Robila som brušáky a začala slabo krvácať

nestea.ada
1. bře 2009

Mám 17...pred týždnom som mala pohlavný styk, ktorý bol ale s ochranou...ja viem že kondomy niesú na 100%...o týžden by som mala dostať menštruáciu...ale dnes ráno som cvičila brušáky a začala som slabo krvácať. Teraz sa bojím....počula som, že ak je žena tehotná a robí brušáky môže zostať nepolodná.....ja sa bojím...je to naozaj tak? možno som dostala predčasne...ale čo ak nie? :(

emamamamu
1. bře 2009

no to je neco jako kdyz radime vsechny kolektivne na jedne diskuzi ohledne potratu a pak zjistime, ze si z nas dotycna delala srandu, ze?🙂

barborenka
1. bře 2009

preco si myslis ze si robi srandu?je to tak trochu nerealne napisane ale ja si myslim ze v dnesnej dobe este take dievcata existuju co niektore veci nevedia

emamamamu
1. bře 2009

ja radsi neverim a pak jsem mile prekvapena, nez verit kazdemu a byt zklamana🙂 ale dyt to je jedno..dozvedela se co chtela a je to🙂

nikka.vo
1. bře 2009

Emamamamu, takže je lepší rovnou někoho nařknout z toho, že i z nás dělá prdel a strapňovat toho dotyčného? 😕 To by totiž byl trapas, kdybychom tu odpověděli a najednou se dozvěděli, že se někdo baví na nás účet, že? 😖 V mém okolí mám pár lidí se staršími rodiči a opravdu se s dětmi o TAKOVÝCH věcech nebaví 😉 A to že má dnes internet kde kdo ještě neznamená, že 17 holka bude surfovat a vždělávat se v oblasti sexuality, nebo mentruace a já nevim čeho 😕

Zrovna taková otázka, jestli mohla potratit po sklapovačkách mi ještě neřijde tak strašně stupidní, najde se dost těhulí, co řeší jestli si smí v těhotenství obarvit hlavu apod, aby to neublížilo miminku 😅 . Tak proč by nemohla 17 holka napsat takový dotaz.

tomaslavka3
1. bře 2009

nestea.ada-tak,co ty na to?Vidis viacere si myslia,ze si robis srandu.Ak sem prides precitat si pomoc pre teba skus nam blizsie vysvetlit,ze nie vsetky dievcata v tvojomn veku vedia pomenej na dnesnu dobu./citala som,ze s mamou sa o takych veciach nebavis/.A ten kondom vam praskol,ked mas taku obavu?

babatko88
1. bře 2009

ja som bola v ôsmom týždni, keď som sa dozvedela, že čakám bábo a dovtedy som každý deň cvičila... a nič sa nestalo, bábo bolo zdravé, všetko ok, takže by som na tvojom mieste bola v poho, ale keď sa bojíš, skús po menzese zájsť k doktorovi a uvidíš sama

emamamamu
1. bře 2009

babatko to zavidim, ja v osmem tydnu lezela a umirala..😀

babatko88
1. bře 2009

ja som o tom nevedela 😀 ale celé tehotenstvo som bola v pohode, bez komplikácii, takže som bola happy 😀 a prečo umírala?

emamamamu
1. bře 2009

ja se jen pohla a uz me natahlo...😀 ja citila i sousedku z vedlejsi vesnice, jak smrdi potem...😀 a to uz jsem tusila, ze se neco deje..🙂 ale ted uz jsem v pohode nastesti..jen me trapi zada, ale neco mi byt musi, zejo🙂
a parkrat mi to ujede a rvu, ze tehu uz nikdy....a pak zacnu zase vybirat kocarky a jmena..😀 😀

babatko88
1. bře 2009

😉 tak to nezávidím, ale to prejde, ja som po pôrode hovorila už nikdy, a keď teraz vidím mimčo, tak chcem hneď dvojičky 😀 xi, blbé, čo?

emamamamu
1. bře 2009

no tak to ja se spis modlim, abych nemela dvojcata..mamka je dvojce 😲 😀 😀
tak ti drzim palce, at ti Jezisek nadeli dvojcatka..😀 ja budu obdivovat vase fotky..🙂

majcik
1. bře 2009

Mne je smutno z takychto otazok ... nemyslim si, ze som nejako stara, ale nastastie som mala v tom veku trochu ine problemy a len konstatujem, ze ako sa rychlo vyvoj posuva ... uff, normalne mam strach o svoje dieta.

