Proplacení dovolené, jsem na rizikovém těhotenství

matesojda
8. led 2018

Dobrý den, před měsícem jsem nastoupila na rizikove těhotenství a u mého zaměstnavatele mi zůstalo celkem dost dní dovolené.Proto se chci zeptat, jestli máte zkušenost s jejím proplacenim.Dekuji za info🙂

j.a.n.i
8. led 2018

Dovolená lze proplatit pouze při konci pracovního poměru, jinak se musí vyčerpat.

hanih
8. led 2018

Dovolenou můžete čerpat buď mezi koncem neschopenky a nástupem na mateřskou, nebo (a to se dělá častěji) na konci mateřské při přechodu na rodičovskou dovolenou. Jinak je pravda, že dovolená se neproplácí. Za proplácení se právě často mylně považuje její čerpání mezi mateřskou a rodičovskou.

bacika
8. led 2018

Já jsem dovolenou čerpala při přechodu na mateřskou, ale pracovala jsem až do 7 týdne před porodem.

nikolkare
9. led 2018

Zrovna jsem se na to informovala u svého zaměstnavatele.Taky jsem od začátku těhotensví na rizikovém a též mi zustalo dost dovolené.Dovolenou ti proplatí až tam půjdeš s papírama,že z nemocenské přecházíš na mateřskou.Tak mi to bylo vysvětleno 🙂

hanih
9. led 2018

@nikolkare To spíš když tam půjdeš s papírama na mateřskou, tak vyplníš žádost o čerpání řádné dovolené, která bude stanovena na dobu po mateřské dovolené. Dovolená se opravdu proplácí jedině při ukončení pracovního poměru. Pro jistotu jsem si to ještě našla, je to v zákoníku práce, § 222