Sebeobrana pro malé dítě

ditta01
26. zář 2017

Dobrý den, chtěla jsem se s vámi poradit. Mám 3 letou dceru a chtěla bych ji dát na nějaký bojový sport karate, judo, nebo nějakou sebeobranu. Od kolika let se tak děti dávají do takového kroužků a co myslíte že je pro takové děti nejvhodnější. Popřípadě jaké jsou vaše zkušenosti. Jde mi hlavně o to aby jsem věděla že se bude umět bránit až bude větší a bude chodit venku sama a třeba i jako dospělá nedej bože kdyby jí někdo napadnul nebo tak něco děkuji

janikas85
27. zář 2017

@ditta01 Tyto sporty mají nábor většinou od šesti let. Ve třech letech je fakt brzo.

ka_84
27. zář 2017

Existují i pohybové přípravky pro bojové sporty a tam se nabírají i předškolní děti... Klidně bych pohledala něco v okolí a konkrétní styl bych vybírala později...

lovely_creature
27. zář 2017

Dělala jsem judo od 3 třídy asi 4-5 let rok závodně... Ale v sebeobraně by mi to bylo k ničemu. Je hezky že umíš chvaty a pády, ale je to to na nic když nemáš náturu na to se bránit. Tím myslím to že drtivá většina lidí neumí ve vyhrocených situacích reagovat tak jak by měla.
Pokud ti jde čistě ó sebeobranu, zkus se mrknout na kurzy krav magy...tam se učí i reálně to jak reagovat.

ditta01
autor
27. zář 2017

@lovely_creature děkuji kouknu na to
@ka_84
@janikas85
Díky za info

liliprili
2. říj 2017

Delala jsem pres deset let karate a vyzkousela i mnoho dalsich bojovych umeni...jako sport super, jako sebeobrana prakticky nepouzitelne. Prosla jsem kurzem sebeobrany v ramci vyuky na policejni akademii a jedine, co jsem z karate mohla pouzit, byly kopy a techika uderu, kryty k nicemu, a akorat jsem se stydela, ze i s cernym paskem jsem dostala pres drzku. Nutno ale dodat, ze tahle nase sebeobrana se rovnala spis poulicnimu boxu 😀

Pravdou je, ze naucit se efektivne branit v pripade napadeni moc nejde. Nikdy nevis, jak budes v krizi reagovat. To se naucit neda. Nemusis umet nic a kdyz prijde na lamani chleba, budes se bit hlava nehlava a taky muzes byt mistr sveta a ztuhnes, budes v soku a neudelas vubec nic. A to nemyslim jako nadsazku, to je holy fakt, bohuzel par takovych pripadu znam.

Vim naprosto presne, co pro dceru chces, ja to pro svoji chci do budoucna take, ale prilis realne to neni. Urcite ji dej na nejaky bojovy sport, to ano, ale nesmite to ani ty ani ona povazovat jako zaruku schopnosti se ubranit. Me osobne dalo karate hodne, naucili jsme se tam discipline a predevsim to, ze sila a pesti se maji pouzivat jen na obranu a jen, kdyz to nejde jinak (spousta lidi si mysli, ze bojove sporty podporuji agresi a deti se pak perou). A taky jsem tam ziskala sebeduveru, ze se ubranit zvladnu...tezko rict, jak moc to ale bylo k uzitku ci naopak na skodu, protoze v 15 jsem si myslela, ze se mi nemuze nic stat, kdyz prece umim karate...ta pokora, ze by mi to v realu az tak moc nepomohlo, prisla az o par let pozdeji.

Jestli ale muzu radit, jeste s tim par let pockej, ve trech letech je prilis brzo. U nas v oddile jsem trenovala nejmensi deti, vetsinou zacinaly kolem tech sesti let, ale moc rozumu z toho nemely - byl to pro ne sport, nic vic, nic min. A pak musis pocitat s dalsi veci, karate, judo, taikwondo, aikido apod jsou brany jako zavodni sporty, osobne jsem nenarazila na zadny detsky oddil, kde by nezavodili...a s tim souvisel i dalsi "problem" s detmi, ktere zacaly cvicit prilis brzo (kolem tech peti sesti let), ze v deseti uz vsechno umely, porad vyhravaly a uz je to proste nebavilo a skoncili s tim - a byl to pro ne porad jen sport.

Takze za me bojovy sport ano, na zacatek klidne neco klasickeho, ale neco vylozene na sebeobranu az mnohem pozdeji, mozna az kolem 12, 15 a to uz si sama muze vybrat, krav maga, kurzy sebeobrany...je toho dost, narazit na to nejlepsi ale chvili trva a rozhodne se vyplati vyzkouset toho co nejvic. Klidne muzete pak chodit spolu 😉
A pardon za dlouhy prispevek

ditta01
autor
2. říj 2017

@liliprili děkuji moc každá vaše zkušenost je pro mě poučná ☺