S humorom ide všetko lepšie. Pridajte sa

frisbee
13. črc 2009

Tak sme tu všetky,ktoré máme pocit,že nástrahy a problémy života sa musia zvládať s humorom a optimizmom,že čo nás nezabije,to nás posilní,a že depresia je zabiják 🙂 .Píšte všetky,ktoré musíte v živote bojovať,ale robíte to s úsmevom a nadhĺadom 😉 ,život máme iba jeden a mám pocit,že z neho živí nevyviazneme 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

jalao 😀 😀 😀 veď preto mám polstranové príspevky 😀 😀
neviem,ale Paťo čím je starší,tak je to lepšie,kým bol malý,tak bral lieky aj v zime,ale my sme s ním mali veľké problémy,teda so zdravím,ako prekonal infekčnú mononukleózu,tak to bol jeden horor,to mal 3 roky a až keď mal sedem a vybrali mu nosnú mandľu sa to začalo pomaly zlepšovať,ale užila som si s ním svoje ☹ 😝 😝 😝
ani sa mi veriť nechce,čo všetko sme museli prežiť a vydržať,na pohotovosť v noci sme behali,ako na klavír,čo sa nám dusil,ten kašeľ bol najhorší,už sme sa aj báli astmy,muž mal ako malý nábeh na to a aj v kúpeľoch som s ním bola v Štóse,ale nepomohlo 😝 😝 😝 a to bol 18 mesiacov kojený,ale tá hnusná choroba všetko zničila 😠
dúfam,že malá bude lepšie,aj keď ona má aj bez toho dosť ☹ ☹

jalao
12. srp 2009

bambi, ja uz trosku pochybujem v dnesnej dobe o vyzname 2 rocneho kojenia...je to moj nazor, snad ti to nevadi. Poznam chore deti od mamin, co ich pomaly po skolku kojili, ba co viac, su to placlive, nesamostatne deti, stale mame pri sukni. Na to, ako sa vyvinie zdravie vplyva mnoho faktorov, dedicnost je urcite na mieste prvom a potom primerana vyziva, nepochybne. Ja ked som na poradniach pocuvala tie mamy, co polrocnym detom s laskou stolovali knedlu so svieckovou a raz ma dorazila jedna baba, co som s nou kocikovala, varila 4-mesacnemu (dokola choremu) syncekovi polievku z holuba!!!!!! Ked som sa zhrozila, povedala, z, ze sak to je velice jemna a zdrava polievocka, ze sak co??? Dalsia - podotykam sestricka, nadajala deti mliekom od ozajstnej kravy, obidvoch ma teraz alergikov, sak co si pomyslis o tom?? Potom sa divia, ako je to mozne a tvrdia, ze sak dnes je uz alergia vlastne "bezna a normalna" vec.... A co som to vlastne chcela napisat? 😅 😅 😅

frisbee
autor
12. srp 2009

baby,ja som nekojila,pichali do mňa injekcie zhora zdola a nič,po tých stresoch v živote...a naša mladá nebola chorá,až v 17.rokoch,a pretože na to nebola zvyknutá z detstva,na poslednú chvíľu ju priviezli do nemocnice,že hnisavý zápal mandlí a mandle von.Ona mávala skor zvláštne úrazy,sem tam soplík a ináč nič.A nevesta mojeho muža,čo kojila ako zaslúžilá matka 3 deti má všetkých alergikov...tak si myslím,že to je fakt v génoch.

jalao
12. srp 2009

no ved ja som ich vsetkych troch kojila, cca 7-8 mesiacov, potom sa sami odstavili, ale ved to bolo dobre, v pohodke, aspon ten polrok som mala v hlave zakodovane, aby sme to "vydrzali" s mojim mliekom, ked je to aj do roka, tak dobre. Ja osobne som kojena 2 tyzdne a mozem povedat objektivne, ze som zdravy clovek 😉

jalao
12. srp 2009

bambi, pisu o tebe v teme "oblubeny nick"...si fakt dobra! 🙂

vanja
12. srp 2009

problémy má staršia. Aj na alerog hovorila sestrička, že je jednoči sú deti kojené, alebo nie. alergia seká každého druhého. Stršia bola kojená len 1 mesiac, potom som už nemohla, resp. som to po problémoch vzdala. Na alergo chodíme od 4 rokov. Doteraz to bolo tak, že keď mala záchvatu kašla, tak sme dávali inhalovať taký sprej a po 2-3 dňoch to prešlo. ale nikdy nám nevyšli testy na to, že je potrebné vakcíny. Mladšiu ešte kojím, a bola chodá iba raz. Ale aj tu to očakávam. Manžel je astmatik, takže majú to po kom zdediť.
Ja som nebola kojená vôbec, 2 mesiace sunar a potom kravské mlieko od susedy. A som tu a zdravá.

