Protištěkací obojek pro psa. Máte zkušenost?

krikri27
17. dub 2008

Máte , prosím, někdo zkušenosti s ultrazvukovým, případně jiným obojkem proti štěkání? Nehodlám trápit psa,taháme ho všude, ale na dětské hřiště ho vzít nemůžu a sám doma strašně štěká ☹

krikri27
autor
17. dub 2008

Janula, no právě ☹ nám by v noci neblafkal, na hřiště chodíme přes den, odpoledne, dopoledne jdeme tam, kde může i pes, ale nemůžu zakázat dětem hřiště 😎 A až Adi začne chodit, budu vidit ji, kočár..a kam dám psa, navíc, když zrovna uvidí kočku 😎 to nevím 😎 prostě se musí naučit být sám-chvilku 😔

neeve
17. dub 2008

Do nějakých šesti měsíců to byla pohoda, to malou nevzbudilo nic, ale to už jaksi nefunguje 😝

aponchie
17. dub 2008

sousedi meli pudla(coz pro me neni pes ale.. 😀 )mel uchylku kdyz sla pani ven tak on nez zamkla proste musel nechutne nahlas zastekat ale mega!a ona ho mlatila domlouvala prosila a nic!pokazde rikala ze je to magor debil a ze to ji dela schvalne pac jinak ho nikdy nebylo slyset stekat ale tento svuj ritualek mel a to byl masakr treba kdyz mala usinala a mela lehke spani..uz umrel..a ja si toho ani trapne nevsimla a nesla mu tuhle granule co sem dostala od nekoho fakt trapas 😀

janula319
17. dub 2008

neeve, no oni štěkají právě i v noci, třeba půl hodiny v kuse a přesně jak píšeš, šílenej ječák, že nebudu moct bejt s malým na zahradě, s tím se celkem smiřuju, ale v noci mě to teda fakt bude pít krev. Hlavně sousedka mi řiká: "Vy máte ale okna z ložnice na druhej straně baráku, že jo?" No a my je máme přímo k nim! 😠

krikri27
autor
17. dub 2008

Tak pak dám vědět, jak to vypadá s výcvikem, kolik jsme roztrhali dveří, jestli už na nás podávají sousedi stížnosti a tak 😅
Neeve, Aponchie a všichni, děkuju 🙂

neeve
17. dub 2008

Pudl má naprosto nepříšernější štěkot ze všech psů. Má ho babička. Ale ten jak štěkne, tak vždycky nadskočím, mazec! Aponchie, přesně vím co myslíš 😀
Krikri, sousedům by nemělo vadit, že pes štěká přes den. Pokud nemají malé děti 😅
Výcvik nevím jak půjde - zkoušet ho nechávat samotného po delších a delších intervalech?

janula319
17. dub 2008

No tak naši sousedi mají jezevčíka kříženýho s pudlem. Ve trojitým provedení! 😠 😒 😉

neeve
17. dub 2008

Hrůza... to je kombinace... 😀 Jezevčíci taky docela pronikavě štěkají 😀 😀 😀

nobody
18. dub 2008

čím menší pes, tím je to víc psycho 😀

krikri, nemyslel jsem to nějak zle .. to víš, když si já blbec vzpomenu na šváby, to je pak hrozný 😀

jseš utčitě supr človíček a zvlášť ohledně psíka, snad to nevyznělo nějak moc jako trápení zvířátek¨
měj se 😉

poupe
18. dub 2008

My mame taky ratlika malyho,blafe na lidi ze se jich boji,kdyz je sama doma tak blafe obcas tak max 5 min,ale ma takovej pronikavej jecak,taky se nasel soused co je z ni hotovej,dal nas az na nastenku 🙂 chudak ma cernej puntik 🙂 proste je takova.je zaplacena,chodi na voditku,takze ma smulu

neeve
18. dub 2008

Nobody 🙂

krikri27
autor
18. dub 2008

Nobody 🙂
Neeve 🙂 oni sousedi frflají i přes den, bohužel 😒 Když si někdo dělá diskotéku přes půl paneláku, to už je ok 😎 holt samí milovníci zvířat, sousedka se na něj dívá vraždícím pohledem, kdykoli ho potká a on chudá stojí, usmívá se-nekecám 😉 a vrtí ocáskem, ale ona prostě nemá ráda psy 😎 nebo nás, to nevim 😀
On moc pronikavě neštěká, spíš má silný hlas a když stojí za dveřmi, je to do společných prostor slyšet hooodně 😎 a zavřít někam, to nejde, to se nedělá 😎

neeve
18. dub 2008

No většinou když tohle dělají pejsci v paneláku, tak co vím, tak je dali někomu do domečku ☹ Ale chápu, že to je nemyslitelné. Ovšem i k tomu někdy dojde a vzhledem ke spokojenosti všech to neodsuzuju.

