Šifra Martinus.cz 2022. Kdo se přidá?

filija
9. bře 2022

Mohly bychom se zde bavit o luštění šifry? Vždy mne to dost bavilo. Kdo se přidá?

darkwitch
10. bře 2022

@jezinkyy díky, mám to. Jsem pořád přemýšlela co to má být za horu a ona postava 😃

nazka
Autor odpověď smazal
Zobraz
kakamila12
11. bře 2022

Dnešní mám!!! Mám radost 😍

uzivatelkapetra
11. bře 2022

Super, diskuze na toto téma se hodí🙂

darkwitch
11. bře 2022

@kakamila12 a máš nápovědu pro nás lemra, co na to nemůžeme přijít 😃

jezinkyy
11. bře 2022

@darkwitch tak dneska ta první nápověda dobře popisuje obsah, no a pomohl mi i pes, že nad tím tak váhal a kresba od vlka na nic, ale text taky napovídá (>16..) 😉

drep
11. bře 2022

@jezinkyy mně hrozně mate ten Juliin jazyk ze středověku, automaticky mě to v myšlenkách vede na fantasy/historické romány. Ale dnešní jsem dala na druhý pokus v jednu v noci s tou jednou nápovědou od Julie, když se člověk oprostí od formy, tak obsah je docela jasný

makovice88
11. bře 2022

@darkwitch Napis si napovedu od Forresta jako cisla. ☺️

lenkajan
11. bře 2022

Děkuji za tuto diskuzi. Zapojila jsem se až dnes a odhalila 5 z 4 hádanek. Na tu včerejší ne a ne přijít🙈

darkwitch
11. bře 2022

@makovice88 děkuji, tak to by mě nenapadlo 😀

uzivatelkapetra
12. bře 2022

@lenkajan dle této autorky vznikl i poměrně známý seriál z produkce HBO

drep
12. bře 2022

@lenkajan forrest ti radí, ze které země autorka ja. Já jinou než tu jednu vlastně neznám😉
A autorka dostala dvakrát Bookers prize, to se snad nikomu jinému nepovedlo

katule1990
12. bře 2022

@uzivatelkapetra Já jsem právě znala jen ten seriál a ani nevěděla, že je knižní předloha. Ta kresba mi tam napověděla asi jako jediná. Myslela jsem, že moc hádanek nedám, ale jak si tu dáváme další nápovědy, tak mám zatím všechny 😁.

lenkajan
12. bře 2022

@uzivatelkapetra @drep Holky, děkuji! Přečetla jsem první nápovědu a nějak tak pomocí té kresby jsem to dala. Ale byl to boj😅

swan42
12. bře 2022

Tak mam vsechno a cekam na pondeli 😁
Ale musim se priznat, ze s poslednima dvema pomohl manzel, vubec mi to nedocvaklo 🙈

drep
12. bře 2022

A nezapomeňte na dnešní tajný bonus

nazka
12. bře 2022

@drep a kde se dá najít? Nikde ho nevidím 😄🙈

lenkajan
12. bře 2022

@nazka Je hned pod tvojí mailovou adresou a nad informací, o kolik hraješ knížek. Je v šedém políčku

nazka
12. bře 2022

@lenkajan jsem slepá, díky moc 🙂

uzivatelkapetra
12. bře 2022

@drep to bude nějaká přesmyčka?

darkwitch
12. bře 2022

@uzivatelkapetra spíš zkomolenina

drep
12. bře 2022

@uzivatelkapetra je to zkomolenina prvního, co to to evokuje…

uzivatelkapetra
14. bře 2022

Tak co dnes? Jak to vidíte? Někdo se vrací zpět v čase?

nazka
14. bře 2022

@uzivatelkapetra zatím nevím, čekám na poslední nápovědu. Dumala jsem na nějakým rychlým jezdcem na koni 😄

darkwitch
14. bře 2022

@uzivatelkapetra taky mě napadl nějaký cestovatel v čase, ale nevím...

janety32
14. bře 2022

necestuje v čase, ale doba je tam důležitá 😉

uzivatelkapetra
14. bře 2022

Tak obrázek je zcela napovídající🙂

lenkajan
14. bře 2022

Dnes jsem také uhádla podle obrázku. Ale včerejší tajný bonus jsem nedala. Nenapsal by mi někdo, co to bylo? Jestli to správně chápu, tak u bonusu už je to jedno, protože se teď nikomu nezobrazí.

uzivatelkapetra
14. bře 2022

@lenkajan byl to slavný japonský spisovatel, zkomolenina jeho jména. Já ho tedy neznám, zcela mě míjí.

janety32
14. bře 2022

@lenkajan Haruki Murakami