Sendvičovač 3v1. Jak na wafle a grilování?

evatk
26. lis 2010

K vánocům nám ježíšek přinese sendvičovač s výměnnými plotýnkami na wafle a grilování a mě by zajímalo:
1/jak se wafle dělají? nalije se těsto a přiklopí i horní část, nebo zůstane přístroj otevřený?
2/může se tam grilovat i maso? a to pak probíhá jak? při otevřeném nebo zavřeném přístoji nebo se jen volně přiklopí, pokud to grilovaná potravina dovolí?

V návodu se píše jen o sendvičích, o waflích a grilování nic...

Budu ráda i za recepty na wafle.

antiope
29. lis 2010

@evatk Co se týká vaflí, tak ty se dělají tak, že se nalije těsto a přiklopí se, dělají se v zavřeném přístroji a tady je můj oblíbený recept (a nejenom můj):

Vanilkové vafle
2 vejce, 60g cukru, 1 vanilkový cukr, 250g hladké mouky, 50g másla, 250ml mléka, 1 lžička prášku do pečiva
1. Máslo si rozpustím.
2. Mouku, cukr, vanilkový cukr a kypřící prášek smícháme dohromady.
3. Přidáme vejce, rozpuštěné máslo a mléko, dobře ušleháme mixérem a necháme těsto odpočinout než se rozehřeje vaflovač.
4. Pečeme v rozehřátém vaflovači 4 minuty.
Zdobení je na fantazii (šlehačka, čokoládová poleva, pribiňáček, marmeláda apod.), já je mám ale nejradši samotné 😉

Co se týká grilování, tak jsem zatím dělala jen grilovanou zeleninu nebo sýr, netuším jestli by výkon stačil i na maso. Grilovala jsem v zavřeném přístroji.

antiope
4. pro 2010

K předchozímu receptu, pokud si vafle děláte bez dalšího sladkého zdobení, tak klidně do těsta dejte dva vanilkové cukry místo jednoho. Vyzkoušeno a výborné 😀