Proteinove tyčinky během kojení. Můžu si dát místo svačiny?

arwen666
29. kvě 2020

Ahoj holky mám otázku začala jsem cvičit a upravila jsem jsi jídelníček ale zajímá mně zda vadí že jsi občas dám proteinovou tycinku když jdeme na výlet tak místo svačiny? Děkuji za názory

merope
29. kvě 2020

Já bych tady spíše upozornila, že proteinové tyčinky, které jsem viděla, nebyly moc zázrak zdravé stravy ani na hubnutí (1000kJ a podobně). Jinak teda že by to vadilo, to myslím, že není důvod.

legelata
30. kvě 2020

@arwen666 Jasneze jo, pokud jde o protein jako takovy, muze se v tehotenstvi i pri kojeni.

martiniquest
30. kvě 2020

@arwen666 A co te vede k uvaze, ze by to melo vadit?

arwen666
autor
30. kvě 2020

@martiniquest na některých je třeba napsáno nevhodné pro těhotné a kojící ale zase jelikoz je zakázáno něco na těhotných zkoušet tak se tím ta firma určitě jen kryje ale zajímaly mě názory

verysucha
30. kvě 2020

Tak třeba protein jako takový se nedoporučuje.. jak se to s tycinkama nevím , asi jak které

legelata
30. kvě 2020

@verysucha Proc by se protein nemohl... Vzdyt je to i prirozena soucast stravy.

verysucha
30. kvě 2020

@legelata nevim, ale píše se to tam 😊

legelata
30. kvě 2020

@verysucha Ale to je koukam nejaka smes, tam budou asi i Bcaa a dalsi veci, coz je asi fakt zbytecne konzumovat v tehotenstvi, v tech smesich je nekdy treba i kreatin. Da se koupit cisty protein, ten urcite nevadi.

martiniquest
30. kvě 2020

Ja treba psala vyrobci Fit day, co je duvodem sdeleni "bediporuceno pro tehotne a kojici". Odpovedi bylo, ze se tim vyrobci kryji. Ze aby bylo neco schvaleno pro tehotne a kojici, je to strasne drahe a narocne. Takze tak. Navic nektere proteiny (treba zmineny Fit day) jsou ziskane z lustenin a muzou nadymat a vyrobce se tim kryje.

legelata
30. kvě 2020

@martiniquest Jj, kryji se u vice veci, nekdy je to az absurdni 🙈

klea81
30. kvě 2020

@verysucha protein je jiným slovem bílkovina 😉spíš jde o konkrétní složení dané tyčinky, glukózo-fruktozovy sirup není žádná výhra a jestli těch bílkovin tam zase není moc (nad 2 g na 1 kg váhy denně už se zatěžují ledviny).

klea81
30. kvě 2020

Vidím se sladidly, takové výrobky vůbec nekupovat, natož jist. 😇

margriet
30. kvě 2020

Docela hezky je tato tématika shrnutá v tomto článku: https://aktin.cz/je-nebezpecne-uzivat-protein-a...

merope
31. kvě 2020

@klea81 Otázka, co tam je přesně za sladidla - nemůže to být ta "laktáza" a není to něco odvozené od laktózy.

Jinak teda já proteinový prášek jedla v druhé půlce těhotenství - měla jsem problémy s nedostatkem bílkovin a nebylo moc jek to dohnat jinak než práškem. Takže pokud má někdo laboratorně potvrzený nedostatek bílkovin, přijde mi i prášek ok (neumí-li to dodat jinak).

blondynka400
31. kvě 2020

@arwen666 za mne určitě nevadí. Není tam nic, co by mělo vadit. Ale jak se tu psalo výše, koukni na složení. Jen málokterá je fakt kvalitní a splňuje to, co by si člověk od proteinové tyčinky představoval

ellisza
1. čer 2020

@arwen666 Vždy záleží na konkrétní tyčince. Některé mohou být úplný chemický koktejl. Asi bych ti doporučila spíše ty veganské.