Razantní změna účesu na mateřské

kexina
5. dub 2018

Mám takový trochu netradiční dotaz. Je tu někdo, kdo na mateřské razantně změnil účes?
Jak jste se k tomu rozhodly?
Na jednu stranu cítím, že by byl správný čas nechat se ostříhat. Bráno z čistě praktického hlediska, krátké vlasy jsou přeci jen praktičtější, navíc mi už v těhotenství začaly vlasy vypadávat po hrstech a ani rok po porodu se to příliš nezlepšílo, i když určité zlepšení tady je. Takže nechci opravdu čekat až budu mít na hlavě těch pověstných pět chlupů v deseti řadách. Ale přiznám se, že se nemůžu rozhoupat. Dlouhé vlasy mám od svých šesti let, kdy jsem si je doslova prosadila navzdory rodičům. A teď si nedokážu představit, že je nebudu mít, navíc ani nevím, jaký střih - zkoušela jsem to přes online program, ale u všech zkoušených střihů mi přišlo, že vypadám jako trotl...
Co bylo pro vás tím hlavním impulsem a jak jste se odhodlaly ten nevratný krok udělat?

podaji
5. dub 2018

No právě to že padaly. A jak byly dlouhé bylo to vidět VŠUDE! Ostříhala jsem je. Vlasům se odlehčilo a dostaly novou vzpruhu 😀 myslím že nemusíš jít na ježka, dobře zvolené a střižené mikádo sluší všem ženám.

leneee
5. dub 2018

Osobne nechapu proc by mela byt materska tim duvodem pro zmenu a nestrihala bych, pokud to opravdu vnitrne nechcete a nejste rozhodnuta, z vasi zpravy mi prijde,ze jeste nejste. V jedne dobe jsem zkratila vlasy po lopatky na tehdy moderni prostrihany uces z vlasu nad ramena. Nezvykla jsem si a hned je zas nechala rust. Jak popisujete vas “vztah” k dlouhym vlasum,tak byste byla asi podobny pripad. Pokud presto myslite na zmenu,tak doporucuji nejit hned na kluka,ale zkratit treba nejdriv pod ramena nebo do delsi podkovy a otestovat zda vam kratsi uces vyhovuje.

kexina
autor
5. dub 2018

@podaji Já mám právě takový široký "prasečí" obličej, tak mi přijde, že všechno, kromě vlasů stažených do ohonu nebo drdolu to jenom zhoršuje...

@leneee Ono upřímně řečeno, já jsem typ člověka, co hodně špatně snáší změny a jsem špatná i z maličkostí, třeba když jsem loni musela vyhodit po x letech sluneční brýle, protože mi praskly. Na "kratší" účes už jsem jednou šla, mám vlasy po zadek a před pár lety jsem si je kvůli práci nechala zkrátit po lopatky. Byl to příšerný nezvyk, ale dokázala jsem se s tím sžít bez nějakých větších problémů. Ale taky vím, že pak tahle délka byla právě dost nepraktická, takže bych asi měla jít do nějaké formy krátkých vlasů, pokud už do toho půjdu. ..... Prostě nerozhodný střelec, no...

tynka9
5. dub 2018

Já mám změnu ráda. Jsem zacyklená v dvou až tříletém schématu dlouhé - krátké. Když mě přestanou dlouhé vlasy bavit (padají/ jsou všude/ bolí mě z nich hlava/nebaví), tak jdu na krátko. Ne teda vyloženě na kluka, ale spíš mikádo, podkova... a ve chvíli, kdy mě přestanou bavit krátké (hlavně ta údržba, časté chození ke kadeřnici, protože mi rychle rostou), tak nechám zase růst, klidně 2-3 roky bez většího zásahu. Většinou je to do délky cca pod lopatky. Baví mě to. Ale třeba sestrenka, ta obrečí, když jí vlasy šmiknou o 5-10 cm, když chtěla vzít jen konečky. A to má vlasy do půl zad, takže rozdíl minimální.