kili
18. dub 2008

já ako naprostá milovnica zvierat to až tak nezavrhujem. Podľa mňa je aj týranie pre toho psa, že doma sám a šteká a keď začne nevie prestať. Keď si zvykne neštekať, tak bude kludnejší, trebárs aj zaspí a bude to pre neho lepšie. Ale určite sú aj iné cesty ako obojok, ale asi časovo náročné.
By som povedala, že môžeš skúsiť výsť z bytu za dvere, chvíľku počkať, takú chvíľku, kedy vieš, že ešte nešteká, vojisť dnu a pochváliť ho a dať maškrtu, toto opakovať niekoľkokrát, potom postupne predlžovať intervali, pridávať zvuky, že ideš preč. Dať mu niečo tvoje do pelechu, mikinu al. ponožky (najlepšie 3 týždne nosené 😀 ), ak je vycvičený na zostať, dať mu, nech zostane v tom pelechu s tou mikinou a odísť preč, po chvíľke sa zas vrátiť a pochváliť. No ale je to fakt beh na dlhú trať. Asi to bolo lepšie robiť, keď bolo vonku škaredo 😔

kili
18. dub 2008

aponchie, tak to muselo byť divné, keď nejakú dobu neštekal, to buď umrel on alebo majiteľka, že nevychádzala z domu 😀

pebi
18. dub 2008

co to je??? 😀 to chci taky! Dvakrát 😀

pebi
18. dub 2008

teda aby jste rozuměli, máme psa a fenečku, já je oba naprosto miluji, ale třeba Fridu baví štěkat a štěká jen proto, že se jí chce a to je občas opravdu o nervy. A nepomůže nic. Podotýkám, že je máme venku a bydlíme na polosamotě, takže není to otázka paneláku a sousedů a tak.... 😉

kili
18. dub 2008

na Spektrum chodilo taký dokument "buď pes alebo ja", videla som to len raz, ale psychologička robila fakt zázraky. Bola tam jedna fenka, čo na každého útočila a kúsala, aj na ludí na ulici aj na návštevy aj na sestru majitelky, čo spolu bývali, močila a kadila zásadne doma a niekedy aj do postele a ona sa s tým fakt vysporiadala a boli to také jednoduché typy, že čo robiť, že som ani neverila, že to fungovalo a celkom rýchlo. Takže odporúčam sa fakt poradiť so psychologom pre psov aj keď to znie smiešne.

jana.1
18. dub 2008

Já bych to tak nedramatizovala. Pes štěká, otravuje s tím, tak dostane jednu za ucho.. A není pravda, že psi prostě štěkají. Spíš je v tomhle ohledu většina lidí nevychovává. Je zavřený, je mu smutno, tak štěká..chudáček.. vidí letět ptáka, tak štěká, hi hi hi.. procházím já s kočárkem se spícím mimčem, tak taky štěká, protože údajně hlídá.. pochválíme ho, ta matka se snad nepos... jede v autě na zadní sedačce a štěká na lidi na chodníku!! ... hraje si, štěká.. ó ten je ale roztomilý.. každý druhý má psa, tak štěkají na sebe vzájemně... potřebují si povídat... Je to bezohledné (ačkoliv nezáměrně, lidem to absolutně nedochází).. učím se do školy nebo pracuju do noci, nemůžu se soustředit a následně se potřebuju vyspat. Nebo mimčo dlouho nespalo, je nemocné, unavené, matka vyřízená.. pes ho vzbudí.. o půlnoci na sebe štěkají jeden přes druhého ... v neděli v 7 ráno jdou venčit psy 2 paničky, které mají obě dům se zahradou a zastavěj se na ulici a kecaj a kecaj a všichni psi na zahradách štěkaj a štěkaj, až dostanou hysterák.. a kravál je to srovnatelný se silvestrem.
Jedna věc je povaha, jedna věc je výchova.. (určitý typ lidí dokáže "vychovat" psychozvíře).
Kdybych já pouštěla několikrát za hodinu vrtačku, cirkulárku, řvala z okna v 1 ráno, ve 3 ráno bych pak na plný pecky pustila šílenou hudbu, tak by na mě každou chvíli někdo volal policajty. Kdybych každý den chodila k sousedům před branku udělat velkou potřebu, tak bych vzbudila obrovské pohoršení a určitě bych slyšela něco o středověku a nemocech a špíně na podrážce. Že si v psích výkalech hrajou děti na písku, na trávníku.. tak co...pohodička...
Fakt mi tenhle přístup vadí. Nechápu, proč si lidi psy pořizujou, když je pak nezvládají... nechápu, že jim ten kravál samotným nevadí... 😕 a nechápu, že je ani neokřiknou a nechápu, že nemají blbý pocit, když jejich pes otravuje ostatní...

