Prosím pomožte Matějovi

mystique
27. srp 2010

Dnes odpoledne mi došla od našeho kamaráda, kterého jsem neviděla delší dobu sms s odkazem na stránky co postihlo jejich Matěje. Hluboce se mě to dotklo a kdo alespon trošku můžete, tak prosím pomozte třeba jen zasláním DMS. Věřím, že se nikoho tímto tématem nedotknu a na chvilku nás to donutí se zamyslet jaké je štěstí, že máme zdravé děti.
www.promateje.cz

kutcher
30. srp 2010

Teda to by měl být na JIP s pacientama a sestrou na 1 pokoji ne? No fuj, hanba jim. Dnes jsem jim posílala na účet, nelíbí se mi, že z 30kč dostane 27kč, každá kačka dobrá.

aleachim
30. srp 2010

@lalial ale to je přeci jedno, ne? Já teď byla na operaci, ležela jsem na normálním pokoji a sestra chodila každou chvilku, jestli něco nepotřebuji.

lalial
30. srp 2010

@aleachim Neřekla bych, na JIP mají vše při ruce. 😉 Navíc malé dítě nebude na takové komunikační úrovni, aby přesně popsalo svůj stav, tudíž právě proto by mělo být monitorováno.

aleachim
30. srp 2010

@lalial, předchozí odpověď je mimo. Myslela jsem, že mi píšeš, že nemyl na jip, tak ho nemuseli tak hlídat 😅 , a ty ses divila, že na jiíp nebyl.

marketa137
30. srp 2010

@lalial u nás nevim jak to je,a le po porodu když byl Tomík na JIRP tak sjme tam teda být mohli víceméně kdykoliv 🙂 . Ale zase záleží na doktorech, do dneška nezapomenu na 3.2., šla sjem se do porodky na něco zeptat a po natočení monitoru řek doktor na ambulanci že se mu to vůbec nelíbí a at říkají na porodnim co chtějí at domů nejdu 😒 a tam jiný doktor že monitor tak špatný neni a at přijdu za 7 dní 😲 , ankonec jsme se tam pohádala a přišel přimář, udělal UTZ a okamžitě na sál a císař. A diagnoza- uzel na pupečníku, max by vydržel možná hodiny max 24h ☹ , takže je vše o lidech a pak mě sám operatér přijel na JIP říct co a jak což už jsme věděla a když sjmes e ho ptala jakou měl šanci tak prý nic moc a už od ledna měli uzel na pupečníku 2x a ani jedno miminko nepřežilo ☹ . takže kdybych v klidu šla domů že je vlastně skoro vše ok tak by to dopadlo možná i jinak a pochybuju že by byl někdo odpovědný ☹. Sice měl Tomík problémy ale to zase souviselo s cukrovkou a to si ymslim že zrovna naše porodnice je na vysoké úrovni ale asi když bylo poledne tak se nikomu nic moc dělat enchtělo, nejvíc mě ankonec pomohla porodní asistentka a byla se mnou až do yvndání malýho a taky mě ho přinesla ukázat za což dostala ještě vynadáno ☹

lalial
30. srp 2010

@aleachim Nj... 🙂

aleachim
30. srp 2010

já jsem chtěla napsat, že ať byl na jip nebo ne, měla ho sestra hlídat a výmluva, že je jen jedna na oddělení je sice dobrá, nicméně 1) si nemyslím, že by tam měla podobných pacientů 24 a za 2) stav dítěte (2.operace, předešlé komplikace) indikuje, že by mohly být další problémy, proto tam měla chodit.

Jinak to, že maminka Matýska nemohla sestru 30min sehnat a ta pak lážo plážo šla sháně lékaře, to se prostě nesmí stát ani na normálním pokoji na interně.

lalial
30. srp 2010

@marketa137 Tady co si nevyřveš, to nemáš... bohužel. Hlavně že ses nedala.

lenkavano
30. srp 2010

holky já si myslím že oni berou prostě operaci mandlí jak banalitu...a hřeší i na to že je v nemocnici přítomný rodič a tak se prostě nestarají....já už si dávno myslím že oni nepovolují rodičům možnost být s dítětem proto že to je nejlepší pro dítě ,ale proto,že se nemusejí tolik starat.

lalial
30. srp 2010

@lenkavano Hm, jenže ono naopak stále dost nemocnic dělá s přijmutím rodiče k dítěti problémy. Tady nejde o to, že tam byl rodič, ale o ten přístup, neprofesionalitu- co se má sestra někde půl hodiny flákat? Jako já jsem vděčná, že mohu s dětmi být v nemocnici, dát jim sama inhalaci, léky... jsem ráda, že se mnou zdravotníci jednají jako s rovnocennou osobou a ne s dementem, ale mají být na blízku.

lenkavano
30. srp 2010

30 minut je strašně dlouhá doba....to je prostě šílené...kdoví kde ta sestra trajdala.já bych vyběhla na chodbu a křičela bych kdybych ji nemohla najít....zburcovala bych celé oddělení.....nedovedu si to představit.ikdyž něco podobného jsem taky zažila co se týče dlouhého čekání na doktora když nám dcera postupně ochrnovala ,jelikož měla zánět mozku při neštovicích....když jsme ji nakonec převezli po dlouhých hodinách čekání z jičína do Hradce Králové tak nám Klárka ochrnula i na nohy.už nemohla chodit.

lenkavano
30. srp 2010

@lalial v podstatě máme stejný názor,jasně každá maminka je ráda že může být u svého dítěte...ale ty nemocnice to prostě berou jinak....

lenkavano
30. srp 2010

podle mě to byl případ i u Matýska ,má mamku u sebe tak proč by se sestra starala že?

marketa137
30. srp 2010

U nás jsou za rodiče rádi ale hlavní důvod vidim v tom že jim ušetříme práci. naposled jsme byli na infekčnim a tam jsem nevěřila že můžu s nim být a sami mě prosili at tam jsem protože viki je pokousel při vyšetření 😝 a taky sjme viděla jak tams děta jednají takže bylo jasný že tam budu, hřeší na to že malé děti nic neřeknou a oni tim pádem mají klídek ale samo že to nedělají všichni. Dokonce i na JIRP kde jsou nedonošencí tak tam byla jedna sestra na kterou sjme si šla stěžovat ☹

aleachim
30. srp 2010

holky, asi jsem dala špatnou informaci, na těch stránkách je, že to trvalo dlouho a oživování trvalo 35min, takže skutečný čas, než přišla sestra nevím.

jinak jestli Matýsek krvácel a polykal krev, tak se po chodbě špatně běhá. Já bych vůbec nevěděla, co dělat 😔

lalial
30. srp 2010

@lenkavano No, tak já opravdu děkuji za místní nemocnici, tam jsme se s něčím podobným nesetkali. Na JIP je stále přítomna alespoň 1 sestra a děti pravidelně kontroluje i když tam rodič je. Na normálním oddělení je také stále alespoň jedna sestra a to přesně uprostřed oddělení. Rodič může být u vyšetření apod. A všichni razí jedno: Je to vaše dítě, vy ho nejlépe znáte, jakmile se vám cokoli nebude zdát, hned nám dejte vědět. Žádné řeči o hysterických matkách apod.

lenkavano
30. srp 2010

@aleachim já bych běhala i tak i s ním v náručí...nemohla bych být jen na pokoji a čekat.tím nechci říct že maminka Matýska udělala chybu třeba opravdu doufala že ta sestra hned příjde...

aleachim
30. srp 2010

jde někde zjistit, kolik dms bylo posláno?

lenkavano
30. srp 2010

@lalial takhle to bylo v Hradci.uplně jiné.jiný přístup.....prostě bez výtky.škoda že to tak není i jinde.

lalial
30. srp 2010

@marketa137 To je síla... my tu máme asi nějaké zvláštní ovzduší tedy.

marketa137
30. srp 2010

@aleachim sestra má být na pokoji hned jakmile stisknu tlačítko 😒 a hned to asi nebylo 😒 . Bohužel tímhle už nikdo nikomu nepomůže, spíš nemocnice by se ke všemu měla zodpovědně postavit a vzít na sebe finanční úhradu za veškerou péči o matýska ale to bude ještě boj 😒 . Kolikrát mě přijde že pacienty neberou jako lidi a kdžy se něco nepovede tak se to stává 😒

aleachim
30. srp 2010

jak jsem psala, já byla teď na operaci a starali se tam o mě skvěle, Lucku i manžela za mnou pustili i večer, protože dřív to nestihl. Je to opravdu o lidech.

pikusa
30. srp 2010

@aleachim ano jde....nahoře je lišta,myslím modrá,ted nevím a poslední odkaz naní--klik a úplně dole 🙂

lenkavano
30. srp 2010

@marketa137 máš pravdu.nemá cenu polemizovat co by kdyby.

blanches
30. srp 2010

posláno, viděla jsem to až ve zprávách a totálně jsem to obrečela a ještě mi bylo dlouho špatněod žaludku, jaká je to hrůza

lucenek
30. srp 2010

bohužel selhání v prvé řadě anesteziologa, který dítě po OP nepředal na dospávák na ty 2h pod dozorem ARO sester a šel na klasickou postel.....to že na odd byla jedna sestra...ehm neomluvitelné, i když je tam matka...opravdu, mluvím ze strany zdravotníka a toto bych si nikdy nedovolila....vždycky (obědy, střídání služeb, odchod z odd) si zařizuju tak aby byly min 2 jedna koná, druhá přivolává lékaře.......)
doufám, že rodiče vyhrají.....a pokud ne tak bych se nedivlila kdybi si do nem došli s devítkou za pasem...opravdu ne.....

pikusa
30. srp 2010

http://www.promateje.cz/index.php?option=com_co...
tady,ale pořád se to drží na stejné částce už od včera....tak snad to přibývá,jen se to neaktualizovalo

lalial
30. srp 2010

@lenkavano Tady v porodnici totiž třeba nenajdeš na oddělení ani plačícího novorozence v postýlce.

aleachim
30. srp 2010

@marketa137 jo, jo, naprosto souhlasím. Jen mi ty vyjádření nemocnice úplně nepasují a s těma 30 min jsem napsala dezinformaci, tak jsem to chtěla uvést na pravou míru. Pořád si ale trvám na tom, že když nebyl na jip měl být sestra neustále k dispozici.

lalial
30. srp 2010

@pikusa Tam nejsou aktuální údaje... od včera se to nepohnulo.