Je ro na vás 😉

letadylkokane
5. dub 2018

@kexina ahoj, s vlasy blbnu uz od puberty, mela jsem na hlave uz vsechno a ve vsech barvach. Pred rokem jsem sundala cervene dready do pasu, co jsem mela tri roky, od vcera mam zas ombre hnedofialove rasta copanky. Mezitim rok klasika hnede mikado 🙂 Zmeny provadim nezavisle na RD, ale spis v ramci nalady 🙂

gorda
5. dub 2018

Ja uz mela na hlave kde co a vzdycky rikam "bez a udelej to, vlasy ti dorostou" :D Muj aktualni pocin

letadylkokane
5. dub 2018

@gorda slusi vam to 🙂

frufrunka
5. dub 2018

Pro mě byla tím hlavním impulsem hlavně vypelichanost... Jenže jsem zjistila, že krátké vlasy dají daleko víc práce, nejdou jen tak stáhnout do copu nebo culíku, štvaly mě úplně všude. Takže teď jsem opět pyšná dlouhovláska. Propadla jsem přírodním barvám, takže ráda barvím a experimentuji, před dvěma měsíci jsem byla tmavě hnědá, dneska jsem spíš zrzavá... 🙂 A když není čas ráno umýt vlasy, stáhnu to do culíku a je to. Stejně tak, když přijdu po náročném pracovním maratonu, tak se řídím heslem - vlasy nahoru, podprsenku dolů, břicho povolit! 😀 A to s krátkým mikádem dost dobře nešlo... Ale ostříhání jsem nelitovala, byl to asi jediný možný způsob, jak vlasy ozdravit, sjednotit délku vlasů původních a dorůstajících po kojení. A být blbě ostříhaná, to je ten nejmenší průšvih, který se v životě může stát... 😉 Vlasy dorostou. A jestli máš teď dlouhé a chceš změnu, běž určitě do toho! Ostříhané vlasy daruj onkoláčkům nebo dlouhovlásce a i kdyby ses v krátkých úplně necítila, může Tě hřát pocit, že jsi hodně moc pomohla... 😉

normalnimatka
5. dub 2018

vypadávání chápu, ale moc nechápu, proč si lidi myslej, že kratší vlasy jsou jednodušší na údržbu. nonaopak, jako záleží, co za vlasy taky máš. ale většinou se to pak různě kroutí a musíš to krotit. a na nějaký spešl foukání, žehlení, nakrucování...fakt nemám čas ani náladu. dlouhý vlasy zapneš do culíku nebo drdolu a máš celej den pokoj. a údržba?😃 stačí to občas umejt...😃 a co si budem povidat, je to prostě hezký🙂)) většinou.
mně naopak přijde docela divnej ten fenomén ostříhat se na mikádo, když se stanu matkou. razim heslo, nos dlouhý vlasy, dokud si to můžeš dovolit. v nějakejch pětačtyřiceti, nebo i dřív vypadaj na spoustě ženskejch dlouhý vlasy už divně a nelichotivě. takže užívám, dokud můžu🙂)) na to stříhání beztak jednou chtě-nechtě dojde, pokud nepřejdu rovnou do babkovskýho drdolu😃

jana_toula
6. dub 2018

Tak já šla dlouhých po krátké. Právě kvůli padání vlasů. A pak taky jsem si říkala, že mateřská je jediná možnost, mohu udělat s vlasy cokoliv. Jinak pracujis lidmi a mohlo by se to to vedení nelibit. Přidávám svou proměnu před, pak po upravená a namalovaná a jednu bez úpravy.

lobella
6. dub 2018

Ja mela take vzdy dlouhe vlasy navzdory rodine, ta by me osmikala. Byl jsem jedina, kdo mel dlouhe vlasy. Pred svatbou jsem je mela po zadek, nechala jsem je smiknout pod lopatky a po svatbe jsem je smikla kousek pod ramena a ted uu se pohravam je smiknout jeste tak o 5-10 cisel. Mne uz ale stvaly. Sice jsem si to bez dlouhých neumela predstavot, ale neustale zamotavaji vlasu, manzel mi ke v noci prilehaval, zaviraji do zipu, uz me to stvalo... Navic jsme se ve dobe snazili o prcka a ja potrebovala zamestnat hlavu jinak, tak jsem to smikla a skvele, parada. Ale sama musis vedet, zda te uz stvou nebo proc je chces schodit🙂 a kdyby se to nepovedlo... Jsou to jen vlasy a ty dorostou...