bambi09
12. srp 2009

jalao,čooooo??? 😕 😀 pozriem...
a k tomu kojeniu,ja si myslí,že to má význam,čítam Dieťa a tam MUDr.Haľamová všetko vysvetľuje aj odborne,ja tomu verí,ale myslím,že veľa potom poserká nevhodná strava,u nás sme sa riadili takým manuálom z Mama a ja,čo kedy je vhodné zavádzať,aké príkrmy,malá Pribináčka ajogurty a ostatné veci dostala až po roku,poctivo som jej doma varila zeleninku,ovocie,neskôr mäsko,žĺtok atď.,pri Paťovi som narobila viac chýb aj vďaka neschopnosti oponovať svokre 😠 😠 a neinformovanosti,takže tak
ak žena kojiť nemôže,to je o inom,ale keď môže a nechce,toto nechápem a kľudne so mnou nemusíš súhlasiť,veď tu diskutujeme,nie máme vládu jednej strany 😀 😀 😀
nám to obom prináša radosť a keď sa malá odstaví-budiž,nezbláznim sa z toho,aj Paťo sa sám odstavil,povedal nečem a bolo,aj mi to bolo trochu ľúto 😅
nie som zástancom nejakých extrémov,ale kým si malá pýta,budem ju kojiť,neboj,do školy s mojím prsníkom nepôjde,ani do škôlky 😀 😀 😀
občas je to únavné,hlavne v noci,ale nemusím vstávať zarábať mlieko,len vytiahnem a je to 😀 😀 😀 vždy čerstvé a správnej teploty,takže na cestách nie je problém 😀 😀 😀

bambi09
12. srp 2009

jalao a nickov bambi je tu viac 😀 preto som si musela doplniť číslo 😝 nechcelo mi to zobrať a už som sa naštvala 😀 najprv som chcela bambula,ale taká tu už bola 😀 😀 😀 😝

vanja
12. srp 2009

bambi ja som pri staršej to kojenie vzdala, "vďaka" mame, lebo po prvých problémoch ma od toho odhovorila a tak som ju počúvla, lebo som si myslela, že tak to má byť. No nemalo, ale už škoda o tom rozprávať. Malú kojím doteraz ,ale asi kvôli antibiotikám na zub budem musieť prestať.

bambi09
12. srp 2009

vanji,keď musíš ukončiť,tak sa nič nedá robiť,každý má právo na svoj názor,nám to vyhovuje takto a ja som tiež mala aj problémy,laktačné krízy a zápaly,ale prekonala som to a som rada,aj keď teda 40-ky horúčky neboli nič príjemné týždeň po pôrode 😝 😝 😝
frisinka naša a ako je Tebe moja??už lepšie?? 😕
a martinka sa furt neozvala 😕 😕
simonka,dnes bude streľba u nás,máme fazuľovú polievku a večer urobím asi tofu,včera som lievance robila na 2krát,bolo im málo 😀 😀
a zberá sa tu pršať,tak si výlet urobíme zajtra a dnes,keď sa vyprší pôjdeme len tu do parku 😝
a ešte k tej strave,ja by som svokru nakopala,že ma presvedčila,aby som dala Paťovi,keď mal asi 4 mesiace pomarančovú šťavu 😖 😖 a ja blbá som nepovedala nie,no,čo už 😖 mňa mama kojila asi 9 mesiacov a nebola som nejako extrémne chorá,ale vtedy bolo všetko iné,behali sme na čistom vzduchu celé dni,jedli chleba s masťou a uhorkou či paradajkou odtrhnutou v záhrade,toto moje deti nezažijú ☹ 😝

frisbee
autor
12. srp 2009

mama moja bambi,furt na hovienko mi je...počuj,keď píšeš o pomarančovej šťave...ja som celý život žiadnu alergiu nemala,a teraz v máji som vypila liter grapefruitového džúsu a mala som veľké červené polochy od lakťov k prstom a od kolien dole...mesac mi rvalo,než som sa toho zbavila...je to alergia????

bambi09
12. srp 2009

Bože,ja už končím tú svoju prednášku,lebo som vás asi znechutila 😀 😀 😀 už budem stručnáááá,sľubujem 😀

frisbee
autor
12. srp 2009

polochy sú plochy 😀

jalao
12. srp 2009

bambi, ja som prekonala niekolko takychto laktac. kriz, aj hrcky boli, no des....toto som vsetko vlastnym odhodlanim zvladla, hoci uz som mala tiez na male a takmer po flaske v zufalstve siahla, ale som bola stastna, ze sme nakoniec do tych 8 mesiacov tahali. A to je pravda, ze to bolo prakticke, na kupku som vsetkych takto krmievala 😀 😀 Takze ja som urcite za kojenie, ale skor si myslim, ze to nie je zaruka dalsieho zdravia, tolko k tomu. ( Keby som neverila vyznamu materskeho mlieka, kaslem na to tiez po par tyzdnoch ) A poradnu o kojeni som v Mame citala aj ja 😀 😀 . Hlavne na zaciatku, ked som mala tie patalie. Potom som uz presla na tu holubaciu polievocku 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 bleee

