Skvělý kamarádi a jejich šílený dítě

kessien
1. črc 2015

Máme rodinné skvělé přátelé, chodíme společně na večeře, do hospody jen tak na pivko, s dětmi atd...atd...
Dřív bylo všechno fajn ale od jisté doby je jejich syn k nesnesení (4 roky) je sprostej, klidně mi řekne že jsem blbá. Do přítele kopne a on mu říká co děláš a on mu na to řekne co čumíš....Jeho rodiče se ho neustále zastávají že jen unavenej proto je protivnej. Už se nám s nima nikam nechce. Navíc vůbec nevim co s tim jejich klukem když mi řekne něco v tomhle smyslu, bít ho nechci, ale si ke mě dovoloval to, co si nedovolí ani vlastní děti se mi taky moc nelíbí.

berenika39
4. črc 2015

@kessien co takhle plácnout tu maminku? ta za to může, že dítě nevychovala.
vážně - vztáhnout ruku někdo na mého muže, syna, moji matku, na kohokoliv z rodiny, neznám se. že bys té mamince jednu neflákla? 🙂 z jaké pozice tomu prckovi jo? 🙂

lucinka58
4. črc 2015

@berenika39 Tyyy joooo, tak tím pádem gratuluju, že jsi výchovu zvládla bez jediného plácnutí přes zadek. Bohužel většina z nás je asi divných, ale já na tom, že dítě dostane na zadek nic špatného nevidím....

berenika39
4. črc 2015

@lucinka58 když ono to stejně nepomáhá, jen to situaci vyhrotí.

duniela
4. črc 2015

@berenika39 Z pozice toho, ze hodne lidem pripada ok zmlatit nekoho, kdi je mensi, treba dite. A dite se pak nauci, ze teda toho dospelyho necha byt, ale dovoli si taky na slabsiho. @japona Jak bych to resila? Proste bych to dite capla, jasne striktne rekla, ze nikoho mlatit nrbude a odnesla pryc, treba rodicum. A ne, svoje dite bych taky nenechala nikoho mlatit a ano, da se to zaridit tak, abych ja nemusela mlatit svoje dite.

duniela
4. črc 2015

A hlavne, mluvime o ctyrletym diteti, ne? To znamena, ze nad nim mam silovou i intelektualni prevahu, tudiz se.mi nemuze stat, ze by ve me to dite vyvolalo zurivost, nastvani nebo ublizenost, ktery jsou puvodci reakce, ze tomu diteti nekdo jednu flakne. To dite, jestli se takhle chova, tak je chudak, protoze ho rodice nevychovali tak, aby mohlo s ostatnima fungovat.

japona
4. črc 2015

@duniela Jestli si myslíte, že vysvětlením a odnesenim agresivnímu ctyrletakovi vysvětlíte, že takhle ne, tak gratuluji🙂 Myslím, že nevíte, o cem mluvíte🙂 U některých dětí opravdu domluva nefunguje. Veřte že i samice zvířat používají násilí, pokud chtějí eliminovat nevhodné chování mláďat. Neobhajuji "řezání ditete jak žito" kvůli kazde kravine, ale vyjimecne je mirné násilí (plácnout na zadek, facka) účinnější, než hodinove vysvětlování..btw. není to psychicke týrání?🙂

lucinka58
4. črc 2015

naprosto souhlasím s
@japona
nevidím nic špatného na tom, že dám dítěti na zadek. Ono ho to psychicky nijak netraumatizuje (pokud ho neřežu jak žito každý den) 🙂 A osobně řeknu, že jsem žádné traumatizované dětství neměla, tím, že jsem sem tam dostala na zadek - spíš naopak. Není ze mě nevychovanej spratek jakými mnohdy dnešní děti jsou s tou rádoby "volnou výchovou" a neustálým promlouváním.....

duniela
4. črc 2015

Muj postup by byl takovyhle, protoze bit cizi dite bych si proste nedovolila.

berenika39
4. črc 2015

@duniela ok, já vím. ptala jsem se spíš těch, které té moci zneužívají🙂

Pokud tedy to cizí dítě uhodíte, a ono se ožene a kopne vás zpět? protože proč by ne, když vy bijete, může ono taky....co potom? jak se zachovat?

evulina77
4. črc 2015

@lucinka58 nezlob se, ale plácnou bych si dítě nenechala, pokud má s dítětem někdo problém, ať mi o tom řekne a já to vyřeším. Dle vážnosti situace zhodnotím a třeba taky dám na zadek, ale budu to dělat já. Plácnout cizí dítě je prostě přes čáru. Já bych si to vůbec nedovolila a vlastně ani netroufla a kdyby někdo plácnul nebo jinak atakoval moje dítě, tak bych to jen tak nenechala, na to nemá nikdo právo (a možná že ani já ne, ale to sem nepatří...). Tresty jsou v mé kompetenci. Ale až porodíš, sama uvidíš, že to, co se ti teď zdá v pohodě, bude vypadat jinak...