marii90
6. dub 2018

Pokud mi nezacnou padat vlasy, necham rozhodne dlouhe (uceses, hodis do culiku nebo drdolu a je klid). Kratke se musi vic udrzovat - zastrihavat, tvarovat (nebo ja mam tak debilni vlasy, ze jsem jak dikobraz, kdyz je nezpacifikuju dostatecne 😂 ). Ale kazde vyhovuje neco jinyho ☺

marii90
6. dub 2018

Jo a sera razi moto "Vlasy rostou", takze uz jsem kvuli tomu skoncila jednou na jezka 😂 Ale pro me to je neprakticke a doufam, ze nebudu muset resit, jestli to ostriham, nebo ne 😮

blka
6. dub 2018

@normalnimatka a kdy je ta hranice udělat z dlouhých kratke, aby ženská nevypadala jako stará mladá? Nad tím už nějakou dobu přemýšlím.

blka
6. dub 2018

@kexina já jsem se chtěla ostříhat na podzim. Vlasy mám od malička dlouhé a říkala jsem si, že bych je věnovala onkolackum. Syn mi to zatrhl, že chce, abych měla dlouhé vlasy😀. Příští týden jdu na konečky a su ráda, že jsem to tenkrát nestrihla. Ale spis by to byl pro mě nezvyk a nemam rada změny. Takhle ale přemýšlím, jestli nejsem moc tuctova. Ale kamarádka má dlouhé vlasy a vím, že kdybych byla ostrihana, tak ji je budu závidět 😀

penelopaw
6. dub 2018

Taky jsem zkrátila... vlasy na záda šly do délky na mikádo - důvod: padání, lepší údržba, rychlejší schnutí, nikde jsem nemusela lovit dlouhé vlasy, dítě mě nervalo 🙂.

rousse
6. dub 2018

já takhle shazovala po svatbě - měla jsem vlasy do půli zad a šla jsem na ultrakrátkou podkovu a bylo to super rozhodnutí. Za mě je úplně jedno, jestli to přijde na MD, po porodu, po svatbě, kdykoliv...Já si vlasy taky pěstovala strašně dlouho, a dost jsem si na nich zakládala, ale prostě už mě to nebavilo a byl to úžasný pocit úlevy. Hlava o 10 kilo lehčí, byla jsem nadšená🙂 Teď jsem viděla staré fotky z odby, kdy jsem je měla nejdelší, tak jsem se rozhodla zase pro pěstování 😀

rousse
6. dub 2018

A toto nebyla moje nej délka - měla jsem je delší🙂 takže za mě fandím, jděte do toho....jsou to vlasy - zase narostou🙂

eldrag
6. dub 2018

jo mam vlnite a problematicke vlasy, uz me to stvalo vlasy po ramena, porad culik porad jak cuchta, takze strojek a na 2cm :D a byl klid manzel nadšeny a ja spokojena, na leto to bylo super, naučila jsem se nosit naušnice a užívala si to :D

katkatomaskova
6. dub 2018

@eldrag Ježíši tak to si vůbec nedokážu představit 😂😂 Já mám dlouhé vlasy celý život, a když jsem šla na VŠ, šmikla jsem ofinu a (tenkrát) přítel to rozdýchával několik týdnů... 😂 TEn je úplně závislák na mých vlasech... 😂 Takže kdybych přišla se 2cm na hlavě, tak by nejdřív asi dostal infarkt a pak bych šla z domu... 😂😂 Když jedu na klasickou "údržbu", ke kamarádce kadeřnici, ten den neustále oběma klade na srdce - jen konečky, jasný ??!! 😝😂😂 Jste odvážná, že jste to dala tak brutálně zkrátit! 😎

eldrag
6. dub 2018

@katkatomaskova ja s tim problem nemam :D cely život dělama razantní zmeny, ted mam jen ostruvek vlasy cca 15cm takže na pankáče navíc modré konečky :D

katkatomaskova
6. dub 2018

@eldrag 😂 Jste borec 👏

luj89
6. dub 2018

ahoj, tak ja si naopak vlasy na materske nechavam dorust, protoze je a kratkymi je vic prace a musis chodit casteji ke kadernici. pred MD jsem mela takovou tu podkovu, ale vlasy vpredu delsi jen na jedne strane. vypadalo to hezky.

kexina
autor
6. dub 2018

@normalnimatka No právě, že ty mikáda atp. jsou příšerný na údržbu, takže jediná možnost ostříhání je "na kluka". Já bych o změně ještě neuvažovala, ale jak píšu, to vypadávání mě dost děsí a navíc... v tomhle mě straší z minulosti jedna mamčina kolegyně, která se taky nechtěla vzdát dlouhých vlasů. Kdysi měla asi krásné vlasy, ale já si ji pamatuji už jako cca 45letou, když měla na hlavě to, čemu se tady říká "pochcaná sláma po dešti". Takže jsem se zapřísáhla, že to nenechám dojít takhle, že je lepší se nechat ostříhat dokud jsou vlasy ještě pěkné. A vzhledem k tomu, že jsem už dosáhla Kristových let, tak nejmladší taky už nejsem. Ale je fakt, že se s tím zatím nějak nedokážu vnitřně smířit.

