhřáté troubě při 200°C asi 45 minut.

elitera
autor
9. říj 2008

zuzkaprofant, recept do Ultra plus:
Plněné kuře
1 celé kuře, 250 g hrušek, 100 g slaniny, 2 lžíce margarinu, muškátový oříšek, 250 g hroznového vína, šťáva z jednoho citronu, sůl.
Kuře omyjeme, vysušíme a z vnější i vnitřní strany osolíme, posypeme muškátovým oříškem a pokapeme citronovou šťávou. Hroznové víno omyjeme, rozpůlíme a vypeckujeme. Slaninu nakrájíme na malé kostky. Hrušky nakrájíme, dobře promícháme s hroznovým vínem a slaninou a nacpeme do kuřete. Otvor uzavřeme špejlí a kuře vložíme do ultraplusu. Rozehřejeme margarina potřeme jím kuře. Pak nádobu uzavřeme a pečeme v předehřáté troubě ve spodní části asi hodinu při 200 °C, v mikrovlnce asi 30 minut při 360 W.

elitera
autor
9. říj 2008

melory,
vaječná huspenina do Amarounu:
6 uvařených vajec, 300 g měkkého salámu, 1 sterilovaná zelenina (Moravanka), 2 malé majonézy, 1 kostka masoxu, želatina v sáčku.
Ve 100 ml vody namočíme želatinu, 400 ml vody uvaříme s kotkou masoxu, do vařící tekutiny vlijeme želatinu a rozpustíme ji. Salám nakrájíme na malé kousky, vajíčka protlačíme přes kráječ na brambory, přidáme majonézu a zeleninu. Dno amarounu nejdřív vyzdobíme barevnými kousky zeleniny, sýrem, kolečky vajec nebo petrželkou, a pak tam nalijeme želatinovou směs. Necháme ztuhnout.

zuzkaprofant
9. říj 2008

dik sa receptiky 😀 vyskusame

kocurik16
15. říj 2008

mm námu ktorá sa týmto zaoberá a práve tento piatok sa bude u mňa konať ukážka.Ja mám tieto výrobky a aj ked´to nie je práve moja vlnová dlžka čo sa týka financií som s výrobkami neľmi spokojná aj teraz mi donesú formu na knedle.

vinka
18. říj 2008

Baby chcem sa spýtat či niektorá nemáte tie staré recepty.Ja som ich dostávala k výrobkom.Lenže teraz som robila chlebík a malá mi roztrhla na kúsky celý recept.Pes jej dopomohol. 😀 Hladám recepty kde sú na kysku.Na knedlík,langoše,šišky,chlieb aj iné recepty tam boli.Nemáte to niektorá pošlem mail cez IP.Dakujem vám velmi pekne.Lebo na tupke tieto recepty niesú. 😉

stresmenka
18. říj 2008

a vinka ty si aj tu 😕 Vinka ja sa ich pokúsim nájsť ja ich mám som fanda tupperware 😉

vinka
18. říj 2008

Si to predstav.To hned si mi mohla napísat,že ty to máš. 😀 😀 😀 Nemusela som sa trápit vo vyhladávači. 😀 😀 Tak hladaj.Lebo chlebík už neupečiem ked mi recept pes zožral 😀

zanab
19. říj 2008

elitera veľmi pekne ti dakujem že si na mňa nezabudla

lienka55
25. říj 2008

Tak ja som prednedavnom obdrzala rychlokysku a som maximalne spokojna inak by som ani kysnute kolace sama nezvladla 😀 😀 😀 .

vinka
25. říj 2008

Lienka aj ja som si to myslela.Pred kyskou som ani kysnuté nerobila.Ale skúsila som raz bez kysky a zvládla som. 🙂 Ale pri chlebe nechaj dokysnút ked sa ti otvorí.Lebo mne málo vykyslo a šlo to všetko dole kanálom.Tak od vtedy som nechala asi pol hodiny ešte tak len dokysnút volne v miske 🙂

lukin
25. říj 2008

Je tupperware to plastové, co bývá? Nebo to je něco jiného? Já myslím, že mám doma tupperware plastovou konvici s šesti hrnkami. Ale nevím, zda do nich můžu nalít vroucí čaj. Co myslíte?

