S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

jalao
5. lis 2009

Dari, mne vyberali znamienka len na chrbte, takze som fakticky nic nevidela, len citila...a potom uz nic necitila vlastne 😉 😉 😉 , ale mala som tremu, to sa priznam! Zial, nemal kto som mnou ist a raz som bola takto autom a vypalovali mi pod okom jedno take mensie a Dr. mi oko ako piratovi prelepila, tak som odsoferovala s jednym okom...no to bola fakt zaumyvana situacia!! 😀 😀 😀 Uz mam veru niekolko jazviciek na chrbte, ale som spokojnejsia, hoci aj s jazvickami. 😉 😉

veronkaj
5. lis 2009

je to tak, že ked to neurobím ja s dcérou oni sa ničoho nedotknú,
ale do chladničky a na tanier si vždy cestu nájdu a čisté veci mať je samozrejmé aj všetko.
a ked sa ozvem, tak v podstate to berú tak, že je to tak ako to má byť, a námietka že nebývajú v hoteli už z mojej strany bola, proste celý život deti rozmaznávali, čo chceli to mali a teraz ked by niekto od neho niečo chcel tak koniec oheň na streche a bude fakt nepoužitelný.

Už minule, ked som mu chcela povedať že nech nemíňa za deň 3 uteráky a vynáša aspon smeti tak sa dlho drahý k tomu nemal ho zavolať na pokec a aj to sa mu nepáčilo, že mu to chcem povedať.

rozmýšlam, že či by nepomohlo, keby som drahému povedala nech vysvetlí synovi aj predo mnou že dom nieje hotel, a že ked má farjerku a prespáva u nás alebo trávi u nás dni tak že okrem toho že sa osprchujú okúpu a tak mohli by niečo aj pomôcť a že keď si máme zvyknúť na jeho frajerku občas by mohli byť aj s nami lebo okrem pozdravu sme s ňou neprehovorili.

teodorka
5. lis 2009

veronka otazka:
Si tam stastna ?daj si pre a proti a sama uvidis ....bud si otvoris hubu a sa spamataju ,bud sa spakujes a sa spamataju alebo budes ticho a spamatas sa Ty 😀 😕 ☹ prepac ...ja sa poznam ja vela kricim ,vrieskam a potom sa u nas veci hybu inac by sme tu pomreli ...bud sa prisposobis Ty lenivym alebo lenivy mne ...ine riesenie nevidim a toto co si povedala nam by som s velkym revom povedala muzovi jeho synovi a buchla dvere za sebou ...to by som urobila ja ...ale Tvoj zivot je len Tvoj zivot
a baby momentalne som doma ...do roboty pojdem okolo 13 ... 🙂

frisbee
autor
5. lis 2009

Na tvojom mieste by som mu ani neprala...je dospelý...manželka mu tiež nebude robiť otroka,je nová doba.....naozaj tam nie si najatá pracovná sila..normálne mi to zdvihlo adrenalín,že mu nie je trápne,keď sa tvári ako dospelý,že ho niekto musí obskakovať...nerob mu nič,on si to uvedomí...otec po ňom tiež upratovať nebude. 😠

jalao
5. lis 2009

VEron, isto, ze vy dve ste sa pristahovali tam...ale ved ty si tam neprisla byvat ako personal!! Mozu byt stastni, ze ta maju a maju doma teple jedlo, do kelu, uplne ma to poburuje! A kym ste tam s malou nebyvali, kto im varil, pral a zehlil a upratoval?? Mozno aj sami, ale v mensej miere...ale tym, ze uz si tam, uplne automaticky sa toto bremeno prenieslo na teba... Muza chapem, isto je rad, ze vas ma, ale mlady to podla mna hlavne riadne zneuziva... 😖 😖 nehnevaj sa za moj nazor, ale mne to takto pripada.

vanja
5. lis 2009

veronkaj, ja keď som chodila s mojím manželom ešte, tak keď sme v piatok po diskotéke išli k nim domov spať, tak som v sobotu normálne ráno vstala a pomáhala budúcej svokre čo potrebovala. Takže sa tiež divím že toto mladé je také drzé. 🙄

jalao
5. lis 2009

Kokso, ale tomu mlademu nakladame... 😀 😀 😀 Snad nie je len fiktivny... 😀 😀 😀

frisbee
autor
5. lis 2009

veri..a ešte niečo...frajerka mu može pomocť stlačiť čudlíček aj na pračke s jeho vecami..kua,keby mal 12,tak ho obskakujem,ale toto??? 😠 😠 😠

jalao
5. lis 2009

Ahoj Vanka, bola lepsia noc?
Baby a rozposlala som trosku mailov... 😉 😉

jalao
5. lis 2009

Fris, ja som citala, ze co ty pises...pomoct stlacit cudlicek...az potom som docitala, ze na pracke... 😀 😀
No, ja by som mu, ako sa poznam, pripravila normalne obcas zoznam povinnosti, kedze je on cely den doma a tato s Veronkou v praci, nie? Spusti pracku, vyves pradlo, sprac kuchynu, alebo skoc kupit to a to...ved to nie je nic zlozite, to zvladne aj moj 14 rocny...bol by uzitocny a bolo by to aj spravodlivejsie, nie?? Ake urazanie?? 😠 😠

veronkaj
5. lis 2009

teodorka - správna otázka

som šťastná po tej stránke že môžem byť s polovičkou aj ked zase iba večer, a moja dcéra môže mať psika, a má vlastnú detskú , zmenili sme kvôli tomu školu takže nech bude ako bude nemôžem odísť, kvôli nej.

a máš pravdu teodorka otázka či som šťastná???
nuž beriem to tak, že dobre varím teraz pre 4, upratujem, lebo dobre chlap po sebe upratovať nebude, ale priateľ kolko krát umyje riad, alebo ak potrebujem prádlo vyvešá, ide do obchodu. a občas si ideme niekde sadnúť.

teodorka ťažko je rozhodovať sa čo je to nasprávnejšie, hnevá ma to, pokial sám syn dobre, najprv to bolo že sa učí do školy a ja neviem čo a teraz ?? je v podstate flákač a ocko to nevidí alebo nechce vidieť. mladý chlapec aby si nenašiel robotu zatial akúkolvek. lenže na druhej strane sú tam doma, a ked niečo poviem tak to berú ako vytýkanie. berú to v zlom a ja som zas tá najhoršia a v podstate upratovanie a varenie je ženská vec. a že ved či myslím že aj inde je to inak.

Trvala som na tom, že vymeníme aspon spálňu asi 3x sme boli v nábytku pozrieť a nič takého sme nanašli a tým celý pokus skončil, a aj tak tvrdí že teraz nie sú na to peniaze lebo treba dorobiť dielnu a dom a stále máme úver.proste nič pre nás, všetko ide ako ked sme spolu chodili len s tým rozdielom že večer vedla seba zaspávame a varím každý deň, účty mi stúpli a pribudol k nám malý kuťo, dcéra má detskú a novú školu.

a všetko po čom som kedy túžila a dúfala sa postupne pri našich debatách rozplynulo.

nie som šťastná.
a pomaly to začínam brať ako bývanie pod jednou strechou a čakám kedy mladý zahlási že si tam nasťahuje polovičku alebo že bude otcom a začínam to brať tak, že dobre dcéra si aspon trochu a je spokojná. Začínam to brať tak že tam bývam a preto platím účty teda že dcéra je tam viac cez deň a nie som sama.
a už nemám ani veľmi chuť písať nejakú zmluvu medzi nami o všetkom jediné asi čo už urobím že to čo som vložila keby sme sa rozišli nech mi vráti.nič viac.

frisbee
autor
5. lis 2009

teraz čítam,čo si písala hore...veri,tak inak....to nie je normálne,že ty tam budeš robiť všetko...ty a tvoja dcéra...je to spoločná domácnosť?Je.A tiež je 21.storočie a my nie sme otrokyne.Skús ich nechať s nežným výrazom v baráku s nevysypanými košmi a nevypranými uterákmi.Urob na chladničku rozpis,kto kedy vynáša...nevyniesol si si,máš to tam a je to...ježiš,ja by som revala ako pavián,oni ťa nerešektujú ako rovnocennú partnerku,baba nie je upratovačka.Chápem,že každá z nás chce mať peknú domácnosť,ale toto je moc...dospelé hovado a vy okolo neho budete chodiť ako okolo boľavého zadku...takto vychovala moja matka brata,ja som mala vojnu,a on sa jej mohol vytentovať na hlavu!Dodnes mám pocit krivdy,nedousť,aby toto prežívala aj tvoja dcéra.Ja sa tým trápim 34 rokov,odkedy ma dali preč z domu k babičke.

veronkaj
5. lis 2009

jalao áno využíva to

a kým som s nimi nebývala rok som tam chodila viac menej pravidelne na víkendy kedy som vždy všetko upratala, okná umývala, cez víkend vždy poprala, požehlila navarila,
cez týždeň chodili bud k sestre pre jedlo taá im varila alebo do reštiky a ostatné počkalo na mňa, občas sa posnažili a ked som nebola dlhšie tak oco nakázal upratať a upratali spolu.

a na žiadny názor sa nehnevám, nebola som v takej to situácii ešte a som trochu inak vychovaná aj život ma naučil takže tak

priklad, včera som doniesla papier jeden potvrdený že sa uchádzal mladý o prácu kvôli úradu práce pred tým som mu tiež doniesla asi tri, čo mám možnosť dať pečiatky a odpovedˇ... to iba jeden??? žiadne ďakujem nič.

jalao a nieje fiktívny ale skutočný aj ked fešák ale ja byť jeho mamou tak by bol inak vychovaný.

frisbee
autor
5. lis 2009

miláčik,ty mu vybavuješ aj takéto veci???

jalao
5. lis 2009

Veronka, ja byvam s MM tiez len vecer a to este kadejake ine aktivity, to by som nebrala ako problem, ze ste spolu vecer, ved zit musite z niecoho a ak je dcerka stastna, to je tiez super, ak by mala s tebou byvat nasilu u "nejakeho uja", to by ma trapilo, ale takto je zrejme spokojna a zvykla si, nie? Pises, ze si tam len 2 mesiace, to je este kratko na to, aby sa vsetko utriaslo, vy si este len zrejme urcujete vsetky pravidla a zvykate si na seba, to chce tiez cas, hlavne nech netahas za ten kratsi koniec...hoci si v jeho chalupe, ale investujes tam velmi vela energie zase, ako vieme... 😉 😉 A co sa tyka tych ocakavani a sklamani...to sme si uz vraveli...vsetko je to o uhle pohladu. 😉 😉 😉

veronkaj
5. lis 2009

bude rozhovor s polovičkou a vysvetlím mu to , že budú pomáhať všetci aj to že sa mi to nepáči, a zas to bude brať ako vytýkanie. a že je načase aby sa naučil aj mladý pracovať. lebo potom ani ja nemám právo žiadať pomoc od mojej dcéry. a ešte raz ked tento týždeň príde mladá poviem jej nech si pekne sadne že s ňou chcem prehodiť pár slov. teda ak dovtedy nebude tichá domácnosť s polovičkou a kedže je to hlavne jeho dom tak musí byť pri tom a povedať to aj on.
dnes ked prídem všetko upracem a zajtra je piatok bude pohovor s drahým.
vlastne máte pravdu prečo by prádlo v koši malo čakať kým ho dám do pračky alebo to mladý robí tak, že si občas ak niečo potrebuje vyberie z tej kopy a dá si oprať, už sa stalo raz že umyl riad, ale prečo by nemohol raz za čas aj povysávať. alebo mu dám rozpis čo potrebujem kúpiť a ked ide zo školy nech kúpi a nemusím ja utekať o 18 večer ešte do obchodu. ale najprv sa porozprávam a zistím čo vlastne robili počas ich maminy.

frisbee
autor
5. lis 2009

veri,srdiečko,kašli na ohovor,chlaov to akurát obťažuje..naíš rozis na chladničku,ri večeri im to nežne ukáž a koniec.Nediskutovať.To je úplne zbytočné a ty budeš nešťastná.Ja som na tvojej strane,a veľmi dobre viem,ako to funguje,mm tvrdí,že si vzal chlapa 😉

teodorka
5. lis 2009

veronka vsak si sama varis kasu 😎 😎 😎 a potom sa cudujes ze je nechutna 😝
a este nic si nespomenula o laske Tvojej a Tvojho chlapa ...to bolo pre mna prvorade v tej otazke ci si spokojna...nie upratovanie ,varenie,zehlenie...a tak, to robime vsetky len zalezi ci sme v tom vztahu stastni ,ci sa na seba tesime ,ci si vazime kazdu chvilu prezitu spolu ...a musi to byt obojstranne

veronkaj
5. lis 2009

teodorka bolo to v tej odpovedi, :všetko čomu som verila a túžila a snažila sa sa rozplynulo počas rozhovorov a dní, ľúbi ma ale na syna aj všetko je tak citlivý že čokolvek poviem tak berie ako výčitku.

žila som doteraz sama s dcérou
fris pomôž ako mám asi urobiť taký zoznam prác

ako by to malo vyzerať, nikdy som to nerobila ani nepotrebovala,

ja chodím do práce ráno o 5,30 vraciam sa večer tak o 18,30, priateľ vstáva o 7,30 a kedy odchádza neviem ale asi tak o 8,00 a prichádza tiež tak okolo 18,00
dcéra ráno o 7 vstane vyvenčí psa, poupratuje ak niečo narobil v garáži dá mu jesť a vodu a ide do školy, poobede okolo 13,30 príde a od tej doby má na starosti psa, učenie, a čo jej nakážem to urobí
syn polovičky - teraz chodí na kurz od 9-15h takže ráno musí vstať ide na kurz a potom ????? frajerka alebo kamoška alebo je v izbe sám na pc až do neskorých nočných hodín a cez víkend zábava.

ako by ste urobili rozpis približný vy?? máme 1 p.rod. dom.

frisbee
autor
5. lis 2009

veri..večer sa pozri,čo je treba urobiť...mladý má ráno času dosť,može vysypať odpadky.Poobede má tiež čas,kľudne može nakúpiť,zapnúť práčku,utrieť prach,to ho naozaj nezaťaží.Snaž sa to napísať spravodlivo,aby nik nemohol protestovať.Ja s týmto osobné skúsenosti nemám,u nás doma každý robí,čo je treba...naozaj som vyvalená z toho,ako ťa využívajú,potom nemáš byť večer unavená.Ale sledovala som na nemeckom satelite psychológa v rodinách,a takto to fungovalo od malých detí,keď to mali napísané na paieri a odškrtávali,a museli vysvetľovať,prečo to neurobili,fakt sa diali divy. 😉

jalao
5. lis 2009

tak super, som rada, ze sa navrh so zoznamom berie vazne...ja s tym mam tiez len a len pozitivnu skusenost! Ved to nemusi znamenat, ze musi upratat 3 skrine...stacia uplne bezne veci, drobnosti, ktore tebe pomozu... 😉 😉

veronkaj
5. lis 2009

no tak ten zoznam mi asi strhnú a budú si myslieť svoje že som trafená.

porozprávam sa aj s dcérou ale hlavne najprv musím podať veci medzi polovičkou a mnou a potom si budem trvať na svojom
a ked moja polovička nebude súhlasiť už horko ťažko prekúsol že som povedala mladému že bude umývať dlážku v garáži, vynášať smeti a že si cez deň umyje po sebe tanier, aj tak to nedoržiava až na to že raz za čas umyje po sebe
tak to už vidím, že im to vytýkam či ma to tak zaťažuje, že je to bežná ženská vec, a.....

no čo urobím no nič, pretože byt je prenajtý , odsťahovať sa nemôžem aj kvôli dcére a jej škole a tak si aj tak bude robiť čo chce mladý, pretože sa potom urazí a nebude sa s nami baviť už vôbec aj teraz sa baví veľmi málo a drahý povie že sa neche hádať.

takže toto neprejde.
ešte ma napadlo, že upracem všetko a ked prídem navarím a budem v spálni, dcéra vo svojej, tie si potom upraceme a ostatné čo??? ani to nieie riešenie.

takže mi nezostáva nič iné len zase len držať krok a hubu a makať.

vanja
5. lis 2009

jaj veronaj to mi je ozaj ľúto, že to máš takto, ale ako sa hovorí ohýbaj ma mamko pokiaľ som ja janko, jasné že ty za to nemôžeš, ale tvoj priateľ by sa na to nemal len prizerať.
A ten rozpis povinností je dobrá vec. My síce taký nemáme, pretože manžel je v robote od rána do večera + večer ešte pracuje doma, a keď má voľno tak robí okolo domu, nakoľko nemáme vonku nič dorobené. Takže ja som rada že zarobí, že môžem byť na MD a že aj vonku porobí čo treba. Ale napr. staršia dcérka je lenivá až na nervy. Tak sme spolu s ňou urobili režim dňa od rána až do večera, má tam časy čo kedy robí + pravidelné povinnosti a toto u nás funguje. Samozrejme že občas sa nájdu výnimky, veď nedá sa presne nalinajkovať celý deň.
Tak večer porozmýšľaj napíš si zoznam činností, ktoré robíš ty, a vydeľ mu min. 2-3 najjednoduchšie činnosti, ktoré by mohol urobiť on. A potom neskôr môžeš ešte pridať. 😉

vanja
5. lis 2009

a určite nedrž krok ani hubu, pretože to bude len horšie a horšie

frisbee
autor
5. lis 2009

veronka...to nie je bežná ženská vec,aod toho sa odvíja to ostatné.... 😉

frisbee
autor
5. lis 2009

...kto to vymyslel,a v dobe,keď baby sú schopné zarábať viacej peňazí a zastávať významnejšie funkcie ako muži 😉

veronkaj
5. lis 2009

ved to, ja som ešte z tých čo sú zvyknuté robiť a nie iba ležať vid ako tá mladá čo chodí a nič.
pokial nepochopí polovička ako sa veci majú tak mi je zbytočné čokolvek. a ja som zas ten typ že ked sa mám prosiť donekonečna a ešte si budú myslieť že čo po nich vôbec chcem a budú urazený budem si to robiť sama ale akonáhle sa skončí dcére škola tak pôjdem radšej domov späť a radšej budem pracovať na tom aby som môj byt vymenila za väčší.

ja sa poznám a mne to nedá takže ja budem rýpať a ked nič tak tak ako postupne ničí to pekné vo mne a vzťahu tak postupne bude aj ostatné ubúdať.

no dnes bude krutý večer, bud sa naštve drahý alebo si uvedomí že nie všetko je ako má byť.

ozaj nevyznáte sa niekto v pravidlách úradu práce???

veronkaj
5. lis 2009

tak kočky a práve som zistila že mladý podvádza otca ohľadom práce. no super.

frisbee
autor
5. lis 2009

no super,teda...a kde berie peniaze?

veronkaj
5. lis 2009

frisbee - najprv sme ho dokopali že ked neurobil opravné z jazyka ale ostatné mu už dali ako unkončenie tak mesiac trvalo kým sme ho dokopali aby doniesol doklad že skončil školu
otec zaplatil zaň ten mesiac zdravotné lebo kým to vybavil to potvrdenie aj to som ho už naháňal nebol evidovaný na úrade práce. teraz už evidovaný je a naháňa ho hladať si robotu ale to čo chodí podla mňa ani poraidne nechodí lebo od inakial ako odo mňa pečiatky že hladá robotu nemá a ostatné pochybujem že tak poctivo ako hovorí leita po konkurzoch podla mňa lieta s autom a frajerkou.
peniaze má od otca na všetko. a teraz mu ešte aj staršie auto zadovážil a porobil.

a pred týždňom došiel mladý že mu odporučili kurz na úrade práce v angl. jazyku aby sa zdokonalil a tak si našiel lahšie prácu ale že počas neho si nemôže hľadať robotu lebo by to musel zaplatiť keby z kurzu odišiel a že kurz trvá necelé dva mesiace.

a tak ked som aj nadhadila polovičke že robotu priebežne hladať môže ved nenastúpi zo dňa na deň odbil, že ved teraz nemôže lebo má ten kurz.

nedalo mi to - som sviňa a zavolala som a ako potenc. budúci nezamestnaný som sa pýtala čo a ako.a pani spomenula aj kurz čo beží:

- trvá 3 týždne,
- musí si hladať popritom robotu a hlásiť sa na úrade práce a dokazovať tými potvrdeniami že hladá
- ak si nájde počas kurzu a zamestnajú ho na pracovnú zmluvu môže kedykolvek prerušiť a nič nemusí vrátiť

takže o dva týždne kurz končí a mladý sa vytešuje že pekne povedal že dva mesiace a potom sú vianoce a polovičku ide šlak trafiť.

no pekne klame hlavne že na všeko dosatne peniaze.