Silvestrovské hýření

diamanta
1. led 2015

Tak nějak nevím, ale já ten konec roku prostě nemusím. Už jsem tu byla s tématem vánoc, ale on je to i Silvestr. Když jsem byla mladší, tak jsem si to dovedla užít, ale že by někde tekly galony alkoholu nebo se bouchaly ty hrozné petardy, to teda ne. Dovedla jsem si tehdy najít spřízněné duše nebo prostě svoje prostředí, tanec, veselí, no přiznám, že svoje prostředí jsem si našla v cizině. Jenže teď prostě žiju tady a nesnáším to tu, absolutně. Mění se rok, no a co, kdo někoho ztratil, možná mě pochopí, když napíšu, že cítím nostalgii po rocích, co už nejdou vrátit, a naopak do budoucnosti nehledím jen tak slepě nadšeně, ale spíš s pokorou, co nám rok přinese....
To je fakt hrůza jak všechno bouchá, jak se chlastá. Máme psa, a bohužel nebydlíme na samotě ani v klidné části. Každý rok jsme ji měli doma, ale bláznila hrozně, lítala od okna k oknu, vyhrabávala kytky, a nešlo si ji udržet ani pod peřinou, prostě byla tak neklidná, že nevydržela přitisklá a v klidu. Rok co rok horší. Prášky jsme nezkoušeli, přijde mi to divné dopovat psa....
Máme mimino, vloni to ještě úžasně prospalo, ale letos ji ten blázinec probudil ještě brzo před půlnocí a do jedné jsem ji musela držet v náručí, zpocená hrůzou byla jak myš, s každou petardou za okny chytala hysterák, přitom polospala. Nechtěla jsem ji samozřejmě nechat o samotě ve tmě, tak jsem ji držela a chlácholila. A když jsem ji po jedné vrátila do postýlky, tak se našli další chytráci, co museli občas bouchnout, a znova občas začala hrůzou řvát. Tak moc bych chtěla žít někde jinde, jinak. Já ani nechápu, jak se to pořád legálně prodává, když pořád to někomu rve prsty nebo nenávratně poškozuje sluch... ☹

berenika39
1. led 2015

David Bowie
Když už je vše ztraceno, zůstává ještě budoucnost.
Tak se na to teď vyprdni, už je to pryč a za rok si to udělej podle svých představ. Jinde a jinak.
Život, co žijeme, máme ve svých rukách. Nikdo další nám cestu neumete🙂

rituska88
1. led 2015

Dá se říct, že s Tebou souhlasím. Taky jsem ztratila už hodně blízkých a i když Vánoce a konec roku mám i tak pořád ráda, vždy si na to vzpomenu a u štědrovečerní večeře mám slzy v očích a do nového roku si vždy přeju jen to, abysme ho všichni ve zdraví přežili a zase se na Vánoce všichni sešli. A čím víc moji rodiče stárnou a přicházejí nemoci (už mají oba přes 60), tím víc si to uvědomuju. Letos to byly naše první Vánoce s miminkem, takže jsem tolik nemyslela na to smutné, ale snažila se si Vánoce užít pozitivně, ale přiznám se, že poslední roky už mi to prostě nejde tak jako dřív - už bylo v rodině hodně bolesti, zlých nemocí, smrti...a člověk si to chtě nechtě nese s sebou už po zbytek života a ovlivňuje ho to. Jinak co se týče silvestrovských oslav, tak ty petardy opravdu nesnáším. Dřív mi to tolik nevadilo, ale loni, když jsem byla těhotná, ještě ani nebyl Silvestr, ale někdo nám hodil petardu pod okno a já dostala strašný šok, byla jsem doma sama a bylo ticho, ani televize nehrála a já žehlila u toho okna a najednou rána jak z děla...klepala jsme se ještě dobrou hodinu a měla strach, aby z toho nemělo nějaký šok i miminko. Chápu ohňostroje o silvestrovské půlnoci, které jsou ale v rukou odborníků, kteří jsou střízliví a rozumí tomu a aspoň jsou z toho hezké světelné efekty, ale nikdy nepochopím, co má kdo z toho, že hodí na zem obyčejnou petardu, aby vyděsil všechny kolem. Včera jsem taky měla strach, jak to zvládne náš prcek, ale naštěstí celkem v pohodě. Vzbudil se chvilku před půlnocí, tak jsme si ho vzali k televizi na klín a mluvili na něho, zesílili písničky v televizi, aby rány z venku moc nevnímal, a naštěstí to tady nebylo tak strašné a ani si ničeho nevšiml. Potom jsem ale měla problém ho uspat, protože petardy byly slyšet do půl 1 a když už usínal, tak se s křikem znovu probudil. Jinak my psa nemáme, ale od sousedů, kteří mají, byl slyšet zoufalý štěkot celý večer. A co teprve chudáci zvířata, která jsou venku...

copa
1. led 2015

@diamanta souhlas s @berenika39
rachejtle i silvestrovské hýření tu prostě vždycky budou, to je něco, co nezměníš, takže nemá cenu se tím trápit 😉 to že budeš konec roku slavit jinde a jinak, to určitě v tvých rukou je 😉

brouzdalka
1. led 2015

Také nemám ráda petardy a jinou pyrotechniku v rukou ožralých amatérů, a to jsme silvestr prožili celkem v klidu, bydlíme v paneláku, takže na sídlišti není o bouchání nouze, ale naštěstí zvířata jsou flegmatici a vůbec jim to nevadí (se štěnětem jsme na cvičáku od malička trénovali, aby si zvyklo na výstřely), a miminko to taky zvládlo překvapivě dobře - půlnoc komplet prospal. Ale malé je mi líto, že z toho měla hrůzu. Prostě taky pro to nemám pochopení, je to sice jen jedna noc, ale i tak, je určitě spousta lidí a zvířat, co na ten kravál není zvědavá ☹ Taky bych brala nějaký profi ohňostroj, když už, a ne aby mi to bouchalo přímo pod okny.

simbelmine
1. led 2015

Co se týče petard, tak naše první fenka je většinu života taky snášela špatně, a z tohoto důvodu jsem vůči pyrotechnice dost vysazená...Nechápu, co na tom lidi baví, ale prostě pokud něco takového nezažili, to trápení zvířat jim nedochází a nezajímá je - a toto přenáší i na své děti (naše děti petardy házet nebudou, ani kdyby se na hlavu stavěly). Na druhou stranu, když čtu o zraněních způsobených pyrotechnikou, absolutně dotyčné nelituju.
Jinak ale neřeš, co bývalo dřív a že dřív bylo líp, každá doba má něco. Vždy se najdou blbci, kteří se opíjejí, dělají binec a kravál už od Vánoc - tak to prostě je a třeba se společnost postupně trochu změní. Je na každém z nás, jak si Silvestr, potažmo i Vánoce (další podobně probírané téma) udělá a pokud se chce, dá se strávit s pohodovými lidmi v pohodové atmosféře. Fakt 😉.

aakashaa
1. led 2015

Taky to beru podobne...joo, treba posedime doma s par prateli, udelame si nejake obcerstveni, ale to delame bezne...ohnostroje ani petardy me teda neberou a nevim, co na tom ostatni lidi vidi. Dite cekame na duben, takze tezko rict, jak to budem resit, ale mamka ma dvoumesicni holcicku a odjeli i kvuli psovi na chatu a byl klid 🙂 nas pes mel obdobny reakce. Uz od zacatku prosince je jak na trni, pocina to certama a konci silvestrem. Z kazdeho hlasitejsiho zvuku uz nam leze po hlave a hystericky se klepe. Normalne se boji bourky, ale tohle je extrem. Uz loni jsme ji zkusili dat nejake ty utlumujici prasky, nadoporuceni veterinare to jsou nejake na prirodni bazi, davkuje se ji t 4 dny predem a bylo to v pohode, jen kdyby nejaci hnupi nepousteli petardy primo pod oknama....to byla vydesena z toho, ze chlap je sel servat, ale jinak je to o 100 % lepsi. Nu uvidime, jak to budeme resit pristi rok s ditetem, mozna pujdeme k tchyni, ktera bydli na okraji mesta (my jsme na sidisti), ale i tam se najde par hnupu, kterym to bude delat dobre... :-\