Nechají se kolikrát i terorizovat psem, pes někdy štěká zle (hlavně ti malí ratlíci..), ale jak se na něj dupne, tak zabrzdí.. A že ňafíček hlídá.. tak to ani omylem.. většina psů na cvičák nechodí a dost z nich bych oblbla vlídným slovem a salámem, příp. kdybych šla loupit v partě, tak by to nebyl už vůbec žádný problém. Nehledě na to, že majitelé často na ten štěkot nereagují, protože pes štěká furt na všechno.. Nejhorší jsou panelákoví ratlíci (ti nevychovaní psychouši) a pak vesnický tupouni vyhozený na zahradu, nikdo si jich moc nevšímá, příp. jsou zavíraný třeba v kotci, když jsou na zahradě děti.. to se ten pes pak může zbláznit a štěká, až mu hlas přeskakuje.

Já mám moc ráda zvířata. Zažila jsem víc psů.. měli jsme zlatou dogu, dobrmana a teď máme křížence. Neštěká zbytečně.. zaštěká si, to jo..když třeba vyběhne na zahradu, ale absolutně s tím neotravuje a reaguje na povel "ticho" stejně jako umí "sedni". Je to pejsek velice hodný, chytrý a mám jí opravdu strašně moc ráda a záleží mi na ní. Samozřejmě je členem rodiny.
Já nemám nic proti psům obecně, ale byla bych ráda, kdyby se lidé rozmysleli, než si psa pořídí... Když už si ho pořídí, tak bych byla ráda, kdyby se k němu chovali mile, ale nenechali si ho přerůst přes hlavu (je to smečkovité zvíře a podle toho jedná) a vychovávali ho s ohledem na ostatní. Mít doma milé inteligentní zvíře, které vás vítá a má vás rádo je určitě obohacení života. Když je navíc větší a dobře hlídá, tak je to i praktické. Opravdu jsou různí psi, stejně jako jsou různí lidé. A je hned znát, jaký je pán... takový je i jeho pes.

jana.1
18. dub 2008

fakt bych to nebrala nijak přecitlivěle.. někdy se to nedá, prostě víc štěkají, než by museli, tak se jim nějak dá najevo, že mají ubrat.. nejsou pitomí.. 😉 🙂

Velmi častým dotazem ve výchovné poradně je JAK ODNAUČIT PSA ŠTEKÁNÍ. V následujícím článku uvádíme jeden z příkladů

Štěkání je biologická vlastnost psů.Volně žijící psi se štěkáním dorozumívají více v mladém věku - v dospělosti jsou již nuceni starat se sami o sebe, tudíž nemají "na koho štěkat". O domácí psy se však stará člověk, proto se obecně má za to, že z hlediska chování tito psi nikdy nedospějí - a proto nepřestanou štěkat.
Proto na nás dokáží stěkat z tolika důvodů, že je nelze ani spočítat. Je dobré psa naučit povelu "TICHO"

Takže povel TICHO: vymyslete něco, co ho ke štěkání spolehlivě přiměje - např. zvonění zvonku u dveří.
Postavte se ke dveřím, zazvoňte a nechejte psa několikrát zaštěkat...
Zatímco budete říkat TICHO nebo PSST (na konkrétním slovu nezáleží, jen je potřeba používat pořád stejné), držte mu před nosem pamlsek (většinou to bývá piškot nebo si vyberte, co má úplně ze všeho nejraději, protože na tomto povelu vám OPRAVDU záleží).
Jakmile pes přestane štěkat, aby mohl začít čenichat, pochvalte ho a pamlsek mu dejte!

Opakujte tento postup a před odměnou vyžadujte stále delší a delší dobu ticha.

http://www.kynolog.cz/index.php?option=com_cont...

pebi
18. dub 2008

jani, my máme psy dva, vychováváme je oba stejně a štěká jen jeden....

tommik
18. dub 2008

Jano.1 opravdu s tebou souhlasím. My máme také psa. Je vycvičený. Chodil na cvičák. Ale bohužel lidé (nepejskaři) se do našeho psa zamilovali a všichni z okolí mu nosí "dobrůtky". Když je celý den na zahradě sám, tak asi aby se nenudil. Zaprvé má z toho neustále srajdu, někdy bolesti břicha a hlavně ho ti dobráci naučili štěkat. No musí si o tu dobrotu nějak říci. Takže když je vidí z dálky, může se zjevit. A teď vrchol drzosti. Sousedi, kteří ho ládují každý den si přišli stěžovat, že náš pes štěká a že ho máme dát do útulku. Jsou v důchodu a prý je hrozně ruší. Fakt jsem se nasr... Řekli jsme jim, že tohle se špatně odnaučuje, hlavně když ho to naučili sami. A požádali jsme je, aby ho dále nekrmili. A představte si, že jsme je několikrát načapali, jak ho krmí po taji. A naši další "dobří" sousedé, kteří nemají psa, chodí krmit tím způsobem, že mu to dávají v papírovém pytlíku a baví se tím, že to trhá. Asi nemusím popis stav naší zahrady po těchto hodech. Nic na sousedy neplatí. Potřebovala bych nějaký obojek na ně. 😀 Nakrmíš, dostaneš ránu. Jsem opravdu naštvaná. Všichni nadávají na pejskaře a co já mám dělat s těmito šílenými sousedy? Domluvy nepomáhají a ještě jsou uražení.

aponchie
18. dub 2008

tommik to si delas srandu ne????jak neposlechnou a krmi ho dal??????to si snad nemuzou dovolit kruci ne?a chytla jsi je za ruku u toho nekdy?ja bych jim to vytmavila teda 😀

jana.1
18. dub 2008

pebi.. jasně... někdy to tak prostě je - nic víc, nic míň.. tady jsou taky 2 dogy a štěká jedna.. já to všchno fakt chápu, mezi psama jsem vyrůstala skoro celý život.. Já se bavila spíš o určitém typu lidí (slušně řečeno dlooouhý vedení), na který už jsem alergická 😀 Neházím do jednoho pytle, nezobecňuju. Fakt mám jasno 😉

pebi
18. dub 2008

no, štěkají teda oba, ale mají to krásně rozdělené, Dan štěká, když má důvod, Frida štěká, když nemá důvod (no je na zabití 😀 )

tommik
18. dub 2008

To víš, že jsme je u toho chytli. Manžel nebo já. Ten důchodce před námi i utíkal!!! Fakt jsou drzí. A teď nám píše a nebo volá, že ho náš pes ruší. Pes dva roky neštěkal, ale oni stáli u plotu a hecovali ho. A když štěkl, tak dostal něco "dobrého". Nejčastěji kostku cukru, kuřecí kosti a jednou i syrové maso. To už mne vezli. Manžel byl už na ně hnusný. Ale nepomáhá to. Krmí ho přes den, když vědí, že jsme pryč. Dokonce jeden soused, který má psa, už ho sám upozorňoval, ať našeho psa nechá na pokoji. Nevíme, co s tím. Zavírat doma ho nechceme. Je rád venku. Máme velkou zahradu. Může si tam běhat. Ve škole nás učili, že cizí zvířata se nekrmí!! 😅

aponchie
18. dub 2008

pebi takze jak u lidi v manzelstvi co? 😀

jana.1
18. dub 2008

tomnik.. jasně, to je ono.. pejsek zaštěká, tak pohladíme, dáme salámek.. lidí s dlouhým vedením je neskutečně mnoho. Ať je to majitel zvířete nebo ne.

tommik
18. dub 2008

To jo, ale pak si stěžují i jiní sousedi, že náš pes štěká. Co mám udělat? Dát ho do útulku kvůli několika debilům? Nebo jim vysvětlovat, že ho to naučili jíní? Nikoho to nezajímá. Prostě pes teď štěká. A ostatní to musí snést. Na noc spí doma. Tam neštěká. To si nedovolí. Přes den ho neuhlídám. Nemám ho jak vychovávát. Na cvičáku štěkat nebude 😀