frisbee
autor
12. srp 2009

bambi,ale píš prednášky,mňa uhorky trhané na záhrade zaujímajú 😀 😀 😀 😀 😀

vanja
12. srp 2009

fris môžu byť aj červené polochy - teda polohy 😀 😀 😀
bambi, nikoho si neznechutila, ja som za kojenie, a to čo najdlhšie, ale už rok ma tak bolí zub, že každé 3 týždne mi ho rozvŕta a dá tam vložku, občas mi doňhotak štuchá, že zoberiem panadol od bolesti. Chce mi dať antibiotiká, aby sa mi preliečil, lebo mám zapálené asi od kĺbu, a ťahá sa mi to hore. Ale ešte to naťahujem kvôli kojeniu. No neviem ako dlho to ešte vydržím. Keby ma nič nebolelo tak kojím ďalej. Už som aj zubárke povedala, že ešte aspoň 2 mesiace by sme to mohli takto potiahnuť.

vanja
12. srp 2009

fris uhorky až po 22-tej, aj žužlóny 😀 😀 😀 😀

jalao
12. srp 2009

jedna kamoska dostala pri asi 8-mesacnom decku zapal pluc, tam nebolo na vyber, musela jest ATB, a pritom vsetko mliecko odstrekovala, nejake 2 tyzdne...maly jej mal hystericke zachvaty, flasu odmietal uplne, mala to hrozne vtedy, chudera. a tiez mala este 2 starsie decka....Ja neviem, ci by som pri takomto vacsom decku toto zvladla, este tak, ak by to bolo babatko, nepoviem a toto bol ozaj vazny dovod na skoncenie. Potom ju po mesiaci aj sanitka odviezla, lebo odpadla od unavy.... chudiatko.

frisbee
autor
12. srp 2009

vanja 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

baby,ja vám to kojenie nezávidím ☹ ☹ ☹

jalao
12. srp 2009

fris, tak tak, ja uz to mam tiez nastastie odkojene a vzhuru ku dalsim starostiam 😀 😀 😀 a aj radostiam, pravdaze.

frisbee
autor
12. srp 2009

ešte,že tí psi nepotrebujú odo mňa nakojiť 😀 😀 😀 😀

vanja
12. srp 2009

no moja malá keď je s babkou, ani si nespomenie na kojenie, aj cez deň kľudne zaspí s babkou bez cici. Ale akonáhle sa objavím, to už mi dvíha tričko a už si vyťahuje. Tak uvidíme ako to bude s odstavovaním.

vanja
12. srp 2009

idem lebo malá vstala, prídem večer keď sa mi podarí
ahojte 🙂

frisbee
autor
12. srp 2009

páááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá

bambi09
12. srp 2009

vanja ☹ aúúúú,tak to Ti nezávidím ☹ a naša to isté,cez deň chce teraz častejšie,ako v noci 😝 😝 😝
ale kým mám,dám 😀 😀 😀 a viem,že sú aj ATB,čo sa môžu aj pri kojení,skús sa popýtať,lekári toto vedia,čo môžeš a čo nie,tak ako je HAK,ktorú môžeš aj pri kojení,ja toto síce neberiem,ale viem,že je aj také 😅 😅
fris 😀 aj keď budeš plakať od bolesti,humor nestrácaš,takých ľudí ja môžem 🙂 😉
a z toho džúsu to mohla byť alergická reakcia,ale dobre,že len taká,horší je ten priebeh,keď opuchneš a dusíš sa,brrrrrr
a ja som mala problém v tehu so zubom pri malej,zubár mi ho musel dať von,dal mi injekciu a ja som sa potom na WC dogrcala,ako mi to dráždilo hrtan,to znecitlivenie a potom sa mi to ešte zapálilo,chodila som na drenáž aj na pohotovosť,z tých vodičiek a smradov ma furt napínalo a zabralo až jedno natretie ATB mastičkou,fuj,to bolo teda o držku ☹ 😒 😒

jalao
12. srp 2009

dievcata, trosku odbocim, ak budete mat chvilku cas, pozrite
http://picasaweb.google.sk/RM2009.3/8August2009...
alebo stranku rajeckymaraton.sk, fotky, galeria 2009, tretia galeria, fotky 74+75/163. Tam sme! 😀

jalao
12. srp 2009

MM drzi malu Tanu, vsetky vbiehali s nim do ciela 😀 😀 . v modrej bluzke je kamoska, ja som vzadu v bledozel. tricku 😀 😀

jalao
12. srp 2009

dievcata koncim tu dnes, prajem pekne odpoludnie a vecer. tu podchvilou prsi, a chcem ist s deckami von trochu, tak dufam, ze to este vydrzsi, v noci nech si prsi, no nie? ahojte

jalao
12. srp 2009

uz tam nie ste babule?

bambi09
12. srp 2009

jalao,sme idem to mrknúť a prajem Ti pekný zvyšok dňa s rodinkou 🙂 😉 a tak,nech prší v noci,nie teraz 😠 😠