ivular
1. led 2015

@diamanta Já jsem Silvestra vždycky spíš ignorovala, ale nedá se říct, že by mi vysloveně vadil. Včera mě ale hrozně překvapil kouř, jaký se z těch petard line. Přestěhovala jsem se nově do sedmého patra - nikdy předtím jsem tak vysoko nebydlela, a možná proto jsem si toho nikdy nevšimla. Když o půlnoci začal ten největší rachot, byl vzduch vcelku průzračný, byly vidět i vesničky za Prahou. Najednou ale začalo být víc a víc mlhavo z toho kouře, neviděla jsem už vesnice, ale ani sousední sídliště a o půl jedné už jsem stěží viděla chodník před domem. Fakt mě to vyloženě šokovalo, co ty petardy dělají s ovzduším 😝

mafeska
2. led 2015

@diamanta mám to stejně, neprožívám to tak jako někteří lidé, silvestr je pro mě běžný den jen s nočním randálem a jednou za rok přežiju. Pochopení pro to moc nemám. Dcerce se vždycky povedlo silvestra zaspat ale tentokrát byla od půl jedné do půldruhé vzhůru, brečela, nechtěla se ode mně hnout, ukazovala na okna, říkala bum bum, zacpávala si ouška, brečela a volala mamí mamí bum bum. Strašný. Náš zakrslý králík o tom snad ani nevěděl, místo klepání se strachy v koutě lomcoval s vánočním stromem takže aspoň u něj paráda 🙂.

sisinka74
2. led 2015

@diamanta taky Silvestra nesnasim. Nase fenecka ma z toho trauma jak blazen. Navic vsude sami ozralci a binec. Ale hlavne mi vadi, ze u nas se boucha i mesic pred Silvestrem a dalsi tyden jeste po. Vanoce ale miluji a na blizske si vzdy vzpomeneme, protoze je taky meli radi. Nesmis byt az tak moc zas smutna a otravena. To, ze nas lide opousteji, je kolobeh zivota. Proto se netrap nad tim. co neovlivnis a uzivej si kazdeho dne.

diamanta
autor
2. led 2015

No ono je to prostě tak, že kdo může, asi odjede na samotu. My nemáme žádnou chatu ani chalupu, kam by se naše rodinka uchýlila, a manželovi to hýření naprosto nevadí. Je ten den normálně v práci a pak si prostě lehne a vyžírá občerstvení, kdybych ho neposlala se starším na městský ohňostroj, tak by patrně odjel také pít. Jinak městský ohňostroj já uznávám, je hezký a netrvá věčnost. Myslím, že by úplně stačilo dát zákaz prodeje pyrotechniky a ten nejpodstatnější problém by byl vyřešenej. Ožralci by nevylézali z hospod třískat celou noc dělbuchy. Psi i mimina by byla v klidu, spala si. A je jedno, že to je jen jedna noc. Protože přesto, že nemám chuť hlasitě slavit nebo hýřit, i pro mne je to zvláštní příležitost ta jedna noc, a právě ta jedna. Ale trávím ji uklidňováním hysterické dcerky a když vidím jak se bojí, tak ty petardy prostě proklínám na tisíckrát....

banitram
2. led 2015

Celý ten silvestrovský kravál mi leze na nervy, ale děti mám už velké a psovi bouchání nevadí (je lovecký). Každopádně když jsem na Nový rok kolem sedmé hodiny ráno venčila psa a všude byl absolutní klid, všichni vyspávali opice, měla jsem škodolibou touhu vytáhnout z domu přehravač a zapnout ho naplno (nejlíp nějaký pochod nebo dechovku), aby si to ti ožralci taky pěkně vychutnali 😉 .... no, snad příště

geliva
2. led 2015

@simbelmine ...(naše děti petardy házet nebudou, ani kdyby se na hlavu stavěly... znáš to o tom odříkaném chlebu? (toho největší krajíc)

simbelmine
2. led 2015

@geliva Ok, pubertaky uz moc neovlivnim, ale dokud to bude v nasi moci, tak ne (a snad jim do zivota taky neco predam😉).