petka_s
27. říj 2008

ahojte baby,my sme davno kupovali tuperware,
a kedze sa teraz osamostatnujem tak by som si chcela kupit dokuchyni aj ja ako ma mamina,
ale ked som kukala na tie ceny v katalogu,tak sa mi zdaju niektore dost vysoke,viete mi poradit?
neda sa to zohnat trosku lacnejsie alebo zo zlavou?

sestri
27. říj 2008

petka_s....lacnejšie kúpiš len niektoré veci...vždy jeden mesiac je v akcii niečo iné...vtedy sa ti to oplatí, aj keď sa ti zdajú ceny aj tak vysoké...sú to super výrobky a stoja za tie peniaze.na ich stránke určite nájdeš kontakt na niekoho u vás v meste, kto sa tomu venuje.

petka_s
27. říj 2008

no viem ze tie vyrobky su super,ale aj tak sa mi niektore zdaju prehnane drahe..
ale aj tak si nieco asi kupim,tak dakujem za radu 🙂

vinka
27. říj 2008

Petka_s nedá sa dáko ináč kúpit lacnejšie.Ale postupne sa ti to zaplní. 😉 Ved si pýtaj na narodky dáku tupku alebo na vianoce a uvydíš ani sa nenazdáš a budú sa ti vysipovat z police. 😉

elitera
autor
27. říj 2008

Lukin, ano, Tupper jsou plasty, až na výjimky (který si nevybavuju, ale radši se pojišťuju) jsou odolný do cca 110 °C. Jestli je to Tupper, tak to snadno poznáš podle toho, že na dně (nebo na víku atd.) je logo - nápis Tupperware.
petka, jako poradkyně můžeš nakupovat s určitou nezanedbatelnou slevou, a nemusíš ani dělat prezentace, většina poradkyň začínala s tím, že si chce vybavit svou vlastní domácnost. Kontaktuj Tobě blízké distribuční středisko a tam ti poradí, co a jak dál.

daluri
28. říj 2008

Ahoj, já mám taky tuperware,kdysi jsem je nakupovala na prezentaci, právě většinou takové jak byly v akci nebo jsem řekla, co bych tak chtěla a jak to bude v akci tak ať dají vědět.
Jsem spokojená!

kamiska
6. lis 2008

Zdravim vas. Rada bych se zeptala, asi elitery, kdyz je poradkyne - planuju objednat par blbinek, co se mi libi a koukala jsem taky na Nizky kabinet nebo jak se to jmenuje (na salamy a tak do lednicky). A chapu spravne, ze ty 3 misky maj jen jedno vicko a jinak se skladaj na sebe? Na obrazku to totiz tak vypada. Dik

elitera
autor
7. lis 2008

Ahoj Kami, přesně tak, chápeš to dobře. Spoří se tím místo. 🙂

zanab
8. lis 2008

Ahoj elitera zmenila si si foto ,môj malý ked ťa videl tak sa ma pýtal či si princezná

nevesta
8. lis 2008

Babule, jedna otazka, dostala som ako darcek taku kvapku na citrusy, ma to aj inu funkciu ako uskladnenie citrusu v chladnicke? 😕 Teda, iba na jednu tu polku som nacapila citron (polovicku a odlozila... Netusim, co s tym robit... Dakujem 🙂

elitera
autor
8. lis 2008

Zanab 😀
nevesta, slouží to na vymačkání citronu. Nasadíš půlku citronu na ten středovej hrot a vymačkáš. Netočit! Mohlo by se to vylomit. Může si tak citron mačkat víc lidí naráz, když máte třeba k obědu rybu 😉 Zbytek šťávy se v tom dá uchovat v lednici a pak si to můžeš lít na jídlo nebo do čaje tou hubičkou, nepropadnou ti tam pecky (dužnina nevim). Popravdě řečeno mi to přijde jako strašná blbina 😉

nevesta
8. lis 2008

To len stlacim ten citron, ked ho tam nasadim, ci mam to zavriet aj s tou druhou stranou? 😕 Lebo to sa mi zda, ze by to citrom rozseklo...