S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

simona55
9. led 2010

fuha,vladi, no to musi byt zla, 🙂 a to ked ti robi zle,ona to vie ze preco to robi? myslim tym ze napr. ze si jej nieco nedovolila a preto ti robi zle? alebo ma taku naladu?. 😕 moj mally ma le 19mesiacov a taky je prefikani ,ze ked mu nedovolim nieco tak si hrizie prst ukazovak, 😀 je vtedy taky podareni,ale nemam to rada bojim sa aby si nenavykol nato.aj nas je strasne maznavy ma vsetko dovolene,hlavne ked je tatko doma. 😉 😒 vtedy on je stredobodom pozornosti, .

nikinka008
9. led 2010

asi mas pravdu vladka ked sa vela dovoluje tak deti sa potom tak zacnu aj spravat,vidim to aj na mojej netery ona ma 4 roky a ma vsetko,vsetko jej dovolia na co si len zmysli,a potom ma tak isto take stavy,na rodicoch robi ksichtiky a oni jej na to nic nepovedia sestra este ako tak hej ona jej aj da na zadok ale svagor nie 😖

nikinka008
9. led 2010

aj mne konecna mala zaspala, 😝 zvycajne ide spat aj okolo tej 11 ale dnes sa jej nejako nechcelo 😀 dufam ze pospi aspon tie 2 hodinky ale tak to rychle zbehne ze sa nestihnem ani otocit a uz je hore 🙄 😀 😀

nikinka008
9. led 2010

idem nieco poupratovat kym mam pokoj 😉

vladkaz1
9. led 2010

no Simi proste do tvare sa smeje papuluje a nepocuva ked jej chcem nieco v klude povedat ,nic na nu neplati ani bitka ,ani krik nic ani dobre slovo ,nechce po nej len kricat vies jak ma to mrzi az boli?
Chvilku na to ako som sa postazovala nasla niekde voskovku este zapantrosenu a tu novo vymalovanu zltu stenu mame na polku docmaranu so zelenu voskovku ,je mi az do placu 😢

nikinka008
9. led 2010

booze vladka tak to teda nepotesi velmi este stale vystraja?

vladkaz1
9. led 2010

Nie moj jej dovolil rozpravku a je kludna pozera jendu rozpravku a nejeko ju zabavime ,vonku prsi jak s krhle este je nanos snehu nikam sa nedostaneme ani peso ani s kocikom neprejdem to je hruza ,ze by som ju aspon vonku unavila ...

bambi09
9. led 2010

ahojte 🙂
Vladka,fúha,tak to je teda nepríjemné,zažili sme aj my pri synovi balenie a "vyhadzovanie" hračiek 😀 😀 😀
treba dať deťom hranice,ja neznášam rozmaznané deti a mamičky,čo nezasiahnu,keď dieťa robí vyslovene zle a len sa hlúpo prizerajú alebo usmievajú 😖 😖 😖 😒
naša má problém s tým srdiečkom,ale capandu na zadok dostane,ak je to s ňou už neúnosné-nie je to často,ale občas sa stane 😝 zistila som,že na ňu má krik opačný efekt,ako by som chcela,tak sa snažím jej kľudne vysvetliť,že toto nie a to je účinnejšie na ňu 🙂 😉
dieťa nie je zlé,len skúša,čo si môže dovoliť a vtedy treba dať tie hranice,že toto už je priveľa a byť dôsledný stále,nie že raz dovolím,lebo som v pohode a keď som v strese a mám nervy nepovolím,je to ťažké,ale človek to nejako musí zvládnuť 😅 😅 je ťažké dieťa vynosiť a porodiť,ale oveľa ťažšie je vychovať ho tak,aby nebolo rozmaznané a vedelo sa v živote uplatniť a nebyť agresívne a bezohľadné voči ostatným 😝 😝 😝
vydržať,máte pred sebou dlhú cestu,dieťa potrebuje hlavne veľa lásky a hranice,pocit,že ho ľúbime,aj keď je "zlé",ale to,čo momentálne robí sa nám nepáči a nesmie to robiť
ja občas neviem,čo je ťažšie-vychovávať puberťáka alebo toto malé torpédo?? 😀 😀 😀 😀
takže nie ste sami s týmto problémom,ako deti rastú,čaká to na každé 😅 😅 😅
už len sa z toho nezblázniť a bude dobre 😀 😀 😀
no,končím moju prednášku 😅 😅 😅 my dnes robíme bryndzové halušky so slaninkou a puding,ale inak sa mi nič nechce,musím sa prinútiť 😝 😝 😝
vonku leje a je hnus počasie,tak sme nikam nešli,pôjdeme budúci týždeň po obchodoch poobzerať 😝 😝 😝
niki,fotky sú krásne,malá je zlatá,najviac sa mi páči tá,kde ste obe,ty máš ružové tričko-všetky sú pekné,ale tá je taká milená 😵 😵 a vy máte mezonetový byt??či ten klasický anglický štýl-vysoký a úzky dom??
fris,tak dnes na korčuliach???fasa 😖 😖
julka,dúfam,že skúšky sú v suchu,videla som,že si bola dlllllho hore 😅 😅 tak daj echo,ako si dopadla 😉
simonka,ako je Davidko??už lepšie?? 😕

vanja
9. led 2010

ahojte baby, ja tiež len narýchlo, akurát som vstala, som si pospinka la 1,5 hodinky, m bol s malou, ale taká som bola unavená že som musela. Jak bábätko 😀 😀 😀 😀 .
Nikinka pekné fotečky.
fris pošli trocha snehu, u nás dneska 8 stupňov, ani nemrzne ani nesneží 😀 😀
vladka to ju prejde, každé dieťa je osobnosť a každé to prejavuje po svojom. Ja osobne si myslým, že nech je dieťa v dnešnom svete priebojné, nech si vydupe svoje, akoby malo byť utiahnuté, pretože potom si aj v dospelosti bude s ňou robiť každý čo chce, a ona sa bude len prispôsobovať. V dnešnom svete sa musí vedieť predrať dopredu. Samozrejme, kým je to v únosnej miere.
Aj moje 2 majú také dni, že by som ich najradšej prehla cez koleno, podostávajú zákazy a potom je chvíľu poriadok, a o pár dní zase nanovo 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Samozrejme, že dieťa by nemalo na rodiča dvihnúť roku, ani sa zahnať, ako som to videla minule na ihrisku, kde si mama kopala so synom loptu, zarozprávala sa s kamarátkou, a chlapec od nervou po nej hodil kameň, lebo sa mu nevenovala. Troška naňho pokričala a bolo po výchove. No mne by už vtedy vyletela ruka a pristála mu na líci. Mal asi 6 rokov. 🙂

vanja
9. led 2010

idem variť puding, rozkázali si 😀 😀 😀 😀 😀
ahojte prídem večer

vladkaz1
9. led 2010

baby dakujem ja to chapem ,ale nemozem ju nechat nech si robi co hcce .. mam pocit ze je viacej bita nez zita jak sa vravi .. boli ma s toho srdce ,kludne slovo nezaberie a ked nakricim tak zacala nonono maminka a no robi si zomna prdel a akoze nepocuva alebo ma ide prekricat ... ja fakt neviem jednoducho ju musime unavit dobre a zaujat niecim a potom nebude mat naladu spekulovat ..
Spravila som si bryndzovu pomazanku jaj jaka som napapkana mnam ..
U na sje hrozne pocko tak leje jak s krhle vsade sa drzi len voda.....
a dakujem za vsetky mailiky som zabudla povedat 😵

bambi09
9. led 2010

vanji,ahoj 🙂 😉 čo je dne pudingová sobota??? 😀 😀 😀
a máš pravdu s tou priebojnosťou,ale tak v zdravej miere,my sme mladého až veľmi brzdili a doplatil na to,v tej džungli drzých a agresívnych deciek 😒 😖 dnes je taký svet,že to dieťa sa musí vedieť aj brániť aj si hájiť svoje záujmy,nás učili inak a je to na prd 😝 😝

bambi09
9. led 2010

Vladi,to je ono-odviesť pozornosť 🙂 😉 a u nás teda krik nemá ten požadovaný efekt a ja to tiež nemám rada-neznášala som,keď na mňa niekto kričal,keď som bola malá,to ti zablokuje normálne reakcie a hneď sa človek chce brániť 😝 😝
ja čítam časopisy a sú tam občas dobré rady,taký ten iný pohľad na to,čo robíme my rodičia zle a veru,občas sa aj hanbím,keď to čítam,aká som nemožná a neviem s deťmi komunikovať,len z pozície silnejšieho 😝 😝
je to ťažké,musíme sa to učiť,ale jasné,že nedovolíš,aby vám malá skákala po hlave 😒 😒 veď sa hovorí-ohýbaj ma mamko,pokiaľ som ja Janko,až ja budem Jano,neohneš ma mamo-vychovávať,až keď je dieťa veľké-to je už neskoro 😝 😝
pevné nervy moja,šetri sa,nech sa Macko Pú nebojí 😀 😀

vladkaz1
9. led 2010

bambi mas pravdu mala teraz chodi a zobre hracky a place no ale tato povedal ze nie tak musim respektovat .. este si ich nezasluzila veru

langkofel
9. led 2010

😲 😲 😲 no tak toto nemam sancu docitat, ani keby som sa pos.... 😀 😀 😀
Ahojte kocky, ja moc nestiham, ale obcas medzi vas nakuknem, zajtra mam volno, ale dnes vecer musim uplajdat daku tortu, na narodeninovu oslavu na zajtra 🙄
ale teda pisete riadne

frisbee
autor
9. led 2010

ahojte 🙂 ..langoška,kto má u vás narodeniny????Že blahoželám a due baci 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

baby,vy ste popísali,ja som sa márne snažila prebojovať k ihličnanom a oklepať ich,na sneh napršalo a zmrzlo,je tam jedna tvrdá škrupina,nejde to zo stromov dole,a mrholí a mrzne 😝 ,zase hodím foto...

simona55
9. led 2010

ahojte,dakujem bambi za opitanie,Davidko este dost spatne kasle, uz mu skusam robit taky zabal na hrudnik,,natrem bravcovu mast na latkovu plienku,a stim mu to robim, lebo zle je pocuvat ako mu piskahrudnik, ☹ normalne sa bojim noci, teraz sa prave hra, 🙂 ale je taky placlivy,ako by maznavy, 🙂 a teraz o starsom synovy 😀 uz 2tyzdne sa chysta na disco 😀 a teraz ked uz nastala chvilka ze pojde, tak jednoducho si rozmyslel, ze on neide,lebo ze ma dve vyrazki na cele, a ze a vymislal,bla,bla,bla 😀 😀 on by teraz 1krat by bol cez noc sam,a 1krat na discu,ale este nemal odvahusa pustit. 🙂 je taky bojko,ma len velke slova, .fríííííííííííííís kde hadzes tie fotky ,ze ja ich nevidim????? 😠 🙂

simona55
9. led 2010

jej fris uz som to nasla,mate vela snehu.poslem ti moj vlastny mail. lebo syn ma na svoj moc nepusta. 😒

frisbee
autor
9. led 2010

simi,má tam byť 5 fotiek,a nejde mi to poslať 😕

simona55
9. led 2010

nie su tam iba jedna.

frisbee
autor
9. led 2010

no skúsim po dvoch

nikinka008
9. led 2010

fris aj mne prisla len jedna foto a v druhom maili nic prazdne 😕

frisbee
autor
9. led 2010

no mne to nechce odoslať a včera to išlo,skúsim neskoršie 😕

vanja
9. led 2010

ahojte, deti vo vani, mám chvíľu čas
bambi mám tú istú skúsenosť, že sme staršiu veľmi prísne vychovávali a teraz je ľahko ovplyvniteľná, nepriebojná, v kolektíve sa drží vzadu. povedala mi to aj jej triedna. A navyše má ešte takú najlepšiu kamarátku, ktorá je presne taká istá ako ona, takže oni dve by potrebovali zmenu v kamarátke, ktorá by ich potiahla vyššie v priebojnosti. No čo už. Snažíme sa to teraz nejako napraviť, ale ide to ťažko, už je to vnej. Takže pri malej sme zvolili miernejšie tempo v našom dirigovaní. Jednoducho dieťa musí podľa mňa už aj v útlom veku vedieť prejaviť svoj názor Ale opäť píšem v rozumnej miere. Ale to je na každom rodičovi aký prístup si zvolí, pretože každé dieťa je individuálne. My nemôžme vedieť aká je malá vladkina, tak ako nemôžu tu na koníkovi žiadne matky vedieť o povahe cudzích detí a poúčať ich.
🙂 😉

vanja
9. led 2010

simi tak skoré vyzdravenie
ahoj langoška, čo oslavujete?

vanja
9. led 2010

bambi a knihy mi pošle tá kočka, má ich ešte, takže už nemusíš, ale ďakujem za ochotu. 😉

vanja
9. led 2010

no idem vybrať deti, večer prídem, dúfam, že skoro zaspia. Teda hlavne malá.

nikinka008
9. led 2010

bambi..tak to ti neviem povedat v tom sa nevyznam...je to radova stavba ale su to hnusne domy 😝 vsetky na jedno kopyto 😖 ...
dnes mala zaspala doslova za 5 min to je ten lepsi pripad 😀 ale som rada mam klud konecne lebo uz som teraz nes som jej sla dat papat chytla nervy,cely dem v poho a na konci dna aaaaa 😅 😀 ...cele dni som snou sama aj ked je mm doma cez viken cez den spi lebo je po nocnej a cez tyzden sa uci...akurat v pondelok som od 1-4 v skole aj ked sa tam musim ucit ale sa tam troska aj zabavim a konecne nieco ine a domov idem pomalym tempom 😀 ale nie iba na par hodin som od malej prec a uz my tak strasne chyba ze ked dojdem domov tak ju taaak vyobimam 😀 a zase ked som snou az az tak uz mam toho dost tak ja neviem 😀 😀 😀 😅 ....kebyze som tu mala aspon nejake kamosky co by prisli na navstevu alebo tak ale nikto taky tu nieje 😖

vladkaz1
9. led 2010

Niki verim musi to byt s tejto stranky pre teba tazske ,ked nemas ani kamosky tam co by ste pokecali ...
ja som prisdunula postielku malej k posteli a predstavte si spi tam uz 2 hy den a sama .... kope ma v noci tak nebude s nami spat ..
chuda tolko sokov naraz ,sokova terapia je u nas ,MM jej dal psika za poslusnost bola naozaj dobra a mne siel kupit zmrzku do bile celu som ju zozrala jaaaaj sama 😀

nikinka008
9. led 2010

vladka to mas pravdu je to tazke ale co uz narobis 😖 ...a do teraz mala spala s vami?...heh ta rozmaznava co 😀 este stale sa boji macka pu 😀 😀 😀 🤐