Úniková hra doma. Napíšete nápady na rébusy, šifry...?

veunka17
16. říj 2020

Zdravím všechny! Jako dárek bych chtěla vytvořit (nebo se aspoň pokusit) únikovou hru v domácím prostředí pro dospělé. Vytvářel jste někdo? Zatím nemám úplnou představu ani o tématu. Napadlo mě zatím jen:
-Puzzle - zezadu bude napsaný vzkaz/heslo na tablet
-Do známé básničky/písničky vložit slova navíc
Prosím napište mi nápady na různé rébusy, šifry, apod.
Nebo třeba nápad na téma 😊😊

llluckaaa
16. říj 2020

Dnes jsem viděla v nějakém internetovém magazínu obrázky známých osobností, jak by vypadaly, kdyby si změnily pohlaví. Vytisknout a přiřadit jim správná jména. Pak podle písmen ve jménem najít vzkaz - např jako. obrázek 1: 2. písmeno křestního jména, druhý obrázek: poslední písmeno příjmení.
Ještě mě napadá, že by se hledalo slovo ZHASNI a někde by byl napsaný vzkaz písmem viditelným jenom ve tmě.
No a taky mám doma takovou krabičku, která nemá klasický závit, ale místo něj bludiště. Tam by se mohlo něco ukrýt.

veunka17
autor
16. říj 2020

@llluckaaa zhasni, to je dobrý! Děkuji to je dobré!

katule1990
17. říj 2020

@veunka17 Ano, dělala jsem pro manžela, na konci čekal pozitivní těhotenský test 😍. Nápady:
- na začátku dostal v obálce plánek bytu, kde byly očíslované místnosti, dalo se pak pracovat s tím, že vyluštěná nápověda řekla, že jde třeba o topení v místnosti č. 4.,
- text napsaný zrcadlově a např. v angličtině, který říká, kde je první nápověda,
- lísteček s obrázky např. televize, umyvadla, lampičky, pračky, bačkor...na kterých najde písmeno, celkově to dá slovo, kde hledat dál. Já jsem tam dávala ne písmeno, ale šifru, kterou si musel vyluštit z nápovědy, kterou dostal v úvodní obálce, aby to bylo o něco těžší,
- šifra psaná čísly tak, jak by se vyťukal text sms na tlačítkovém telefonu. K tomu obrázek starého mobilu, aby mu to došlo,
- názvy knih z domácí knihovny s římsky psanými číslicemi stránek, kde najde slovo. Celkově to dá větu, co dělat dál,
- rozstříhaný vyfocený obrázek např. CDčka, který musí složit jako puzzle. V tom CD pak bude další nápověda,
- vlastní křížovka s inside joky, kterou musí vyluštit. Tajenka nebo zvýrazněná políčka mu dá další nápovědu,
- jednu místnost jsem i nechala zamčenou a musel najít podle nápověd klíč,
- jedna z hádanek byla napsaná neviditelným písmem (psala jsem myslím uchošťourem namočeným do mléka, to se pak nechá zaschnout a manžel pak musel papírek zahřát, aby se mu to ukázalo).
🙂🍀

katule1990
17. říj 2020

@veunka17 Jo a ještě technická - nezdá se to, ale vymyšlení a příprava zabrala neskutečnýho času 😂.

veunka17
autor
17. říj 2020

@katule1990 to je úžasný! Jo příprava bude hodně časově náročná, chci chystat rodičům jako dárek k Vánocům a na konci nějakou drobnost. Tak budu muset zaměstnat i manžela 😅

katule1990
17. říj 2020

@veunka17 Zatím času dost 🙂. Když si to nějak rozvrhnete a budete pomalu postupně vymýšlet a přidávat úkoly ve volných chvílích, tak to půjde. Jen si člověk nemůže myslet, že to dá za odpoledne dokupy 🙂.

veunka17
autor
17. říj 2020

@katule1990 tam bude nejhorší vymyslet, jestli to bude u nich nebo jestli to nachystame u nás. Kdyby to bylo u nich bude to pro nás daleko horší 🤔 ale fakt moc děkuji, já jsme přemýšlela jak udělat to aby nenašli něco dřív než by měli a nejlepší bude směřovat od úkolů k úkolu 😊

eviicka
17. říj 2020

@katule1990 taky jsem se dělala doma manželovi už několikrát podobnou šifrovačku, ale my na šifrovačky chodíme. Vymýšlení je náročný, ale dá se dělat kdykoliv, v autě, při práci. A mě to hrozně baví.

@veunka17 pokud to bude od úkolu k úkolu, tak je mnohem lepší u vás doma, nebo jsem jednou na výročí svatby dala rovnou desky, kde bylo asi pět šifer a z nich vyšla hesla, která ho dovedla do ledničky a tam dort.
Zkusím za chvilku ještě napsat nějaké konkrétní úkoly, teď musím běžet 🙂.

katule1990
17. říj 2020

@eviicka Jé, to by bylo fajn, kdybys sem dala taky nějaké tipy. My jsme s manželem právě taky párkrát na únikovce byli, proto mě to napadlo udělat doma. Ale říkala jsem si, že nevím, jak vymyslet něco nového, nový typ hádanek atd., protože už ta první mi dala zabrat, aby byla různorodá a abych našla nějaké fajn nápady 🙂. Vlastně bych mohla taky udělat něco letos na Vánoce, když si vše připravím ještě než se malý narodí. Na Vánoce už bude s námi, tak uvidím, jestli to půjde 🙂.

eviicka
17. říj 2020

Tak co mě v rychlosti napadá:
- křížovka, a legendu tématicky upravit (třeba básničky, které navedou na oblíbený film, místo), nebo data narození členů rodiny, letopočty odkazující na dovolenou v tom roce
- přepis nějakého dialogu z oblíbeného filmu, který upravím tak, aby navedl na další místo
- flashdisk a na něm jsem měla nahraný klip od Lucie - Oheň (odkaz na krb - bylo léto 😀)
- pohlednice Písku (další šifra v pískovišti)
- upravená fotka či nějak pozměněný obrázek dalšího místa (já třeba udělala dětskou spojovačku, ze které "vylezl" domeček pro děti)
- jednou jsem vytvořila dokonce pravou osmisměrku (vyškrtávala se příjmění svatebních hostů - ale to už fakt dalo zabrat
- recept na fiktivní jídlo (a v kuchyni jsem dala k jednotlivým přísadám písmenka)
...

Už se těším, až zase něco vytvořím, ale teď se dvěma malýma dětma to hned tak nebude 😀.

veunka17
autor
18. říj 2020

@katule1990
@eviicka
Holky já jsem zatím vymyslela tohle:
Puzzle - zezadu bude napsaný vzkaz/heslo na tablet
Do známé básničky/písničky vložit slova navíc
Do foťáku něco nafotit ale schovat z něj baterku s kartu
Do něčeho bílou voskovkou napsat vzkaz a nechat někde vodovky
Udělat krabičku že dřeva a nahoře šroubky a schovat někde šroubovák/bit
Upéct muffiny a do nich zapéct bit na šroubování
V papíru vystříhat okýnka podle slov v knížce které chceme a stránku zadat jako matematický příklad

veunka17
autor
18. říj 2020

@eviicka
@katule1990
A jinak díky moc za inspiraci 😊🤗