S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

vladkaz1
9. led 2010

No spala a nechce spat v postielke pritom ma taku velku co boli volakedy uz bez bocnice ju ma je velka este by do nej mohla rast veru ....
No tato si ju naucil do postele ale vravim 2 hy den spi v postielke od kedy som tepovala tak ju davam tam v noci raz prisla poobednajsi spanok mala vo svojom deti potrebuju svoj priestor ,svoj kam si lahnut proste len ich miesto

vanja
9. led 2010

no vidíš vladka musím aj ja svoju naučiť do postieľky. Na 2 roky už by sa aj patrilo, nie? 😀 😀 😀
nikinka a nemáš sa tam ani s kým tak zoznámiť s nejakou mamičkou neďaleko? Alebo o školy niekoho?

nikinka008
9. led 2010

nasu sme len tiez nedavno dali prec z nasej postele to sa nedalo tak ani spat ona sa tocila jak hodinky a po nas 😀 😖 ...teraz uz spi vo svojej postielke celu noc 🙂
vanji zo skoly asi tazko...mne to vobec s tou anglictinou nejde asi som na to blba alebo co uvidim co bude do konca roka a na skuskach 😖

nikinka008
9. led 2010

jednoducho im vobec nerozumiem len take zakladne veci....ale to je nic...nechapem ako to mm dokaze 😕 ale jemu ide skoro vsetko 😀

vladkaz1
9. led 2010

vanji nasa mala spavala vo sojom az nejako v roku a pol sa nam nechcelo nejako spavat tak sme sa tulkali ale kope teraz v noci takze bude spat sama ved je pritiahnuta pri nas takze neni az taky sok 😀
No veru na 2 roky by sa patrilo alebo rovno poskaj do svojej velkej postele ked pojde 😀

nikinka008
9. led 2010

vladka 😀 😀 😀 a kedy ti vecer chodi spat?

vanja
9. led 2010

aj moja zo začiatku spávala v positelke, ale keďže kojím, tak som nechcela každé 2 hodiny vstávať a tak som ju nechávala pri sebe. Moja vina. No čo už.
nikinka možno to chce len čas, alebo sa dohodni s manželom, že začne s tebou rozprávať po anglicky aspoň slovíčka.

nikinka008
9. led 2010

vanji ale je to ine ked my povie mm nieco a ked anglican 😖

vanja
9. led 2010

no áno, ale aspoň slovíčka nachytáš a potom ti bude ľahšie tvoriť vety, ak budeš aspoň slovíčka ovládať.
Ako dlho ste tam?

nikinka008
9. led 2010

no ja nieco cez rok a mm myslim ze 3 roky...

vanja
9. led 2010

tak len trpezlivosť, ty to zvládneš.
Idem do hajan, tak dobrú noc ti prajem aj všetkým.
ahojte 🙂

vanja
9. led 2010

ešte máš ip nikinka

nikinka008
9. led 2010

aj tebe prajem dobru noc papa 🙂

nikinka008
10. led 2010

fris..a ty mas rada talianku kuchynu? 🙂 stale sa a chcem spytat a zabudnem 😀 😀

nikinka008
10. led 2010

Dobre ranko vsetkym 🙂 este vyspavate? 😅 ja mam zivy budik 😀 🙄

frisbee
autor
10. led 2010

ahojte..mladá práve odišla do Brna,varím,po ulici jazdia čističi,tak snáď už bude lepšie,topí sa to a namŕza 😝 .
Niki,hej,ja si vozím recepty od rodiny z Talianska,mňam,akurát mi tu chýbajú čerstvé ryby a niektoré suroviny 😉

nikinka008
10. led 2010

a kedy odchadza s5 do londyna?....takze mas rodinu v talianku to je super 🙂 a chodis tam?

frisbee
autor
10. led 2010

niki,odchádza okolo +5.teho,ešte nemá letenku,záleží na počasí.Hej,chodíme tam každý rok,mladá tam lieta aj z Londýna počas celého roku...hneď by som tam išla,načerpať energiu,tam sa tiahne promenáda okolo pobrežia niekoľko km...človek chodí,pozerá na vlnky...chýba mi to.

