Používáme cookies. Více informací zde. OK

Prosím bežkyně o radu - kasr/alarm

vevero13
6. zář 2018
Prosím ženy/muže, kdo chodíte běhat, máte něco s sebou na obranu?
Běhám lesem, tak jsem si koupila osobní alarm z lidlu (přišlo mi, že mají všude stejný). Je na něm napsáno pro běžce. Běhat se s ním nedá. Je to velké. Cinká to jako Santovo sobí spřežení. Ale hlavně mi to samovolně vypadlo 😨. Nicméně včera si mě doběhl nějakej pes. Zásadně na psy bez svolení majitelem nesahám, tak ho obejdu, chci běžet dál a ten hajzlík na mě začal vrčet a cenit zuby. Naštěstí se nechal od paničky odvolat. Takže to bylo naposled, co jsem běžela bez ničeho. Takže jak to prosím máte vyřešené? Obranu pře lidmi i psi. Děkuji!
A kdyby mi někdo chtěl psát, že dělám z komára velblouda, tak si to, prosím, odpusťte. Mé mamce před cca půl rokem šili na pohotovosti nohu. Taky si ji doběhl pes na volno. 😠
ejmate
6. zář 2018
Já chodím běhat tam, kde je hodně málo lidí. Málokdy někoho potkám, a když psa, zastavím a čekám až ho majitel zavolá. Bohužel s tím asi nic jiného dělat nejde. Nebudu ubližovat psovi za to, že jeho majitel ho nemá na vodítku. Jinak ani na obranu proti lidem s sebou nic nenosím, většinou vybíhám i bez telefonu. Ale asi by se vyplatil aspoň pepřák do kapsy, je to malý, skladný. Jinak chodit běhat ve víc lidech.
vevero13
autor
6. zář 2018
@ejmate Děkuji. Nerozumím tomu "ubližovat psovi". Jasně že na pár facek je majitel a ne pes, ale proto si nenechám roztrhat nohu, Tomu teda klidně ublížím. Přeji Vám i sobě klidné běhání.
verka_z
7. zář 2018
Brala bych sebou pepřak. Malý, do kapsy se vejde.Na agresivního psa efektivní a nezpůsobí mu žádné trvalé následky
lucie01
7. zář 2018
Mám peprak a už jsem ho i použila na jednoho sice menšího, ale o to agresivnějšího psa. Nezneskodni ho to na nijak dlouho, ale na rychlou obranu to stačí. Jen je nevýhoda, když vítr fouká špatným směrem.
adriana1302
7. zář 2018
Mám také pepřák, přímo pro běžce, aktuálně připevněný na kočárku😉 značka Sabre, je i s pouzdrem na suchý zip. Dělají i nějakou gelovou variantu, u které právě nevadí ten vítr. Bohužel se téměř každý den potkávám se psy, kteří nejposlouchají, dneska zrovna vlčák na volno, kterého majitel nebyl schopný odvolat...
petrak15
9. zář 2018
Chodime vencit s kocarkem a mame peprak primo na psy. Jmenuje se to AntiHund. Nechodim nikam do lesa, ale i potme cestou domu se hodi.
vevero13
autor
12. zář 2018
Děkuji všem, na sabre jsem koukala a musím si zkusit běžet s něčím v ruce. Nebo bych to snad vymyslela jinak to držení.
Je pro mě zajímavé, že se tu sešel pepřák a nikoli bzučák. Já totiž nevím, jak pes na osobní alarm reaguje. A chtěla jsem spíš ten, že to i přiláká pozornost okolí. No ale neosvědčil se 😞.
@verka_z já na tom oblečení nemám kapsy právě. Nebo ty malé na zip. Ale jsem v pokušení našít si tam poutka. To není problém.

Děkuji všem. Byla jsem z toho vyplesklá ještě druhý den a nechápala proč. Nic se nestalo. A pak mi to došlo. Myslela jsem si, že psy znám. Že poznám na koho si dát pozor. Jenže tenhle byl hodně podobný border kolii. Na pohled prostě mazel. Takže mě to od něj dost překvapilo. A narušilo to ten můj pocit, že umím situaci odhadnout 😞.
verka_z
12. zář 2018
@vevero13 malé pepřáky stojí pár kaček a dají se lehce upevnit na opasek nebo potítko na zápěstí/paži 😉 je tak hned po ruce
Jen příklad na obrázku
ada22
12. zář 2018
Viděla jsem hodně lidí běhat s vestičkou na běh, tak to by bylo možné řešení kapes. Jinak když jsem dřív běhala, tak jsem měla peprak a na horších úsecích jsem ho měla v ruce. Nějak mi to neomezovalo.
vevero13
autor
15. zář 2018
Děkuji
@ada22
@verka_z zkusila jsem běhat s pepřákem v ruce a šlo to. Vlastně mi pak něco chybělo, když jsem ho doma odložila 🙂. Já jeden mám, ale bez té pacičky. Takže buď koupím ten a nebo na to zápěstí. A začnu zase běhat s mobilem. Všem přeji klidný běh. 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli