Ranní bříško menší než odpoledne. Stává se vám to?

licina
6. led 2008

Ahoj holky,

taky se Vám stává, že když se ráno probudíte nebo ležíte v posteli, že máte bříško menší než odpoledne a k večeru???

weroni
6. led 2008

lici - to je uplna normalka 🙂
ja som v prvych mesiacoch - tak do tretieho vyzerala tehotna len vecer 🙂
teraz to uz vidno aj rano na lacno 🙂
ono je to podla mna tym ze cez den co vsetko pojes sa ti hromadi v crevach a aj to zvacsuje teraz brusko asi 😅

asiko
6. led 2008

ahoj, to i ted, když ležím na zádech, zdá se bříško menší 🙂 Zato ted se zvětšuje, každý den je vidět.
Ale to i když člověk není těhotný, tak má ráno břicho menší, tak jak říká weroni .....přes den jíš, piješ apod.....
Přeju pohodové těhotenství.

licina
autor
6. led 2008

Holky díky,

Weroni - koukám, že máme stejný termín porodu...... 🙂

weroni
6. led 2008

licina: fakt 🙂 no super 🙂 takze asi chodievas do vasich ceskych junoviek vsak 🙂

licina
autor
6. led 2008

Weroni - podle času......, ale snažím se, a když nepíšu, alespoň si čtu co koho trápí a tak...
Ale můžu se zeptat, jestli už cítíš nějaké pohyby???

weroni
6. led 2008

licina: no pred vyse tyzdnom som citila nieco o com som bola presvedcena ze muselo byt malicke lebo viem ako citim creva a ich pochody 🙂 toto bolo uplne ine, doslova ako taky slaby stuchanec zvnutra.
Lenze odvtedy sa to nezopakovalo a tak zacinam pochybovat ci to bolo babo... 😒
ale hned na druhy den po tom "stuchnuti" som sa rano zobudila s takou "vypuklinou" na pravej strane bruska -a ta cast bola na dotyk uplne tvrda - akoby sa tam babo presunulo. Tak som si to tak pohladkala a vypuklina zmizla a brusko zmäklo - asi sa presunulo ale ja som nic necitila - len rukou to, ze vypuklina tam nie je a ze je mäkkucke, tak fakt neviem 😅
ty citis? tak prid niekedy aj medzi nas junovky 🙂

juzinka
6. led 2008

🙂 Ahojte, ja som síce len na začiatku, ráno, to na mne nevidieť, ale večer vyzerám, tak na 3-4 mesiac 😀 😀 😀 . Takže je to úplne normálne.

licina
autor
6. led 2008

Weroni,

já jsem taky něco cítila, ale nevím, zda to bylo ono. Pořád čekám, na pohyb, který si neumím představit - jak se všude píše - motýlí křídla, ale mě to, co jsem cítila spíš připomínalo spoustu bublinek....
Tak nevím.
Všichni okolo mě uklidňují, že mám ještě čas, ale já už bych to tak chtěla zažívat každý den......

weroni
6. led 2008

lici: neboj, aj ja sa toho uz neviem dockat ale ani sa nenazdame a budu nas nase drobce kopkat ostosest 🙂
bublinky mohli byt babo - aspon ja som tak pocula ze to citit ako take jemne bublinkovanie 🙂 no ja som necitila ziadne motyle ziadne bublinky ale taky "stuchanec" - doslova. Len sa mi zda cudne - ak to uz bolo male, tak preco sa to odvtedy nezopakovalo? Ci som si to len nevsugerovala - zacinam mat pocit ze to bol len nejaky divoky pohyb criev a ja som si to zle vysvetlila...

licina
autor
6. led 2008

Weroni
já jsem na tom stejně jako Ty. Když jsem to cítila, byla jsem přesvědčená, že je to ono. Teď s odstupem času začínám vymýšlet, co to bylo jiného.....
Taky míváš ten pocit, že nejsi těhotná??? Kolikrát přemýšlím, jestli tam ten mimísek vůbec je..... 😉

huncut
6. led 2008

Ahojte..čo sa týka toho bruška tak jeho veľkosť závisí aj od toho ako sa drobec ustelie... niekedy je viac vypuklé napravo, potom zasa naľavo...
Ináč pohyby som začala cítiť už od 16 tt, aj ked ma sestrička presviedčala že to ešte nemôže byť ono...ale pravda je taká, že tehuľky ktoré boli štíhlejšie aj ked sú prvorodičky cítia pohyby skôr... no a teraz kedže som v 29tt 6d, tak nielen cítim ale aj vidím, celé bruško sa hýbe, dá sa rozoznať hlavička, zadoček...je to krásne....