niki,mala by si si nájsť nejakú kamošku,čítala som,čo si povedala včera,za prvé by si nebola taká osamelá a za druhé,veľmi by ti to pomohlo s jazykom,tá moja neter,čo je v Taliansku pred dvomi rokmi v septembri ani necekla,v novembri sa už dohovorila a v januári mlela ako mafiánka..pretože nemala s kým hovoriť česky a bola nútená komunikovať v práci a kamarátka jej veľmi pomáhala.Keď spolu hovoríte s manželom iba slovensky,tak je to potom ťažké.Neboj sa,budeš rapotať ako by si sa s tým jazykom narodila 😉

simona55
10. led 2010

ahojte, ja vas iba pozdravim 🙂 , a zazelam pekny den.potom ked navarm sa tu zastavim ked maly nebude dobiedzat, 🙂 je to velky sibal, 🙂

nikinka008
10. led 2010

fris tak tam musi byt ozaj krasne 🙂 😉 stym jazykom mas pravdu,aj ked som tu robila tak namna hovorili anglicky a musela som sa snazit aspon nieco porozumiet z toho co odomna chceli lebo inak sa nedalo rukamy nohamy 😀 ale ja ked aj mam daco povedat napr v skole alebo tak a neviem alebo si niesom ista tak radsej som ticho lebo nechcem povedat nejaku somarinu co nebude davat zmysel a sa len strapnim 😖 😔
simi dakujem aj tebe krasny den zelam 🙂

vladkaz1
10. led 2010

Cafte aj ja chcem len pozdravit ,malej sme vratili hracky ,som zvedava kolko jej bude trvat poslusnost ..
Muz prehodil izbu tak jak som chcela ,teda len postielku s pc a komodu ,nech je mala pri nas a nech to mam usporiadane ako chcem ja .
Tak sme ulozili vsetky hracky mala sa pekne v klude hraje ,muz bol proti ale ja som troska povolila posluchala, aj spala vo svojej postielke v noci ,3X preliezla k nam ale dala som ju nazad .
Idem do obchodu, co bolo navarene sa pojdedlo, nic sa mi ale nechce, no musim uprat umyt zem a zehlit ..
Chcela by som sa konecne aj pustit do upratovania kuchyne len to odkladam veru 😝
Vnvji dufam ze ta zas nabudim 😀 ,alebo nemam? 😀
Fris dcerke prijemnu cestu prajem ...
Simi skore uzdravenie ..
A bambi tu este dnes nebola tak pekny den 😉
Niki si mlada sikovna neboj ,nieco sa na teba nalepi 😉

nikinka008
10. led 2010

a pred mm uz vobec nechcem rozpravat lebo potom sa pred nim hanbim ze mi to nejde 😒 no nic je to dilema 😀 uvidime ako to pojde dalej ....ked mna tak strasne taha spanielsky jazyk ja neviem preco mozno by som sa tomu radsej venovala no lenze neda sa kedze som tu tak musim do seba tlacit anglictinu 😀 verim ze niekedy v buducnosti 😀

nikinka008
10. led 2010

vladka dakujem dufajme ze hej 😀 a ty si ani dnes neoddychnes? 😒

vladkaz1
10. led 2010

Niki mozno by si mu to praveze mala povedat a on by s tebou komunikoval a podporil ta .. musim ist upratovat pa

frisbee
autor
10. led 2010

vladenka moja,ahoj..neboj,mladá sa skľudní,akurát musíte s mužom vychovávať stejne,aby videla,že má mantinely,a keď hnevá,normálne odísť preč z miestnosti,keď stratí publikum,ostane v šoku a je pokoj...to som sledovala na nemeckom satelite,ako chodili tie detské psychologičky pomáhať do rodín s deťmi 😉

niki,to je práve tá chyba,musíš sa hlásiť a aj keď odpovieš zle,nič sa nedeje,na to si tam,aby ťa opravili a donútili zistiť správnu odpoveď...takto sme bojovali my staré baby roky na nemčine,to boli zážitky,ale učiteľka nás donútila myslieť v tom jazyku a prísť na to,ako je to správne,veĺa mi to dalo 🙂

nikinka008
10. led 2010

mas pravdu frid ked ja som taky clovek ze radsej niekde v kute ale budem musiet sa nejako prinutit 😎

frisbee
autor
10. led 2010

ale niki,ničoho sa neboj,vieš,ako sme sa na nemčine nasmiali na tom,čo z nás vypadlo,a hneď bola dobrá atmosféra,aj keď som teda domov chodila úplne vysilená a s ošúchaným čelom,ako som ho furt drhla,keď som premýšľala 😀

nikinka008
10. led 2010

tak tak fris 😀 ...a prisli mi od teba asi 4 maili ale prazdne 😕

frisbee
autor
10. led 2010

niki,skúsim ešte 😉

nikinka008
10. led 2010

ja som tiez vcera vam pofotit ako to tu vyzera vonku ale ked som sla fotit tak sa mi akurat baterka vybila a potom som na to zabudla dnes sa pokusim 🙂