suaelin
4. črc 2015

@kessien Bít či nebít? To je oč tu běží? Úplně chápu Tvou situaci. Na přátelích Ti záleží, ale setkání s nimi nejsou co bejvaly, protože tam otravuje harant, je sprostej a fyzicky Tě napadá. Píšeš, že už se Ti ani na ty setkání nechce chodit. Já osobně bych to v první řadě řešila s jeho rodiči. Říct jim upřímně, co Ti vadí, vyslechnout je, jak to chtějí řešit, a pokud by to případně nechtěli řešit nijak (o čemž pochybuji), informovala bych je o tom, jak to budu řešit já - třeba i plácnutím. Máš přece právo na to se bránit a rodiče mají právo na to vychovávat své dítě, jak uznají za vhodné. A pokud to jsou přátelé, určitě to pochopí, a jestli nevíš, jak jim to říct, tak je předtím za něco pochval - to zabírá 🙂

jitavrtule
4. črc 2015

@japona tak pokud ti třeba facka přijde jako normální výchovný prostředek,tak je asi zbytečný pokračovat v jakýkoliv diskuzi. Osobně nemám problém s fyzickým trestem-plácnutí po zadku nebo nenechavý ručičce je rozhodně často účinnější než dlouhosáhlé vysvětlování. Ale facka-to je agresivní útok na nejcitlivější část těla (hlavu) a jediné k čemu určitě dobře slouží je,že si rodič vybije svou frustraci a vztek. Podobne rezani paskem,vareckou, ksandama, prutem, rana pesti atd. Dost tehle metod jsem si zazila na vlastni kuzi a fakt nemam pocit,ze by to ze me udelalo lepsiho cloveka.
Nepřijde mi to ok ani u vlastních dětí,ale tam je každý svého štěstí strůjce..bít cizí dítě je tak daleko za čarou,že tu čáru už neni ani vidět. Uhodit cizi dite je proste naprosto neprijatelny.
Přijde mi dost ubohý,pokud dospělá osoba nemá koule na to řešit nepříjemnou situaci dostatečně důrazně s rodiči dítěte a místo toho přemýšlí jak si to vyřešit přímo se čtyřleťákem a ještě fyzicky.
Potrženo sečteno- do výchovy cizích dětí, psů a koní je lépe nevstupovat. Pokud bych byla v situaci zakladatelky fora,promluvila bych si s kamarady,vysvetlila na rovinu co mi vadi s tim,zda jsou schopni a ochotni to resit a pokud ne,pak bych omezila styky.

japona
4. črc 2015

@jitavrtule Souhlasim, že facka není běžný výchovný prostředek, ale v situaci, kdy dítě (i po upozornění, že to nemá dělat) kouše do ruky, to funguje dobře.. Samozřejmě tomu předchází vysvětlování, že to nemá dělat a proč. O vybijeni frustrace a vzteku to fakt není, o pásku atd. taky nikdo nemluvil, prostě na slovo a vysvetlovani nereaguje, testuje, kam až může zajít..

lucinka58
5. črc 2015

@evulina77 Když to nebyla reakce na cizí dítě, ale na vlastní. A osobně když jsem hlídala dítě kamarádky a prostě mu několikrát řekla, že tohle se nedělá a on to udělal znovu, tak jsem mu taky na zadek plácla. Jednou a mírně. Samozřejmě jsem to taky hnedka jak jsem dítě odevzdávala přiznala a i moje kamarádka mi to schválila, protože ví, že já jsem klidná hodně a snažím se to všechno řešit domluvou, ale že to už bylo přes míru, tak je potřeba její dítě usměrnit. Neříkám, že bych ho třeba bila v její blízkosti - na to jsou rodiče. Ale jak už jsem psala dřív, určitě bych si ho odchytla a rázně mu řekla, že se tohle nedělá. A pokud by to znova udělal tak bych apelovala na rodiče ať si ho usměrní (a bude mi jedno jestli mu dají na zadek nebo ne - hlavní pro mě bude, aby už do mě to dítě nekopalo).

lindaaax
10. črc 2015

@japona
@lucinka58 Souhlasím. Ještě před tím bych to "cizí" dítě varovala: "Mám Ti taky jednu střelit? Jak by se Ti líbilo, kdybych bouchla já Tebe?" Aby si nemyslelo, že ono bude ostatní bouchat a my se nebudeme bránit. Sebeobrana. Pokud by to zopakovalo, tak ho VELICE MÍRNĚ uhodím taky, ať vidí, jaké to je a že si to líbit nenechám... Tak a teď se do mně tady můžou všichni pustit 😎