licina
autor
6. led 2008

Huncut:
Tak to Ti závidím.....

anta
6. led 2008

Tak to je dobrá diskuze, taky se mi zdálo, že mívám břiško večer mnohem větší než ráno, tak koukám, že se mi to tedy jen nezdálo 😀 😉

huncut
6. led 2008

Licina...neboj dočkáte sa všetky.... teraz to nie sú jemné štuchance do bruška, ale hotové naháňačky, pretáčanie a klopanie... paráda...toľko sa s manželom nasmejeme ked začne miminko vyvádzať...tešte sa 😵

vejinka
6. led 2008

to iste baby...vecer moje brucho vyzera ako v 4 mesiaci..a rano nic

lenulin
6. led 2008

No já to taky tak mám ráno musím bříško hledat a večer už je pěkně vidět 🙂 Ale když si lehnu na bok tak je vidět vždycky.A v bříšku cítí pořád nějaké bublání, ale myslím , že to budou jen střeva 😒 Pohyby asi zatím ne

licina
autor
6. led 2008

Lenulin:
já taky nevím, jestli to jsou pohyby nebo jen práce střev.... 😉

vejinka
6. led 2008

lenulin..tiez take citim...sa smejem ked xce manzel pohladkat brusko..ze pozor lebo uz kope 😀 😀 😀 😀

lenulin
7. led 2008

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat.poslední dobou každý večer mám spodní část bříška úplně tvrdou těsně nad stydkou kostí.Mám pocit, jako by ten náš drobek byl stočený až úplně dolů,stačí když udělám krok do výšky třeba když lezu z vany, tak ten spodek cítím úplně napnutý je možné, aby byl mimisek tak nízko?Je to normál?A taky to cítím když si večer lehnu do postele.Asi si dělá místo jen mi to připadá hodně nízko.Tak jestli má někdo stejné pocity 😉

e.k.t
20. led 2008

pohyby pociťuji někdy od 16 tt a začaly jako jemné bublání, občas se vyskytlo hlavně večer, když jsem se natáhla na zádech. Nebyla jsem si jistá, ale po odběru plodovky se jedno takové bublání změnilo v pořádný čutanec až mi poskočilo břicho, tak jsem si byla jista že bublinky bylo vrtění mimi. Od 20 tt už večer občas pozoruji jak se bříško vrtí. Je to fajn, taky je prvda že když se místo vrtění pohladí tak to přejde.

mysinka
20. led 2008

Souhlasím se všemi...já večer vypadám, jak kdybych měla druhý den rodit 😀 😀

sandrika
20. led 2008

jasne ráno mám vytrovené 😀

e.k.t
20. led 2008

to asi všechny, v noci se nepije a tělo vodu vstřebá tak se to trochu upraví a je to splasklé.

kisska
20. led 2008

Ahojte, je to presne tak, na noc sa babulko uklada hlbsie a ked sa postavis, tak ho aj viac taha dopredu, aj creva ho vytlacaju ako sa plnia (a ono zase creva na oplatku 😉 )
ja som bublanie citila od 13tt, ale vsetci ma presviedcali, ze to nemoze byt mimi. Ale odkedy to uz bol poriadny stuchanec v cca 21tt, tak uz som si ista 😀 no a dnes sa to uz neda s nicim pomylit, dokonca posledne tyzdne aj mavame stikutku a to neviem, ci mam drobca lutovat, alebo sa mu smiat 😕
lenulin - babo by to nemalo byt, skor sa maternica tlaci na mechur, alebo nieco podobne a pokial to neboli... aj ked pocity pri natahovani maternice urcite nie su prijemne... Skus sa spytat dokiho, teraz by si mala ist na uzv, tak nech to pozrie 😉
Drzim vsetkym palce a prajem bezproblemove tehu 🙂

lenulin
21. led 2008

Díky za radu, ve středu jdu na velký ultrazvuk 3D tak jsem sama zvědavá,ale taky se trochu bojím,aby všechno bylo v pořádku,ale vyšetření OSKAR v 12týdnu dopadlo dobře tak snad o bude vše ok.