Bravo a ine podobne platky nepovazujem za vhodne zdroje na ziskanie informacii o sexe, zenskej plodnosti a podobne. Idealne je, ked dieta dostane prve info od svojich rodicov, no dobre vieme, ze to tak vsade, zial, nefunguje. Ale tak v dnesnej dobe existuje myslim si, ze dost kvalitnej odbornej literatury, viacere internetove stranky, kde sa daju najst info o zenskej plodnosti, cykle a podobne. To by mala podla mna kazda zena vediet, ako to v jej organizme funguje... mna to teda osobne zaujimalo a aj zaujima a hladala som info. A zvlast, ked sa niekto chysta zit intimne, tak by mal vediet trosku viac z tejto oblasti ... nechcem nikoho kritizovat ani zatracovat .... len mi nedalo napisat svoj nazor.

babatko88
1. bře 2009

emamamamu, 🙂 dík, ale myslím, že by som sa pri nich zblázdnila, som strašný nervák 😎

emamamamu
1. bře 2009

majcik zvlastniotazka v dobe, kdy rodi ctrnactilete holky, ze?🙂
podle me hodne deti zjima sexualni vychova, tak by se tomu meli ve skole taky podle toho venovat....

kubaka
1. bře 2009

no, ono jde taky o zodpovědnost a zralost k určitým činnostem: pokud souložím, tak bych taky už měla něco o tom vědět, informovat se, ovšem ze seriozních zdrojů - ne od kámošek, které ví ještě větší houby než já. Takže možná je to nefér se nestee posmívat - je to spíš trpce úsměvném, ale taky nám nemůžete mít za zlé, že nás to rozveselilo. Tady na koňovi se toho člověk opravdu dočte hodně, nad čím kroutí hlavou. plyne z toho jedno: lidé buď nečtou vůbec nebo jen bezcené tiskoviny, ale nečtou naučnou literaturu. Pak kladou tyhle otázky ☹

Elite- blud to není - 95 % žen by těhotenský test ještě před menstruací měla falešně negativní, přestože by těhotné byly. Opravdu spolehlivý je ten test právě až pár dní po vynechání. Potom už je hladina hormonů tak vysoká, že nemůže vyjít falešně negativní. Že ty jsi v těch 5% je opravdu výjimka, na kterou se ovšem nedá spoléhat.

babatko88
1. bře 2009

kubaka, 😵 s tvojím názorom súhlasím, mladý nič nevedia, no a na rodičov sa vždy spoliehať tiež nedá, napr. ja som všetko našla na nete 😀 moderná doba 😀

emamamamu
1. bře 2009

ja mela jako mala knizku Lidske telo a mam ji doted 😎 hezky v obalu, aby se ji nic nestalo..co ja se tam dozvedela veci!
a mamky bych se asi nezeptala na to, jestli otehotnim s polstarem, nebo jestli potratim pri sklapovackach (me by to proste logicky nenapadlo😀 )

babatko88
1. bře 2009

😀 😀 😀

majcik
1. bře 2009

Babatko - prave preto si hovorim, ze najlepsie bude to svojmu dietatu vysvetlit doma a podat takou formou, ako my rodicia uzname za najvhodnejsie ...
Na nete sa da vela najst .... aj ked si myslim, ze tvorcovia modreho konika tuto stranku nespravili privatne na takyto ucel ...

emamamamu
1. bře 2009

ted uz vim, co vsechno budu muset s detma probrat...😀 uz ted se bojim, az se me zepta, jak vzniklo...😀😀😀 budu si muset neco vymyslet...😀

astrane
1. bře 2009

No jo,za nás nebyl ani mobil,teprv začínali a internet?Windows 3.0-na těch jsme začínali na gymplu... 😀
ale to Bravo mi přišlo už tenkrát divný...A kamošky se chodili ptát mě-v tomto směru jsem měla nejvíc vědomostí a celkem přehled(i když si myslely že zkušenosti ještě ne 😉 ) a taky jsem se mohla zeptat jako jediná mamky,ta stím tajnosti nedělala... 😔

majcik
1. bře 2009

Ema - preco vymysliet?? Ja by som povedala, ze skor premysliet sposob, ako mu to poviem ... ale urcite pravdu ... aby neskor nemalo taketo problemy. Odbornici odporucaju, ze dietatu treba na otazky ohladom sexuality vzdy odpovedat ... hoci aj strucne a vzdy primerane veku a ich chapaniu ... ale nie ich odbavit odpovedou typu "si este na to maly/mala", "na toto mas este cas" , ale zas ani historkami o bocianovi a podobne.

astrane
1. bře 2009

Já měla Když dívka dospívá 🙂

emamamamu
1. bře 2009

astrane ja mela od moji babicky jeste nejakou chytrou knizku....nejakych snad sto otazek dospivajicich zen nebo co..😀 😀 to bylo Bravicko...😀
majcik no uz ted si natrenuju nejakou rec o tom, jak jsme se meli radi a...tatinek dostal pod stromecek hezky darecek...a tak ho chtel vyzkouset a v lednu uz bylo mamince zle od zaludku 😀 😀 😀 😀 😀

majcik
1. bře 2009

Astrane - ale literatura existovala ... kniznice a podobne.

babatko88
1. bře 2009

majcik, jasné, že najlepšie tieto infošky podá rodič, len treba vymyslieť spôsob ako mu to povedať, teda podľa veku, v ktorom to bude chcieť vedieť, kamošky sa to napr. opýtala už 2ročná dcérka, že kde a ako sa narodila, keď mi to malá potom referovala, čo jej mama povedala, skoro ma trafilo, nebolo to síce o bocianoch, ale niečo v tom zmysle, že keď sa mama a ocko ľúbia, tak mame začne rásť bruško a z bruška jej vybrali ju, to beriem, nie je to najhoršia verzia pre 2ročné dieťa, nie?

majcik
1. bře 2009

Babatko - ja mam este len 11-mesacne dieta, ktore este taketo veci netrapia, ale ak aj hej, neviem o tom 😀

Podla mna, ak to dotycna mamina uznala za vhodne, tak moze byt ... zalezi od konkretneho dietata, neviem si momentalne celkom predstavit, ze ake vnimanie a myslenie moze mat 2-rocne decko. ... ale ak to malej stacilo, tak pohodka 🙂

babatko88
1. bře 2009

majcik, to neviem ani ja, my budeme mať 18mesiacov a ledva povieme mama, takže ešte mám čas rozmýšľať nad týmto, ale určite viem, že malého nepošlem za tatom, aby mu to vysvetlil, lebo si viem predstaviť tú katastrofu: "veď zistíš, že to nemáš len na cikanie" čistý chlap, takto odbil môj bratranec svojho syna, a malému to asi stačilo, viac sa nepýtal 😀

emamamamu
1. bře 2009

😀 😀 😀 😀 😀 😀 asi to taky reknu na rovinu...😀

astrane
1. bře 2009

Nášš malej přišel ze školky s tím,že už to ví-předtím se neptal....-Máma a táta se mají rádi,pak má máma mimi v bříšku a ven se dostane tunelem.. 🙂 Jsem se musela v duchu smát.Stačilo mu to.A pak jsem čekala Staníka,tak byl na UTZ se mnou a tam to mimi viděl,že tam fakt je.A prý jesti taky poleze ven tunelem.Řekla jsem že jo.Teď už ví,že některým miminkám to tunelem nejde,tak oak jdou přímo bříškem,který se rozřízne a je to operace.Zatím naštěstí nepátrá po tom,kde je ten tunel a jak vypadá 😀 😀 😀