Sanitkou do nemocnice, co udělají s dítětem a psem?

geilinka
21. srp 2017

ahoj, už pěkně dlouho mě trápí určitá otázka. ikdyž teda mám ještě čas ráda bych věděla jak to chodí -nejen při porodu... Pokud mě z nějakého důvodu odveze sanita třeba z krámu (kolaps nebo tak) co udělají pokud má mamina s sebou dítě (zatim je roční) a jak to funguje pokud budu mít třeba uvázaného psa před krámem když pujdu pro rohlíky (občas v rámci úspory času takchodim, nebo když mě odvezou třeba ze Sítenského údolí kde běžně venčíme a v okolí nebude nikdo známý nebo tak kdo by se ujal psa nebo dítěte...já vím blbá otázka, ale trápí mě

maxik0812
21. srp 2017

Myslim,ze zavolaji mestskou policii a ta se o pejska postara😉

geilinka
autor
21. srp 2017

@maxik0812 nojo ale to bude trvat než si uvědomí že ten pes před krámem tam je nějak dlouho (chodím takhle do billy)nebo jí zatim někdo ukradne (čip má, ale...)

maxik0812
21. srp 2017

Myslela jsem,kdyz se udela spatne na prochazce.pred kramem,to je fakt,si asi vsimnou pozde.se s necim lecis?

geilinka
autor
21. srp 2017

@maxik0812 to zrovna uplně ne, ale mám alergii na bodnutí a ted jsem těhotná občas se mi zamotá hlava nebo prsotě kdyby se mi zrovna udělalo blbě....já právě psala dvě situace jedna v parku ta je celkem asi jasná ale s tim krámem nevim, i důchodci mají různě psy uvázaný venku a tam je riziko vyšší....moje fenka je těžkej závislák tak nevim jak by se s tim popasovala, má teda na obojku i postroji známku s číslem na mě i manžela, ale stejně mě to děsí no....to je tim že sem doma a přemýšlím nad blbostma...

aktakd
21. srp 2017

@geilinka Pokud mate o fenu takovy strach, nechte ji doma.

geilinka
autor
21. srp 2017

@aktakd to ji nemám ani chodit venčit nebo co? nebo když jsem s obouma venku tak nesmim vlítnout do obchodu koupit malému pití nebo rohlík? nikdy tam neni dýl jak deset minut...ale rada nechat ji doma fakt nic nevyřeší....navíc se ptám jak to chodí když už tam ten pes je i důchodci maj psy u krámu apod...tak mě zajímá jak a kdo to řeší třeba u těch krámů celkově

jezz1e
21. srp 2017

@geilinka To nechat doma bylo předpokládám myšleno na situaci, kdy jdeš na nákup. Pokud zkolabuješ při venčení, obvykle si někdo všimne, že máš s sebou psa (asi se bude motat kolem tebe, když je závislačka, ne) a zavolá městskou, která ho odveze do útulku, nebo na ten telefon na obojku. Pokud se to stane, když budeš v Bille, bude to trvat nejspíš déle, ale výsledek bude stejný.

geilinka
autor
21. srp 2017

@jezz1e jasně, ale já občas skočim do krámu třeba malému pro pití nebo tak prostě vlítnout čapnout jednu věc a vyběhnout ven.....nikdy bych nešla na velkej nákup a pes čekal třeba hodinu u krámu jako psy důchodců apod....to ne to by se tam zbláznila....nevim jestli by se motala kolem mě, je taky možnost, že by zpanikařila a pokusila se běžet domu nebo hledat páníčka....je závislá celkově na rodině...

jezz1e
21. srp 2017

@geilinka Ale to je přece jedno. Prostě do sanitky psa nevezmou, ani kdyby věděli, že je tvůj, krámy rozhodně taky nemají nikoho, kdo by cíleně sledoval, kterého zákazníka je jaký pes. Takže s trochou štěstí si všimne ochranka, žes ho před krámem uvazovala ty a zavolá ty policajty hned, v horším případě tam pes bude hodinu sedět, než to někdo začne řešit. Pokud se něco stane při venčení, tak holt doběhne domů a bude tam čekat, než jí najde manžel/soused. Pokud je očipovaná a má na krku telefon, nic víc asi dělat nemůžeš.

geilinka
autor
21. srp 2017

a jak je to s dítětem to snad do žádnýho útulku nebo tak nevezou ?

maxik0812
21. srp 2017

Dite do sanity vezmou.delala jsem na UA.privezli nam maminku a dite v kocarku.o mimco jsme se postarali a kdyz jsme zjistili,ze je tatinek take v nemocnici,holcicku si vzali na par dni na detske😉

geilinka
autor
21. srp 2017

@maxik0812 díky já se děsila že malýho třeba daj do dětského domova nebo tak než si pro něj někdo přijede...on je teda hrozně kontaktní, ale i tak ....
a ještě když je bouračka nebo tak je dobrý aby měl syn nějak na sobě jméno-třeba náramek se jménem a r.č.? protože takhle malej asi kartičku mít u sebe nemuže a když nás třeba rozdělí.....nebo když s nim jede manžel tak si kartičku nebere

maxik0812
21. srp 2017

Neboj,jsem zdravotnik a vzdycky jsme si s policií poradili a dite zaopatrili.

zmrzlinka
21. srp 2017

Většinou když matku vezme rychla takni s dítětem a to putuje na dětské oddělení a tam si ho vyzvedne tatinek.

geilinka
autor
21. srp 2017

já sem asi přecitlivělá zase nějaká....ted sem si to představila a brečim jak želva, že bude někde sám jako vyvrhel...mě už z těhotenství hrábne fakt ...díky tak snad porodíme dobře

aktakd
21. srp 2017

Detskeho domova bych se vazne nebala, neslouzi na hlidani ztracenych deti a nez se tam dite dostane je to docela proces, ktery musi projit pres soud. Ja bych duverovala zdravotnikum a policii, oni si jiste poradi a dite nikde jako vyvrhel nenechaji.
Pokud se nemylim, dite akutne osetri i bez rodnyho cisla a karticky.

geilinka
autor
21. srp 2017

@aktakd díky, já zase řešim hovadiny no...měla jsem to i v těhu s malym..po porodu to trochu ustalo, ale jeblý myšlenky mám pořád....

lovely_creature
21. srp 2017

Trošku detail k tématu.... uvazovat psa u obchodu je trestné ( obecně se to nepokutuje, většinou , ale zákon takový je ) Obecně nikde nesíš nechat zvíře bez dozoru vázané....Aby jste se pak nedivili