@blka Tak moje mamka si nechala své dlouhé vlasy ostříhat přesně v tomhle věku, co jsem teď já. Akorát já v tu dobu měla 3 roky a (prý, já si to nepamatuju) jsem to ořvala, že "maminka už není princezna". 😀

@eldrag Chlap sice denně nadává, že jsou všude moje vlasy, ale když jsem řekla, že je ostříhám, tak prý v žádném případě. 😀

normalnimatka
6. dub 2018

@blka to je asi individuální i podle vzhledu stáří obličeje a tak...nedokážu říct🙂 myslim, že u padesátnic jsou vyloženě dlouhý vlasy už divný dost. u 45 jak kdy...tak někdo kdo vypadá jak Krainová, tak je asi v pohodě:D ale i mnohý 40letý vypadaj už sešle:D
prostě jak se kdo cejtí🙂 ale to je o pocitu no..ten kdo má vyloženě dlouhý vlasy i v těch 50, tak z toho má asi taky dobrej pocit:D a každej by měl nosit to, aby se v tom cejtil dobře a okolí je po tom houby.

normalnimatka
6. dub 2018

@kexina hele ale nevim jak jsi dlouho po porodu, ale tohle je úplně normální a vrátí se to pravděpodobně do původního stavu🙂 lze to i podpořit potrav. doplňkama třeba, ale po porodu to prostě fakt padá. ale uvidíš, že za nějakj tři čtvrtě rok ti budou dorůstat ty, co vypadaly🙂

a tak ta tvá známá....no tam záleží na tom, co s těma vlasama taky děláš, aby prostě vypadaly dobře žejo:D pochcaná schlíplá sláma, to je jako blbý, ale ty ten případ bejt nemusíš🙂

kexina
autor
6. dub 2018

@normalnimatka Mně začaly padat už v těhotenství, asi dva měsíce po porodu se to spravilo a pak to začalo znovu. Teď jsem rok po porodu a myslím, že to držím jakž takž pod kontrolou jen díky tomu, že zobu Donna Hair.

gorda
6. dub 2018

@kexina Vyprdni se na vitaminy, na pochyby, na strach a na chlapa. Neprodavas barak, nejdes si odoperovat prsa. :D Aspon budes priste vedet, jaky to je a jestli to za to stoji. ;)

evulinka27
6. dub 2018

ano, je to rozdíl asi 9let, ale změny byly vždy náhlé 🙂 z opravdu dlouhých po vlasy k ramenům, to jsem nosila asi 2roky a pak rovnou nakrátko a tak to mám už x-let. k dlouhým bych se už nevrátila.

sobist
6. dub 2018

Já se nechala ostříhat už dvakrát, normálně nosím vlasy po/pod prsa, stříhala jsem po/nad ramena. Z obou těchto procedur si pamatuji, jak moc nespokojená jsem byla s tím, jak vypadám - a přitom, když se podívám na fotky, tak hned říkám, že bych se zas měla nechat ostříhat. 😃 Takže pokud chceš, jdi do toho. Doroste to. 🙂 Však se nemusíš hned stříhat úplně na krátko, já to měla vždycky tak, aby to šlo stáhnout do culíku (přední vlasy mi sice vypadávaly, ale daly se zastrčit za ucho a dobrý), a co jsem koukala na ty své fotky, tak ani ne po roce mi to fakt narostlo zpátky. 🙂 Takže bych ještě zauvažovala, jak rychle ti rostou vlasy.

Jo a impulsem pro mě bylo, že mi ty vlasy odrůstají docela rychle a barvila jsem se - ta barva byla super, ale rychle se vymývala, navíc ty odrosty, to mě nebavilo. Takhle ty peníze za dvě barvy měsíčně můžu vrazit do něčeho jiného, ty hnusné chumle mi odrostou a pak třeba zkusím nějakou přírodnější barvu. 🙂 Bohužel mám "myší šedou" a ačkoliv je mi 28, mám tam i šediny. 🙂